dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 48 z 48
  1. #41
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cezary.pl

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Puszcza Stromecka
    Posty
    2.100

    Domyślnie

    Palec z hakiem, chciałeś napisać?

    @JanWerbinski U Ciebie kWh kosztuje 0,27 zł, a ze mnie zdzierają 0,336 zł. w II taryfie G12 bo w G12W chcą 0,36 zł.
    Klimy fajnie grzeją, nawet starsze o większym zapotrzebowaniu budynki, ale jak przychodzą większe mrozy to dmuchają wielkim wiatrem.
    I piszę to z autopsji bo użytkuję 4 klimatyzatory do ogrzewania.

    @Greengaz podaj proszę aktualne ceny propanu i ile kWh wychodzi z litra w temperaturze.

    Pozdrawiam
    Cezary
    Mieszkam w parterówce bez kominów, 123 m2
    Dach: płyta warstwowa PIR 160/200, więźba dachowa z betonu i stali.
    Ściany: BK H+H i 200mm grafitu Etixx.
    Podłoga: 140mm płyty PIR, jastrych anhydrytowy.
    Rekuperator o3ozon 400m3/h
    Ogrzewanie 100% podłogowe i CWU zasilane z bufora 1000l
    Gruntowa PC Konceptus 7 kW zasila bufor.
    Poziome dolne źródło 150 mb PE32 w kurzawce.
    Awaryjnie w buforze grzałki elektr. 8 kW + 2 kW.
    Biokominek na etanol.
    PV 7,3 kWp na gruncie.

  2. #42
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał cezary.pl Zobacz post
    ....
    @Greengaz podaj proszę aktualne ceny propanu i ile kWh wychodzi z litra w temperaturze.

    Pozdrawiam
    Cezary
    Aktualnie - 1,69 zł/litr

    Próba zmierzenia się z rzeczywistościa tutaj
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...31#post7571231

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Napisał Greengaz Zobacz post

    Jan Werbinski Bez wody. Do podłogówki elektrycznej w łazience i wody wczoraj założyłem nowe podliczniki Eastron SDM120.
    ------
    Nie mam więcej pytań.
    CWU od początku miesiąca grzane tylko w II taryfie lub bezpośrednio fotowoltaiką przez wattrouter:
    Łazienka bojler 80l 47,6kWh
    Kuchnia bojler 5l 7,5kWh.
    Razem 55,1/14 dni= 3,94/dobę.
    Miesiąc 3,94*31= 122kWh x 0,27 zł = 33 zł.

    Nic dziwnego że nie masz więcej pytań.
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Napisał cezary.pl Zobacz post
    Palec z hakiem, chciałeś napisać?

    @JanWerbinski U Ciebie kWh kosztuje 0,27 zł, a ze mnie zdzierają 0,336 zł. w II taryfie G12 bo w G12W chcą 0,36 zł.
    Klimy fajnie grzeją, nawet starsze o większym zapotrzebowaniu budynki, ale jak przychodzą większe mrozy to dmuchają wielkim wiatrem.
    I piszę to z autopsji bo użytkuję 4 klimatyzatory do ogrzewania.

    @Greengaz podaj proszę aktualne ceny propanu i ile kWh wychodzi z litra w temperaturze.

    Pozdrawiam
    Cezary
    Niestety od wielu lat większe mrozy nie chcą do mnie przyjść. Stacje pogodowe w lubuskim i okolicach zanotowały w ciągu ostatnich 2 lat minima na poziomie -13°C. Moja klima grzeje teoretycznie do -15, ale nie miałem okazji jej wypróbować przy tych temperaturach.

    Tutaj stacja prowadząca pomiary od 2012 zanotowała minimum -17°C.
    https://www.wunderground.com/persona...171214/mcustom
    Nie wiem dlaczego wszyscy się boją tych mitycznych mrozów zamiast po prostu dostosować ogrzewanie do rzeczywistych warunków meteorologicznych?

    U mnie ten sezon grzewczy to średnia temperatura +7,6, a minimalna -2,5°C. Przy +7 COP jest większe od 4.
    https://www.wunderground.com/persona...171214/mcustom
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

  5. #45
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    Cytat Napisał JanWerbinski Zobacz post

    Nic dziwnego że nie masz więcej pytań.
    Wyjaśniłeś wszystko. Bardzo cieszą Twoje sukcesy na polu oszczędzania i osiąganego komfortu we własnym domu
    Grzanie jednego pomieszczenia z którego ciepło rozchodzi się do innych, otwarte drzwi do wszystkich pomieszczeń ułatwiające komunikację z rodziną, w pełni wykorzystanie taryfy G12, szczególnie grzanie klimatyzatorem w godzinach nocnych, hartujące ciało i ducha różnice temperatur, zużycie wody ca 4 m3/m-c, podłogowego ogrzewania elektrycznego w łazience też zapewne załączanego w taniej taryfie. Zazdroszczę. Naprawdę.

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Napisał Greengaz Zobacz post
    Wyjaśniłeś wszystko. Bardzo cieszą Twoje sukcesy na polu oszczędzania i osiąganego komfortu we własnym domu
    Grzanie jednego pomieszczenia z którego ciepło rozchodzi się do innych, otwarte drzwi do wszystkich pomieszczeń ułatwiające komunikację z rodziną, w pełni wykorzystanie taryfy G12, szczególnie grzanie klimatyzatorem w godzinach nocnych, hartujące ciało i ducha różnice temperatur, zużycie wody ca 4 m3/m-c, podłogowego ogrzewania elektrycznego w łazience też zapewne załączanego w taniej taryfie. Zazdroszczę. Naprawdę.
    Nie doczytałeś, że testy grzania w II taryfie są już zakończone. Obecnie grzejemy całą dobę ze stałą temperaturą nawet jeśli nikogo nie ma w domu przez weekend. Podłogówka w łazience również grzeje całą dobę ze stałą temperaturą - mam sporą nadprodukcję z fotowoltaiki i mogę grzać tylko w I taryfie, ale z uwagi na testy trzymamy się cały miesiąc jednego ustawienia.
    W planie klimatyzacja kanałowa. Poprzednie sezony klima ogrzewała tylko największy pokój, a pozostałe gaz lub piece akumulacyjne. Zanim zainstaluję kanałówkę sprawdzam pomysł z otwartymi drzwiami, który znalazłem na tym forum.

    Co do zużycia wody, to niestety nie mam pomysłu jak je zwiększyć.
    Może zaprzestać używać zmywarki i myć naczynia ręcznie? Zostawiać odkręcone krany? Nie uczyć dzieci że podczas mycia zębów ciepła woda nie musi lecieć ciurkiem? Co proponujesz?

    Komfort zasiadania zimą w krótkim rękawie w fotelu i czytania faktur za energię na których znajduje się tylko abonament jest naprawdę spory. Polecam każdemu.
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

  7. #47
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cezary.pl

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Puszcza Stromecka
    Posty
    2.100

    Domyślnie

    @JanWerbiński W zeszłą zimę klima Baupunkt 2,5 kW zaliczyła -20*C, ale o jej COP-e nie chcę myśleć.

    @Greengaz Dziękuję za odpowiedź. Wynika z tego że na dzisiaj propan tańszy od gazu ziemnego. Minusem jest że decyzję na zasilanie kotła propanem trzeba podjąć na wiele lat, ze względu na zakup zbiornika.
    Tak na marginesie, parę lat temu, tak mnie zjeżył opłatami stałymi (14000.-zł/m) dostawca gazu ziemnego że odciąłem się od jego niteczki i zamontowałem zbiorniki na propan -butan. Było sporo taniej, a inwestycja w zbiorniki zwróciła się w ciągu miesiąca.

    Pozdrawiam
    Cezary
    Mieszkam w parterówce bez kominów, 123 m2
    Dach: płyta warstwowa PIR 160/200, więźba dachowa z betonu i stali.
    Ściany: BK H+H i 200mm grafitu Etixx.
    Podłoga: 140mm płyty PIR, jastrych anhydrytowy.
    Rekuperator o3ozon 400m3/h
    Ogrzewanie 100% podłogowe i CWU zasilane z bufora 1000l
    Gruntowa PC Konceptus 7 kW zasila bufor.
    Poziome dolne źródło 150 mb PE32 w kurzawce.
    Awaryjnie w buforze grzałki elektr. 8 kW + 2 kW.
    Biokominek na etanol.
    PV 7,3 kWp na gruncie.

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Napisał cezary.pl Zobacz post
    @JanWerbiński W zeszłą zimę klima Baupunkt 2,5 kW zaliczyła -20*C, ale o jej COP-e nie chcę myśleć.
    Prawdopodobnie byłą w okolicy 1,5-2 czyli i tak korzystniej niż grzałka oporowa czy gaz.
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony