dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 59
  1. #1

    Domyślnie Pompa powietrzna NIBE Split

    Witajcie,

    Wiem, że parę lat temu Wasze opinie o pompach PW od Nibe były raczej negatywne, jak to wygląda obecnie?
    Mam całkiem dobrą (w porównaniu z innymi ) ofertę na splita AMS 10-16, cała kotłownia powinna zamknąć się w 32 tys brutto.

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.523
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie

    Cytat Napisał donkacper Zobacz post
    Witajcie,

    Wiem, że parę lat temu Wasze opinie o pompach PW od Nibe były raczej negatywne, jak to wygląda obecnie?
    Mam całkiem dobrą (w porównaniu z innymi ) ofertę na splita AMS 10-16, cała kotłownia powinna zamknąć się w 32 tys brutto.
    za niższa cenę dostanie się Panasonic T-CAP 9kW która o dziwo jest mocniejsza od tej nibe 16kW, i ma lepsze parametry.
    Dlatego właśnie nibe w porównaniu z Panasonic czy Mitsubishi wypada słabo.
    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał CNC_POMPY_CIEPLA Zobacz post
    za niższa cenę dostanie się Panasonic T-CAP 9kW która o dziwo jest mocniejsza od tej nibe 16kW, i ma lepsze parametry.
    Dlatego właśnie nibe w porównaniu z Panasonic czy Mitsubishi wypada słabo.
    No akurat dla mojego domu wyceniła Pan nie 9kw a 16kw i nie za niższą cenę a znacznie wyższą.

    Pytam na razie o ocenę pomp PW od Nibe a nie ich porównanie z Panasonic.
    Czy Nibe zrobiło postępy w pompach PW?

  4. #4

    Domyślnie

    Wiem, że zakładając kolejny temat, oczekujesz jakiś tam odpowiedzi, jakiś tam opinii. Zapewne zauważyłeś że tylko wątek panasa może być ciekawy pod tym względem. Reszta to otchłań, nieznana. Jakieś tam pojedyncze głosy nic wìęcej. Zresztą najwyżej handlarzy, którzy próbują wcisnąć to i owo. Ja na Twoim miejscu poszukałbym kogoś w najbliższej okolicy, kto użytkuje pompę ciepła i z kimś takim rozmawiał. Będzie on na pewno wiarygodniejszy niż handlarz z FM.
    Dom z poddaszem 220 m2 po podłogach, ok. 550m3 w tym garaż 30m2 nieogrzewany. Thermopor 30 cm + styro 15 cm 0,031, podłoga styro 12 cm 0,037, skosy żelbetowe - styro25 cm 0,037, sufit styro 25 cm 0,037. OZC 8,2 kW dla -20/22. 100% podłogówki, PC Samsung EHS 12 kW monoblok, reku Izzifast 300 ERV.
    PV 8.97 kWp na dachu z orientacją południową z Sofar Solar 8.8 ktl-x

  5. #5

    Domyślnie

    Osobiście nie znam nikogo kto użytkuje pompę powietrzną, tylko gruntowe. Co do Panasonic to faktycznie lobby jest tu dość duże i chyba najbardziej to broni swojego wyboru pompy bo mam wrażenie, że często opinie o innych markach są krytyczne już z założenia i mało obiektywne.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał donkacper Zobacz post
    Osobiście nie znam nikogo kto użytkuje pompę powietrzną, tylko gruntowe. Co do Panasonic to faktycznie lobby jest tu dość duże i chyba najbardziej to broni swojego wyboru pompy bo mam wrażenie, że często opinie o innych markach są krytyczne już z założenia i mało obiektywne.
    A nie możesz poprosić instalatorów, od których masz oferty, o namiary na ich klientów? Zawsze ktoś tam się zgodzi pokazać Ci swoją zabawkę.
    Tu masz przykład że CNC atakuje z nienacka swoimi ofertami. Pytanie czy to co zachwala jest w rzeczywiście takie naj, a Nibe akurat takie be.
    Z drugiej strony on przynajmniej nie atakuje z ukrycia, bo wiemy kim jest.
    Dom z poddaszem 220 m2 po podłogach, ok. 550m3 w tym garaż 30m2 nieogrzewany. Thermopor 30 cm + styro 15 cm 0,031, podłoga styro 12 cm 0,037, skosy żelbetowe - styro25 cm 0,037, sufit styro 25 cm 0,037. OZC 8,2 kW dla -20/22. 100% podłogówki, PC Samsung EHS 12 kW monoblok, reku Izzifast 300 ERV.
    PV 8.97 kWp na dachu z orientacją południową z Sofar Solar 8.8 ktl-x

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.523
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie

    Cytat Napisał cristoteles Zobacz post
    A nie możesz poprosić instalatorów, od których masz oferty, o namiary na ich klientów? Zawsze ktoś tam się zgodzi pokazać Ci swoją zabawkę.
    Tu masz przykład że CNC atakuje z nienacka swoimi ofertami. Pytanie czy to co zachwala jest w rzeczywiście takie naj, a Nibe akurat takie be.
    Z drugiej strony on przynajmniej nie atakuje z ukrycia, bo wiemy kim jest.
    Zaraz tam atakuje, po prostu mam alergię na NIBE(powietrzne)
    Zobacz np. tutaj nibe f2040 mocy 16kW. w temperaturze -20C moc tej pompy to około 7,5kW to mniej niż połowa podawanej wydajności czyli 16kW.!!!
    tutaj wykres mocy dla NIBE F2040 16kW:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	F2040 16kW.JPG
Wyświetleń:	1610
Rozmiar:	27,3 KB
ID:	420747Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	F2040 16kW.JPG
Wyświetleń:	1610
Rozmiar:	27,3 KB
ID:	420747

    A Panasonic T-CAP 9kW ma moc nadal 9kW

    Większość ludzi nie wie tego że jak jest zimniej to większość pomp traci wydajność i myśli że jak kupują nibe 16kW to jest ona mocniejsza 2x od Panasonic T-CAP 9kW, a jak widać jest zupełnie odwrotnie.
    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał CNC_POMPY_CIEPLA Zobacz post
    Zaraz tam atakuje, po prostu mam alergię na NIBE(powietrzne)
    Zobacz np. tutaj nibe f2040 mocy 16kW. w temperaturze -20C moc tej pompy to około 7,5kW to mniej niż połowa podawanej wydajności czyli 16kW.!!!
    tutaj wykres mocy dla NIBE F2040 16kW:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	F2040 16kW.JPG
Wyświetleń:	1610
Rozmiar:	27,3 KB
ID:	420747Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	F2040 16kW.JPG
Wyświetleń:	1610
Rozmiar:	27,3 KB
ID:	420747

    A Panasonic T-CAP 9kW ma moc nadal 9kW

    Większość ludzi nie wie tego że jak jest zimniej to większość pomp traci wydajność i myśli że jak kupują nibe 16kW to jest ona mocniejsza 2x od Panasonic T-CAP 9kW, a jak widać jest zupełnie odwrotnie.
    To jest chyba znaczne uproszczenie tematu. Nie myślę, czy jest mocniejsza czy nie. Myślę o kosztach ogrzewania i o temperaturze zasilania.

    Jak rozumiem NIBE straci moc przy -15 i wspomoże się grzałką co podniesie koszty.
    Panasonic będzie nadal grzał bez użycia grzałki ale to nie znaczy, że nie zużyje też dużo prądu, prawda? Trzeba poczytać ile prądu bierze T-Cap przy -15 stopniach żeby nadal grzać bez wspomagania.

    Może czasem załączenie się grzałki przy niskich temperaturach także ma sens? Może jest to lepsze dla samej sprężarki?

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.523
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie

    COP dla Panasonic T-CAP 9kW przy -20C jest nadal znacznie ponad 2, przy -15C ma COP 2,56 COP nibe przy tych warunkach to 2,3 czyli gorzej.
    Jak do tego weźmiemy jeszcze że NIBE straciło 9kW mocy oraz ma gorsze COP to sorry ale słabo to wygląda.

    Tak dla porównania Panasonic T-CAP 16kW przy -20C ma 15,5kW mocy grzewczej a NIBE o mocy nominalnej 16kW ma tylko 7,5kW.

    To wynika z wielu patentów które inne firmy muszą wykupić od Panasonic(Mitsubishi, lub Copeland) albo niestety zostają w tyle.
    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.523
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie

    Dlaczego uważasz że sprężarka ma ciężkie warunki pracy w duże mrozy?
    Jeżeli ilość czynnika jest odpowiednie to zawór rozprężny tak się wyreguluje by było dochładzenie, a grzałka dogrzeje olej.
    Ale to w pompach z wtryskiem są optymalne wtedy wyniki.
    Co do COP w mitsubishi to przy -20C pompa 8kw zubadan ma COP 2,23 a nie 1,5.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	8kWAA.jpg
Wyświetleń:	176
Rozmiar:	106,6 KB
ID:	420758

    Wiele razy sprawdzałem pracę sprężarek w różnych temperaturach i nie niska temperatura im szkodzi tylko najczęściej brak czynnika który chłodzi sprężarki.
    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    Witam,
    ja dodam tylko, że nie mam włączonej funkcji grzałki i mój T-cap działa bez żadnego „ oszczędzania” , nawet przy -23 st.
    PC „piłuje” sprężarkę tylko ok 5 min przy defroście i to nie każdym.
    Pzdr
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Szanowni Panowie a ile jest w roku dni w których temperatura jest stale na poziomie minimum -15 ????
    14? 30? i co z tego? Przecież takie temperatury to ekstremum i można po prostu po pierwsze założyć polar zamknąć nieużywane pomieszczenia i obniżyć w nich temperaturę aby pompa miała lżej? Ogrzewam dom od 15 lat prądem i uwierzcie ogrzewanie grzałkami nie zabija finansowo tym bardziej że przy PC rozumiem że taryfa bedzie co najmniej g12w i weekendy i noce są po tańszej taryfie i nawet ja w nocy temperatura spadnie to grzałki nie doprowadza was do bankructwa.

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Szanowni Panowie a ile jest w roku dni w których temperatura jest stale na poziomie minimum -15 ????
    14? 30? i co z tego? Przecież takie temperatury to ekstremum i można po prostu po pierwsze założyć polar zamknąć nieużywane pomieszczenia i obniżyć w nich temperaturę aby pompa miała lżej? Ogrzewam dom od 15 lat prądem i uwierzcie ogrzewanie grzałkami nie zabija finansowo tym bardziej że przy PC rozumiem że taryfa bedzie co najmniej g12w i weekendy i noce są po tańszej taryfie i nawet ja w nocy temperatura spadnie to grzałki nie doprowadza was do bankructwa.
    Do tego zmierzam, nie ma chyba tragedii w sporadycznym załączaniu grzałek ale z jakiegoś powodu pompy PW od Nibe są tu prezentowane prawie jak jakiś totalny szmelc, nie chce się wierzyć w takie opinie.
    U mnie jest mowa o pompie ok 16 kw i tu akurat między Nibe ams 10-16 a Panasem T-Cap czy Zubadanem jest spora różnica w cenie, stąd moje pytania.

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał kubson Zobacz post
    Dokładnie. Dlatego jak tak jak pisałem ja już CWU na grzałkach ma od -10C. Z 2t płacę 0,24 zł/kWh, więc na czym tu oszczędzać. WTF.
    Ja mam PC powietrzną do cuw 300 l austria email , w mrozy pompa pracuje po 10 h /dobę i wyrabia się ma cop na poziomie 2 czyli minimalny dale to moc cieplną około 900 w. Natomiast w lecie pracuje 1-2 h na dobe bo cop jest na poziomie 4 . ale czy to ważne. Też korzystam z taryfy g12w

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.523
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie

    Cytat Napisał kubson Zobacz post

    Przepraszam, ale jak sprawdzałeś tą pracę? Możesz opisać. Dzięki.
    ciśnienie, pobór prądu, kamera termowizyjna.
    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

  16. #16

    Domyślnie

    A może ktoś użytkuje pompę PW od Nibe i podzieli się doświadczeniem?

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Szanowni Panowie a ile jest w roku dni w których temperatura jest stale na poziomie minimum -15 ????
    14? 30
    To trzeba miejsca w Polsce szukać ze świecą, żeby tyle godzin z rzędu temperatura nie przekroczyła -15*.

    Niektórzy producenci, w tym Panasonic, trochę ściemniają. Mianowicie dają mocniejszą pompę zakładając kaganiec na moc. Dzięki temu fajnie wygląda - nie spada moc jak w tych bez kagańca. A co to daje poza marketingiem? Nic - może dłuższe grzanie CWU latem.

    https://blog.karbon.com.pl/pc-powiet...-pompe-ciepla/

  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.523
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie

    Cytat Napisał kubson Zobacz post
    Raczej ciężko. Tu Panas lub "plastikowe" LG.
    Zwróć uwagę jeszcze aby instalator zrobił Ci połączenia na miedzi. Nie daj sobie wcisnąć rur PP. Drożej na miedzi, ale w 100% warto.
    a co niby złego jest w PP, podobno nie jesteś instalatorem a wypowiadasz się tak stanowczo jak byś był znawcą materiałowym.
    PP moim zdaniem jest lepsze od miedzi.
    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.523
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie

    Jak instalacja nie działa na 30 barach tylko na 3, i jak temperatura maksymalna 60C to wystarcza dobre PP.
    Nie trzeba izolować, nie trzeba martwić się o korozję, nie wymywa się ....
    Zawsze trzeba wziąć pod uwagę rodzaj instalacji i panujące warunki.
    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał kubson Zobacz post
    (...) Zwróć uwagę jeszcze aby instalator zrobił Ci połączenia na miedzi. Nie daj sobie wcisnąć rur PP. Drożej na miedzi, ale w 100% warto.
    Istotne są odpowiednio duże średnice wewnętrzne oraz jakość wykonanych połączeń. Jeśli instalatorem będzie jakiś ignorant, to i tak istnieje ryzyko, że spieprzy instalację niezależnie od użytego materiału.

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony