dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 128 z 893
Pokaż wyniki od 2.541 do 2.560 z 17843
  1. #2541

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    A co ta infografika ma do tego, jak noszenie maseczek chroni innych, niż noszący? Jakby chodziło o ochronę tylko noszącego, to chcącemu nie dzieje się krzywda - Darwin się kłania.
    Niestety, tacy kontestatorzy zagrażają też innym. I o tym wrzucałem kilka filmików.
    Co chroni innych.? Ta szmatka? Juz to było.
    1. Film do innej systacji. Nie o to chodziło. . Coś Ci się pomiśkowało , albo juz sam nie wiesz co piszesz.
    2. Przeczytaj to co w ramce. Pamiętaj o tym.
    3. Idź do tego swojego sklepu z obsługa w przylbicach i klientów w "szmatkach", które używają od kilku miesięcy., no ale tam wszyscy w maseczkach.
    4. Rękawiczki , które nosisz to tez trzeba odpowiednio używać.

    Te szmatki to więcej szkodzą , ale to juz też było wałkowane. Nic trudno.

    Ps. Przyglądałem sie wczoraj jak wyglad komunikacja publiczna. Hmm. Oczywiście wszyscy w maseczkach tych wielokrotnych.
    Aha była tez kolejka przed szpitalem Oczywiście na zewnątrz. Tak jak w czasach " jedynie słusznej patri". Terytorials na wejściu w drzwiach.
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  2. #2542
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Nayri

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    Chmielnik pod Rzeszowem
    Kod pocztowy
    36-016
    Posty
    493

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Masz nadzieję, że się nie wydarzy ale spodziewasz się...

    Stosuję się do swoich przekonań. Nie wmawiaj mi tego czego nie robię.
    Znowu zmyślasz.
    I vice versa.
    Tak sobie możemy pisać w nieskończoność…
    Aczkolwiek zaczęłam się gubić w tym, jakie znowu zmyślanie mi chcesz wmówić Tak, wiem, że właśnie o to chodzi.


    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Jeżeli powiesz to co mi się spodoba to nadal nie znaczy, że masz rację, wiedzę, doświadczenie i wykształcenie.

    Nie mam wiedzy, doświadczenia i wykształcenie "w każdej w zasadzie dziedzinie".
    Niczego takiego nie sugerowałem i nie twierdziłem.
    Znowu zmyślasz.
    Czyli - zgodnie ze swoją filozofią - nie wypowiadasz się na wiele tematów, w których nie masz “wiedzy, wykształcenia i doświadczenia”, które by Ci pozwoliły te swoje wypowiedzi podeprzeć?
    I to ja zmyślam?


    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Nie wiem jakie masz wykształcenie (może masz informatyczne), wiedzę i doświadczenie.
    W zakresie COVID-19 nie masz żadnej wiedzy, wykształcenia i doświadczenia.
    To jest wisienka na torcie Twojej wypowiedzi: Nie wiesz, ale wiesz.


    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    [B]Posiadanie w rodzinie górników z bezobjawowym COVID też nie daje wiedzy, wykształcenia i doświadczenia.
    Daje mi jakieś pojęcie o ich doświadczeniach i wiedzy wyniesionej z tej sytuacji. Wgląd w pewne informacje. Z pierwszej ręki. Więc akurat jakąś wiedzę daje.
    Oczywiście Ty ją uznajesz za niewystarczającą i to według Ciebie załatwia sprawę

    I ponownie - dlaczego Ty decydujesz, kto ma wystarczającą “wiedzę, wykształcenie i doświadczenie”? Kto uznał i na jakiej podstawie, że Ty masz wystarczającą “wiedzę, wykształcenie i doświadczenie” by decydować?

    Zwłaszcza, gdy nie wiesz, ale wiesz?

  3. #2543
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Nayri

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    Chmielnik pod Rzeszowem
    Kod pocztowy
    36-016
    Posty
    493

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Wskaż kto się cieszy nieszczęściem tych ludzi.
    Wskaż kto pogardza tymi, co uczciwie pracują
    .
    Przeczytaj jeszcze raz kilka postów wstecz.

  4. #2544
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.850

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nayri Zobacz post
    Nie znalazłam dwa przypadki, wkleiłam dwa przypadki. Znalazłam ich o wiele więcej. Skorzystaj z wyszukiwarki internetowej to sam się przekonasz.
    Po co szukać skoro są to nieliczne przypadki.
    Są zasady to się stosuj do nich.

    Lecąc samolotem (przy starcie i przy lądowaniu) też nie wyłączysz telefonu bo to ogranicza vel nadpisuje twoją wolność?
    Masz dwa warianty do wyboru: nie lecisz lub stosuje się do zasad przewoźnika.
    Uskarżanie się w internecie jaki zło kogoś spotkało jest śmieszne.

    Śmieszne jest też to że takie przykłady są dla Ciebie "wzorem" ograniczania wolności.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  5. #2545
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.289
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nayri Zobacz post
    A czy ty widzisz cokolwiek dalej, niż ta maseczka na Twoim nosie?
    Znowu przypisujesz mi swoje zachowania.

    Cytat Napisał Nayri Zobacz post
    O takich, które są stosowane w przedszkolach. Wkleiłam linka kilka postów temu przecież.
    Masz na myśli link do artykułu (nie do zaleceń jakichkolwiek władz) w którym stoi napisane:
    Pani dyrektor wyjaśnia dalej: - Pościel dostarczana jest przez rodziców i systematycznie oddawana do prania. Leżaki i pościel przechowywane są w szafach przeznaczonych wyłącznie do tego celu na oddzielnych półkach, w sposób higieniczny bez możliwości stykania się


    Cytat Napisał Nayri Zobacz post
    Zrozum, że z przedszkoli korzystają dzieci w różnym wieku. Także młodsze od Twoich. Teraz od 2,5 roku dziecko może być w grupie przedszkolnej, a nie żłobkowej.
    Nie może. Do przedszkola idzie w roku kalendarzowym, w którym kończy trzy lata. Czyli najmłodsze, urodzone 31 grudnia ma w tym momencie 2 lata i 8 miesięcy.

    Cytat Napisał Nayri Zobacz post
    Masz rację - kobiety widząc krwotok, to go nie tamują. To robią tylko MĘŻCZYŹNI Tylko oni działają.
    Sama pisałaś, że przytulasz. To krwotoku nie zahamuje a trudno dzwonić po pogotowie z zajętymi rękami.


    Cytat Napisał Nayri Zobacz post
    Wierzysz w to, że dziecko przytulone (nagrodzone) po bolesnym upadku będzie dążyć do tego, by ponownie si przewrócić i zadać sobie ból?
    Oczywiście. Tak działa nasz umysł. Zawaliłem - pocieszanie było fajne, zawalę jeszcze raz. Ładnie to ujął dr Szczerbiński:
    Nagradzanie to wszelka zależność między bodźcem a reakcją (zachowaniem danej osoby), która prowadzi do zwiększenia częstotliwości danego zachowania. Wszystko, co zwiększa szansę na ponowne pojawienie się danego zachowania jest nagradzaniem – inaczej, wzmacnianiem – tego zachowania.

    To podstawowy mechanizm w naszej psychice.


    Cytat Napisał Nayri Zobacz post
    nauczyciel opiekuje się Twoimi dziećmi przez dobre kilka godzin dziennie. Siłą rzeczy, dla tych dzieci staje się ważną osobą.
    I ma zastąpić matkę, że taką argumentację przytaczasz (badań sierot w porównaniu z dziećmi które miały kontakt z matką) jako dowód wartości samego przytulania?

    Cytat Napisał Nayri Zobacz post
    Bardzo zgrabnie uniknąłeś odpowiedzi na tak proste pytanie
    Proste? Jedno dziecko spędza w przedszkolu ok. 18-19 godzin w tygodniu, drugie około 33 godzin. I co z tego wynika?

  6. #2546
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.850

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nayri Zobacz post
    Za dużo tego było, i to też przegapiłam

    Przykład panikowania - pierwszy z brzegu - to zaprzeczanie faktom (“pandemia” nie powoduje problemów gospodarczych ani ekonomicznych itd).

    Inny - atakowanie ludzi, którzy zamiast bać się na widok/ po usłyszeniu jednej liczby, bez żadnego punktu odniesienia, zaczynają zadawać pytania.

    Wolność jest ograniczana (chociażby w swobodzie podróżowania po całym świecie) - jeżeli tego nie widzisz, to to kolejny dowód na wypieranie rzeczywistości

    W jaki sposób ja sieję panikę? Bo zadaję pytania?

    Co chwila twierdzicie, że takie straszne ruchy anytycovidowe, a teraz Twierdzisz, że "nikt nie narzeka, tylko ja"? To ja sama jedna te ruchy antycovidowe tworzę (już pomijając fakt, że do żadnego nie należę)?
    Masz problem z określeniem co to jest panika
    Panika – pojęcie psychologiczne określające uczucie nagłego lęku o skrajnie wysokim nasileniu.
    Masz dziwnie agresywne określenia, poczynając od "paniki", "atakowania ludzi" i "cieszenia się z nieszczęscia innych ludzi".
    Co jest nie tak...

    1. pandemia powoduje określone problemy gospodarcze i ekonomiczne.
    Nie tylko pandemia powoduje takie problemy.
    2. Nikt nie atakuje innych ludzi dlatego że nie boją się czegoś (w domyśle wirusa).
    Zmyślasz kolejny raz.
    Dyskutujemy a nie atakujemy.
    3. "wolność jest ograniczana" np. w sensie swobody podróżowania po świecie...
    Nie wolność jest ograniczana a podróżowanie podlega restrykcjom.
    4. ruchy antycovidowe - nie sugerowałem, że nalezysz do jakiegoś ruchu antycovidowego. Skąd taki pomysł?
    Są takie?
    Prezentujesz poglądy antycovidowe. Negujesz istnienie problemu z covidem.
    Cięgle narzekasz na ograniczenia swojej wolności z powodu covida.
    Inni dyskutanci nie narzekają na nadpisywanie ich wolności.
    5. nie należę do żadnego ruchu procovidowego

    Generalnie to dużo spraw wyolbrzymiasz i przeinaczasz.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  7. #2547
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.289
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    Te szmatki to więcej szkodzą , ale to juz też było wałkowane. Nic trudno.
    W jaki sposób szkodzi mi szmatka na Twojej twarzy?
    Za to szkodzi mi brak jej:

    https://www.youtube.com/watch?v=ZWbFF3PLnQw

    Co niby obaliło wymowę tych filmów? Czy tego prostego testu z PnS? Przez maskę nie dmuchniesz na kogoś - to i nie poślesz w jego kierunku aerozolu.

  8. #2548
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.850

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nayri Zobacz post
    Przeczytaj jeszcze raz kilka postów wstecz.
    Podaj konkretne przykłady tej radości i pogardy.
    I do tego ta liczba mnoga sugerująca mnogość forumowiczów cieszących się nieszczęściem tych ludzi i pogardzających tymi, co uczciwie pracują.

    Nie rozumiem tego.
    Może kolejna projekcja?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  9. #2549
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    W jaki sposób szkodzi mi szmatka na Twojej twarzy?
    Za to szkodzi mi brak jej:

    https://www.youtube.com/watch?v=ZWbFF3PLnQw

    Co niby obaliło wymowę tych filmów? Czy tego prostego testu z PnS? Przez maskę nie dmuchniesz na kogoś - to i nie poślesz w jego kierunku aerozolu.
    Za trudne pytania zadajesz
    unde venis et quo tendis

  10. #2550
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Podaj konkretne przykłady tej radości i pogardy.
    I do tego ta liczba mnoga sugerująca mnogość forumowiczów cieszących się nieszczęściem tych ludzi i pogardzających tymi, co uczciwie pracują.

    Nie rozumiem tego.
    Może kolejna projekcja?
    Nie pierwsza i zapewne nie ostatnia
    unde venis et quo tendis

  11. #2551
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.279

    Domyślnie

    No cóż, tzw. ściana wschodnia to faktycznie stan umysłu. Zapalczywa dyskutantka jest klasycznym przykładem. Nie dziwię się ze ludzie z tamtych okolic emigrują na zachód. Nawet jeśli to jest zachód Polski.

  12. #2552
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bertha Zobacz post
    No cóż, tzw. ściana wschodnia to faktycznie stan umysłu. Zapalczywa dyskutantka jest klasycznym przykładem. Nie dziwię się ze ludzie z tamtych okolic emigrują na zachód. Nawet jeśli to jest zachód Polski.
    Pocieszenie może stanowić fakt, że ich ulubiona partia dała im nieco "w kość" i inaczej zagłosują w następnych wyborach ... choć kto to może wiedzieć ?
    unde venis et quo tendis

  13. #2553
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.850

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nayri Zobacz post
    I vice versa.
    Tak sobie możemy pisać w nieskończoność…
    Aczkolwiek zaczęłam się gubić w tym, jakie znowu zmyślanie mi chcesz wmówić Tak, wiem, że właśnie o to chodzi.
    .......
    Zwłaszcza, gdy nie wiesz, ale wiesz?
    Jesteś dobra w rozwlekłym pisaniu bez większego sensu
    Bezsensownie też wałkujesz temat dzieci w przedszkolu.
    Piszesz o ograniczaniu wolności w podróżowaniu samolotem bo jest covid.
    Napisz o tym w "internecie" i może będziesz cytowana tak jak te dwa przypadki które wcześniej podałaś.
    USA też ograniczało twoją wolność bo kiedyś wymagało wizy a nie każdy ją otrzymywał.
    Straszne.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  14. #2554
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.607
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    To nie twoja sprawa i świata nie zbawisz a na pewno nie dziwnymi i nieadekwatnymi porównaniami. Jedne zawody zanikają inne się pojawiają całkiem nowe a niestety trzeba się z tym liczyć i dostosowywać. chociaż są tacy którzy lubią zmiany i nudzą się w jednym miejscu.

    Co do praw rynkowych zgadzam się z Tobą, natomiast to nie ja wycinam branże tylko rynek i to jest ta różnica.
    Brawo, rynek, czyli jednak coś ci swita w głowie..
    Ktoś chce mieć zadbane dłonie - pójdzie do manicurzystki. Ktoś inny lubi latać po świecie - poleci i na Malediwy. A ktoś inny chce iść na koncert, do pubu itp.
    Oni tworzą rynek
    Stąd też są ludzie, którzy zarabiają spełnianiu ich potrzeb - na robieniu paznokci, latatniu z pasażerami, organizacji koncertów, czy prowadzeniu pubu.
    Nie każdy chce dziadować w domu i ze zgrozą myśleć o wyjechaniu poza granice działki.
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 27-09-2020 o 00:17
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  15. #2555

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    W jaki sposób szkodzi mi szmatka na Twojej twarzy?
    Za to szkodzi mi brak jej

    Co niby obaliło wymowę tych filmów? Czy tego prostego testu z PnS? Przez maskę nie dmuchniesz na kogoś - to i nie poślesz w jego kierunku aerozolu.

    serio myślisz ze taka szmatka Cię "ochroni"? No tak ja za bezpieczny sklep uważasz sklep gdzie obsługa biega w przylbicach.

    No dokladnie oglądnij ten film nie same obrazki tylko posłuchaj.

    Potem oglądnij np. to.


    I to


    ten co w następnym poscie

    Co Ty robisz z taką maska po zdjęciu bo nie było odpowiedzi, bo rękawiczki to wiadomo. Chociaż pytałem. Jak było to podaj proszę.
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  16. #2556
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  17. #2557

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bertha Zobacz post
    No cóż, tzw. ściana wschodnia to faktycznie stan umysłu. Zapalczywa dyskutantka jest klasycznym przykładem. Nie dziwię się ze ludzie z tamtych okolic emigrują na zachód. Nawet jeśli to jest zachód Polski.
    Polska A to jest to cuś. Tylko dlaczego niektóre osobniki emigrują aż za wielką wodę? (Pytanie retoryczne)
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  18. #2558
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.289
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    No dokladnie oglądnij ten film nie same obrazki tylko posłuchaj.
    No, jakby mieli maseczki na twarzach, to by japy mieli nieświecące.
    Podobnie jakby mieli rękawiczki (bez maseczek do czasu dotknięcia japy czy nakaszlania w dłoń)

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    Co Ty robisz z taką maska po zdjęciu bo nie było odpowiedzi, bo rękawiczki to wiadomo. Chociaż pytałem. Jak było to podaj proszę.
    Co robię z maseczką, to mój problem. Brak maseczki na Twojej twarzy - to problem wszystkich w okolicy.

  19. #2559
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.279

    Domyślnie

    @vvvv

    Wszystko zależy od okoliczności historii i przyrody, od stopnia desperacji a niekiedy od przypadku. Samo życie.

  20. #2560
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Maseczki i owszem ale rękawiczki żeby na łapki nie weszło jakieś drobnoustrojowe gó ...o takie drugie i owszem. Przecież nie wiem ,że towaru w sklepie nie dotykał brudnymi łapami jakiś antyszczepionkowiec - antycovidowiec

Strona 128 z 893

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony