dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 43 z 84
Pokaż wyniki od 841 do 860 z 1663
  1. #841
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    nie musisz zdejmować wełny. Nabij kontrłaty na krokwie i na to deski i na to papa.i i szczelinę wentylacyjną będziesz miał

  2. #842
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jan P.

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brwinów Milanówek 506391113
    Posty
    2.475

    Domyślnie

    Tyle razy wałkowaliśmy ten temat , ze scyzoryk się otwiera w kieszeni jak ktoś po raz enty pyta o to samo. Jan.
    Po mnie nie ma poprawek

  3. #843
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie

    Witam
    Chcę "deskować" płytą OSB - będę miał dachówke betonową czyli OSB będzie tylko utrzymywała papę. Pytanie jaka grubość OSB - czy 10 mm wystarczy ? Rostaw krokwi mam 80 cm

  4. #844
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Przejrzyj temat. Już kilka razy to było podawane. Nawet nie tak dawno p. Andrzej coś o tym wspominał.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  5. #845
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    Przejrzyj temat. Już kilka razy to było podawane. Nawet nie tak dawno p. Andrzej coś o tym wspominał.
    Jestem po lekturze i stąd moje pytanie. Doczytałem się ze moze być 10-12 mm w zaleznosci od .... i dałem swój przykład z pytaniem czy 10 mm wystarczy....

  6. #846
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie

    Mam jeszcze inny temat nie wiem czy to tutaj powinienen się pytać ... Będę miał ściankę kolankowa na wysokosci 1,75 m co spowoduje ze nad sufitem bede miał duuużą przestrzeń do kalenicy. Mam w tym momencie dwa warianty ocieplenia
    1. nad sufitem zrobić 30 cm warstwę styropianu i pod deskowaniem zostawić pusta przestrzeń - wtedy by odchodziła sprawa wentylacji
    2 nad sufitem 20 cm styropianu i pod deskowaniem 15 cm wełny (krokwie wysokość 18 cm) - wtedy przestrzeń między styropianem a wełną by była poduchą powietrzna i termiczną
    Co lepsze ?

  7. #847
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Izolację cieplną kończymy na suficie a strych zostawiamy nieocieplony co nie zwalnia z poprawnego wykonania wentylacji wlot przy okapie a wylot w kalenicy. Płyta grubości 10 mm wystarczy. Spinki "H" obowiązkowo po dwie pomiędzy krokwiami. Papę przybijamy tylko w miejscu krokwi (wystarczy jeden papiak w górnym brzegu) i zaraz montujemy kontrłaty. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  8. #848
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie

    wielkie dzięki

  9. #849
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    Pełne deskowanie dachu + papa podkładowa SBS to w moim domu była decyzja co do której ani przez chwilę nie miałem wątpliwości, a którą podjąłem jeszcze przed lekturą forum. Ludzie którzy już kilka lat mieszkali w domach z różnych przyczyn uważali, że warto byłoby mieć odeskowany dach.... Niestety ale do mediów bardzo mało przechodzi informacji o stanach membran po latach o ewentualnych zniszczeniach powodowanych przez zwierzynę...

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1256 a.jpg
Wyświetleń:	475
Rozmiar:	93,9 KB
ID:	254440

    Dach mam już zbudowany i ciągle uważam , że pełne deskowanie to była najlepsza decyzja w tej materii !
    PLANETA 2 - dziennik budowy
    Projekt Planeta 2 / użytkowa 170 m2 + garaż 40 m2 / porotherm 24 P+W / ściany wełna 20 / podłoga styropian 14 / poddasze wełna 20 / kocioł Vitodens-222F / 100% ogrzewanie podłogowe

  10. #850
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pillproof

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Kod pocztowy
    84-230
    Posty
    118

    Domyślnie

    Może pomożecie zweryfikować czy dobrze wszystko podsumowałam chcąc kryć swój dach? Blachę będziemy kłaść max do 2 tygodni od pokrycia papą.
    Od góry:
    1. blachodachówka modułowa (venecja/finnera/planija flex)
    2. łaty
    3. kontrłaty
    4. papa SBS 3-3,5mm układana od dołu poziomo, na górze papiaki, które przykrywa się kolejnym pasem papy i tak do góry.
    (tutaj zastanawia mnie fakt konieczności mocowania tymczasowych łat komunikacyjnych- dziury po gwoździach nie zmniejszają jej izolacyjności i nie dziurawią jej? Jaką papę polecacie? Czy trzeba ją zgrzewać w miejscach łączenia się pasów? Ile cm zakładki min.?)
    5. płyty MFP 12 mm (krokwie 8x18 ) ze spinkami H (po ile na jedną płytę i czym je przykręcać najlepiej?)
    6. krokwie
    7. pusta przestrzeń min 2 cm
    8. wełna skalna mineralna 20 cm pomiędzy krokwie
    9. jw 10 cm na wierzch (czy 30 cm wełny przy tych krokwiach to dobra grubość?)
    10. folia paroizolacyjna (jaką folię najlepiej wybrać?)
    11. płyty kg

    Ponadto:
    12. Otwarta kalenica (płyty MFP nie stykają się na samej górze, papa też nie, do tego taśma went.-uszczeln. kalenicowa) ile cm odstępu zostawić na górze?
    13. na naroża daje się inne taśmy pod gąsiory niż na kalenicy?
    14. papę dać na pas pod czy nad rynnowy?
    15. kratkę went. okapu z grzebieniem też trzeba dać?

    Z góry dziękuję!

  11. #851
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    ad. 4. Nie trzeba zgrzewać połączeń poziomych (zakład 10 cm), pionowe raczej tak. Jak ktoś potrafi bez łat korespondencyjnych to oczywiście nie ma takiej konieczności.
    ad. 5. Po dwie spinki pomiędzy każdą parę krokwi. Niczym nie mocować.
    ad. 9. Trzeba podbić krokwie łatą grubości minimum 4 cm.
    ad. 10. Dobrą.
    ad. 11. Stelaż i dopiero płyty gk.
    ad. 13. taka sama.
    ad. 14 i 15 może niech o czymś zadecyduje Twój dekarz?
    Reszta OK.
    Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  12. #852
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pillproof

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Kod pocztowy
    84-230
    Posty
    118

    Domyślnie

    Dziękuję

    Tak to jest jak jest rozbudowa bliźniaka i dwóch inwestorów- jeden chce szybko a drugi dobrze... Ja wolę poczytać, popytać i się upewnić zawczasu co by dachu nie trzeba było poprawiać (chociaż na razie dekarze robią dobre wrażenie), bo "zawsze tak robimy" już na mnie nie działa

  13. #853
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał pillproof Zobacz post
    Może pomożecie zweryfikować czy dobrze wszystko podsumowałam chcąc kryć swój dach? Blachę będziemy kłaść max do 2 tygodni od pokrycia papą.
    Od góry:
    1. blachodachówka modułowa (venecja/finnera/planija flex)
    2. łaty
    3. kontrłaty
    4. papa SBS 3-3,5mm układana od dołu poziomo, na górze papiaki, które przykrywa się kolejnym pasem papy i tak do góry.
    (tutaj zastanawia mnie fakt konieczności mocowania tymczasowych łat komunikacyjnych- dziury po gwoździach nie zmniejszają jej izolacyjności i nie dziurawią jej? Jaką papę polecacie? Czy trzeba ją zgrzewać w miejscach łączenia się pasów? Ile cm zakładki min.?)
    5. płyty MFP 12 mm (krokwie 8x18 ) ze spinkami H (po ile na jedną płytę i czym je przykręcać najlepiej?)
    6. krokwie
    7. pusta przestrzeń min 2 cm
    8. wełna skalna mineralna 20 cm pomiędzy krokwie
    9. jw 10 cm na wierzch (czy 30 cm wełny przy tych krokwiach to dobra grubość?)
    10. folia paroizolacyjna (jaką folię najlepiej wybrać?)
    11. płyty kg

    Ponadto:
    12. Otwarta kalenica (płyty MFP nie stykają się na samej górze, papa też nie, do tego taśma went.-uszczeln. kalenicowa) ile cm odstępu zostawić na górze?
    13. na naroża daje się inne taśmy pod gąsiory niż na kalenicy?
    14. papę dać na pas pod czy nad rynnowy?
    15. kratkę went. okapu z grzebieniem też trzeba dać?

    Z góry dziękuję!
    Panie Andrzeju a co z wełną 20 cm między krokwie 18cm?
    Te 2 cm pustki na wentylację to chyba nie w tą stronę liczone.

  14. #854
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    ad. 9. Trzeba podbić krokwie łatą grubości minimum 4 cm.
    Warto czasem czytać uważniej. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  15. #855
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    A się mi nie powiązało jedno z drugim

  16. #856
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mazzybig

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    71-747
    Posty
    2

    Domyślnie

    Chciałbym zapytać o przygotowanie deskowanego dachu do ewentualnego pianowania dachu zamiast ocieplenia wełną mineralną.

    1) Czy pianowanie może być skuteczniejsze?
    2) Na co zwrócić uwagę podczas projektowania szczelin i tak na prawdę gdzie je zastosować?
    3) Podobno nie wolno łączyć pianowania i papy, czy to prawda?

    Mam jeszcze dodatkowe pytanie związane ze szczeliną w przypadku wełny mineralnej.

    4) Czy szczelina zawsze powinna być wykonana poprzez zastosowanie mniejszej grubości wełny niż szerokośc krokwi w zadeskowanym dachu,
    5) czy może lepiejnabić folię na krokwie, następnie nabić łaty (3cm) na krokwie i dopiero zadeskować dach?
    Będzie ten pomysł równie dobry czy może jest zbyt przekombinowany?

    Pozdrawiam

  17. #857
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    ad. 1 "skuteczniejsze" czyli jakie?
    ad. 2 szczelina musi być pomiędzy deskowaniem a warstwą izolacji cieplnej, musi posiadać wlot i wylot. Przekrój szczeliny to minimum 200 cm2 na 1 mb okapu (kalenicy).
    ad. 3 po prostu jest to niemożliwe ponieważ papa leży na deskach lub innym podkładzie. Pomiędzy podkładem a warstwą izolacji cieplnej musi istnieć drożna szczelina wentylacyjna stąd natrysk na deski jest błędem!
    ad. 4 nie.
    ad. 5 folia w tym miejscu nie ma żadnego merytorycznego uzasadnienia czyli jest zbyteczna.
    Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  18. #858
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mazzybig

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    71-747
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    ad. 1 "skuteczniejsze" czyli jakie?
    ad. 2 szczelina musi być pomiędzy deskowaniem a warstwą izolacji cieplnej, musi posiadać wlot i wylot. Przekrój szczeliny to minimum 200 cm2 na 1 mb okapu (kalenicy).
    ad. 3 po prostu jest to niemożliwe ponieważ papa leży na deskach lub innym podkładzie. Pomiędzy podkładem a warstwą izolacji cieplnej musi istnieć drożna szczelina wentylacyjna stąd natrysk na deski jest błędem!
    ad. 4 nie.
    ad. 5 folia w tym miejscu nie ma żadnego merytorycznego uzasadnienia czyli jest zbyteczna.
    Pozdrawiam.

    Podsumowując Pana odpowiedzi na moje pytania wnioskuję:

    ad1. pianowanie nie wchodzi w gre ze wzgledu na koniecznosc sczeliny miedzy deskowaniem a izolacją więc - odpada
    ad2 zrozumiałe
    ad3 zrozumiałe
    ad4 dobrze rozumiem, że izolacja między krokwiami może wypełnić całą ich przestrzeń? to jest np. 20cm wysokosci krokiew i 20cm wełny mineralnej?
    wtedy patrząc na przekrój dachu (dwuspadowego) od strony szczytowej domu wełna nie ma zadnego zabezpieczenia i jedynie jest odsunięta od deskowania poprzez utworzoną przez nabite łaty szczeline wspomnianą w punkcie 2?
    ad5 nie mam pytań

    Dodatkowe pytanie:

    Czy nabicie deskowania bezposrednio na krokwie oraz utworzenie szczeliny powietrznej pomiedzy krokwiami poprzez zastosowanie mniejszej grubosci wełny on wysokosci krokwii jest równie skurecznym sposobem wentylacji jak opisany wyzej z nabitymi łatami na krokwie?

    pozdrawiam

    Michał

  19. #859
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jare32

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Marki
    Posty
    212

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrek0m Zobacz post
    Pełne deskowanie dachu + papa podkładowa SBS to w moim domu była decyzja co do której ani przez chwilę nie miałem wątpliwości, a którą podjąłem jeszcze przed lekturą forum. Ludzie którzy już kilka lat mieszkali w domach z różnych przyczyn uważali, że warto byłoby mieć odeskowany dach.... Niestety ale do mediów bardzo mało przechodzi informacji o stanach membran po latach o ewentualnych zniszczeniach powodowanych przez zwierzynę...

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1256 a.jpg
Wyświetleń:	475
Rozmiar:	93,9 KB
ID:	254440


    Dach mam już zbudowany i ciągle uważam , że pełne deskowanie to była najlepsza decyzja w tej materii !

    Piotrze...to w wielu przypadkach też wina dekarzy którzy wciskają takie rozwiązania, bo łatwiej i dla klienta "taniej"...szkoda że tylko na dziś

  20. #860
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Cytat Napisał mazzybig Zobacz post
    4) Czy szczelina zawsze powinna być wykonana poprzez zastosowanie mniejszej grubości wełny niż szerokośc krokwi w zadeskowanym dachu,
    Odpowiedziałem "nie" dlatego, że szczelinę można uzyskać w inny sposób np. podbijając krokwie. Bez względu na sposób jej uzyskania szczelina musi z wlotem i wylotem. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

Strona 43 z 84

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony