dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 6
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 115
  1. #81
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  2. #82
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Ja tam na LPG jeżdżę od lat 90

    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  3. #83
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  4. #84
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    "Zagrożenia związane z wyciekiem i pożarem paliwa w samochodzie z napędem wodorowym i benzynowym znakomicie ilustruje eksperyment przeprowadzony przez dr. Michaela Swaina z Uniwersytetu w Miami. Wykorzystano w nim dwa pojazdy tego samego typu, jeden wyposażony w instalację wodorową, a drugi w konwencjonalny silnik benzynowy."

    Dokładnie o tym filmiku piszę!
    Robimy dziurkę i podpalamy? Bardzo życiowy przypadek (podobnie jak strzelanie do zbiornika). A jak zapomnimy od razu podpalić? To co się stanie?
    I co z pożarem garażu?
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 15-10-2019 o 08:25

  5. #85
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  6. #86
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Brunoxp

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-018
    Posty
    154

    Domyślnie

    Wracając do tematu magazynowania nadmiaru energii z OZE proponuję iść w bimber czyli alkohol etylowy

  7. #87
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.862

    Domyślnie

    A później go spalać czy pić?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  8. #88

    Domyślnie

    AAAAAA ludzie uciekajta !!!!! Kaizen stwierdził że Słoneczko nam eksploduje lada chwila, no dojdzie do nas po 8 minutach. To w końcu kula wodoru rozpalonego w dodatku dziw że już nie eksplodowało.

    Albo mamy z przypadkiem kolejnego w Polsce napadu pomroczności jasnej.

    Sugeruje wrócić do przerabianej ongiś chemii odświeżyć sobie pojęcia wybuchu chemicznego- spalania kinetycznego-homogenicznego. No chyba że fizyczny związany z syntezą helu się kaizenowi przypałętał na myśl w ataku choróbska.


    Faktycznie..... szukałem w polskim necie ładnej definicji i nie znalazłem. NO ale ja nie będę bawił się w dydaktyka internetowego . Fajny film z balonikiem ukazuje nam jedynie wpływ powierzchni objętej gwałtownym utlenianiem wodoru na jego szybkość

    Tu macie rodzaje prochu tam ładnie tłumaczą jak i o co biega: https://www.youtube.com/watch?v=53iCOHe_R2U w tym gwałtownym utlenianiu/spalaniu bez udziału tlenu atmosferycznego i wpływu powierzchni spalania.

    Bombka termobaryczna w domu:https://www.youtube.com/watch?v=9dK1M92FXgk

    Tu macie ognisko i benzynę, w 38 sekundzie zwróćcie uwagę że palą sie opary benzyny z powietrzem :https://www.youtube.com/watch?v=j3BFd028wZY

    A dla kontrastu macie balonik mieszaniny tlenu z wodorem : https://www.youtube.com/watch?v=yVl_S4GSJmU ........ciutkę różni się od tamtego spokojnego spalania a tu macie wyjaśnienie tego zjawiska https://pl.wikipedia.org/wiki/Mieszanina_piorunująca
    Ostatnio edytowane przez gnago ; 15-10-2019 o 15:09 Powód: dodatek filmików

  9. #89
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał gnago Zobacz post
    AAAAAA ludzie uciekajta !!!!! Kaizen stwierdził że Słoneczko nam eksploduje lada chwila, no dojdzie do nas po 8 minutach. To w końcu kula wodoru rozpalonego w dodatku dziw że już nie eksplodowało.
    To co takiego stało się na stacjii w Norwegii?

    Słoneczko ma szczęście - brakuje tam tlenu. W garażu mamy go - a przypominam, że prosiłem o info, co będzie jak wodór ulotni się w garażu.

    A jeszcze pokaż mi jakiś test pożaru w garażu (czyli przypiekanie zbiornika na hel w zamkniętym pomieszczeniu) i co z takiego budynku zostaje.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 15-10-2019 o 15:11

  10. #90

    Domyślnie

    hosanna doszliśmy do czegoś. Potrzebny jest do eksplozji wodoru tlen tu masz pewien przegląd :https://www.youtube.com/watch?v=ZWYxYPdBdS0 z wzorami które tak lubisz. A tu różnicę między twoim filmem z balonikiem a tym moim z HHO czyli z idealnie stosunkiem stechiometrycznym wodoru do tlenu 2:1.:https://www.youtube.com/watch?v=yVl_S4GSJmU
    Aby nastąpił wybuch wodoru tak jak sobie go wyobrażasz musi być wymieszany z tlenem im dłużej bez zapłonu tym wybuch potężniejszy bo masa oparów paliwa czy innego paliwa jest większa. Czyli wybuch jakiego pragniesz można osiągnąć gwałtownie rozszczepiając zbiornik z wodorem czy innym gazem najprościej to osiągnąć lontem detonacyjnym albo wrzucając w duże ognisko- musi dać taką temperaturę aby rozwaliło sam zbiornik z pancernej blachy ( przedziurawisz dopiero z kałacha albo amunicją p. pancerną.
    /. Zatem odpowiedź na twe pytanie... najczęściej nic wodór i tak przenika dosyć intensywnie przez stal i jako gaz lżejszy od powietrza szybko uchodzi do góry. Tak samo jak metan . Dlatego auta z CNG mogą parkować w podziemnych garażach a z LPG nie. Bo te drugie wyciekając gromadzą się w zagłębieniach i mieszają się z powietrzem. I to może trwać godzinami. Efektem jest gwałtowna eksplozja przy zapłonie.

    W tym pierwszym wypadku możliwe gdy góra dach twego garażu szczelny wtedy ma szansę utworzyć się od góry mieszanina wybuchowa szansa jak wygranie 6 w lotto. A historia zna wypadki startu domku po utworzeniu mieszaniny wybuchowej w szczelnej piwnicy włączenia kontaktu rozszczelnienie gazociągu.


    Innym przypadkiem to zatankowanie do zbiornika z wodorem pewnej dozy tlenu wtedy istnieje szansa że zbiornik eksploduje. Niestety kompetentni inżynierowie pracują i jest tak pomyślany że najczęściej u..bie zawór i będziemy mieli ładny płomień o wysokości zależnej od ciśnienia w butli. A jak nie będzie butla umocowana albo zgodnie z BHP stała pionowo to będziemy mieli rakietę. W swym CV mam firmę gdzie coś takiego się zdarzyło bez zapłonu parę lat wcześniej, butla rozwaliła dwie solidne ściany. Z wodorem ale brak źródła zapłonu i wodór po paru minutach był poza budynkiem

  11. #91

    Domyślnie

    Dodam że ci paskudni inżynierowie specjalnie tak robią, aby ludzi pozbawić widowiskowych eksplozji. Instalacje LPG/CNG i wodorowe są tak zrobione że podgrzewając ogniskiem auto doczekamy się pożaru tegoż a dopiero po jakimś czasie rozszczelnią się zbiornik i mamy dłuugi płomień jedynie. Dopiero rozwala się butla, gdy ciśnienie zawartego gazu jest tak duże że to nie śniło się inżynierom, a otwór średnicę za małą aby te ciśnienie zredukować. O ile pamiętam robi się to dwiema drogami osłabiając konstrukcje - jak w butlach spawalniczych i zaworem bezpieczeństwa standard w zbiornikach ciśnieniowych.

    Czyli w najgorszym przypadku nagrzany wodór cisnieniem rozwali się - już rozszczelniony wcześniej i mając te kilkaset stopni temperatury uniesie dach garażu( na razie na zasadzie balonu)
    dopiero tu dostanie wystarczająco dużo tlenu. Wcześniej miał go mało bo w końcu był w środku ogniska- tu popatrzmy gdzie w ognisku tworzą się płomienie. Utworzy ładną eksplozję w typie bomby termobarycznej tj utworzy falę uderzeniową. znosząc okna , a nawet przy pewnej dozie szczęścia ścianę. Bo wodór ma nieprzepartą chęć unoszenia się do góry.
    Potworne?

    Zapewniam że magazynując w aucie te trzy kanistry benzyny otrzymasz eksplozję znacznie gorszą bo opary benzyny są cięższą mieszaniną niż powietrze.

    Zatem wg kaloryczności i pożaru najlepszą opcja jest auto na wodór potem CNG >LPG > olej napędowy. najgorszą benzyna
    Ostatnio edytowane przez gnago ; 15-10-2019 o 16:06

  12. #92

    Domyślnie

    A rozwijanie sieci stacji wodorowych ekonomicznie nie ma sensu skoro LPG można zatankować na każdej stacji. Zatem to Polski nie dotyczy

  13. #93
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Nie ma sensu bo na wodór mamy 1 auto w kraju zarejestrowane .
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  14. #94
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    "przypominam, że prosiłem o info, co będzie jak wodór ulotni się w garażu."

    Spie.doli tak szybko, ze nawet tego nie zauważysz!
    Wiesz co znaczy - praktycznie- 18 RAZY lzejszy od powietrza?
    Nie ma zamiaru, ocholty czy mozliwości pomieszania się z czymkolwiek!
    Za mało czasu....

    No, MOŻNA zmusić go do eksplodowania (co Cię nakreca) ale - po co?
    Kostkę cukru też mozna....
    I da LEPSZE efekty...

    Brak wiedzy rodzi strach...
    Boisz się BARDZO?
    No to... poucz się trochę....
    No, choć trochę!

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  15. #95
    ELITA FORUM (min. 1000)
    noc

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    z.góra
    Kod pocztowy
    65-340
    Posty
    1.407

    Domyślnie

    Wodór to słabe paliwo, gabarytowe, do samochodów osobowych nie bardzo.
    Gdyby tak udało się wodę tankować, rozdzielić na wodór spalany w silniku i tlen rurą wydechową wysyłany w atmosferę... nawet nie przeszkadzałby zbiornik paliwa w formie cysterny za pojazdem. Mało w tym H2O wodoru, ale energia jest.

  16. #96
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Cytat Napisał noc Zobacz post
    ...
    Gdyby tak udało się wodę tankować, rozdzielić na wodór spalany w silniku....

    https://www.polskieradio.pl/5/3/Arty...mochod-na-wode


    https://www.ekologia.pl/styl-zycia/e...ranu,3316.html
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  17. #97
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał noc Zobacz post
    .......................................Gdyby tak udało się wodę tankować, rozdzielić na wodór spalany w silniku ........................

    https://www.motofakty.pl/artykul/toy...-na-wodor.html

  18. #98
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.862

    Domyślnie

    Może fake-news
    https://spidersweb.pl/autoblog/stacj...wodoru-wybuch/
    Sprzedaż samochodów na wodór została zawieszona.
    Nieznana jest jeszcze przyczyna wybuchu, najprawdopodobniej wybuchł zbiornik wodoru.
    Gaz na stacjach przechowywany jest pod dużym ciśnieniem, nawet do 800 bar. Uno-X i Nel – firmy odpowiedzialne za utrzymanie stacji i dostarczanie wodoru – błyskawicznie zamknęły swoje pozostałe norweskie stacje.
    Do końca 2020 roku mieli postawić w Norwegii 20 takich punktów, obecnie było ich 13.

    Tym samym właściciele samochodów zasilanych wodorem stracili możliwość ich zasilania. Norwegia jest jednym z kilku europejskich krajów, w których można kupić Toyotę Mirai. Dostępny jest tam również Hyundai Nexo. Popularnością nie mogą równać się z obficie dotowanymi samochodami elektrycznymi,
    Toyota Mirai w 2018 roku rozeszła się w Europie w liczbie 160 sztuk.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  19. #99
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.862

    Domyślnie

    Samochód naładuje się sam. W trakcie jazdy
    29.11.2011 11:00
    https://www.polskieradio.pl/23/267/A...-trakcie-jazdy
    Według wyników prac zespołu prof. Fana, przedstawionych na październikowym Global Climate and Energy Project Symposium na Stanford University, ładowanie baterii samochodowych będzie możliwe w trakcie ruchu z dużą szybkością.
    Uwzględniające masę i szybkość samochodu, obliczenia wykazały, że zestaw cewek rezonansowych, może dokonać transferu 10 kW energii z wydajnością 97 proc. w czasie 7 mikrosekund – wystarczająco, aby ładować baterie nawet przy szybkości ach osiąganych na autostradach.
    System jest przy tym bezpieczny w stosowaniu – energia jest przekazywana tylko między znajdującymi się bardzo blisko siebie obiektami o zbliżonym rezonansie magnetycznym.
    Rewelka
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  20. #100
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Cytat Napisał noc Zobacz post
    Wodór to słabe paliwo, gabarytowe, do samochodów osobowych nie bardzo.
    Gdyby tak udało się wodę tankować, rozdzielić na wodór spalany w silniku i tlen rurą wydechową wysyłany w atmosferę... nawet nie przeszkadzałby zbiornik paliwa w formie cysterny za pojazdem. Mało w tym H2O wodoru, ale energia jest.
    Aleś wymyślił!!!
    W latach siedemdziesiątych ub.wieku NASA już to zrobiła - pojazd na wodę.
    Działał.
    Potem jeszcze kilku innych też to zrobiło.

    PO CO chcesz wyrzucać tlen?
    Aby go potem pobierać z atmosfery do spalania tego wodoru?

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

Strona 5 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony