dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 140 z 155
Pokaż wyniki od 2.781 do 2.800 z 3100
  1. #2781
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawda Zobacz post
    Witam forumowiczów,

    Podczepiam się pod wątek. Co wybrać? Przydomowy trawnik 100m2, płaski, bardzo gęsty, kosiarki el. ~1600W nie dają rady, kiedy trawa podrośnie, silniki bardzo zwalniają i strzępią trawę na końcówkach. Koszę raz na tydzień. Zastanawiam się nad kosiarką el. 1800 lub 2000W (czy takie dadzą radę z gęstą trawą?), ew. jakąś małą i lekką spalinówką, nawet bez napędu. ?
    Masz więcej niż jedną kosiarkę elektryczną?
    Kiedy ostrzyłeś noże w tych kosiarkach?
    Robiłeś jakiś przegląd serwisowy kosiarek?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  2. #2782
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Masz więcej niż jedną kosiarkę elektryczną?
    Kiedy ostrzyłeś noże w tych kosiarkach?
    Robiłeś jakiś przegląd serwisowy kosiarek?
    Mam tylko jedną kosiarkę, nigdy nie robiłem żadnego serwisu oprócz mycia wodą z węża po każdym koszeniu, Ostrzę noże sam własnoręcznie raz na sezon bo posiadam 2.

  3. #2783
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawda Zobacz post
    Witam forumowiczów,

    Podczepiam się pod wątek. Co wybrać? Przydomowy trawnik 100m2, płaski, bardzo gęsty, kosiarki el. ~1600W nie dają rady, kiedy trawa podrośnie, silniki bardzo zwalniają i strzępią trawę na końcówkach. Koszę raz na tydzień. Zastanawiam się nad kosiarką el. 1800 lub 2000W (czy takie dadzą radę z gęstą trawą?), ew. jakąś małą i lekką spalinówką, nawet bez napędu. Szerokość koszenia 38-42cm jest dla mnie ok. Cena max. ~1500zł. Nie mulczuję, zbieram w kosz. Nie ma dla mnie znaczenia czy materiał wykonania to plastik czy stal. Wyszukałem takie:

    https://allegro.pl/oferta/kosiarka-e...ant=6118898247
    https://allegro.pl/oferta/mocna-kosi...66fdd6604cf017
    https://www.mediaexpert.pl/dom-i-ogr...zne/fzr-2046-e
    https://jokergroup.pl/nac-kosiarka-s...99,3,1898,1248
    https://www.topmarket.pl/ogrod/kosia...edium=referral

    Macie doświadczenie z którymś z tych modeli? Coś innego ew. polecicie?
    Przy tak symbolicznym trawniczku to zainwestowałbym w automatyczną i niech jeździ na bieżąco.

  4. #2784
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    gawda

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Breslau, Lissa
    Kod pocztowy
    54-705
    Posty
    8

    Domyślnie

    Probowałem sterwins i al-ko zaraz po ostrzeniu noża, oba 1600W, oba modele z 2015, ale nigdy nie serwisowane, bo nic się z nimi nie działo. Mój trawnik jest z rolki, bardzo gęsty, trudno go nawet wygrabić ręcznie grabiami. Kosiłem na "przednajwyższym" ustawieniu kosiarki, przyrost trawy tygodniowy. Al-ko prawie całkowicie stanął, sterwins trochę lepiej dał radę, ale oba strzepią niemiłosiernie niszcząc trawnik.

    Poczytam na necie opinie o tym Jakmet 1900CR, o którym wspomniał kolega Kaizen. Cokolwiek, byle ostre i nie zwalniało i cena była rozsądna.

  5. #2785
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    gawda

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Breslau, Lissa
    Kod pocztowy
    54-705
    Posty
    8

    Domyślnie

    Sterwins i al-ko, oba 1600W marketówki, Noże ostrzone regularnie, kosiarki bez przeglądów, bo działają. IMHO zbyt tanie, żeby się bawić w regularny serwis dla taniej kosiarki na 100m2 trawnika.

  6. #2786
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    gawda

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Breslau, Lissa
    Kod pocztowy
    54-705
    Posty
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Przy tak symbolicznym trawniczku to zainwestowałbym w automatyczną i niech jeździ na bieżąco.
    Ale automat kosztuje + z tego co czytałem, jakieś linki ograniczające dobrej jakości trzeba mu kupić, co kosztuje sporo. Ja potrzebuję niedrogą kosiarę, czy to elektryczną, czy to spalinową, ale taką, z którą ktoś ma doświadczenie na mega gęstych trawnikach. Super by było, gdyby dało się gdzieś kosiarkę do testów wypożyczyć..

  7. #2787
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zagorski-tomasz

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    mazowieckie
    Kod pocztowy
    08-452
    Posty
    331

    Domyślnie

    Po co komu automat na 100 metrów? jak nie chcesz elektrycznej to zostaje ci tylko spalinowa

  8. #2788
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zagorski-tomasz

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    mazowieckie
    Kod pocztowy
    08-452
    Posty
    331

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawda Zobacz post
    Probowałem sterwins i al-ko zaraz po ostrzeniu noża, oba 1600W, oba modele z 2015, ale nigdy nie serwisowane, bo nic się z nimi nie działo. Mój trawnik jest z rolki, bardzo gęsty, trudno go nawet wygrabić ręcznie grabiami. Kosiłem na "przednajwyższym" ustawieniu kosiarki, przyrost trawy tygodniowy. Al-ko prawie całkowicie stanął, sterwins trochę lepiej dał radę, ale oba strzepią niemiłosiernie niszcząc trawnik.

    Poczytam na necie opinie o tym Jakmet 1900CR, o którym wspomniał kolega Kaizen. Cokolwiek, byle ostre i nie zwalniało i cena była rozsądna.
    Tylko te kosiarki miały silnik szczotkowy więc ja bym tego nie nazwał próbą i na ten temat nic nie pisał bo to są jednorazówki i szkoda czasu na takie porównania,silnik indukcyjny to całkiem inna jakość koszenia

  9. #2789
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    gawda

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Breslau, Lissa
    Kod pocztowy
    54-705
    Posty
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał zagorski-tomasz Zobacz post
    Tylko te kosiarki miały silnik szczotkowy więc ja bym tego nie nazwał próbą i na ten temat nic nie pisał bo to są jednorazówki i szkoda czasu na takie porównania,silnik indukcyjny to całkiem inna jakość koszenia
    Dzięki za odpowiedź. Coraz więcej osób pisze, żeby kupić kosiarkę z silnikiem indukcyjnym. Czy coś polecisz bazując na swoim doświadczeniu?

  10. #2790
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Każdy silnik jest indukcyjny. Ten szczotkowy też.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  11. #2791
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zagorski-tomasz

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    mazowieckie
    Kod pocztowy
    08-452
    Posty
    331

    Domyślnie

    https://pl.wikipedia.org/wiki/Silnik...dzia%C5%82ania

    https://pl.wikipedia.org/wiki/Silnik_komutatorowy

    Różnica jest jeszcze między silnikami indukcyjnymi,są wersje tańsze i droższe

  12. #2792
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    gawda

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Breslau, Lissa
    Kod pocztowy
    54-705
    Posty
    8

    Domyślnie

    Zamówiłem Jakmet 1900. Dam znać po pierwszym koszeniu jakie rezultaty.

  13. #2793
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zagorski-tomasz

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    mazowieckie
    Kod pocztowy
    08-452
    Posty
    331

    Domyślnie

    Co ona jest warta możesz dać znać po 5 latach,na początku nawet byle co będzie chodziło

  14. #2794

    Domyślnie

    Witam wszystkich.

    Niedawno wprowadzilismy sie do nowego domu i powoli doprowadzam działkę wokół domu do "sensownego" stanu tzn, trawa, w miare równo itd.
    Aktualnie do koszenia byłoby ok 800m2, ale w przyszłym roku odejdzie powierzchnia jaką zajmie garaż oraz kostka.
    Także wtedy zostanie do koszenia jakieś 500-600m2 trawy.

    Czytając ten wątek jestem już niemalże zdecydowany na zakup kosiarki AL-KO Highline 46.8 SPA, ale znajomi posiadający kosiarki NAC, jedni 4 sezony, drudzy jeden, twierdzą, aby nie przepłacać, bo NAC daje radę.

    Z tego co czytałem, to nawet polecany jest model NAC LS42-375.

    Jako, że wydatki przy budowie wciąż trwają, każda oszczędność jest uzasadniona.
    Tylko wolalbym nie oszczędzić tak, że po gwarancji bede musiał kupić nową

    Dodam tylko, że szukając kosiarki, natrafiłem jeszcze na jakiś niby polski produkt KANWOD GRASSMEISTER JUNIOR, czy ktoś miał z tym doczynienia?

    Poniżej wklejam przykładowe linki do tych 3 kosiarek

    https://allegro.pl/oferta/kosiarka-s...ource=facebook

    https://allegro.pl/oferta/nac-4w1-ko...ource=facebook

    https://allegro.pl/oferta/polska-kos...ource=facebook

    Pozdrawiam

  15. #2795

    Domyślnie

    A co sądzicie o kosiarce Honda HRG 466 SKEP GCV 160A?

    https://allegro.pl/oferta/kosiarka-s...60a-6941226410

  16. #2796
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zagorski-tomasz

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    mazowieckie
    Kod pocztowy
    08-452
    Posty
    331

    Domyślnie

    AL-KO z pierwszego linku jest to model z tamtego roku,tegoroczny model to 46.0 SP-A i jest na nią 5 lat gwarancji ale jest o 100zł.droższa,te z pozostałych to chińskie wynalazki a ostatnia to już chińska rzeżnia,jesteś dorosły więc sam zdecyduj jaką chcesz mieć maszynę,czy napełniającą cały kosz w 100% czy tani chińską kosiarkę która nabije połowę kosza i do której kupić jakąś część jest problemem jak nie graniczy z cudem,jeżeli chcesz AL-KO to raczej kup gdzieś w sklepie gdzie ci zaleją olejem i wszystko wytłumaczą a wtedy sprzęt powinien działać dłużej i bezproblemowo

  17. #2797

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedź.
    Obdzwoniłem autoryzowanych partnerów AL-KO w promieniu ok 50km i niestety nie posiadają już Highline 46.8 SPA.
    Natomiast wszyscy posiadają za 1249zl model 46.0 SPA lub 46.0 SPA Plus za 1349zl, obie z serii Comfort.

    Czy możecie mi doradzić, czy warto szukać dalej starszego modelu 46.8 z serii Highline czy brac tegorocznego Comforta?

    Pozdrawiam,
    Damian

  18. #2798
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zagorski-tomasz

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    mazowieckie
    Kod pocztowy
    08-452
    Posty
    331

    Domyślnie

    Tegoroczne modele też mają obudowy Highline więc nie wiem po co szukasz modelu starszego,obie przez ciebie wymienione to też Highliny

  19. #2799
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    miachlbyk

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    08-253
    Posty
    365

    Domyślnie

    Pewnie,po co szukać starych modeli jak są nowe i cena bardzo podobna

  20. #2800
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    borntofight00

    Zarejestrowany
    Jun 2020
    Skąd
    Sokolow Podlaski
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam,

    Czy moglibyście zarekomendować kosiarkę spalinowa do trawnika około 1300m2, momentami trochę nierówny teren ale bez przesady, nie off-road? Budżet to około 2500zl, myślałem nad Makita PLM 5113 lub model wyżej. Gdzie indziej przeczytałem ze wiele firm ogrodniczych kupuje Hondy, model HRG 466C1 jest w podobnej cenie co Makita ale ostrze jest krótsze oraz mniejszy kosz. Dobre opinie przeczytałem również o Weibang WB537SC, trochę droższa tym razem, lub najtańsza ze wszystkich, Oleo-Mac GV 53 TK, również sporo dobrych opinii. Będę bardzo wdzięczny za podpowiedzi!

    Pozdr.
    Paweł

Strona 140 z 155

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony