dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 8
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 151
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    YarK

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    44-309
    Posty
    23

    Smile Ogrzewanie PELLET - bardzo pilne!

    Szanowna Społeczności,

    Jako, że jestem laikiem, a i mój udział w forum jest pierwszorazowy, pragnę się przywitać

    Proszę o łagodne potraktowanie, bo jak wspomniałem, nie udzielałem się tu wcześniej, ani nigdzie indziej, dlatego proszę o wyrozumiałość, a mianowicie:

    Rozpoczynam budowę domu drewnianego, szkieletowego, według indywidualnego projektu, około 90mkw,
    parter podłogówka, góra grzejniki (poddasze), a pytanie dotyczy ogrzewania, mianowicie: na działce nie ma gazu i w najbliższej przyszłośći nie ma, domek ma kotłownie na paliwo stałe, ale czym grzać? Co oprócz kotła na eko-groszek? (będzie też kominek w salonie).

    Pytania dla wszystkich, którzy ogrzewają kotłem na PELLET i tych zorientowanych w temacie:

    1-Jakie sa orientacyjne koszty sezonowego ogrzewania? (wielkość domu, ilość spalanego pelletu, miejsce kupna) - wszystko co przydatne, by wiedzieć
    2 - Jaki typ pieca Państwo polecacie?



    Aktualnie mieszkam w domu z ogrzewaniem na eko-groszek i wiem, że wiąże się to z popiołem, częstym czyszczeniem kotła, ogólnym brudem itd....
    Dlatego zastanawiam się nad PELLETEM, będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi, również te z rozwiązaniami alternatywnymi.

    Z góry dziekuję, pozdrawiam
    YarK

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Koziol77

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Katowice
    Posty
    119

    Domyślnie

    Cytat Napisał YarK Zobacz post
    Szanowna Społeczności,

    Jako, że jestem laikiem, a i mój udział w forum jest pierwszorazowy, pragnę się przywitać

    Proszę o łagodne potraktowanie, bo jak wspomniałem, nie udzielałem się tu wcześniej, ani nigdzie indziej, dlatego proszę o wyrozumiałość, a mianowicie:

    Rozpoczynam budowę domu drewnianego, szkieletowego, według indywidualnego projektu, około 90mkw,
    parter podłogówka, góra grzejniki (poddasze), a pytanie dotyczy ogrzewania, mianowicie: na działce nie ma gazu i w najbliższej przyszłośći nie ma, domek ma kotłownie na paliwo stałe, ale czym grzać? Co oprócz kotła na eko-groszek? (będzie też kominek w salonie).

    Pytania dla wszystkich, którzy ogrzewają kotłem na PELLET i tych zorientowanych w temacie:

    1-Jakie sa orientacyjne koszty sezonowego ogrzewania? (wielkość domu, ilość spalanego pelletu, miejsce kupna) - wszystko co przydatne, by wiedzieć
    2 - Jaki typ pieca Państwo polecacie?




    Aktualnie mieszkam w domu z ogrzewaniem na eko-groszek i wiem, że wiąże się to z popiołem, częstym czyszczeniem kotła, ogólnym brudem itd....
    Dlatego zastanawiam się nad PELLETEM, będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi, również te z rozwiązaniami alternatywnymi.

    Z góry dziekuję, pozdrawiam
    YarK

    Tu masz linka do forum. Mam podobny dylemat . Kociołek super to RED MCZ ma w sobie już wszystko!!!!!!!!!!!!!!!

  3. #3

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.620

    Domyślnie

    Architekt zaprojektował kotłownię na paliwo stałe do domku szkieletowego o pow. 90 m2?
    Aż się nie chce wierzyć.

    Podaj proszę zapotrzebowanie na ciepło. Powinno być w projekcie.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał Greengaz Zobacz post
    Architekt zaprojektował kotłownię na paliwo stałe do domku szkieletowego o pow. 90 m2?
    Aż się nie chce wierzyć.
    Masz rację. Aż się chce napisać, że część architektów to zwyczajne głąby.

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Koziol77

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Katowice
    Posty
    119

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Masz rację. Aż się chce napisać, że część architektów to zwyczajne głąby.

    Co proponujecie do domu szkieletowego Uk Ścian z oknami 0,16 U fundamentów ok 0,125 a U dachu 0,16. Powierzchnia po podłodze ok 93 m2 plus garaż. Proszę o propozycję. Może prąd, went mechaniczna z rekuperacją i GWC powietrze powietrza. A co z CWU. Nie wiem jakie będzie zapotrzebowanie OZC . Szelność budynku zagwarantowana na poziomie nie więcej jak 1,0

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Szkielety mają słabą akumulację. Dobrze i tanio ogrzewa je się nadmuchowo pompą ciepła powietrz-powietrze. Jest tu na forum igor1, ma taki system i sobie chwali. Ale też często pali w kominku.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Greengaz Zobacz post
    Architekt zaprojektował kotłownię na paliwo stałe do domku szkieletowego o pow. 90 m2?
    Aż się nie chce wierzyć.

    Podaj proszę zapotrzebowanie na ciepło. Powinno być w projekcie.
    Architekt nie mógł zaprojektować kotłowni na paliwo stałe bo nie ma uprawnień projektowych w brazy sanitarnej. Jezeli zaprojektował to projektant tej branzy znaczy to ze nie ma pojęcia nie tylko o ozc, ale stracił kontakt z rzeczywistoscią, byz moze z powodu wieku, wszak uprawnienia są dozywotnie. Architekt to przyklepał bo widocznie miał takie same o tym pojęcie, to tak samo jakby slepy prowadził kulawego,

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.620

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Architekt nie mógł zaprojektować kotłowni na paliwo stałe bo nie ma uprawnień projektowych w brazy sanitarnej. Jezeli zaprojektował to projektant tej branzy
    Architekt /sygnował projekt/ = skrót myślowy.

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Greengaz Zobacz post
    Architekt /sygnował projekt/ = skrót myślowy.
    Oczywiscie ze ktos sygnuje projekt ale zeby sie podpisywać bez zastanowienia?, mozna bo kto sprawdzi, inwestor laik czy urzednik w starostwie. Inwestor zapłaci i zapłacze, urzednik ma daleko w d.. Architekt kasę wziął i tak to sie kreci.

  11. #11

    Domyślnie

    Najwydajniejszy będzie piec do spalania pelletu z podajnikiem . Jest wygodny ponieważ można go zasypać nawet raz na 2-3 dni . Optymalne ciepło można uzyskać tylko spalając dobrej jakości pellet, np. o kaloryczności 19 lub 20 MJ/kg . Jest on prasowany z czystych odpadów drzew. Ja sprawdziłem kilka rodzai pelletu ale według mnie tylko ze Stelmetu mój piec spala najlepiej

  12. #12

    Domyślnie

    Witam ja ostatnio miałem przyjemność testowania 2 palników pelletowych. MOC Cichewicz i uni skiepko ogólnie super sprawa mega wygoda. Po co inwestować kilkanaście tys w nowy kocioł jak kocioł masz. wymień palnik tylko na pellet. Ten co masz sprzedaż z podajnikiem i już. Na biedę w tym co masz spalisz pellet ale palnik pelletowy sam się rozpala i efektywniej dopisali pellet.
    co do salonu już za 4tys kupisz piecyk na pellet też super sprawa też będę w kwietniu cos takiego kupował.
    Dla tak małej powierzchni tylko pellet.

  13. #13
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.620

    Domyślnie

    gizmolec i iskra99.
    Przestańcie człowieka namawiać na kocioł na pellet, który nie ma żadnego racjonalnego uzasadnienia w jego projektowanym domu. Nie mówiąc o wymianie palników - w czym jak nie ma jeszcze kotła i domu - o kominku na pellet /kotłownia w salonie/ nie wspominając.
    Zresztą założyciel wątku milczy.

  14. #14
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    fuxszyk

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody
    Posty
    171

    Domyślnie

    Cytat Napisał iskra99 Zobacz post
    Dla tak małej powierzchni tylko pellet.
    Dobre

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wivaldi

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Wypuczajewo
    Kod pocztowy
    66-666
    Posty
    1.380

    Domyślnie

    Cytat Napisał YarK Zobacz post
    Aktualnie mieszkam w domu z ogrzewaniem na eko-groszek i wiem, że wiąże się to z popiołem, częstym czyszczeniem kotła, ogólnym brudem itd....
    Dlatego zastanawiam się nad PELLETEM, będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi, również te z rozwiązaniami alternatywnymi.
    Z góry dziekuję, pozdrawiam
    YarK
    To jak przejście z deszczu pod rynnę.
    A jeszcze do takiego domu kocioł na paliwo stałe to pijany sen chorego idioty.

  16. #16

    Domyślnie

    A tak przy okazji to napiszcie dlaczego nie pelet ??? jakiś konkretny powód ??? Rzuciliście się na pelet jak by to było samo zło a ludzie ogrzewają sobie takie domki peletem i to działa i są zadowoleni. Istotne jest aby dobrze dobrać do takiego domku urządzenie. Kocioł z dołożonym palnikiem to taki układ zastępczy niestety nie zawsze się sprawdza i wydajności takiej jak dobry kocioł peletowy to niestety nie bedzie miało - inna konstrukcja wymiennika.
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Dlaczego? Bo 90m2 można dość łatwo wybudować w ten sposób, żeby dogrzewać go farelką, a nie budować kotłowni, która zabierze jeszcze kilka m2 z i tak małego domu. W dodatku mamy XXI wiek i dla nowo budowanych domów kocioł na paliwa stałe, to jest delikatnie mówiąc porąbany pomysł.

  18. #18

    Domyślnie

    nie wrzucaj wszystkich paliw stałych do jednego wora - spalanie peletu i np wegla czy drewna to dwie rożne sprawy - tu jest troche inna technika i troche inaczej sie to spala - łatwiejsze modulowanie moca praca z niska albo bardzo niska moca przy zachowaniu wysokiej sprawnosci urzadzenia. Pelet to nie węgiel.
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał Puławiak Zobacz post
    nie wrzucaj wszystkich paliw stałych do jednego wora - spalanie peletu i np wegla czy drewna to dwie rożne sprawy - tu jest troche inna technika i troche inaczej sie to spala - łatwiejsze modulowanie moca praca z niska albo bardzo niska moca przy zachowaniu wysokiej sprawnosci urzadzenia. Pelet to nie węgiel.
    Zgadzam się, pellet jest o niebo lepszy od węgla, ale nadal jest to paliwo, które trzeba jechać, kupić, wrzucić, wyczyścić, pamiętać o tym wszystkim. W dodatku potrzebuje komina i zajmuje miejsce w domu. A w tak małym domu każdy m2 to mniej przestrzeni dla mieszkańców. Moim zdaniem to głupota.

  20. #20

    Domyślnie

    W XX wieku też był taki okres kiedy ogrzewanie budynków paliwami stałymi to był przeżytek, wszyscy wywalali kotły weglowe i montowali olejowe, gazowe itd a po jakmś czasie nawet nie był to długi okres wszyscy wracali do węgla i ogrzewali węglem. Masz rację ogrzewanie peletem też zajmuje czas - jechać może nie trzeba bo przywiozą ale popracować przy tym trzeba.
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

Strona 1 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony