dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 29
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    arturizosia

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    włocławek
    Kod pocztowy
    87-800
    Posty
    5

    Domyślnie 80tys na wydanie. czy warto zaczynac budowe?

    Witam,
    jestem tu nowy i marze o wlasnym domku w miescie.
    aktualnie mieszkam w bloku (50m2)
    mam dzialke (20x20) w centrum miasta i chcialbym zbudowa tam maly domek z garazem (ok90-110m2)
    dysponuje gotowka na dzis 80tys zl oraz co roku ok 30-40tys zl dochodu.
    przy wykonczeniu moge zrobic duzo sam.
    do reszty musze brac majstrow.
    czy warto zaczynac i co zrobie za 80tys w rok?

  2. #2

    Domyślnie

    zacznij od papierologii, uzbrojenia...i zobaczysz co dalej..ja zaczalem jak ze 2 stowki sie uzbieraly ale to nie zasada mi na czasie zalezalo

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    arturizosia

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    włocławek
    Kod pocztowy
    87-800
    Posty
    5

    Domyślnie

    no tak tylko ciekawi mnie czy za 80tys zbuduje sso

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar BasH
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Bory Tucholskie
    Posty
    1.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    Cytat Napisał arturizosia Zobacz post
    mam dzialke (20x20) w centrum miasta
    To już kapitał.

    Cytat Napisał arturizosia Zobacz post
    dysponuje gotowka na dzis 80tys zl oraz co roku ok 30-40tys zl dochodu.
    czy warto zaczynac i co zrobie za 80tys w rok?
    Działka uzbrojona? Masz projekt? Jeśli nie - to zacznij od mediów, mając decyzje (niekoniecznie wykonane media) równolegle projekt.
    80 tys. na SSO (bez docelowego pokrycia dachowego) przy 100 metrach przy założeniu bardzo tanich ekip - powinno być wykonalne (okolice Włocławka nie powinny być drogie jeśli chodzi o robociznę).

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar TORUŃCZYK
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    273
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    w miastach bardzo wolno idzie papiero-logia w Toruniu na warunki zabudowy czekać trzeba około roku po uzyskaniu warunków wiesz jak może wyglądać dom ile powierzchni możesz zabudować w Toruniu średnio to 20% , ułożenie kalanicy , wysokość , potem projekt adaptacja pozwolenie może się okazać że zanim będziesz chciał ruszyć będziesz miał 150 tyś uzbierane ,

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar BasH
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Bory Tucholskie
    Posty
    1.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    Ja 9 miesięcy zbroiłem w prąd... WZ i projekt indywidualny z PnB - 4 miesiące (w trakcie załatwiania prądu)

  7. #7
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    arturizosia

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    włocławek
    Kod pocztowy
    87-800
    Posty
    5

    Domyślnie

    no to mnie troche podłamaliście
    ogolnie obok stoja domy w ulicy wszystkie media linia zabudowy od samej ulicy
    myslalem ze 80tys to kwota za ktora zrobie sso + ewentualnie 10tys poslizgu max

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Jacław
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    131

    Domyślnie

    Cytat Napisał arturizosia Zobacz post
    Witam,
    jestem tu nowy i marze o wlasnym domku w miescie.
    aktualnie mieszkam w bloku (50m2)
    mam dzialke (20x20) w centrum miasta i chcialbym zbudowa tam maly domek z garazem (ok90-110m2)
    dysponuje gotowka na dzis 80tys zl oraz co roku ok 30-40tys zl dochodu.
    przy wykonczeniu moge zrobic duzo sam.
    do reszty musze brac majstrow.
    czy warto zaczynac i co zrobie za 80tys w rok?
    To zależy.

    Jeśli bierzesz kredyt, to oszacuj (uczciwie sam lub z pomoca fachowca) ile kasy na całą budowę potrzebujesz, weź kredyt i wybuduj się w rozsądnie krótkim czasie.

    Jeśli nie bierzesz kredytu to uważam, że nie warto. Odłóż tyle, żeby móc wybudować się w rozsądnie krótkim czasie (wybudować stan pozwalający na zamieszkanie) i dopiero wtedy zacznij.
    Co to Tobie da, że wybydujesz część i będziesz czekał na kasę i skubał po trochu przez parę lat?
    Budowa się będzie wydłużała, będziesz się stresował. Problemy z zabezpieczeniem budowy. Ewentualny kredyt brany pod presją. Kompromisy wymuszone brakiem środków. itd. itp.

    Jeśli poczekasz, to wbrew pozorom budowę zakończysz szybciej.
    Ostatnio edytowane przez Jacław ; 29-03-2011 o 20:23

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    popo00

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Gdynia
    Posty
    103

    Domyślnie

    jak to sie mowi - jak sie juz zaczelo to sie i skonczy.

    jak bedziesz mial sciany i dach...to latwiej po malutku pchac budowe do przodu...chocby i kilka lat

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar BasH
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Bory Tucholskie
    Posty
    1.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    Cytat Napisał arturizosia Zobacz post
    no to mnie troche podłamaliście ogolnie obok stoja domy w ulicy wszystkie media linia zabudowy od samej ulicy
    Ja też miałem wszystkie media w ulicy - nawet ZK w rogu działki - mimo to formalności potrwały 9 miesięcy od złożenia wniosku do założenia skrzynki pomiarowej i popłynięcia prądu. W końcowej fazie musiałem użyć znajomości - pod koniec czerwca zaczynaliśmy roboty a w połowie dopiero prąd popłynął...
    Wodę założyli w tydzień, ale to inna bajka...

  11. #11

    Domyślnie

    Nie załamuj się bo to , że media masz w ulicy to na plus. Idź do gminy zorientuj się ile czasu zabierze ci papierologia bo na to nie ma mocnych Też chciałam zacząć budować latem a zacznę jak zacznę Nie ma co się łamać. Na mój gust warto mieć przynajmniej na stan zamknięty + instalacje albo mieć perspektywy na to, że będziesz miał (realne perspektywy bo wiadomo, że nie będziesz w stanie np odkładać przez parę miesięcy całej wypłaty)

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar BasH
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Bory Tucholskie
    Posty
    1.634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    Ja planowałem sobie w taki sposób:
    1 rok - papiery, założenie mediów, kupno materiałów ściennych na stan SSO, budowa stanu zero (zasypane fundamenty, wprowadzona woda, przepusty pod prąd)
    2 rok - kupno więźby, kanaliza parter, wylanie chudziaka, parter, strop, piętro, więźba, deskowanie pod papę, zapłacone okna,
    3 rok (bieżący) - zapłacone drzwi zewn., brama, murowanie działówek na piętrze, skończenie kanalizy, prąd, IT, TV, tynki, CO, wylewki
    4 rok (2012) - kredyt, dachówka, piec, wykończenie wewnętrzne, zewnętrzne, wprowadzanie w III kwartale
    pozdrawiam

  13. #13

    Domyślnie

    Bash takie budowanie etapami jest dobre jak na budowę masz parę lat Ja np nie mam. I to nie dlatego, że ktoś mnie pogania po prostu nie powiem co mnie bierze siedząc w ciasnocie jaką mam teraz
    No ale autor chyba zakłada jednak etapy skoro chce startować z niepełną kwotą.

  14. #14

    Domyślnie

    Ja zaczynałem z połową tej kwoty i wybudowałem dom w stanie surowym. Wiec mając niedrogą ekipę i projekt na dom do max 100m2 ta kwota powinna wystarczyć.

  15. #15
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Jacław
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    131

    Domyślnie

    Cytat Napisał bladyy78 Zobacz post
    Ja zaczynałem z połową tej kwoty i wybudowałem dom w stanie surowym. Wiec mając niedrogą ekipę i projekt na dom do max 100m2 ta kwota powinna wystarczyć.
    A co to da, że wybudujesz dom w stanie surowym? Potem i tak jest potrzebne przynajmniej drugie tyle na resztę prac.

  16. #16

    Domyślnie

    Jacław czytałeś co napisał autor wątku? Napisał czy warto zaczynać wiec mu odpisałem ze ja dysponując polową tej kwoty zacząłem budowę. Na zimę dom był zamknięty i przykryty blacho-dachówką. Jak bym dysponował kwotą 80tyś i 30-40 tyś rocznego dochodu to bym się nawet nie zastanawiał. Lepiej wybudować dom z własnych środków i niżeli brać kredyt na 20 lat i martwić się później o spłatę kredytu. Ja większość prac w domu wykonywałem sam, dlatego też praktycznie koszty jakie poniosłem były to koszty materiałów budowlanych. Najdroższa w budowie jest teraz robocizna wiec jeżeli znajdzie tanich murarzy to ta kwota spokojnie wystarczy na stan surowy zamknięty.

  17. #17
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    JurekM

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    445
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    To jeszcze inaczej.
    Jeśli masz działkę w centrum miasta to ją dobrze sprzedaj i znajdź tańszą i większą na przedmieściach, a wtedy będziesz miał więcej niż 80 tys.
    A poza tym papiery załatwisz w następnym roku to dojdzie jeszcze 30-40 tys i warto wtedy się zastanowić.

  18. #18

    Domyślnie

    za 80 tys stodółkę w stanie surowym otwartym do 100 m2 zrobisz (oczywiscie bez papierologii)

  19. #19
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar TORUŃCZYK
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    273
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Koszt budowy domu w mieście czy daleko w polu taki sam , a wartość całkiem inna jeśli masz 80 tyś i papiery to oczywiście tylko zaczynać taniej za cement materiały nie będzie tylko drożej rosnące ceny paliw z czasem będą powodowały wzrost cen produkcji za tą cenę możesz sporo zrobić w tym roku odzyskasz różnicę vatu a co za rok będzie to nie wiadomo wszędzie szukają oszczędności

  20. #20
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    beton44

    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    4.848

    Domyślnie

    I tak na początek

    to przemyśl sprawę tego "garażu"

    / tzn zrezygnuj z tej koncepcji

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony