dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie jaka wata pod deski

    Witam. mam pytanie kłade deski na podłoge na poddaszu i nie wiem jaka wate połozyc, słyszałem kilka wersji ale niestety nie mam pojecie. legarki mam o wys 8cm słyszałem 1 wersje ze miedzy dechami a legarkami powinna bys cyrkulacja,czyl wata mniejsza niz 8cm a werska2 ze ma byc scisk. wiec prosze o fachowa porade. pozdrawiam Łukasz

  2. #2
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    jeffk6dfbe

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    COURBEVOIE
    Posty
    2

    Domyślnie

    Miałem stworzyć taki sam temat, więc przyłączm się do pytania lukas33.

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Sebxyz

    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Gdzieś z Warmii
    Posty
    92

    Domyślnie

    Witam.
    Fachowcy którzy kładli u mnie podłogę na legarach zostawiali szczelinę około 2-3 cm luzu, twierdząc że musi być wentylacja.
    Pozdrawiam
    Sebxyz
    Ps. Wata URSA df 43 zdaje się.

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800)
    brachol

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Skąd
    Poznań
    Posty
    2.947
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    a możesz podać jakie masz szerokie te legary o wysokości 8 cm?

  5. #5

    Domyślnie

    mam o szerokosci 10cm wys 8cm. wiec na pietrze mam zostawic luz? bo słyszałem ze na parteze sie zostawia. prosze o pomoc bo stanolem w jednym miejscu bo nie wiem jak kłasc, byłem u znajomego ktory kładł podłoge ok rok temu na parteze i szczelone zostawił jak tu pisze kolega wyzej. I co sie okazało w wakacje porobiły mu sie takie szczeliny ze palce mozna wsadzic miedzy dechy. a ja bym nie chciał miec takiego problemu. pozdrawiam

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukas33 Zobacz post
    mam o szerokosci 10cm wys 8cm. wiec na pietrze mam zostawic luz? bo słyszałem ze na parteze sie zostawia. prosze o pomoc bo stanolem w jednym miejscu bo nie wiem jak kłasc, byłem u znajomego ktory kładł podłoge ok rok temu na parteze i szczelone zostawił jak tu pisze kolega wyzej. I co sie okazało w wakacje porobiły mu sie takie szczeliny ze palce mozna wsadzic miedzy dechy. a ja bym nie chciał miec takiego problemu. pozdrawiam
    Pozostaw szczelinę przyścienną wielkości ok. 1.5 cm. Szpary między deskami przytwierdzanymi do legarów nie wynikają z wielkości szczeliny przyściennej a z nadmiernej wilgotności drewna w trakcie jego montażu. Ponadto największe są w okresie zimowym. Pozdrawiam.

  7. #7

    Domyślnie

    a jaką watę mam połozyć?? I w jaki sposób ?
    Bo z tym mam głównie problem.
    Ostatnio edytowane przez lukas33 ; 11-04-2011 o 11:35 Powód: błąd

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukas33 Zobacz post
    a jaką watę mam połozyć?? I w jaki sposób ?
    Bo z tym mam głównie problem.
    Wystarczy 5 cm izolacji, którą należy traktować bardziej jako izolację akustyczną niż termiczną. Przestrzeń powietrzna jest konieczna w przypadku podłóg na gruncie. W górnych kondygnacjach nie zaszkodzi. Pozdrawiam.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Parkietkomplex Zobacz post
    Pozostaw szczelinę przyścienną wielkości ok. 1.5 cm. Szpary między deskami przytwierdzanymi do legarów nie wynikają z wielkości szczeliny przyściennej a z nadmiernej wilgotności drewna w trakcie jego montażu. Ponadto największe są w okresie zimowym. Pozdrawiam.
    a ta szczelina po co mam dac ? ok dzieki za porade z wata bo miałem juz dac 8 na scisk ale w takim wypadku dam 5 dzieki.

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800)
    Parkiet

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Mława
    Kod pocztowy
    06-500
    Posty
    2.954

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukas33 Zobacz post
    a ta szczelina po co mam dac ? ok dzieki za porade z wata bo miałem juz dac 8 na scisk ale w takim wypadku dam 5 dzieki.
    Szczelina pełni funkcję dylatacyjną, izolacyjną i akustyczną, ma być i koniec. Pozdrawiam.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony