dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 199 z 214
Pokaż wyniki od 3.961 do 3.980 z 4265
  1. #3961
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    corey10

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    okolice Krakowa
    Posty
    225

    Domyślnie

    Biała Lista

    Architekt - Marcin Nowak-Żelaśkiewicz z Krakowa - tel. 696 006 899 - Może nie jest tani, ale muszę przyznać że ma głowę na karku i "uratował" mnie przed kilkoma moimi własnymi pomysłami proponując sensowniejsze rozwiązania i dbając przy tym by zminimalizować moje koszty. Bardzo kontaktowy i rzetelny gość. Wszystko ze mną cierpliwie omawiał aż udało się doszlifować projekt do perfekcji, tak więc z czystym sumieniem mogę go polecić.

  2. #3962
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Urszula Krk

    Zarejestrowany
    Jul 2019
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-820
    Posty
    1

    Domyślnie

    Uwaga Kraków i okolice !

    Czarna lista : Firma "Szybko i Sprawnie FAST", ogłaszają się również jako "Remonty mieszkań".
    Właściciel Bartosz Walo. Adres firmy ul.Balicka 18a,

    Przeprowadzali u mnie kompleksowy remont łazienki. Mnóstwo usterek, prowizorek i niedociągnięć. Mimo zapewnień o utrzymaniu czystości z reszty mieszkania zrobili ruinę. Niesłowni, zjawiają się kiedy chcą niezależnie od wcześniejszych ustaleń. Nie reagują na telefony i sms. Nie wywożą gruzu. Strata pieniędzy i nerwów. chociaż właściciel bardzo kontaktowy i w słowach wszystko pięknie wygląda i przebiega. Często stosują własne, wygodne dla nich rozwiązania nie ustalając tego z nikim.

  3. #3963

    Domyślnie

    Witam

    Może ktoś z Forumowiczów poleci jakiegoś solidnego fachowca do naprawy dachu i jego ocieplenia. W grę wchodzi też montaż zabezpieczenia -pastucha na kuny
    Dostała mi się kuna i zrujnowała wełnę i izolację więc muszę zrobić remont. Gdyby fachowiec miał jakieś doświadczenie w tym temacie było by super .
    Pozdrawiam Was serdecznie
    Ryszard

  4. #3964

    Domyślnie

    Witam, jeśli chodzi o konstrukcję to na pewno dobrze przeliczy i zaprojektuje Ci ten mur pan Marcin Górszczak, jest konstruktorem i kierownikiem budowy, projektuje takie rzeczy, nam przeliczał murki do garażu podziemnego. Prędzej trochę przezbroi niż spartaczy. Ma pojęcie o temacie. Jego tel. 603 038 808

  5. #3965

    Domyślnie

    Cytat Napisał boconek03 Zobacz post
    Polecam, dobry człowiek.
    Ja natomiast szukam architekta z Krakowa/Skawina/Wieliczka który zaprojektuje mi od A do Z zbrojony mur oporowy na działce(spora inwestycja), i formalności z tym związane.Ktoś coś?
    Odnośnie tego postu pisałam, zapomniałam zacytować

  6. #3966

    Domyślnie

    Biała lista:

    OknoPlus z Myślenic. Okna super, montaż bez zarzutu, fachowe doradztwo w biurze.

    Sklep budowlany w Myślenicach na ul. K. Wielkiego (za stacją paliw) - dobrej jakości materiał przyzwoite ceny, miła obsługa i doradztwo

    Czarna lista: stolarz z Polanki. Meble nie do końca zgodne z zamówieniem, krzywo przykręcone niektóre uchwyty, listwy przypodłogowe w szafkach kuchennych trzymają się ledwo ledwo, trzeba uważać żeby nie trącić miotłą.

  7. #3967

    Domyślnie

    Możecie polecić ekipę do elewacji (z ociepleniem) z okolic Myślenic?

  8. #3968

    Domyślnie

    Witam, jestem nowym użytkownikiem, ale już od kilku dni intensywnie śledzę wątek. Razem z mężem budujemy dom w okolicach Wieliczki. Aktualnie szukamy kogoś do tynków wewnętrznych w okolice października. Czy możecie kogoś polecić. Super Tynki już sprawdziliśmy. Z góry dziękuję za odpowiedzi

  9. #3969

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZZE Zobacz post
    Możecie polecić ekipę do elewacji (z ociepleniem) z okolic Myślenic?
    Do elewacji polecam FRB Szymski 781361799

  10. #3970

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukmach Zobacz post
    Miałem spotkanie z p. Krzysztofem, generalnie zrobił dobre wrażenie. Pewne obawy wynikały z tego, że prowadziłęm z nim wcześniej korespondencję i nigdy się nie podpisywał, w zasadzie to nie wiedziałem z kim do końca rozmawiam (kontakt z oferii), ale też na początku nie chciał pokazać aktualnej budowy. Na spotkaniu się jednak przedstawił i wtedy mogłem przeszukać informacje w internecie, zgodził się też pokazać aktualną budowę. Po przeczytaniu m.in tego forum oraz jednego bloga zrezygnowałem z dalszych rozmów z p. Krzysztofem i nie jechałem oglądać budowy (nie mogę jej ocenić). Jako, że dość intensywnie szukałem wykonawcy do budowy domu, sprawdzałem zarówno osoby polecane tutaj, ale też z oferii, olx, szukajfachowca, itp. Jeżdziłem na aktualne budowy i mogę napisać, że w przypadku firm polecanych tutaj (Sławomir Dudek, Marian Węgrzyn, Piotr Brzezicki, ekipa p. Grzegorza (okolice Lubnia), Madej z Radwanowic), widać naprawdę dobre budowanie i się z nimi konkretnie rozmawia, natomiast ekipy z tych innych źródeł to w 90% była mniejsza lub większa masakra (styropian przykryje). Ostatecznie wybór padł na jedną z wymienionych ekip, narazie nie napiszę jaką, wstrzymam się do rozpoczęcia, a w zasadzie zakończenia budowy.
    Ale trzeba też pamietać, że w internecie zdecydowanie częściej wylewa sie żale niż chwali kogoś - tak więc trzeba zachować pewien dystans do mniej przychylnych komentarzy. Sprawdzać, sprawdzać i jeszcze raz sprawdzać.
    Stan surowy otwarty gotowy, tak więc czas na podsumowanie i ocenę wykonawcy. Ostateczny wybór padł na Piotr Brzezicki (506 984010), polecany wcześniej na forum przez użytkownika Liliputek. Jeżeli chodzi o cenę to nie był najdroższy ale też nie był najtańszy, ale bliżej tych najwyższych wycen. Budowa wystartowała 9 kwietnia, a zakończyła się 21 sierpnia, w umowie mieliśmy termin zakończenia 6 wrzesień. W zakresie robót było wszystko od fundamentu po dach. Budują etapami, zachowując wymagane przerwy technologiczne, mały obsuw był z wystartowaniem ścian parteru, ale trzeba pamiętać jaka była pogoda w maju.
    Ściany z odchyłami w poziomie do 4 mm na długości 4-5 m. W pionie podobnie (przy normie 25 mm - ja bym się zmieścił chyba w tej granicy . Wysokość do stropu z tolerancją +- 2 mm (od repera na ścianie) - posiada własne szalunki, były one oczywiście w cenie ale też inne drewno - my nie kupiliśmy ani jednej deski do budowy. Budowa była z Silki, posiadali odpowiednią piłę do materiału, na ściany nośne bardzo mało odpadu, nieco więcej było na działówkach ale tam docinek było znacznie więcej, generalnie oszczędzali materiał.
    Więźbę, dach dwuspadowy z jedną jaskółką + krycie blachodachówką z posypką mineralną (Gerard Corona) wykonywał syn p. Piotra (Darek Brzezicki - 504 579 507) , który jednocześnie robi rynny ciągnione, polecam, wychodzą jednak ok. 20% drożej od stalowych, ale nie ma żadnych łączeń. Po budowie posprzątali po sobie. Na minus (w oczach mojej żony), chyba większość ekipy paliła i wszędzie leżą niedopałki. Budowa oceniona bardzo dobrze przez kierownika budowy, ja osobiście też nie miałem zastrzeżeń (większych, można się przyczepić do kilku detali), przy czym mam świadomość, że pewne rzeczy mogą wyjść dopiero po pewnym czasie - o czym pewnie napiszę (obym nie musiał). Podsumowując, na chwilę obecną trafia na białą listę.
    Z innych branż (biała lista):
    Geolog - GEONIT Przemysław Kluczewski, 604 252 714
    Geodeta - Biuro Usług Geodezyjnych AP-GEO Adrian Pogan 888 839 515
    Kierownik Budowy - Robert Tarczyński 609 320 038
    Przyłącze wody (120 m) - Michał Sołtysik 698 748 870 - szybka sprawna robota, pomoc w odbiorze, dobra cena
    Skład budowlany: Roda w Brzeziu - super kontakt, pomocni, elastyczni, transporty terminowe, brak problemu przy zwrotach, ceny były niemal identyczne jak w innych składach

    Szara lista:
    Droga dojazdowa (150 m), wywóz ziemi z wykopu - Ryszard Nowak (Jerzmanowice) - z uwagi na zmianę warunków finansowych, ale robota wykonana dobrze. Do kolejnych robót ziemnych już nie wezmę go.

    Czarna lista:
    Grzegorz Gołąb G-Gaz - miał wykonać przyłącze wody, zmieniał termin wejścia w teren kilkukrotnie, zrezygnowałem z jego usług.
    "The Earth climate ... is completely determined by two governing parameters, i.e. by insolation and galactic cosmic rays", oraz "the so-called anthropogenic "CO2 doubling" problem is practically absent"

  11. #3971
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Januszstu

    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    32-087
    Posty
    4

    Domyślnie

    Czesc,

    Poszukuje sprawdzonej ekipy do ulozenia kostki brukowej - podworko, podjazdy, opaska etc.
    Czy mozecie polecic porzadna ekipe z okolic Krakowa?
    dziekuje,
    Janusz

  12. #3972
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    princess1234

    Zarejestrowany
    Aug 2019
    Skąd
    Gromnik
    Kod pocztowy
    33-180
    Posty
    1

    Domyślnie

    Uwaga!!!!! na pseudo firmę HELIZON - Chojnik, rodzinna firma partaczy

  13. #3973

    Domyślnie

    NA JUZ Pilnie poszukuje ekipy na terenie Wieliczki do wykonania elewcji zewnetrznej drewnianej w domu jednorodzinnym

  14. #3974
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    rrako

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-638
    Posty
    7

    Domyślnie elewacje

    Cytat Napisał ZZE Zobacz post
    Możecie polecić ekipę do elewacji (z ociepleniem) z okolic Myślenic?
    Polecam w 100% ekipę Pana Pawła tel. 600387715

  15. #3975
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    rrako

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-638
    Posty
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dark0 Zobacz post
    Do elewacji polecam FRB Szymski 781361799
    Ekipa Pana Pawła tel. 600387715

  16. #3976

    Domyślnie

    Witam, szukam ekipy budowlanej do remontu domu w Sieprawiu M.in zrywanie podłóg drewnianych i zrobienie wylewki, postawienie ganku.
    Możecie polecić kogoś solidnego, kto przy okazji nie zedrze jak za woły?

  17. #3977
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Wujor
    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Skąd
    CKMK->Myślenice
    Posty
    485

    Domyślnie

    Ktoś montował ostatnio panele fotowoltaiczne? Jakieś firmy godne polecenia zna ktoś?
    PV 4,65kW (Fronius Symo 4.5-S, 15szt. Boviet BVM6610M-310 310W)

  18. #3978

  19. #3979
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    tomasz17

    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-055
    Posty
    2

    Domyślnie

    Dodaję do Białej Listy.Polecam Firmę Pana Krzysztofa Kaczmarczyka .Budował nam dom w lonicerach .Efekt dachu nas bardzo zadowolił, widać bardzo duże doświadczenie ekipy . Mury Panowie codziennie oczyszczali(fug)i dzięki temu wygląda murarka znakomicie. Jesteśmy z żoną bardzo zadowoleni, wszystko odbyło się zgodnie z umową . Tomasz Tomasik Wola Duchacka

  20. #3980
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    AnnaZ.

    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-553
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam

    czy ktos wspolpracowal z pracownia projektowa MIRPOL z Bibic? Przymierzamy sie do budowy domu w Michalowicach i w tej chwili rozgladamy sie za dobrym geodeta i architektem. Bede wdzieczna za opinie i polecenia,

Strona 199 z 214

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony