dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 30 z 39
Pokaż wyniki od 581 do 600 z 766
  1. #581
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.935

    Domyślnie

    Cytat Napisał mrexclusive Zobacz post
    Gdzie to niby jest ? Ja nie widze czegoś takiego jak szukasz dokumentów
    Kliknij pomoc i masz na samym dole.
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  2. #582

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    Kliknij pomoc i masz na samym dole.
    OK mam

    a tak btw. co zaznaczyłeś w Dostarczenie energii na potrzeby:

    No i drugie pytanie jeśli nie zmieniają się warunki techniczne poza planowanym zużyciem energii to czy to trzeba komplet wypełniać ?

  3. #583
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.935

    Domyślnie

    Cytat Napisał mrexclusive Zobacz post
    OK mam

    a tak btw. co zaznaczyłeś w Dostarczenie energii na potrzeby:

    No i drugie pytanie jeśli nie zmieniają się warunki techniczne poza planowanym zużyciem energii to czy to trzeba komplet wypełniać ?
    Ja zaznaczyłem - domu jednorodzinnego.

    Chyba zaznaczyłem - bez zmian, ale na 100% nie pamiętam
    Na otrzymanej umowie mam roczne zużycie 3000kWh więc raczej zaznaczyłem - bez zmian.
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  4. #584

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    Ja zaznaczyłem - domu jednorodzinnego.

    Chyba zaznaczyłem - bez zmian, ale na 100% nie pamiętam
    Na otrzymanej umowie mam roczne zużycie 3000kWh więc raczej zaznaczyłem - bez zmian.
    No jestem ciekawy czy przejdzie. A zaznaczałeś, że poinformowałeś PINB o zakończeniu budowy ? Mimo, że tak nie jest ?

  5. #585
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.935

    Domyślnie

    Cytat Napisał mrexclusive Zobacz post
    No jestem ciekawy czy przejdzie. A zaznaczałeś, że poinformowałeś PINB o zakończeniu budowy ? Mimo, że tak nie jest ?
    Zaznaczyłem, ale mój KB załatwił tzw odbiór częściowy.
    Jeśli nie masz takiej możliwości to...trzeba kombinować. Ktoś chyba pisał na forum o prądzie do garażu.
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  6. #586

    Domyślnie

    Cytat Napisał elpapiotr Zobacz post
    Przestań.
    Taryfa C jest dla małych i średnich firm. Człowiek budujący dom nie prowadzi działalności gospodarczej, nie jest "firmą", to z jakiej racji ma płacić za kWh jako ... przedsiębiorca?
    O tym wiem i każdy inny też, nie błysnąłeś a wiesz dlaczego taryfę C wciskają na plac budowy?? Jak tak to odpowiedz.

  7. #587

    Domyślnie

    Cytat Napisał elpapiotr Zobacz post
    Bo to są niecne praktyki monopolisty, który doi i oszukuje klientów, by jak najwięcej zarobić.
    I z tym się w pełni zgodzę. Dziwne że w Tauronie nie ma problemu z otrzymaniem taryfy G przy SSZ a w Enei dopiero po odbiorze. I dziwne tez że oba te Ze robią to zgodnie z prawem, tylko że ten drugi operator doi klientów na drogiej taryfie zgodnie z prawem

  8. #588

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    Zaznaczyłem, ale mój KB załatwił tzw odbiór częściowy.
    Jeśli nie masz takiej możliwości to...trzeba kombinować. Ktoś chyba pisał na forum o prądzie do garażu.
    Jaki odbiór częściowy KB ci zrobił? Na czym on polegał w Twoim przypadku.

  9. #589

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    Ja wypełniłem taki https://www.enea.pl/dladomu/obsluga_...ind_131221.pdf

    W Ebok wchodzisz w - szukasz dokumentów? - przejdź do dokumentów - dokumenty do pobrania - Wnioski dotyczące zawarcia nowej umowy oraz wprowadzenia zmian w umowie - wniosek o zawarcie umowy o świadczenie usługi kompleksowej.

    Na pewno napisali, że Ci przesłali wniosek czy że aby zmienić umowę, trzeba przysłać zgłoszenie z załączonym i wypełnionym wnioskiem?

    Złożyłem ten wniosek. Zobaczymy co teraz odpiszą.

  10. #590
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    O tym wiem i każdy inny też, nie błysnąłeś a wiesz dlaczego taryfę C wciskają na plac budowy?? Jak tak to odpowiedz.
    Ja chyba wiem.......................... $$$$$$$$$$ ??
    Pomogłem? Kliknij podziękuj

  11. #591

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sativum Zobacz post
    Ja chyba wiem.......................... $$$$$$$$$$ ??
    Pomijam, że to łamanie prawa i regulaminów bo taryfa C jest dla firm. Nigdzie nie ma w regulaminach nic o budowie domu i taryfie C.

  12. #592
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Cytat Napisał mrexclusive Zobacz post
    Pomijam, że to łamanie prawa i regulaminów bo taryfa C jest dla firm. Nigdzie nie ma w regulaminach nic o budowie domu i taryfie C.

    Jesteśmy w tym zgodni. Celem jest wypracowanie mechanizmu omijania niedozwolonych praktyk
    Pomogłem? Kliknij podziękuj

  13. #593

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sativum Zobacz post
    Jesteśmy w tym zgodni. Celem jest wypracowanie mechanizmu omijania niedozwolonych praktyk
    Oczywiscie. Za każdym raze klient indywidualny ma cisnąć ZE o podstawę prawną, rozporzadzenie, dyrektywę czy inny przepis obligijący w/w ZE do wciskania klientom taryfy niezgodnej z przeznaczeniem.
    Skargi, wyroki, kary raz/dwa oduczą udzielnych książąt panujących na włościach lokalnych Rejonów Energetycznych od ich stosowania.
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  14. #594

    Domyślnie

    Cytat Napisał mrexclusive Zobacz post
    Pomijam, że to łamanie prawa i regulaminów bo taryfa C jest dla firm. Nigdzie nie ma w regulaminach nic o budowie domu i taryfie C.
    Widzisz, gdy składałem wniosek o wykonanie przyłącza do działki budowlanej i zaznaczyłem że chce taryfę G to wniosek został odrzucony i musiałem poprawić na taryfę C. Mogłem zaskarżać, sądzić się ale czy coś bym wskórał? a nawet to wiesz ile czasu takie przeciąganie struny w sadzie trwa a czas to pieniądz jak to mówią

  15. #595

    Domyślnie

    I właśnie na takich klientach monopolista żeruje i nie ma nad nimi litości.
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  16. #596

    Domyślnie

    Cytat Napisał elpapiotr Zobacz post
    I właśnie na takich klientach monopolista żeruje i nie ma nad nimi litości.
    To może jak takiś mądry to załatw to aby Enea nie wciskała taryfy C na okres budowy aż do odebrania budynku.
    ZE ma swoje zasady czy jak je je zwał i on dyktuje warunki a inwestor jak nie chce nie musi się na to godzić.

  17. #597
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Widzisz, gdy składałem wniosek o wykonanie przyłącza do działki budowlanej i zaznaczyłem że chce taryfę G
    We wniosku o przyłącze masz wybór taryfy? Wrzucisz linka do tego wniosku?
    Jak uzasadnili odmowę?

  18. #598

    Domyślnie

    Godzenie się na praktyki monopolistyczne, to przytakiwanie i tolerowanie bezprawnego działania. Innymi słowy - za Fryderykiem Karzełek "„CZEMUŚ BIEDNY? BOŚ GŁUPI. CZEMUŚ GŁUPI? BOŚ BIEDNY”. Udowodniono naukowo, że bieda jest zjawiskiem dziedzicznym.

    Czytaj muratora :
    https://forum.muratordom.pl/archive/index.php/t-127879.html
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  19. #599
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Cytat Napisał elpapiotr Zobacz post
    Oczywiscie. Za każdym raze klient indywidualny ma cisnąć ZE o podstawę prawną, rozporzadzenie, dyrektywę czy inny przepis obligijący w/w ZE do wciskania klientom taryfy niezgodnej z przeznaczeniem.
    Skargi, wyroki, kary raz/dwa oduczą udzielnych książąt panujących na włościach lokalnych Rejonów Energetycznych od ich stosowania.
    Pomysł jest ok, ale z przyczyn wspominanych przez Hebnryka, nie mam ochoty robić dziury w murze swoją głową (i interesem)

    Skarga do UOKiK (ale musi być to masowe - tak by nie zignorowali) + zły PR w mediach.

    Możemy przygotować treść skargi, którą złoży więcej osób. Przy 100 takich pism, powinni wszcząć postępowanie. Rezultat za rok, ale zawsze do przodu. Co Wy na to?
    Pomogłem? Kliknij podziękuj

  20. #600

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    We wniosku o przyłącze masz wybór taryfy? Wrzucisz linka do tego wniosku?
    Jak uzasadnili odmowę?
    Już kiedyś Ci to tłumaczyłem, ile razy można??
    Przecież napisałem że we wnioskowałem o taryfę G.
    A dlaczego Enea nie da taryfy G na działkę budowlaną to możesz sam sprawdzić dzwoniąc na infolinię.

Strona 30 z 39

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony