dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1

    Domyślnie Wyprowadzenie gorącej wody na ogród - czy warto?

    Dzień dobry.

    W przyszłym tygodniiu rozpoczną się prace wodno-kanalizacyjne na budowie mojego domu.

    Z dwóch niezależnych źródeł (na pytanie: "czego żałujesz/co byś zrobił inaczej w swoim domu"?) od znajomych usłyszałem, że wyprowadziliby gorącą wodę (osobny kurek) obok wody zimnej na zewnątrz domu - najlepiej na przód/tył.

    Jak twierdzą, miałoby to ułatwiać bardzo mycie myjką ciśnieniową obejścia/tarasu.

    Czy ktoś z Państwa zdecydował się na to rozwiązanie? Dlaczego tak/nie?

    A może lepiej po prostu w przyszłości kupić myjkę z podgrzewaniem wody? Tylko o ile się orientowałem, potrzebują one do tego dodatkowo poza prądem też paliwa i są dość drogie (takie porządniejsze 5-6 tys. PLN+)

  2. #2

    Domyślnie

    O myjce nie myślałem, bo nie wiem nawet czy one ciepłą wodę przyjmują. Ale ja zrobiłem u siebie na wyjściu z zasobnika trójnik z zaworem, gdzie podłączyć mogę wąż w razie potrzeby. Kranu nie widzę sensu na 3 razy w roku.

  3. #3
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    grv

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Mała Nieszawka
    Kod pocztowy
    87-103
    Posty
    417

    Domyślnie

    Na pewno warto zrobić jakieś wyjście na wąż do ciepłej wody - najlepiej po jakimś termostacie lub baterii mieszającej, bo myjki nie lubią wody powyżej 40st.
    Ja nie zrobiłem i żałuje, bo efektywność mycia ciepłą wodą jest dużo większa.
    Projekt TK44 piętrowy, 153m2 pow. użytk., pow. netto 182 m2; ściany Porotherm, Polstyr 15cm 0,38; podłoga EPS100 17cm 0,38; strych Isover 0,41 30cm; dachówka Roben; kocioł Buderus GB072 14kW + RC300 + pogodówka + termostaty Salus + głowice Salus, Galmet 140l.

  4. #4

    Domyślnie

    ciepła woda przyda się do napełnienia basenu. Zamiast lać zimną i czekać jak się nagrzeje to wlewam dzieciakom ciepłą wodę. Komfort o niebo lepszy.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał warnec Zobacz post
    Dzień dobry.

    W przyszłym tygodniiu rozpoczną się prace wodno-kanalizacyjne na budowie mojego domu.

    Z dwóch niezależnych źródeł (na pytanie: "czego żałujesz/co byś zrobił inaczej w swoim domu"?) od znajomych usłyszałem, że wyprowadziliby gorącą wodę (osobny kurek) obok wody zimnej na zewnątrz domu - najlepiej na przód/tył.

    Jak twierdzą, miałoby to ułatwiać bardzo mycie myjką ciśnieniową obejścia/tarasu.

    Czy ktoś z Państwa zdecydował się na to rozwiązanie? Dlaczego tak/nie?

    A może lepiej po prostu w przyszłości kupić myjkę z podgrzewaniem wody? Tylko o ile się orientowałem, potrzebują one do tego dodatkowo poza prądem też paliwa i są dość drogie (takie porządniejsze 5-6 tys. PLN+)
    Lepiej zrobić od razu niż później się przewiercać, a jeżeli chodzi o myjkę i zużycie prądu to można w przyszłości zrobić panele na dachu

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał jak_kolwiek Zobacz post
    ciepła woda przyda się do napełnienia basenu. Zamiast lać zimną i czekać jak się nagrzeje to wlewam dzieciakom ciepłą wodę. Komfort o niebo lepszy.
    W takim właśnie celu zrobiłem u siebie Przy PC w lato, groszowe sprawy.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.276
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał jak_kolwiek Zobacz post
    ciepła woda przyda się do napełnienia basenu. Zamiast lać zimną i czekać jak się nagrzeje to wlewam dzieciakom ciepłą wodę. Komfort o niebo lepszy.
    I tak codziennie?
    Do basenu to lepiej zrobić "solara" - nawet z czarnego węża czy starego kaloryfera pomalowanego na czarno. Przy odrobinie inwencji może to działać grawitacyjnie - dla idących na łatwiznę może być pompka akwariowa.

    W słoneczny dzień taki "solar" załatwi też sprawę ciepłej wody do myjki - a w końcu jej nie używa się na cito, więc ciepła woda nie musi być cały czas.

  8. #8
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    klapczar

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    wrocław
    Kod pocztowy
    00-710
    Posty
    9

    Domyślnie

    Dokladnie, solary to przyszlosc.

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    I tak codziennie?
    Do basenu to lepiej zrobić "solara" - nawet z czarnego węża czy starego kaloryfera pomalowanego na czarno.
    Takie coś miałem 15 lat temu, własnej produkcji. Znajomi jak przychodzili to się śmiali że przyniosą kostki lodu. Ja miałem wygięte 20m miedzianej rurki,za tym aluminium i styropian. Optymalna dla mnie to jest 27-30. Te czasy nie powrócą już. Kaloryfer odpadał bo bym musiał mieć wymiennik (zanieczyszczenia). Ostał mi się tylko filtr też własnej roboty z beczki,.

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał jak_kolwiek Zobacz post
    ciepła woda przyda się do napełnienia basenu. Zamiast lać zimną i czekać jak się nagrzeje to wlewam dzieciakom ciepłą wodę. Komfort o niebo lepszy.
    Ja mam taką rzeźbę że zdejmuję wylewkę z kranu w pomieszczeniu gospodarczym , wkręcam tam króciec do szybkozłączki . Potem wąż ogrodowy który zwykle paprze mi podłogę w kuchni. Szast prast i gotowe. Także ja bym wyprowadził na dwór.

    I tak poza tematem , zamontuj tego typu krany: https://www.schell.eu/polska-pl/prod...039970399.html
    Są też innych firm. Nie trzeba pamiętac o zakręcaniu i spuszczaniu wody na zimę.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał coulignon Zobacz post
    Ja mam taką rzeźbę że zdejmuję wylewkę z kranu w pomieszczeniu gospodarczym , wkręcam tam króciec do szybkozłączki . Potem wąż ogrodowy który zwykle paprze mi podłogę w kuchni. Szast prast i gotowe. Także ja bym wyprowadził na dwór.

    I tak poza tematem , zamontuj tego typu krany: https://www.schell.eu/polska-pl/prod...039970399.html
    Są też innych firm. Nie trzeba pamiętac o zakręcaniu i spuszczaniu wody na zimę.
    mam podobny system - tylko podłączam w kotłowni.

    kaizen - nie napełniam basenu codziennie a teraz mam ciekawsze sprawy niż robienie własnoręcznych solarów.

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.276
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał tkaczor123 Zobacz post
    Te czasy nie powrócą już. Kaloryfer odpadał bo bym musiał mieć wymiennik (zanieczyszczenia). Ostał mi się tylko filtr też własnej roboty z beczki,.
    Nie mów tego mojemu kaloryferowi - wspiera dzielnie 20m czarnego węża na działce rekreacyjnej w roli solara (nawet nie malowałem go, tylko włożyłem w czarny worek na śmieci).

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.276
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał jak_kolwiek Zobacz post
    kaizen - nie napełniam basenu codziennie a teraz mam ciekawsze sprawy niż robienie własnoręcznych solarów.
    No to szybko Ci woda wystygnie nawet, jak nalejesz gorącą z zasobnika CWU.

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    No to szybko Ci woda wystygnie nawet, jak nalejesz gorącą z zasobnika CWU.
    nie. nie stygnie szybko.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony