dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 443 z 458
Pokaż wyniki od 8.841 do 8.860 z 9160
  1. #8841
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał annatulipanna Zobacz post
    I nie były to informacje wyczytane w internecie, tylko ludzie, którzy na co dzień zajmują się tymi tematami (bądź co bądź, nie dotyczącymi odkurzaczy bezprzewodowych, a m.in. GSM i wi-fi ).
    Jakoś dziwi mnie wiara w takie zabobony (przynajmniej ja nie znalazłem badań na temat szkodliwości promieniowania na poziomie dopuszczanym prawem w Polsce) u kogoś, kto ma ogrzewanie kablami. Najbardziej w domu to się obawiałbym kuchenki mikrofalowej i płyty indukcyjnej... A jednak je mam. A to najsilniejsze źródła promieniowania. Nawet telefon komórkowy się chowa (a też mam - często w kieszeni). Nawet, gdyby robot miał GSM to i tak miałbym go dalej od ciała tym bardziej, że gdy pracuje to jestem dosyć daleko od niego (często poza domem).

    Mój robot też parkuje sam w stacji dokującej. Używa do tego diod podczerwieni.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 15-07-2019 o 12:47

  2. #8842
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.605
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał annatulipanna Zobacz post
    ?
    A wracając do roomby, widziałam te urządzenia u znajomych, którzy pokazują w telefonie, co już roomba posprzątała, gdzie jeszcze nie była, z czym ma problem itp. No to chyba jednak różni się takie urządzenie od odkurzacza bezprzewodowego? Sama znajduje bazę dokującą i wraca do niej, żeby się ładować. Nie znam się na tych urządzeniach i myślałam, że to standard. I do takich urządzeń się odnosiłam. Nie do odkurzaczy bezprzewodowych.

    )
    Cala inteligencja Roomby (podstawowych modeli) polega na tym, ze, kiedy spada poziom energii w baterii i robot trafi na wiazkę promieniowania IR bazy (takiego, jak z pilota TV,) to ustawia sie w osi i wjezdza do bazy. A tak jezdzi sobie, odbija sie, zawraca i po jakims czasie tej chaotycznej na pierwszy rzut oka pracy pomieszczenie jest czyste
    Nie powiesz mi chyba, ze IR jest szkodliwe ?

    Nie wrzucaj prostego odkurzacza samojezdnego do jednego worka z mikrofalówkami, telefonami, płytami indukcyjnymiczy routerami wi-fi.
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 15-07-2019 o 14:52
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  3. #8843

    Domyślnie

    Z tym odbijaniem się to nie tak do końca tak jest. Ona sobie mapuje pomieszczenie i wie gdzie jest. Niemniej nie ma to związku z jakimś szkodliwym falowaniem.

    Ponadto anna na podstawie jednego przypadku gdzie znajomi mają najbardziej wypasioną roombę wyrobiła sobie IMO błędne zdanie na ten temat. Ja też jak i inni tutaj nie wciskają swojego zdania, tylko nieprawdziwe stwierdzenia negują, bo czytają to też inni.

  4. #8844

    Domyślnie

    Cytat Napisał jak_to_mozliwe Zobacz post
    Ale jednak miło byłoby przeczytać artykuły źródłowe, na które się powołujesz.
    Wojtku, ja nie powoływałam się na żadne artykuły źródłowe. Mam kontakt z ludźmi, którzy zajmują się tematem od lat. Jeśli jesteś zainteresowany, spróbuję zdobyć jakieś materiały. Ale to dopiero po wakacjach. Obecnie moja kumpela (mieszkająca w Stanach), jest na wakacjach w Polsce. Nie jestem specjalistą w temacie promieniowania elektromagnetycznego i nie zamierzam rozwijać tematu, szczególnie na forum. Cenię swój czas, a i przepychanki słowne, to nie moja bajka.
    Niefortunnie wspomniałam o tym, podczas rozmowy o robotach sprzątających (nie miałam na myśli odkurzaczy bezprzewodowych!!!). Jak się okazało, roboty, do których się odnosiłam, to nie podstawowa wersja, tylko jakiś super wypas. Także przepraszam za zamieszanie.

    Co poniektórzy próbują wmówić innym, że czepiam się odkurzaczy bezprzewodowych. Proszę przeczytać moje wypowiedzi od pierwszego zamieszczonego tutaj posta. Od początku podkreślałam, że nie chodzi mi o odkurzacze bezprzewodowe, a wszystko mające roboty sprzątające. Ja unikam takich sprzętów, ale nikomu nie narzucam swoich wyborów.
    Pozdrawiam czytających!
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  5. #8845
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.605
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał annatulipanna Zobacz post
    .

    Co poniektórzy próbują wmówić innym, że czepiam się odkurzaczy bezprzewodowych. Proszę przeczytać moje wypowiedzi od pierwszego zamieszczonego tutaj posta. Od początku podkreślałam, że nie chodzi mi o odkurzacze bezprzewodowe, a wszystko mające roboty sprzątające. Ja unikam takich sprzętów, ale nikomu nie narzucam swoich wyborów.
    Pozdrawiam czytających!

    Konkretnie, to napisałaś, wymieniając konkretną markę
    Aaaaa, myślałam, że mowa o robotach typu Roomba.
    Z ogromnym smutkiem patrzę na filmiki nieświadomych matek, nagrywających swoje pociechy, pełzające za iRobotem itp.

    Zapytalem co ma Roomba do mikrofal, ale odpowiedzi nie otrzymalem.
    Osobiscie,znam cztery rodziny, posiadające robota sprzatajacego (iRobot i Xiaomi) i wszystkie one nie emitują milrofal.

    Nawet ta lepsza "wszytko mająca" Roomba o ile wiem, komunikuje sie z telefonem tylko podczas programowania.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  6. #8846

    Domyślnie

    Cytat Napisał DiM Zobacz post
    B2211 wrzucił temat, ale nic od siebie nie napisał, a potem potwierdził wywód Misterhajta głoszącego obiegowe opinie. Niech napisze konkretnie dlaczego "nie lubi" swojego OC i wtedy będzie miało to jakąś wartość dodaną dla czytelników forum.
    Po kilku dniach wyjazdu wracam na forum. Ciężko mi coś dodać do tego co już napisałem. Nie tyle nie lubię czy też nie jest przydatny mój odkurzacz centralny (Husky model full aluminium) Co uważam to za niepotrzebne wyrzucenie pieniędzy (chociaż kto bogatemu zabroni ). Niestety pomimo, iż jest to model premium to i tak się coś popsuło w elektronice po dwóch latach użytkowania. Opinia eksperta nie powinien być na stałe włączony, co wręcz powaliło mnie na kolana jak to usłyszałem. Ale tak jak już pisałem to zdarzenie nie ma wpływu na moją opinię gdyż każdy sprzęt kiedyś się popsuje i trzeba go naprawić. Muszę przyznać że odkryłem jego nową funkcję czyli odkurzanie samochodu przed garażem (okazało się że rura jest na tyle długa, iż mogę odkurzyć dwa samochody jednocześnie nie wymieniając ich w garażu). Podsumowując bardzo wysoka cena instalacji i jednostki centralnej nie rekompensuje jego użyteczności i wygody (szufelki w wiatrołapie i kuchni). Natomiast robot sprzątający (Neato w moim przypadku WIFi, planowanie, aplikacja na telefonie itp.) w przeciwieństwie do OC sam posprząta nawet wtedy kiedy nie ma mnie w domu. Jest to porównanie jak jazda samochodem na mapach papierowych a jazda na nawigacji. Wiadomo jeżeli kupisz najtańszy model to nie będziesz zadowolony. Chociażby z tego powodu, iż nie ma planowania czyli sprząta jak popadnie, natomiast model z planowaniem sprząta tylko raz w jednym miejscu i nawet jak zabraknie mu energii to po ładowaniu wraca dokładnie w to miejsce co wcześniej skończył. Więcej już nic nie przychodzi mi do głowy, wiadomo jak masz nadmiar kasy to kupujesz robota, odkurzacz centralny lub akumulatorowy. Jeżeli nie to dobry robot i zwykły odkurzacz.

  7. #8847
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał b2211 Zobacz post
    Opinia eksperta nie powinien być na stałe włączony, co wręcz powaliło mnie na kolana jak to usłyszałem.
    I nie uznali gwarancji? To pisemne uzasadnienie?

  8. #8848
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    marcelajasinska121

    Zarejestrowany
    Jul 2019
    Skąd
    Lwówek Śląski
    Kod pocztowy
    59-600
    Posty
    11

    Domyślnie

    Nigdy nie położyłabym już paneli! wykładzina jak już

  9. #8849

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcelajasinska121 Zobacz post
    Nigdy nie położyłabym już paneli! wykładzina jak już
    i wspaniałe siedlisko dla wszystkiego co lubi się mnożyć ...
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  10. #8850

    Domyślnie

    dzięki lekturze tego wątku uniknęłam wielu błędów, więc teraz wkład ode mnie - czego nie zrobiłabym ponownie:

    - podwieszanych umywalek w łazienkach, blat ciągle zachlapany wodą
    - bidetu - nie używam
    - kupowanie stołu i krzeseł przez internet również nie było dobrym pomysłem, krzesła były zbyt wysokie i trzeba było je podcinać
    - mam łóżko szerokie na 180 cm, projektantka proponowała 200 cm i żałuję, że jej nie posłuchałam
    - a jeszcze jedno - sprzęty agd kupiłabym najprostsze jakie są dostępne na rynku, w praktyce nie korzysta się z dodatkowych bajerow
    Ostatnio edytowane przez Kimoh ; 04-08-2019 o 20:07

  11. #8851

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    I nie uznali gwarancji? To pisemne uzasadnienie?
    Nie tylko zalecenie eksperta na przyszłość

  12. #8852
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Misterhajt

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    435

    Domyślnie

    Cytat Napisał carolinee Zobacz post
    Co do wszelkich robotów sprzątających to nie powinnam się wypowiadać , bo nigdy nie używałam. Jednak ciekawi mńie jak dokładnie odkurzy taki robot wokół krzesełek czy stołów. Dla mnie pobieżne odkurzanie to nie odkurzanie dół odkurzam prawie codziennie.
    Trochę głupie pytanie...
    A jak ty odkurzasz wokół nóg krzeseł, czy stołów? Nie przestawiasz krzeseł, tylko delikatnie jeździsz szczotką wokół nóżek?
    Ja przestawiam krzesła trochę dalej od obszaru, gdzie akurat odkurzacz pracuje, a potem odstawiam je na to miejsce, gdzie już odkurzył.
    Naprawdę nie ma nic prostszego!
    A kiedy nie ma mnie w domu, to opierdzieli powierzchnię wokół krzeseł, a odkurzacz centralny sam nie opierdzieli. Taka różnica.
    Ostatnio edytowane przez Misterhajt ; 14-08-2019 o 19:04

  13. #8853
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Misterhajt

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    435

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kimoh Zobacz post
    - mam łóżko szerokie na 180 cm, projektantka proponowała 200 cm i żałuję, że jej nie posłuchałam
    Tutaj pełna zgoda! My mamy 200 cm. i gdyby były szersze materace powszechnie dostępne, takie na 240 cm szerokości, to bym się nie zawahał takiego łóżka w sypialni postawić!

  14. #8854

    Domyślnie

    Cytat Napisał Misterhajt Zobacz post
    Tutaj pełna zgoda! My mamy 200 cm. i gdyby były szersze materace powszechnie dostępne, takie na 240 cm szerokości, to bym się nie zawahał takiego łóżka w sypialni postawić!
    Ja się kierowałam tym, że chciałam materac z ikei, a tam robią największe na 180 cm

  15. #8855

    Domyślnie

    180 plus 80 i juz masz 260 łóżko

  16. #8856
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maaszak

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-315
    Posty
    1.387

    Domyślnie

    No to ja nie rozumiem. Mamy łóżko 130cm i z żoną nadal mam luz... no jak jeszcze czasem w nocy wpakują się dzieci to dopiero jest problem.
    Węgle do elektrowni, NIE do domu.

  17. #8857

    Domyślnie

    Cytat Napisał Misterhajt Zobacz post
    Tutaj pełna zgoda! My mamy 200 cm. i gdyby były szersze materace powszechnie dostępne, takie na 240 cm szerokości, to bym się nie zawahał takiego łóżka w sypialni postawić!
    to zdaje się Pavarotti tak zamawiał łóżka do hoteli , podyktowane bylo to tym, że zawsze spał z dwiema laskami

    Sama mam łóżko 160 miałam 180 faktycznie było znacznie! wygodniej.
    Bidet świetna rzecz zrobiłabym ponownie ale w domu nie ma miejsca za to będą dwie bidetty.
    Ostatnio edytowane przez nowa7 ; 09-09-2019 o 13:33

  18. #8858

    Domyślnie

    Cytat Napisał nowa7 Zobacz post
    to zdaje się Pavarotti tak zamawiał łóżka do hoteli , podyktowane bylo to tym, że zawsze spał z dwiema laskami

    Sama mam łóżko 160 miałam 180 faktycznie było znacznie! wygodniej.
    Bidet świetna rzecz zrobiłabym ponownie ale w domu nie ma miejsca za to będą dwie bidetty.
    No, no dwie bidetty to Ty taka damska forma Pavarottiego jesteś

  19. #8859

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kemotxb Zobacz post
    i wspaniałe siedlisko dla wszystkiego co lubi się mnożyć ...
    no cóż człowiek składa się z wody i reszty a z tej reszty jedynie jakieś 30 % jest człowieczego pochodzenia pozostałość to symbiony i patogeny trzymane w ryzach przez te symbinty znaczy biotom. Jak się nieopatrznie zdezynfekujemy nadmiernie to mamy kłopoty, duże kłopoty. Od komplikacji zołądkowych przez alergie po choroby przewlekłe. OStatnio doniesli że nawet witaminę C potrafimy przy pomocy małych przyjaciół syntetyzować w przepaścistych zakolach jelit.

    A wykładzinach po kilku latach mamy tez pewną domowa biosferę w pewnej biostazie . Jesli nie przesadzamy z chemią. A te żyjątka w niej to tez nie jest wynik ewolucji dywanowej ale wynik przystosowania do warunków stworzonych przez człowieka. W końcu dla większości tych większych jesteśmy pokarmem tj. naszej skóry dostarczamy kilka gramów dziennie

  20. #8860
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Bolo_L

    Zarejestrowany
    Feb 2019
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    00-765
    Posty
    36

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcelajasinska121 Zobacz post
    Nigdy nie położyłabym już paneli! wykładzina jak już
    Wykładzina? Na cały dom? (oczywiście prócz łazienek i kuchni)

Strona 443 z 458

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony