dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 56
  1. #1

    Domyślnie Zakup działki bez ogłoszenia

    Hej, czy ktoś posiada praktyczną wiedzę w temacie zakupu działki ale bez ogłoszenia?
    Taka sytuacja jest możliwa? Znajduję super działkę na geoportal.pl, wiem że w MPZP cała okolica jest przeznaczona na zabudowę o niskiej intensywności.
    Działka jednak po nr ID określana jest na necie jako grunty orne. Jak teraz wygląda sprawa? Mam 2 przypadki.
    Przypadek działki nr 1) Wyszukałem przez neta nr KW (40zł) i online sprawdziłem, że właścicielem jest małżeństwo X. Rozumiem, że dogaduje się z nimi, kupuję, przekształcam na budowlaną i voila?
    Przypadek działki nr 2) Wyszukałem przez neta nr KW (40zł) i online sprawdziłem, że właścicielem jest miasto. Teraz mogę iść do Urzędu i poprosić o ogłoszenie przetargu na tą działkę?

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pio_FCI Zobacz post
    Przypadek działki nr 1) Wyszukałem przez neta nr KW (40zł)...
    Przypadek działki nr 2) Wyszukałem przez neta nr KW (40zł)
    Po co rozważać wszystkie przypadki, skoro w obu pierwszym krokiem jest zdobycie KW "przez neta".
    Zainwestuj więc te 40zł i napisz czego się dowiedziałeś

  3. #3

    Domyślnie

    Ale ja właśnie zainwestowałem i "straciłem" 80zł
    Mam upatrzone 2 działki, jedna na stare małżeństwo bez możliwości kontaktu a druga na miasto.
    Tylko pytanie czy moje rozpisanie 2 wariantów właśnie tak wygląda w życiu?
    Działka nr 1 - Jak się mogę skontaktować z takimi osobami? Nie mają social media
    Działka nr 2 - Czy moja rozpiska z miastem też odpowiada rzeczywistości? Uderzam do Urzędu i na moje wywołanie rozpisują oficjalny przetarg?

  4. #4

    Domyślnie

    Korzystam z EKW, wydaje mi się że brak adresu to standard. W urzędzie dowiem się więcej?

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.276

    Domyślnie

    Ekw nie służy do rozpowszechniania adresu właściciela, a wchodząc na płatne strony budujesz bazę danych płatnym stronom za swoją kasę czyli jesteś jeleniem.

  6. #6
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Apacer
    Zarejestrowany
    Mar 2019
    Skąd
    Polkowice
    Kod pocztowy
    59-101
    Posty
    418

    Domyślnie

    Obowiązuje RODO więc podanie danych adresowych/kontaktowych w urzędzie nie będzie zbytnio przyjazne :] , chyba, że postawisz miłej Pani słoik kawy

  7. #7

    Domyślnie

    W takim razie w jaki sposób mogę namierzyć właścicieli takiego gruntu? Tam nic nie ma, nic nie stoi..
    No i czy ktoś potwierdzi jak wygląda sprawa z gruntem nr 2, jeśli należy do miasta? Mogę wywołać oficjalny przetarg?

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.276

    Domyślnie

    Rada z forum.
    Wariant droższy - grodzisz, kosisz czyli użytkujesz. Sąsiedzi zameldują, właściciel się znajdzie.
    Wariant tani - wieszasz tabliczkę: Sprzedam, nr telefonu.
    Twojego telefonu ustawionego na sekretarkę. Obstawiam że w pierwszej pięćdziesiątce nagranych będzie właściciel
    Pytania kontrolne chyba sam wymyślisz?

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Slawskip

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Jelenia Góra
    Kod pocztowy
    58-500
    Posty
    126

    Domyślnie

    skoro znasz imiona i nazwiska właścicieli, to najlepiej pojechać na miejsce i podpytać o nich miejscowych. Jak są z okolicy, to na pewno ich znajdziesz.

  10. #10

    Domyślnie

    Urząd miasta może chcieć sprzedać działkę, (w trybie przetargowym), ale wcale nie musi. Raczej z naciskiem na to drugie.
    Właściciele prywatni to samo.
    Ale zapytać można - i tu i tu.

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    redbox

    Zarejestrowany
    Apr 2018
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-019
    Posty
    263

    Domyślnie

    ja bym poprostu zapytał sasiadujacyh domów, ewentualnie na najblizszej wsi zapytał.

  12. #12

    Domyślnie

    pytanie nie jest już "jak znaleźć właścicieli", tylko "jak spowodować, żeby sprzedali"

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.276

    Domyślnie

    Argument jest tylko jeden $$$$$$$$$$$$$$$$. Ewentualnie przekonać właścicela innymi wartościami np. ideą.
    Wybuduję dom modlitwy. Przybysze będą się modlić do lodówki pełnej złotego napoju, zbywający otrzyma dożywotnią bonifikatę na ...

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bertha Zobacz post
    Wariant tani - wieszasz tabliczkę: Sprzedam, nr telefonu.

    Lub ostatecznie
    KUPIĘ: z informacją
    Cytat Napisał Bertha Zobacz post
    Wybuduję dom modlitwy. Przybysze będą się modlić do lodówki pełnej złotego napoju, zbywający otrzyma dożywotnią bonifikatę na ...
    Jednak tak jak piszesz
    Cytat Napisał Bertha Zobacz post
    Argument jest tylko jeden $$$$$$$$$$$$$$$$
    Rada godna zastosowania bo inaczej jak?
    Dobrze trafione i pomocne - warto zapamiętać i zastosować gdy będzie taka potrzeba.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  15. #15
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Robaczywy

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kraków
    Posty
    748
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Swoją drogą trzeba by chyba odpowiednie organy zainteresować kwestią ochrony danych osobowych z ksiąg wieczystych. Mam wrazenie, że kolega uważa iż ma pełne prawo poznać dane osobowe włascicieli działki skoro chce ją kupić, mimo, że nie wie czy właściciele chcą ją sprzedać.

    Księgi sa jawne, ale przegladać je moga notariusze i osoby mające interes prawny. Czy tutaj mamy interes prawny? Raczej nie, ale pewnie prawnik by się musiał wypowiedzieć jak to wygląda. Zmierzam do tego, że serwisy podające numery KW za $$ działają poza lub na granicy prawa, bo aktualnie każdy może się dowiedzieć, że właścielem takiej i takiej działki jest ten i ten z takim peselem i hipoteka na taką kwotę - chyba coś nie halo w czasach gdy wypożyczając wiertarkę podpisujesz jednostronnicową umowę i 4 strony papierów związanych z rodo
    Ostatnio edytowane przez Robaczywy ; 17-06-2019 o 10:29
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-projektu-INES - dziennik budowy

    164m2 powierzchni użytkowej, 239m2 powierzchni całkowitej, OZC by Asolt 7,7 kW, 10cm piany na fundamencie, 20cm styropianu na elewacji, 15cm piany na podłodze, 17 cm piany ZK na dachu, 11cm wylewki, pompa ciepła Apic 10CGW, AirPack Home 600V, brak gazu, 100% podłogówka

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robaczywy Zobacz post
    Swoją drogą trzeba by chyba odpowiednie organy zainteresować kwestią ochrony danych osobowych z ksiąg wieczystych. Mam wrazenie, że kolega uważa iż ma pełne prawo poznać dane osobowe włascicieli działki skoro chce ją kupić, mimo, że nie wie czy właściciele chcą ją sprzedać.
    Myślę że jak ktoś jest zainteresowany sprzedażą to daje tabliczkę lub zgłasza chęć pośrednikowi.

    Jak tego nie robi to oznacza że nie jest zainteresowany.

    Nachodzenie kogoś kto nie chce sprzedać jest dla mnie dziwne i raczej właściciel nie będzie zadowolony że ktoś narusza jego prywatność i jego dane osobowe ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  17. #17

    Domyślnie

    Są jeszcze sytuacje że własciciel nie wie że jest włascicielem Zdarza sie czasami na wsiach gdy dzieci z miasta dziedziczą pole którym przez wiele lat nie sa zainteresowani.
    Dane z KW udostępnia legalnie sąd (za opłatą), więc żadne serwisy prywatne nie są do tego potrzebne.

  18. #18
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Robaczywy

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kraków
    Posty
    748
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Myślę że jak ktoś jest zainteresowany sprzedażą to daje tabliczkę lub zgłasza chęć pośrednikowi.

    Jak tego nie robi to oznacza że nie jest zainteresowany.

    Nachodzenie kogoś kto nie chce sprzedać jest dla mnie dziwne i raczej właściciel nie będzie zadowolony że ktoś narusza jego prywatność i jego dane osobowe ...
    Otóż to, zgadzam się w 100%.

    Cytat Napisał booot
    Dane z KW udostępnia legalnie sąd (za opłatą), więc żadne serwisy prywatne nie są do tego potrzebne.
    Tego nie wiedziałem i jestem mocno zdziwiony, że tak to wygląda.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-projektu-INES - dziennik budowy

    164m2 powierzchni użytkowej, 239m2 powierzchni całkowitej, OZC by Asolt 7,7 kW, 10cm piany na fundamencie, 20cm styropianu na elewacji, 15cm piany na podłodze, 17 cm piany ZK na dachu, 11cm wylewki, pompa ciepła Apic 10CGW, AirPack Home 600V, brak gazu, 100% podłogówka

  19. #19

    Domyślnie

    Bo rzeczywiście jest to trochę dziwbe w dzisiejszych czasach (Rodo itp), możesz sprawdzić na ile sąsiad jest zadłużony itp bez najmniejszego problemu.

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał booot Zobacz post
    Dane z KW udostępnia legalnie sąd (za opłatą), więc żadne serwisy prywatne nie są do tego potrzebne.
    Pewny tego jesteś? Wgląd do ksiąg wieczystych mają wybrane osoby (chyba notariusze i geodeci) oraz instytucje (Np gmina, jednostki skarbu panstwa) oraz osoby spokrewnione z właścicielem. Pozostali muszą wykazać zdaje się interes prawny. A chęć zakupu działki interesem prawnym na pewno nie jest.

    Wg mnie zasada jest taka: zawartość KW owszem jest jawną, ale musisz znać numer księgi. Nie dostaniesz go (legalnie), jeśli nie masz interesy prawnego.

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony