dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Pit3r87

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    14

    Domyślnie Płaski próg.

    Będę miał okna firmy deceuninck. Okno wyjściowe na taras będę miał otwierane nie żadne hst czy psk.
    Firma deceuninck ma w ofercie tak zwany płaski próg easystep - plaskiprog.pl.

    Ogólnie fajna sprawa, tylko firm która będzie mi montować okna twierdzi, że robi się tam mostek termiczny.
    Ogólnie okno ma uw=0,93, ale ten próg ma uw=1.8.

    Jak myślicie da radę to jakoś ocieplić. Czy wogole dać sobie spokój z tym wynalazkiem?

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pit3r87 Zobacz post
    Będę miał okna firmy deceuninck. Okno wyjściowe na taras będę miał otwierane nie żadne hst czy psk.
    Firma deceuninck ma w ofercie tak zwany płaski próg easystep - plaskiprog.pl.

    Ogólnie fajna sprawa, tylko firm która będzie mi montować okna twierdzi, że robi się tam mostek termiczny.
    Ogólnie okno ma uw=0,93, ale ten próg ma uw=1.8.

    Jak myślicie da radę to jakoś ocieplić. Czy wogole dać sobie spokój z tym wynalazkiem?
    Współczynnik przenikania ciepła zdaje się być najmniejszym problemem. Spytaj o pozostałe parametry.

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Pit3r87

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    14

    Domyślnie

    Wodoszczelność
    w klasie 8A


    Przepuszczalność powietrza
    w klasie 4

    Więcej na ich stronie:
    Www.plaskiprog.pl

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Takie rozwiązanie zapożyczone z drzwi, czyli zwykły próg opadający stosowany jako rodzaj doszczelnienia, a nie podstawową zaporę.

    Podawane parametry wyglądają dobrze. Samo U - dla progu to pikuś. Wodoszczelność podawana wysoka. szczelność na powietrze też. Obiecująco. A jak w praktyce to musi ktoś spróbować. Nie dalej jak tydzień temu były w necie fotki mocno przeciekającego progu z taniej, popularnej firmy (próg w "klasycznym" wykonaniu).

    Wg mnie powinna tam być jeszcze chyba uszczelka "windstoper" w narożniku bo sama uszczelka opadająca nigdy nie jest na całej długości okna.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Pit3r87

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Takie rozwiązanie zapożyczone z drzwi, czyli zwykły próg opadający stosowany jako rodzaj doszczelnienia, a nie podstawową zaporę.

    Podawane parametry wyglądają dobrze. Samo U - dla progu to pikuś. Wodoszczelność podawana wysoka. szczelność na powietrze też. Obiecująco. A jak w praktyce to musi ktoś spróbować. Nie dalej jak tydzień temu były w necie fotki mocno przeciekającego progu z taniej, popularnej firmy (próg w "klasycznym" wykonaniu).

    Wg mnie powinna tam być jeszcze chyba uszczelka "windstoper" w narożniku bo sama uszczelka opadająca nigdy nie jest na całej długości okna.


    No właśnie nie mogę znaleźć żadnych opinii o tym produkcie.
    Tak naprawdę nie duża dopłata jest do tego progu, więc zastanawiam się.

    A czy jest tam jakaś uszczelka to nie wiem. Na ich stronie nie widzę szczegółowych rysunków. Ale parametry przepuszczalności wilgoci i powietrza są wysokie. Więc musi być tam dobrze zabezpieczone.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Próbuj. Ktoś musi a najlepiej znajdź producenta okien (nie systemodawcę) i zapytaj go o doświadczenia. A jak jakieś ma, to najlepiej poproś o demo w realu, na zrobionej inwestycji. Wiem że o to będzie bardzo ciężko, ale to dopiero ostateczny użytkownik może dać wiarygodne odczucia. Sprzedawcy - na każdym szczeblu - będą przecież dążyć do zysku..
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.278
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Ja jakoś trafiłem na szczerych sprzedawców od różnych producentów. Trzech mi wybijało z głowy niski próg. Całkiem niedawno był wątek o nieszczelności takiego rozwiązania. Jak porównasz standardowy próg, to masz nawet trzy dobrze dociśnięte uszczelki. Zapewnia to szczelność zarówno dla powietrza jak i wody nieosiągalną dla niskich progów.

    Niby uszczelka opadająca fajna rzecz (mam w drzwiach wejściowych). Ale jej docisk jest mizerny. Tylko w drzwiach wejściowych jest oprócz tego normalna uszczelka przyzwoicie dociskana do wystającego progu przy drzwiach otwieranych na zewnątrz (a tematów z nieszczelnością drzwi wejściowych otwieranych do wewnątrz też trochę było).

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pit3r87 Zobacz post
    Tak naprawdę nie duża dopłata jest do tego progu, więc zastanawiam się.
    Uwzględniasz konieczność wykonania odwodnienia liniowego?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony