dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 6
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 114
  1. #21
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał aechmea Zobacz post
    Witam.
    Co sadzicie dostałam wycenę na rekuperacje Thessla green300h na kwotę 23,500 dodam ze wyrzutnia i czerpnia są wyprowadzone przez dach dom parterowy powierzchnia 130 metrów. czy to dużo czy mało
    Dużo, ale tylko trochę.
    Też właśnie zbieram wyceny na wentylację. Parterówka 135m2.
    Wyceny mam od 19 do 24 tys zł. (Thesla, Zehnder/Aeris, Brink).
    Nie znam oczywiście szczegółow wyceny i domu, więc moge nie mieć racji ale ja bym tam widział obszar do urwania 2-3 tys zł.

    PS Zwróć uwagę czy sprzedają ci starą centralę (poprzedni model) - AirPack czy nową AirPack Home - http://thesslagreen.com/products/centrale-wentylacyjne/
    Ostatnio edytowane przez giman ; 22-09-2018 o 22:49 Powód: więcej do urwania:)
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  2. #22
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    aechmea

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Żory
    Kod pocztowy
    44-240
    Posty
    10

    Domyślnie

    Witam.

    Tak wygląda zakres prac
    Montaż rekuperatora Thessla Green Air Pack 300h z modułem CF oraz sterownikiem AIR++. Instalacja montowana w systemie rozdzielaczowym z rurami FI75 z powłoką antybakteryjną główne magistrale będą wykonane z rur ocynkowanych izolowanych wełną, czerpnia z wyrzutnią na dachu i malowane pod kolor dachówki. Na koniec zostanie wykonany pomiar prac oraz sporządzony protokół.

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał aechmea Zobacz post
    Witam.
    Co sadzicie dostałam wycenę na rekuperacje Thessla green300h na kwotę 23,500 dodam ze wyrzutnia i czerpnia są wyprowadzone przez dach dom parterowy powierzchnia 130 metrów. czy to dużo czy mało
    Sporo jak za poprzedni model i mały dom.

  4. #24

    Domyślnie

    Witam, czytam o tych cenach i widze że trend w górę jest straszny, Jeszcze rok temu za małą parterówke wyceniali po 12-15 tys. teraz już > 20 tysi wołają..., niezle, ja bym pogonił takich od razu.
    Samemu ludzie robią za poniżej 10 tysi na gotowo.

  5. #25
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Wg mnie wycena zawyżona. Na dom z poddaszem dwa stropy żelbetowe, powierzchnia podłogi 150 m2 wyceny na air pack home 300 (3 wyceny) mam 17 500- 21 000 zł. Instalacja na pe-flex 75mm.

  6. #26
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Cytat Napisał bartus01 Zobacz post
    Samemu ludzie robią za poniżej 10 tysi na gotowo.
    Niemożliwe. Sam Air pack home 300v kosztuje 8-9k na 8% VAT.

  7. #27
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    aechmea

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Żory
    Kod pocztowy
    44-240
    Posty
    10

    Domyślnie

    no a u nas instalator za samą thessle green Air Pack 300h chce 9250zł. Zastanawiamy się na koniec czy jednak nie zmienic instalatora ale czas nas troszeczkę goni ale też nie chcemy byc tak brzydko naciągani. Jeżeli mogłabym jeszcze porównac wasze wyceny za instalację wod kan bo my mamy na 8500 i też wydaję nam się cena troszkę za wysoka.

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    Niemożliwe. Sam Air pack home 300v kosztuje 8-9k na 8% VAT.
    Troche ponad 8 tys brutto 23%, bez szukania i negocjacji. Standardowe kanały, skrzynki itd wyjdą z 3 -4 tys max.

  9. #29
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    aechmea

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Żory
    Kod pocztowy
    44-240
    Posty
    10

    Domyślnie

    Kemot_p czy Ty też masz czerpnie i wyrzutnie przez dach czy przez ścianę

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał aechmea Zobacz post
    no a u nas instalator za samą thessle green Air Pack 300h chce 9250zł. Zastanawiamy się na koniec czy jednak nie zmienic instalatora ale czas nas troszeczkę goni ale też nie chcemy byc tak brzydko naciągani. Jeżeli mogłabym jeszcze porównac wasze wyceny za instalację wod kan bo my mamy na 8500 i też wydaję nam się cena troszkę za wysoka.
    Co chcesz odnośnie instalacji porównywać skoro każdy ma inny dom i oczekiwania. Podaj jaką Ty masz i ile płacisz butto z materiałem

  11. #31
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    aechmea

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Żory
    Kod pocztowy
    44-240
    Posty
    10

    Domyślnie

    Dom parterowy 130m. Kuchnia, łazienka z wanna i prysznicem dodatkowo osobne wc , pralnia oraz dodatkowa umywalka w pomieszczeniu gospodarczym. Wykonanie kanalizacji wewnatrz budynku 2000. wykonanie instalacji wody zimnej i ciepłej w rurach PP 4500 plus cyrkulacja wody 2000. Są to ceny brutto i uwzględniają materiał z montażem. Pytam ponieważ wcześniej dostaliśmy też wycenę innej firmy na to samo za kwotę 5700 brutto. I nie wiemy która jest bardziej realna

  12. #32
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Cytat Napisał aechmea Zobacz post
    Kemot_p czy Ty też masz czerpnie i wyrzutnie przez dach czy przez ścianę
    Projekt przewiduje czerpię i wyrzutnię przez ścianę. Chcę kupić projekt od instalatora WM zanim ruszą mury, żeby już murarze zrobili przepusty w stropie i ścianach, wtedy instalator wentylacji zejdzie z ceny. Ogolenie na mój dom elementy instalacji - ok 6k plus reku (jeszcze nie wiem jaki) zakładając że home 300 - 9k wychodzi 15k. Czyli dwie moje wyceny (za 17500 i 18600) są jak najbardziej ok. Trzecia odstaje znacznie, a Twoja wycena to już kosmos

  13. #33
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    aechmea

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Żory
    Kod pocztowy
    44-240
    Posty
    10

    Domyślnie

    U nas montaż tylko przez dach przez ścianę jest nie możliwy. Materiał 7900 a robocizna 3800 wyrzutnia i czerpnia ze stali szlachetnej ( nierdzewka) plus malowanie pod kolor dachu 600. thesla 9250 plus moduł i sterownik za 1950. Instalator bedzię również na etapie lania stropu żeby zrobic otwory na nawiewy i wywiewy.

  14. #34
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    A miałeś inne wyceny? Jak się kształtowały?
    P.S. Montaż kanałów przed czy po tynkach robisz?

  15. #35
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    aechmea

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Żory
    Kod pocztowy
    44-240
    Posty
    10

    Domyślnie

    Tak mieliśmy inne wyceny kwoty od 15600 do 19000. A jak już się zdecydowaliśmy na konkretna firmę to zrobili wycenę na nowo i nagle kwota zrobiła się 23500 instalator twierdzi że wcześniej nie brał pod uwagę że czerpnia i wyrzutnia muszą byc w dachu.
    U nas kanały będą nad stropem ( na poddaszu nieużytkowym) w każdym pomieszczenia będzie w stropie otwór ( mam nadzieję że Ci o to chodzi)

  16. #36
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Aha, może zrobienie czerpnii i wyrzutni przez dach tak winduje cenę.
    Pytałem w jakiej kolejności rodzisz instalację WM - przed czy po tynkach

  17. #37
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    aechmea

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Żory
    Kod pocztowy
    44-240
    Posty
    10

    Domyślnie

    Całą instalacje robimy przed tynkami. A co sądzisz o naszej wycenie wod kan?

  18. #38
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Cytat Napisał aechmea Zobacz post
    A co sądzisz o naszej wycenie wod kan?
    Pojęcia nie mam, nie zbierałem jeszcze ofert na te prace. Wrzuć schemat instalacji i zapytaj w odpowiednim dziale.

  19. #39
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał aechmea Zobacz post
    Jeżeli mogłabym jeszcze porównac wasze wyceny za instalację wod kan bo my mamy na 8500 i też wydaję nam się cena troszkę za wysoka.
    Za dużo możliwych składowych i specyficznych wymagań.
    Twoja cena może być zarówno wysoka jak i okazyjna.
    Nie da się ocenić po informacjach, które przekazałaś.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  20. #40

    Domyślnie

    Kemot,


    Weź inny reku np. takiego jan gaza i z tymi 3-4 tys. wyjdzie w okolicy 10 tys. PLN.

Strona 2 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony