dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 22 z 22
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    tylko, że musisz na starcie kupić duże drzewa i posadzić stosunkowo blisko domu.
    Bo taka brzózka za 500 zł to musi kilka lat podrosnąć.

  2. #22
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.409
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Łyżka dziegciu w beczce miodu.

    Mój projekt, jak każdy inny, ma pewne mankamenty. Co mi nie wyszło i co zrobiłbym inaczej, mając wiedzę na moment obecny?

    Po pierwsze okno w kuchni jest trochę zbyt za mało podniesione w stosunku do projektowej posadzki na gotowo (poziom PPP). Chciałem, aby blat roboczy wchodził pod (nieotwierane) okno w kuchni, tworząc jedną płaszczyznę. Ta płaszczyzna miałaby szerokość w 80 cm na całej długości okna. No i tak będzie, ale blat będzie musiał być na normalnej wysokości 90 cm, a planowałem, jednak dać te 5 cm wyżej. To moja pomyłka, nie sprawdziłem i teraz będę miał "normalnie" zamiast "wygodnie". Może uda się to trochę naprawić obniżeniem posadzki, a właściwie zmniejszając grubość styropianu pod posadzką. Żeby zachować odpowiednie R (opór cieplny), będzie to musiał być materiał o sporo niższej lambdzie, a więc droższy.

    Po drugie, schody na poddasze będą umieszczone w ... salonie! Nie do końca nad miejscem, gdzie się wypoczywa, ale w ciągu komunikacyjnym, zaraz za wejściem do strefy dziennej. Muszę przyznać, że nie dało się w łatwy sposób wyeliminować tę niedogodność, ponieważ w konstrukcji wiązarów dachowych trzeba by było wprowadzić dość karkołomną zmianę, wrażliwą na wszelkie niedokładności w wykonaniu na budowie. Postaram się oczywiście tak zamaskować klapę schodów, aby nie rzucała się w oczy, ale nie będę mógł w jej miejscu zainstalować oświetlenia. Trudno się mówi, zobaczymy jak wyjdzie.

    Po trzecie, nie do końca podoba mi się bliskość drzwi do łazienki i zestawu wypoczynkowego. Martwią mnie, że tak powiem, dźwięki, które mogą towarzyszyć korzystaniu z toalety. Wstępnie zaprojektowałem ściankę z np pustaków szklanych na narożniku części dziennej i korytarza, ale jestem otwarty na inne rozwiązania. Może w ogóle nie będzie żadnego problemu?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	drzwi do łazienki.jpg
Wyświetleń:	48
Rozmiar:	82,7 KB
ID:	439834

    Na koniec zamieszczam ostatni rysunek ze strefami w części mieszkalnej, oznakowane różnymi kolorami dla łatwej identyfikacji. Zaznaczyłem na rysunku te nieszczęsne schody strychowe:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	strefy.jpg
Wyświetleń:	65
Rozmiar:	104,6 KB
ID:	439833
    Ostatnio edytowane przez Ratpaw ; 22-01-2020 o 09:57
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony