dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 74 z 148
Pokaż wyniki od 1.461 do 1.480 z 2953
  1. #1461
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz19 Zobacz post
    Dokładnie tak. Jest to tylko element instalacji ale jest on najważniejszym elementem tego układu.
    Dlatego między innymi piszę tutaj aby mogli się wypowiedzieć na ten temat właściciele i instalatorzy Airpacka którzy być może wiedzą również coś na temat Wanasa. Przecież prawie każdy z nas stał przed takim dylematem "który wybrać ?"
    Interesują mnie przede wszystkim argumenty dlaczego akurat Airpack z pośród tych dwóch. Nie na zasadzie bo taki akurat mam to jest najlepszy.
    Raczej Ci nie pomogę bo o Wanasie słyszę 1 raz, tym bardziej że pisze o nim osoba z 3 postami. Jeśli pisze o jakiejś nieznanej firmie to czuję tu szwindel.
    Masz cały temat o Thessla Green i sam wyciągnij wnioski, moim zdaniem wybór jest prosty : cena prawie identyczna i wybór między produktem dobrze znanym i mającym dobre oceny a nieznaną marką.
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  2. #1462
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lesny_83

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-216
    Posty
    61

    Domyślnie

    Mam pytanie do posiadaczy CF.
    Czy wam też po pewnym czasie zawiesza się CF tzn przestaje mierzyć przepływy i kalibracja wraca do ręcznej na voltarzach?
    Bo ja tak mam non stop. Reku pochodzi trochę (parę dni czasem tyg) nagle z panelu znikają przepływy w m3 i zostają same % (aktualna moc) . Po resecie w postaci wyjęcia wtyczki wszystko wraca do normy.
    Aha czasami też na chwile zmienia się język na angielski ale po chwili sam wraca na polski. Ma ktoś taki przypadek?
    pozdr

  3. #1463
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Tomasz19

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Prudnik
    Kod pocztowy
    48-200
    Posty
    11

    Domyślnie

    Cytat Napisał PaRa Zobacz post
    Raczej Ci nie pomogę bo o Wanasie słyszę 1 raz, tym bardziej że pisze o nim osoba z 3 postami. Jeśli pisze o jakiejś nieznanej firmie to czuję tu szwindel.
    Masz cały temat o Thessla Green i sam wyciągnij wnioski, moim zdaniem wybór jest prosty : cena prawie identyczna i wybór między produktem dobrze znanym i mającym dobre oceny a nieznaną marką.
    A ile twoim zdaniem mam mieć postów skoro jestem nowym forumowiczem i do tej pory tylko czytałem to forum aż w końcu zapragnąłem zadać pytanie. Nie rozumiem w czym ty widzisz tu szwindel. Myślałem że forum jest po to aby można było się podzielić doświadczeniami i spostrzeżeniami jak i poradzić osób bardziej doświadczonych w tym temacie ale widzę że zostałem potraktowany jak szkodnik żerujący na tym forum. Dziękuję.

  4. #1464

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz19 Zobacz post
    A ile twoim zdaniem mam mieć postów skoro jestem nowym forumowiczem:
    Kup Thessla i już. Nie kupuj Wanasa bo to gówno.
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

  5. #1465
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Krzy2iek

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Dalków
    Kod pocztowy
    59-180
    Posty
    61

    Domyślnie

    Cytat Napisał bstach Zobacz post
    Nie rozumiem, piszesz że woda stoi w tacy? U mnie też jest ten ich kulowy i nic nie blokuje. Zrób zdjęcie i wrzuć
    problem rozwiązany.Wywaliłem kulkę i jest ok.

  6. #1466
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    81jacek

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Tuchola
    Posty
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał lesny_83 Zobacz post
    Mam pytanie do posiadaczy CF.
    Czy wam też po pewnym czasie zawiesza się CF tzn przestaje mierzyć przepływy i kalibracja wraca do ręcznej na voltarzach?
    Bo ja tak mam non stop. Reku pochodzi trochę (parę dni czasem tyg) nagle z panelu znikają przepływy w m3 i zostają same % (aktualna moc) . Po resecie w postaci wyjęcia wtyczki wszystko wraca do normy.
    Aha czasami też na chwile zmienia się język na angielski ale po chwili sam wraca na polski. Ma ktoś taki przypadek?
    pozdr
    Witam, z moim CF jest to samom, reklamacje zgłaszałem w czerwcu.
    Serwis twierdzi że to wina softu, nowy powinien załatwić sprawę tylko że nadal jest w fazie testów także nadal czekam.
    W przyszłym tygodniu będę dzwonił do serwisu i dam znać ja sprawa wygląda.

    Pozdrawiam
    Jacek
    Dom 160m2 pow użytkowej, wszędzie podłogówka + 100m2 piwnica/garaż pomieszczenia nieogrzewane. Ściany Ytong 24cm + 12cm welny + 2-3cm przerwy + 10cm cegła klinkierowa + poddasze docieplone od środka 15cm wełny. Skosy 35cm, dach 35-45cm. Okna 3 szyby, WM AirPack400, PC Panasonic PW 9KW 3f+ Galmet 300l.

  7. #1467
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    81jacek

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Tuchola
    Posty
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzy2iek Zobacz post
    problem rozwiązany.Wywaliłem kulkę i jest ok.
    Nie jestem pewien czy to dobry pomysł.
    Na moje wyjecie kulki spowoduje cofanie się nieprzyjemnych zapachów z kanalizy - no chyba że masz w jakiś inny sposób rozwiązany syfon, lub skropliny nie są bezpośrednio podpięte do kanalizy.
    Dom 160m2 pow użytkowej, wszędzie podłogówka + 100m2 piwnica/garaż pomieszczenia nieogrzewane. Ściany Ytong 24cm + 12cm welny + 2-3cm przerwy + 10cm cegła klinkierowa + poddasze docieplone od środka 15cm wełny. Skosy 35cm, dach 35-45cm. Okna 3 szyby, WM AirPack400, PC Panasonic PW 9KW 3f+ Galmet 300l.

  8. #1468
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Nowe wersje nie potrzebują zaworu kulowego.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  9. #1469
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lesny_83

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-216
    Posty
    61

    Domyślnie

    A jaka macie sprawność na niskich przepływach np na 30% mocy ręku bo mi wychodzi strasznie niska tj poniżej 70%

  10. #1470
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar siloj
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    Strzyżów
    Posty
    281

    Domyślnie

    Cytat Napisał lesny_83 Zobacz post
    A jaka macie sprawność na niskich przepływach np na 30% mocy ręku bo mi wychodzi strasznie niska tj poniżej 70%
    mi kolego wychodzi trochę więcej ale tez szału nie ma bo 75%. A jaki masz rekuperator i jak masz ustawione wentylatory na ile V? Bo jak masz na 5V (około 150m3/h) i z tego 30% to wydajność wychodzi tylko 50 m3/h to trochę mało chyba że w domu są dwie osoby ?
    Co do mojej sprawności to ja jeszcze nie mam skalibrowanej centrali (może w piątek to zrobię) i mam jeszcze kilka miejsc gdzie muszę doszczelnić układ, przede wszystkim poprowadziłem dwie rury przez kanały w kominie i jeszcze nie zaślepiłem i nie ociepliłem tych przewodów kominowych od góry i tu na pewno mam spore straty bo jedna z tych rur jest wywiewna a ma kontakt z temp. zewnętrzną.
    Ostatnio edytowane przez siloj ; 01-11-2017 o 10:04

  11. #1471
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lesny_83

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-216
    Posty
    61

    Domyślnie

    Przy przepływie 70m3 mam 65% sprawności, a po zwiększeniu na 150m3 trochę rośnie do 72% więc wg mnie fatalnie centrala z modułem cf, kanaly i sam dom szczelny więc pozostaje wina samej centrali chyba, że macie jeszcze jakieś pomysły. Może to jakieś nieszczelności w samym ręku albo wymienniku?

  12. #1472
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Mam pytanie do osób, które mocniej zgłębiły temat rekuperatora:

    - czy są jakieś wytyczne co do ustawienia zima /lato na panelu ? U mnie jest teraz lato, wszystko ustawione tak jak fabryka dała ( ustawienia fabryczne ), program sam się dostosowuje do sytuacji i przestawia parametry czy trzeba ręcznie ingerować ?
    - jak liczcie sprawność tem. nawiewu dzielę przez tem. wywiewu ?
    - czy da się zrobić różnicę nawiew 51% / wywiew 49% ?
    Na razie kupiłem ramki i tkaninę filtracyjną, wymieniłem filtry. Czytam o nowym sofcie, czy muszę coś jeszcze zrobić z urządzeniem ? Montaż pod koniec 2016.
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  13. #1473
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Beskidziak

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Kod pocztowy
    43-330
    Posty
    507

    Domyślnie

    Cytat Napisał lesny_83 Zobacz post
    Przy przepływie 70m3 mam 65% sprawności, a po zwiększeniu na 150m3 trochę rośnie do 72% więc wg mnie fatalnie centrala z modułem cf, kanaly i sam dom szczelny więc pozostaje wina samej centrali chyba, że macie jeszcze jakieś pomysły. Może to jakieś nieszczelności w samym ręku albo wymienniku?
    Możesz mieć zawalony wymiennik kondensatem, spróbuj go przedmuchać 100% wydajności...........
    choć z CF nie powinno się to dziać. Ewentualnie nie domknął się by pass....
    117m2 powierzchni użytkowej +42m2 garażu (nieogrzewane), fundament 10 cm Xps, ściany 20 cm 0,038, podłoga 14 cm 0,035, strop terriva 45cm wełna, WM, gaz 100%podłogówka

  14. #1474
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lesny_83

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-216
    Posty
    61

    Domyślnie

    No właśnie wietrzenie trochę pomaga ale tylko na czas wietrzenia ale i tak nie ma szału ze sprawnością bypass niby widać że zamknięty ale czy szczelny to nie wiem. Może muszę wymyć wymiennik ale ręku chodzi dopiero pół roku

  15. #1475

    Domyślnie

    Cytat Napisał lesny_83 Zobacz post
    No właśnie wietrzenie trochę pomaga ale tylko na czas wietrzenia ale i tak nie ma szału ze sprawnością bypass niby widać że zamknięty ale czy szczelny to nie wiem. Może muszę wymyć wymiennik ale ręku chodzi dopiero pół roku
    Jesteś z Krakowa a oni też, nie lepiej zgłosić to do thessli?

  16. #1476
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar siloj
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    Strzyżów
    Posty
    281

    Domyślnie

    Cytat Napisał lesny_83 Zobacz post
    Przy przepływie 70m3 mam 65% sprawności, a po zwiększeniu na 150m3 trochę rośnie do 72% więc wg mnie fatalnie centrala z modułem cf, kanaly i sam dom szczelny więc pozostaje wina samej centrali chyba, że macie jeszcze jakieś pomysły. Może to jakieś nieszczelności w samym ręku albo wymienniku?
    Ja tak jak pisałem wcześniej miałem sprawność w okolicach 70-75%, wczoraj skalibrowałem reku, dziś dociepliłem/doszczelniłem rury, które miałem przeciągnięte przez kanał w kominie i teraz wieczorem sprawność wyszła około 86% (przy wydajności centrali 25%) i czuję się usatysfakcjonowany
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pobrane.jpg
Wyświetleń:	184
Rozmiar:	11,7 KB
ID:	400148  

  17. #1477
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    A z kąd bierzesz do obliczeń temp. wywiewanego powietrza za wymiennikiem? Masz jakiś dodatkowy czujnik?
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  18. #1478
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar siloj
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    Strzyżów
    Posty
    281

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    A z kąd bierzesz do obliczeń temp. wywiewanego powietrza za wymiennikiem? Masz jakiś dodatkowy czujnik?
    o która temp Ci dokładnie chodzi bo wszystkie potrzebne do obliczeń temperatury są na zdjęciu które wkleiłem.
    jest temp zasysanego powietrza z czerpni, jest temp. powietrza wywiewanego i temp powietrza nawiewanego.

    Poniżej moje wyliczenia....
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	spr.jpg
Wyświetleń:	97
Rozmiar:	22,0 KB
ID:	400221  

  19. #1479
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    OK pokiełbasił mi się sposób liczenia.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  20. #1480
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lesny_83

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-216
    Posty
    61

    Domyślnie

    no więc tak miałem zagiętą rurkę od CF i sprawność teraz sporo podskoczyła, na chwilę nawet na 86 %.
    Ale później sdpadła i trzyma w okolicach 79-81%, niby ok ale ciągle wydaje mi się mało.
    Przemyślałem sprawę i moje podejrzenia wzbudziły dość wysokie nastawy napięć na wentylatorach: nawiew 7,5 V i wywiew 8,5 aby przepływ był 250 m3/h.
    Odłączyłem reku od instalacji i sprawdziłem ile w ogóle jest w stanie dmuchnąć i wyszło, że na maxa oscyluję w okolicach 300 m3/h czyli do deklarowanych 450 brakuję sporo. Pogrzebałem w ustawieniach i skalibrowałem sam moduł CF no i teraz przy 250 m3/h mam sporo niższe napięcia. Niestety nie zauważyłem na razie specjalnej poprawy w sprawności ale reku chodzi dopiero jedną noc. Poczekam jeszcze chwile i zobaczy czy nastąpi poprawa. Z tego co widzę u Was spokojnie powinno być te 85%, a u mnie na razie raczej nie osiągalne co mnie martwi.
    Ostatnio edytowane przez lesny_83 ; 07-11-2017 o 22:23

Strona 74 z 148

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony