dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 159 z 161
Pokaż wyniki od 3.161 do 3.180 z 3205
  1. #3161
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcelix Zobacz post
    Witam.

    Poszukuję kominiarza do odbioru domu z okolic Mińska Mazowieckiego

    W skrócie: wentylacja mechaniczna, brak kominka, płyta indukcyjna, ogrzewanie pompą ciepła, bez garażu.
    Podpowiem że jest coś takiego jak google.

  2. #3162

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Podpowiem że jest coś takiego jak google.
    Podpowiem że google wskazuje jednego jedynego słusznego kominiarza który nawet nie chce słyszeć o WM. Do spółdzielni czy jak to tam zwał kominiarskiej od ponad tygodnia nie mogę się dodzwonić.

    Więc ponawiam pytanie i dziękuję za polecenie google :]
    -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Dziennik budowy http://forum.muratordom.pl/showthrea...antresol%C4%85

    Komentarze do dziennika http://forum.muratordom.pl/showthrea...14#post6670414

  3. #3163
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar _artur_
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Bolmin
    Kod pocztowy
    26-060
    Posty
    2.906

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcelix Zobacz post
    Podpowiem że google wskazuje jednego jedynego słusznego kominiarza który nawet nie chce słyszeć o WM. Do spółdzielni czy jak to tam zwał kominiarskiej od ponad tygodnia nie mogę się dodzwonić.
    Dlaczego nie chce słyszeć?
    Miałeś w projekcie WM czy zamieniłeś?
    " Tak się domów nie buduje !!" czyli parterówka w podkieleckiej wiosce..
    jestem nienormalny bo grzeję czystym prądem (kable Elektra, grzane ~120m2, 4 osoby)
    od sezonu 2014/15 -zużycie na CO ostatnio poniżej 8000kWh

  4. #3164
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcelix Zobacz post
    Podpowiem że google wskazuje jednego jedynego słusznego kominiarza który nawet nie chce słyszeć o WM. Do spółdzielni czy jak to tam zwał kominiarskiej od ponad tygodnia nie mogę się dodzwonić.

    Więc ponawiam pytanie i dziękuję za polecenie google :]
    No co ty nie powiesz...?

    http://panoramafirm.pl/kominiarze/ma...4sk_mazowiecki

  5. #3165

    Domyślnie

    Panie Liwko podziękuję za pańskie odpowiedzi w tym temacie. Poszukuję konkretnej informacji na sprawdzonego człowieka z okolic MMz a nie z Warszawy.
    Konkretne pytanie konkretna odpowiedz, a nie nabijanie ponad 20000 postów.
    -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Dziennik budowy http://forum.muratordom.pl/showthrea...antresol%C4%85

    Komentarze do dziennika http://forum.muratordom.pl/showthrea...14#post6670414

  6. #3166

    Domyślnie

    zorientuj się najpierw czy wymagają spisu od kominiarza jak nie masz kominów. U mnie poszło bez wizyty kominiarza na odbiorze. Spisałem tylko notatkę z kiebudem że nie ma kominów a wentylacja jest wymuszona mechanicznie i tyle. W urzędzie nic nie mówili chociaż dziwiło ich ... ale jak to bez kominów .....

  7. #3167

    Domyślnie

    majsterrr: Dziękuję za odpowiedz. Kierownik budowy nie chce się podpisać w dzienniku. Wymaga pomiaru przez kominiarza, albo protokołu firmy wykonującej wentylację. Zaznaczam że wentylację wraz z jednostką policzyłem i wykonałem własnoręcznie - swego czasu wykonywałem instalacje zarobkowo.
    Ostatnio edytowane przez marcelix ; 07-03-2016 o 12:16
    -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Dziennik budowy http://forum.muratordom.pl/showthrea...antresol%C4%85

    Komentarze do dziennika http://forum.muratordom.pl/showthrea...14#post6670414

  8. #3168
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    A może tutaj zapytaj?

    http://minskmaz.com/forum

  9. #3169

    Domyślnie

    marcelix szukaj innego kominiarza.
    Co do zamiany w projekcie.
    U mnie KB bez problemu klepnął zamianę WG na WM,
    Ostatnio edytowane przez klaudiusz_x ; 07-03-2016 o 18:11
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  10. #3170
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Oj panowie - przecież wiadomo że jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi pieniądze. marcelix a ty tam oprócz pompy masz jakiś gaz, kominek albo coś podobnego?
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  11. #3171

    Domyślnie

    Jest tu na forum mój "sąsiad" z Rybnika.
    Także mu jeden kominiarz marudził (starej daty).
    Znalazł innego i ma załatwione.
    Skoro nie odbierają telefonu, pofatyguj się osobiście.
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  12. #3172

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    Oj panowie - przecież wiadomo że jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi pieniądze. marcelix a ty tam oprócz pompy masz jakiś gaz, kominek albo coś podobnego?
    Zero gazu, zero kominka, zero garażu. Spalanie jedynie w świeczkach
    WM mam od początku w projekcie. Kierbud chce dupokrytkę od kominiarza lub firmy instalującej.
    -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Dziennik budowy http://forum.muratordom.pl/showthrea...antresol%C4%85

    Komentarze do dziennika http://forum.muratordom.pl/showthrea...14#post6670414

  13. #3173
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Beskidziak

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Kod pocztowy
    43-330
    Posty
    507

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcelix Zobacz post
    Zero gazu, zero kominka, zero garażu. Spalanie jedynie w świeczkach
    WM mam od początku w projekcie. Kierbud chce dupokrytkę od kominiarza lub firmy instalującej.
    U mnie mają cichą rejonizacje i nie chcą sobie na teren wchodzić. Trzeba wtedy spróbować w sąsiedniej gminie.....Mnie się tak udało.

  14. #3174
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.607
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał klaudiusz_x Zobacz post
    Jest tu na forum mój "sąsiad" z Rybnika.
    Także mu jeden kominiarz marudził (starej daty).
    Znalazł innego i ma załatwione.
    Skoro nie odbierają telefonu, pofatyguj się osobiście.
    Nie tyle marudził, co chciał mieć protokół badania wydajności wentylacji i oświadczenie, że instalacja została wykonana jako nawiewno-wywiewna zbilansowana. W sumie, takie są przepisy, więc się nie wykłucałem.
    Sęk w tym, że to ja wykonywałem WM, a raczej mojego oświadczenia by nie przyjął
    Znalazłem kominiarza w sąsiednim mieście z uprawnieniami do projektowania, wykonawstwa i pomiarów WM, który przyjechal przemierzył i wszystko, co potrzebne do oddania budynku mi wypisał.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  15. #3175
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.607
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcelix Zobacz post
    Zero gazu, zero kominka, zero garażu. Spalanie jedynie w świeczkach
    WM mam od początku w projekcie. Kierbud chce dupokrytkę od kominiarza lub firmy instalującej.
    To w tym przypadku kominiarz faktycznie nie ma czego wypisywać.
    Ja potrzebowałem jego opinii do uruchomienia kotłowni gazowej

    Do formalnego oddania budynku w Twoim przypadku potrzebny byłby tylko protokół pomiarów wydajności. Nawet KB go nie potrzebuje, ale Nadzór Budowlany, który będzie przeglądał oddane przez Ciebie dokumenty.

    i tyle
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 07-03-2016 o 22:56
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  16. #3176
    ELITA FORUM (min. 1000)
    hajnel

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    43-178
    Posty
    1.050

    Domyślnie

    Foto możesz wrzucić namiary na tego kominiarza co ci też WM pomierzył?
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...iennik-Hajnela
    Dom z poddaszem z silikatu na płycie fundamentowej... OZC ~6,5kW PPC Panas T-cap, went. mech.
    Grzanych 250m2 podłóg plus garaż tak trochę....

  17. #3177

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomasz Brzęczkowski Zobacz post
    Można też wyłożyć kanał od wewnątrz jakimś materiałem Załącznik 302284Załącznik 302285 byleby nie był gładki
    u mnie najbardziej hałasują kanały z blachy prostokątne, szkoda że nie zrobiłem plastików
    a te flexy co na fotce nie są takie złe...

    btw. WM z reku to super sprawa, stały nawiew powietrza nawet w zimę + filtrowanie brudów. u siebie mam tak syfiate powietrze że co 3mies wymieniam filtry bo są czarne
    Dom z użytkowym poddaszem, po podłodze 160m2 (parter-80m2 w tym 20m2 garaż, poddasze-80m2). Ściany: silka 25cm+20cm styro (0,032). Poddasze 30cm-wełna, 2 warstwy po 15cm (0,039+0,033), na gruncie 20cm-styro eps100, płyta fundamentowa. Okna 3-szybowe (U=0,8-0,9). Rekuperator Brink 300 Medium. Ogrzewanie: podłogówka napędzana PC Panasonic Aquarea 5kW monoblok. Dla relaksu kominek Maja 12 kW

  18. #3178
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.607
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał hajnel Zobacz post
    Foto możesz wrzucić namiary na tego kominiarza co ci też WM pomierzył?
    http://panoramafirm.pl/śląskie,,żory...apeha_lgx.html
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  19. #3179
    Lider FORUM (min. 2800)
    karolek75

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Okolice Bydgoszczy
    Posty
    3.039

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcelix Zobacz post
    Witam.

    Poszukuję kominiarza do odbioru domu z okolic Mińska Mazowieckiego

    W skrócie: wentylacja mechaniczna, brak kominka, płyta indukcyjna, ogrzewanie pompą ciepła, bez garażu.
    U mnie KB napisal oswiadczenie o braku kominow i kanalow WG, ze wzgledu na WM. I poszło.
    Zmodyfikowany biedadomek Z162: 146m2, w dachu celuloza do kalenicy 40cm - 65 kg/m3. 16XPS/20PF/17styro/8posadzki. Silka 18/12+33cm styro. GWC 50m, WMG+RSŚ+GMC by nydar. . PC Ecopol 5.9kW, DZ 2x74m. OZC by asolt 39kWh/m2, obciazenie 3.7 kW
    n50=0,38
    1 rok: 12.2015-12.2016 CO 919 kWh czyli ca 25 kWh/m2 ???
    2 sezon: 09.2016-05.2017 CO 786 kWh czyli ca 22 kWh/m2 ??? Temp dol +1.5K

  20. #3180
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    doris13

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    Śląskowo
    Kod pocztowy
    44-106
    Posty
    28

    Domyślnie

    nie mogę nigdzie znaleźć rzeczowych wypowiedzi, płynących z doświadczenia, co do współdziałania REKUPERATORA z KLIMATYZACJĄ KANAŁOWĄ jako głównego źródła ogrzewania domu szkieletowego, w układzie jak na poniższym schemacie. Czy ktoś ma taki układ wdrożony w życie i wie jak to się sprawuje w życiu? Szczególnie interesuje mnie łazienka i montaż kratki nawiewu (np. ciepła gdy klimatyzator w trybie grzania) z jednoczesnym zachowaniem anemostatu wywiewnego rekuperacji.

    Bardzo proszę o jakiekolwiek informacje.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	reku plus klima.jpg
Wyświetleń:	94
Rozmiar:	37,8 KB
ID:	349239

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	schemat_WM_klima_recyrkulacja.jpg
Wyświetleń:	134
Rozmiar:	84,9 KB
ID:	349240

Strona 159 z 161

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony