dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1

    Post Kominki wentylacyjne ?

    Czy wentylację z kuchni i łazienki oraz wentylację z okapu w kuchni mogę wyprowadzić ponad dach i zakończyć kominkami wentylacyjnymi systemowymi w dachówce ceramicznej ? czy muszą być murowane kominy i takimi wyprowadzić to ponad dach ?

  2. #2
    Konto usunięte_12*
    Guest
    Konto usunięte_12*

    Domyślnie

    W przypadku okapu można, o ile ten kominek będzie odpowiedniej wielkości a w kanale zastosuje się zawór zwrotny zabezpieczjący przed "cofką" na czas, gdy okap nie pracuje. Gorzej jest w przypadku łazienki i kuchni, bo mogą być (w przypadku wentylacji konwekcyjnej) problemy z tym ciągiem wstecznym i efektywną wentylacją. Trzeba też zabezpieczyć wszystkie takie kanały w syfony odprowadzające (wyłapujące) skropliny, aby nie kapało "na głowę".

  3. #3
    zibik_eng
    Guest
    zibik_eng

    Domyślnie

    Kominki wentylacyjne służą do wentylacji PIONÓW KANALIZACYJNYCH...


    ps. Do diesla można zatankować PB95 ale jeździć nie będzie... tak samo z tymi "kominkami" zamontować "da się" ale działać nie ma prawa.

  4. #4

    Domyślnie

    poważnie nie można, a jeśli tak to odprowadzę to czy kominiarze mogą się przyczepić do tego ?

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał djwaca Zobacz post
    poważnie nie można, a jeśli tak to odprowadzę to czy kominiarze mogą się przyczepić do tego ?
    A chcesz mieć działającą poprawnie wentylację czy jej nie mieć?

  6. #6
    Konto usunięte_12*
    Guest
    Konto usunięte_12*

    Domyślnie

    Cytat Napisał zibik_eng Zobacz post
    Kominki wentylacyjne służą do wentylacji PIONÓW KANALIZACYJNYCH...


    ps. Do diesla można zatankować PB95 ale jeździć nie będzie... tak samo z tymi "kominkami" zamontować "da się" ale działać nie ma prawa.
    Znałem Diesel'e, które nawet na denaturacie jechały

  7. #7
    zibik_eng
    Guest
    zibik_eng

    Domyślnie

    Cytat Napisał djwaca Zobacz post
    poważnie nie można, a jeśli tak to odprowadzę to czy kominiarze mogą się przyczepić do tego ?
    W swoim domu mozesz robic co ci sie zywnie podoba, mozesz nawet wogóle nie wyprowadzic kanałów ponad dach... kominki kanalizacyjne również możesz sobie zamontować ale żaden mistrz kominiarski nie dokona odbioru - w przypadku np zaczadzenia prokuratura pociągnie do odpowiedzialności karnej kominiarza który "coś takiego odebrał".

    Aby wentylacja grawitacyjna działała musi być wykonana zgodnie ze sztuką budowlaną.
    Ostatnio edytowane przez zibik_eng ; 16-03-2011 o 11:58

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał zibik_eng Zobacz post
    Kominki wentylacyjne służą do wentylacji PIONÓW KANALIZACYJNYCH...

    ...
    jeżeli w projekcie masz kanał went. fi150 to bez problemu możesz go zakończyć kominkiem wentylacyjnym fi 150, nie kominkiem odpowietrzajacym fi100

  9. #9

    Domyślnie

    Dzisiaj dzwoniłem do kominiarzy, bo ten problem nie dawał mi spokoju, kominiarz powiedział że można wyprowadzić wentylację i spaliny z okapu poprzez kominki wentylacyjne w dachu, jeśli jest to wymuszone.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał djwaca Zobacz post
    Dzisiaj dzwoniłem do kominiarzy, bo ten problem nie dawał mi spokoju, kominiarz powiedział że można wyprowadzić wentylację i spaliny z okapu poprzez kominki wentylacyjne w dachu, jeśli jest to wymuszone.
    Jak wymuszone?

  11. #11

    Domyślnie

    krtki elektryczne czyli wentylatorki

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał djwaca Zobacz post
    krtki elektryczne czyli wentylatorki
    Co taki wentylatorek fi 100 lub 120 może wymusić? Przy bardzo silnym podmuchu wiatru taki wentylatorek prawie staje.
    Ponadto jak wentylacja ma być wymuszona, czyli wywiewna lub nawiewno/wywiewna, to powinna działać przez 24 godz. na dobę.
    A te wentylatorki mają się kręcić przez całą dobę, czy okazjonalnie?

  13. #13

    Domyślnie

    no, pewnie wtedy gdy kominiarz na odbiór przyjdzie
    Ostatnio edytowane przez edde ; 01-05-2011 o 14:48

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał edde Zobacz post
    no, pewnie wtedy gdy kominiarz na odbiór przyjdzie
    Tak też myślę, że chodzi tu bardziej o kominiarza i odbiór wentylacji a nie o poprawnie działającą wentylację.
    Najciekawsze jest kto w tym domu będzie mieszkał kominiarz, wróg, czy właściciel?

  15. #15

    Domyślnie

    u mnie będzie WM, ale okap będzie oddzielnie wyrzucony ponad dach. W takim przypadku mogę zastosować taki kominek?
    Podejrzewam, że okap będzie używany sporadycznie, bo w kuchni będzie wyciąg z WM, który będzie dawał radę podczas normalnego gotowania.
    Okap przyda się w skrajnych sytuacjach (np przygotowania do świat, czyli smażenie, pieczenie i gotowanie na wszystkich palnikach )

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony