dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Podłączenie wody a zima

    Witam, jak rozwiązywana jest sprawa gdy dom w stanie surowym zamkniętym ma już podłączenie do wodociągu a idzie zima.
    Wiadomo, że w ziemi w rurach woda nie zamarza nawet na mrozach ale czy na zaworze głównym w domu nie zamarznie nic skoro dom nieogrzewany?

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał boconek03 Zobacz post
    Witam, jak rozwiązywana jest sprawa gdy dom w stanie surowym zamkniętym ma już podłączenie do wodociągu a idzie zima.
    Wiadomo, że w ziemi w rurach woda nie zamarza nawet na mrozach ale czy na zaworze głównym w domu nie zamarznie nic skoro dom nieogrzewany?
    A nie masz zasuwy odcinającej w drodze? Zamknij, otórz zawór w domu niech wyleci co pod ciśnieniem. Jeśli rura wystaje z podłogi/sciany możesz ją czymś ocieplić tymczasowo dla pewności. Specjalnie bym nie panikował. Jak dom jest zamknięty to wiele poniżej 0 temperatura w nim nie spadnie nawet bez ogrzewania. Jakby miały być mrozy po -20C przed dłuższy okres, to odpalasz jakąś nagrzewnice raz, żeby podrzać pomieszczenia o kilkanascie stopni i po krzyku.

  3. #3

    Domyślnie

    Chyba musiałby być dobrze ocieplony aby temp w ciagu kilku godzin nie zeszłą do minus

  4. #4

    Domyślnie

    Jeszcze nie mam podłączenia, jestem na etapie załatwiania formalności i zastanawiam się jak takie coś zimuje przy mrozach.
    Chciałbym jak najszybciej mieć wodę o ile zimą takie rzeczy tez się robi.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.154
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Zamarza jak nie ma ogrzewania.

  6. #6

    Domyślnie

    To chyba każdy wie, natomiast chciałem się w tym temacie dowiedzieć jak sobie radzą z tym właściciele domów z wodą ale bez ogrzewania a takich jest dużo (studni wodomierzowej w projekcie nie mam przewidzianej).

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.154
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał boconek03 Zobacz post
    To chyba każdy wie, natomiast chciałem się w tym temacie dowiedzieć jak sobie radzą z tym właściciele domów z wodą ale bez ogrzewania a takich jest dużo (studni wodomierzowej w projekcie nie mam przewidzianej).
    Kabel grzewczy i izolowanie rury.

  8. #8

    Domyślnie

    Jeśli nie będziesz korzystał z niej przez mrozy to wystarczy zakręcić w ulicy.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony