dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki najlepszy sposób na kreta

Głosujących
30. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • siatka pod trawnikiem

    14 46,67%
  • odstraszacz dżwiękowy

    3 10,00%
  • odstraszacz chemiczny

    2 6,67%
  • świece dymne, spaliny

    0 0%
  • wyłapanie i wywiezienie poza ogród

    2 6,67%
  • mogą sobie u mnie spokojnie żyć i zjadać pędraki

    9 30,00%
Strona 67 z 68
Pokaż wyniki od 1.321 do 1.340 z 1350
  1. #1321

    Domyślnie

    Cytat Napisał TeDy1989 Zobacz post
    No i jak z tymi magnesami? Daje to radę? Sprawdził jeszcze ktoś?
    Pewnie tak: http://muzeumddd.pl/index.php?id_pro...roller=product

  2. #1322

    Domyślnie

    Tylko trzeba jeszcze krety przeszkolić że jak zobaczą takie ustrojstwo w kretowinie to znak że ich tutaj nie chcą .

  3. #1323

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rafter Zobacz post
    Ogrodzić działkę ogrodzeniem z podmurówką na 1,20 metra.
    Mogę potwierdzić, że to jest jedyna skuteczna w 99% metoda na kreta.
    Ogrodziłem w ten sposób działkę z 3 stron. Po jednej stronie było już ogrodzenie sąsiada i właśnie od niego wędrują do mnie kolejne osobniki w miejsce tych, które padną ogłuszonę petardą. Petardy, świece i domestos skutkują tylko na pewien czas. Tej wiosny chciałem wpuścić w ziemię barierę 1.2 metrową z uszkodzonych płyt podłogowych z gresu, ale zabrakło mi silnej woli. No i mam kolejny sezon ratowania przekopanych kwiatków, krzaków i drzewek.
    Przede mną więc wykonanie rowu, wyłożenie go folią i wlanie betonu.

  4. #1324
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Może ktoś potwierdzić działanie tych magnesów neodymowych, za namową kolegi do norek wstawiłem tabletki chlorowe tylko go rozdrażniłem w godzinę zrył mi tyle co przez tydzień.

  5. #1325

    Domyślnie

    Cytat Napisał tkaczor123 Zobacz post
    Może ktoś potwierdzić działanie tych magnesów neodymowych, za namową kolegi do norek wstawiłem tabletki chlorowe tylko go rozdrażniłem w godzinę zrył mi tyle co przez tydzień.
    NIe działają oczywiście.

  6. #1326
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Jednak mam nie kreta a karczownika zjadł mi dwa drzewka owocowe i jedną tuję po prostu wyciągnąłem drzewko bez korzeni.
    Codziennie robi sobie kopiec i ryje mi. Strach co to będzie po zimie.

  7. #1327
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Trutka na szczury do nor.... i to przed opadami śniegu

  8. #1328
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zieli
    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Nowe Dąbie
    Kod pocztowy
    89-210
    Posty
    946

    Domyślnie

    Krety zaczynaja doprowadzać mnie do szału, a jedyną skuteczną metodą jest mój szpadel ale powoli zaczyna mnie nudzić wypatrywanie kiedy ryją, więc stąd moje pytanie.
    Czy ma ktoś i może się podzielić opinia na temat siatki poprzecznej/pionowej.
    Zastanawiam się nad jej wkopaniem ale koszt nie mały (150 mb) i chciałbym mieć pewność że to rozwiązanie sprawdza się.
    Dom parterowy , całość podłogówka 145 m2(obecnie grzane 115 m2)+ jedna drabinka, ściany BK+20cm styro grafitowego 031, posadzki i strop 15cm styro 038 , okna 3szyby V90+ , kominek "ala" koza, wentylacja mechaniczna Brookvent air cycle 1.2
    Ogrzewanie Pompa Ciepła 7 kW made by Wihajster Dz odwierty 4x50m

  9. #1329
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    nass

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Kod pocztowy
    62-400
    Posty
    288

    Domyślnie

    @fighter1983, @CitiMatic - potwierdzicie czy magnesy działają/nie działają?
    Zakładam trawnik i widzę jak krety u sąsiada tylko czekają aż skończę

    Indywidualna parterówka 152m2;ściany silka24+20cm Etixx; podłoga 25cm EPS100 0,036, strop monolit+30cm EPS80 0,031; Kinetic250; 100% podłogówka, PC 6kW HCT

  10. #1330
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.618

    Domyślnie

    Na krety działają tylko środki eliminujące np.



    Wszystko inne to tylko wyrzucanie pieniędzy.

  11. #1331
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Trudno powiedzieć.... Od czerwca mam też kota.... magnesy są nadal kreta/kretów brak.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  12. #1332

    Domyślnie

    Mam 4 magnesy na zbyciu, jeśli ,chcesz zaryzykować

  13. #1333

    Domyślnie

    Po 13 latach przygód wiem jedno - na krety na pewno działa oprysk na... pędraki. Nie ma co jeść - nie ma kretów. Proste i skuteczne. Polecam. U mnie poskutkował oprysk tylko i sąsiadów obok - my już nie musieliśmy, bo 2 było szybszych

  14. #1334

    Domyślnie

    Na krety działa odstraszająco posadzenie czosnku, aksamitek, korony cesarskie i lawendy. Wielu działkowców twierdzi, że to nie działa. Zdania w tym temacie są podzielone. Tu inne sposoby na kreta http://dzialka.bazafirmy.pl/dzialka/...zbyc-kreta.php
    Ostatnio edytowane przez dzialka4 ; 01-04-2020 o 11:36

  15. #1335

    Domyślnie

    Cytat Napisał dzialka4 Zobacz post
    Na krety działa odstraszająco posadzenie czosnku, aksamitek, korony cesarskie i lawendy. Wielu działkowców twierdzi, że to nie działa. Zdania w tym temacie są podzielone.
    Teoria.
    Mówię - truć pędraki

  16. #1336

    Domyślnie

    Cytat Napisał Greengaz Zobacz post
    Na krety działają tylko środki eliminujące np.



    Wszystko inne to tylko wyrzucanie pieniędzy.
    Zakupiłem tą pułapkę i od razu ZONK, nawet do producenta pisałem i odpisał że z czymś takim się jeszcze nie spotkał
    Kto ma ten sprzęt wie jak on działa. A chodzi o to że mam taki przypadek, że tradycyjnie założyłem pułapkę, uzbroiłem, sygnalizator tradycyjnie najpierw na zielono, po około 5 minutach na czerwono miga (czyli pułapka uzbrojona) ale następnego dnia sprawdzam, sygnalizator nadal na czerwono ale o dziwo spust leży w pozycji nieuzbrojonej, ale sygnalizator mruga na czerwono, co mam teraz zrobić? Pułapka uzbrojona czy nie?? Nie mogę tego zdetonować, czujnik patyczkiem odczepiłem i nic.... Ta detonacja to jakas głośna jest, bać się tego?
    pozdr

  17. #1337
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał fighter1983 Zobacz post
    ja przetestuje , wystarczy tylkow naroznikach ?
    kurde ale dzialke mam wieksza 2,5x wiec moze wiecej?

    dobra... 300 w plecy najwyzej bedzie
    zamowilem 8szt : 45mm srednica 15mm grubosc, z racji wiekszej dzialki dam je gesciej w naroznikach plus w polowie kazdej dlugosci mniej wiecej


    dam znac jak zakopie i po 2 tygodniach.
    bo narazie kret jest i to niejeden
    Update po 1,5roku od zakopania magnesow neodymowych.
    Rada nr 1 - jak przyjda magnesy to nie sprawdzajcie z ciekawosci czy da sie je rozlaczyc - powaznie - nie da sie ta metoda z 8miu zrobilo mi sie 7 przy czym jeden grubszy

    Zgodnie z zalozeniami zakopalem w naroznikach dzialki i w polowie dlugosci kazdego z bokow (dzialka ok 50x35m)
    Kretow w okresie wiosennym i okresie jesiennym bylo cale multum. kopiec na kopcu.
    Przez pierwsze 2 tygodnie nic sie nie zadzialo zupelnie, krety jak byly tak byly. po 2 tygodniach jakby troche ich aktywnosc spadla, ale tez zrobilo sie juz bardziej sucho i cieplo.
    Jesien 2018 - raz na 2 tygodnie jakis pojedynczy kopczyk
    Wiosna 2019 - podobnie
    Jesien 2019 - podobnie

    Czyli to dziala !!! mysle, ze gdyby zwiekszyc ilosc tych magnesow i zakopac jeszcze jakies w 2 linii lub na terenie dzialki zupelnie problem zostalby wyeliminowany. Proste i bezobslugowe, jednorazowy zakup i spokoj z kretami. wiec polecam
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  18. #1338

    Domyślnie

    Cytat Napisał fighter1983 Zobacz post
    Update po 1,5roku od zakopania magnesow neodymowych.
    Rada nr 1 - jak przyjda magnesy to nie sprawdzajcie z ciekawosci czy da sie je rozlaczyc - powaznie - nie da sie ta metoda z 8miu zrobilo mi sie 7 przy czym jeden grubszy
    Da się rozłączyć metodą na szufladę.

    Cytat Napisał fighter1983 Zobacz post
    Przez pierwsze 2 tygodnie nic sie nie zadzialo zupelnie, krety jak byly tak byly. po 2 tygodniach jakby troche ich aktywnosc spadla, ale tez zrobilo sie juz bardziej sucho i cieplo.
    Skończyło się jedzenie, to sobie poszły.

  19. #1339

    Domyślnie

    Jakieś nowości w temacie? Mam chyba dwa krety, jeden dziala w jednym miejscu trawnika, drugi 10m dalej.
    Pozostają tylko petardy? Widzę że to nietania rzecz (>250zl)
    Generalnie rozmawiajac z ludzmi to żadne trutki chemiczne nie działają- kredy zwykle ich nie jedzą.

  20. #1340
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    miachlbyk

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    08-253
    Posty
    365

    Domyślnie

    U mnie pomogły środki chemiczne,kupiłem od znajomego tabletki śmierdzące i gryzące jak cholera,odpowiednio je położyłem w kanał główny w kilku miejscach i przykryłem jak mi kazali ,trzy lata mam już spokój z tym dziadostwem,wydałem na nie chyba ze 20zł ale warto było za tyle spokoju.

    Inną znaną mi skuteczną metodą to widły i piąta rano
    Ostatnio edytowane przez miachlbyk ; 01-09-2020 o 15:26

Strona 67 z 68

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony