dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 54 z 82
Pokaż wyniki od 1.061 do 1.080 z 1635
  1. #1061

    Domyślnie

    Cytat Napisał JTKirk Zobacz post
    wiedziałęm że tak będzie
    Ja ogrzewam te trochę ponad 70% w taniej, ale zużycie prądu bytowego jak ostatnio sprawdzałem było podobne(jutro wrzucę statystyki z całego prądu, dawno tego nie sprawdzałem).
    Pershing - specjalnie dla ciebie sprawdziłem w eboku zużycie prądu za pełny ostatni rok (6 faktur 2-miesięcznych rozliczeniowych) - prąd z całego domu - zużycie w taniej taryfie to 72,7%.
    PC w rzeczywistości trochę więcej w taniej ma niż napisałem wcześniej - mój podlicznik święta które nie są w weekend traktuje jako normalny dzień, gdy w rzeczywistości jest cały dzień tania taryfa. Ale nie pomyliłem się pisząc, że będzie podobnie jak przy PC.
    Od czasu jak zmieniłem taryfę na G12w i wymieniono mi licznik główny mam 74,8% w taniej taryfie. No i jeszcze mogę napisać, że prąd bytowy to u mnie około 44% całkowitego zużycia.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  2. #1062
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.355

    Domyślnie

    Najgorsze że w poważnym temacie bardzo wiele przewija się ekobzdur CO2, F-gazy i podobne dyrdymały. Jabym się martwił jakby tam były V gazy anie F
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  3. #1063
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Värmepumpsägare Zobacz post
    Sam w sobie nie jestes eko bo "wytwarzasz" CO2
    Zgadza się. Wielokrotnie to przyznawałem. Zrozum wreszcie, ze nie chodzi mi o to, jak byc eko, tylko o sciemnianie, ze coś jest eko, gdy nie jest.


    Cytat Napisał Värmepumpsägare Zobacz post
    A jak czujesz sie prowokowany... to zrob tak jak sugerujesz, wrzuc do ignorowanych...
    Skoro tak ladnie prosisz, to PLONK.

  4. #1064
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Beskidziak Zobacz post
    I tak i nie. Korzystając z drugiej taryfy w dużej mierze nie dubluje "wytwarzania" CO2, jakoś tam jest eko wykorzystując ten energetyczny "odpad".
    Jechałeś kiedyś samochodem co pokazuje chwilowe zużycie paliwa?
    Nie ma obciążenia, to spalanie jest znikome. Podobnie jest w elektrowniach. Produkują tyle prądu, ile system potrzebuje. Nie mogą ani mniej, ani więcej. Nie ma odpadów.
    Cały czas musi byc też utrzymywana goraca rezerwa. Czyli bloki chodzace na biegu jałowym, ale które szybko mogą dostarczyć prąd w przypadku np. awarii innego bloku czy w przypadku niespodziewanego wzrostu zapotrzebowania.

    To, że promowane jest zużycie poza szczytem wynika z wolnych mocy produkcyjnych, a nie z nadmiarem wyprodukowanej już energii elektrycznej.

  5. #1065
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Jechałeś kiedyś samochodem co pokazuje chwilowe zużycie paliwa?
    Nie ma obciążenia, to spalanie jest znikome. Podobnie jest w elektrowniach. Produkują tyle prądu, ile system potrzebuje. Nie mogą ani mniej, ani więcej. Nie ma odpadów.
    Bo silnik spalinowy jest elastyczny i ma znikomą bezwładnośc.
    A jechales kiedys lokomotywą parową ?
    Ja jechałem i pamietam dokladnie, jsk podczas jazdy z lekkim spadkiem para szła w przyslowiowy "gwizdek".
    Podobnie podczas postoju.

    Dlatego w krajach, gdzie energia z OZE zaczyna stanowić coraz poważniejszy procent udziału, stawia sie na elektrownie gazowe - z uwagi na ich szybszy czas reakcji i oszczednosci z tyn związane.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  6. #1066

    Domyślnie

    JTKirk dziękuję bardzo za informację o zużyciu.
    A kiedy odpalasz zmywarkę i pralkę? Kiedy żona pasuje? Tania czy droga taryfa?

  7. #1067
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Bo silnik spalinowy jest elastyczny i ma znikomą bezwładnośc.
    Podobnie jak wspólczesny blok energetyczny. Tam nie szuflują węgla, tylko wdmuchują pył węglowy. Tak wyglada tygodniowy wykres bez odstawienia. Widać, jak szybko modułuje moc:



    Tu roczny z odstawieniami:

  8. #1068

    Domyślnie

    JTKirk dziękuję bardzo za informację o zużyciu.
    A kiedy odpalasz zmywarkę i pralkę? Kiedy żona pasuje? Tania czy droga taryfa?

    Pranie najczęściej weekend. Zdarza się w ciągu tygodnia na noc (zaczyna o 4) - nikomu to nie przeszkadza, bo pralnia/suszarnia jest w piwnicy. Ale coraz częściej oprócz weekendu jest wtedy kiedy trzeba. Prasowanie zwykle w weekend, ale nie jest to niepodważalną regułą. Zdarza się w drogiej i nikt z tego powodu nie rwie włosów z głowy
    Zmywarka zwykle w taniej taryfie(opóźniony start w nocy), ale też nie jest to regułą. Ale zmywarka nie chodzi codziennie. Co 2-3 dni. Jak mam mało, to wolę sam umyć. Nie jest to dla mnie problem.
    Tak naprawdę to waham się czy wrócić na G12w czy G13. Wg przeprowadzonych symulacji, wychodzi to bardzo podobnie....
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  9. #1069
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Podobnie jak wspólczesny blok energetyczny. Tam nie szuflują węgla, tylko wdmuchują pył węglowy. Tak wyglada tygodniowy wykres bez odstawienia. Widać, jak szybko modułuje moc:



    Tu roczny z odstawieniami:
    Daj mi link do artykulu, czy chodzi o wspolczesne,czy równirz tete oddawane w latach '70 na przyklad
    Poza tym, produkcje energii elektrycznej mozna zmieniac szybko (puszczajac pare w gwizdek) - pytanie tylko, czy tak samo szybko moduluje sie produkcje energii cieplnej (zuzycie paliwa)

    Juz znalazlem - i taki cytat :
    Tymczasem , jak pokazała już historia kotłów węglowych na samym początku ich powstania, są one elastyczne i regulacyjne, ale nie aż tak, żeby uczynić z tego ich podstawowy reżim pracy. Elektrownie węglowe chciałyby produkować (o ile możliwe na nominalnym poziomie obciążenia) a jeśli mają ciągle zmieniać swoją moc i ciągle się zatrzymywać i uruchamiać – na pewno będą musiały też pracować bardziej awaryjnie.
    Poza tym, elektrownia potrafi zejsc min. do 50% mocy a sa dni, kiedy zapotrzebowanie na energię wahać sie o 40%... i trzeba odstawiać.
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 03-09-2018 o 13:57
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  10. #1070

    Domyślnie

    JTKirk to i mnie by z tym to by było ciężko, bo te czynności są wykonywane w godzinach dziennych w tygodniu. Więc rachunki miałbym wyższe.

  11. #1071
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    JTKirk dziękuję bardzo za informację o zużyciu.
    A kiedy odpalasz zmywarkę i pralkę? Kiedy żona pasuje? Tania czy droga taryfa?
    Już Ci mówiłem,zanim napiszesz pomysl.
    Zmywarka,przynajmniej moja w najbardziej pradozernym programie pobiera 1,5kWh czyli w drozszej taryfie ok.1zl w tańszej ok.70gr. Wniosek z tego jakiś wyciagniesz ?

    Jak żona przychodzi do domu o 17-18 bo nie każdy liczy na darmoche w postaci pincet plus to bierze się od razu za pranie ? Czy zostawia to na czas wolny czyli sobota ? Podobnie sprzątanie,odkurzanie i od rana TV ?
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 03-09-2018 o 15:17

  12. #1072
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.355

    Domyślnie

    Arturo a jak Ty to policzyłeś 1.5kWh w drogie 1 zł a w taniej 70 gr??

    Droga wychodzi mi ok 1 zł a tania 0,40gr. Pozatym co to za potwór co bierze 1,5 kWh na cyjl.
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  13. #1073
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Arturo a jak Ty to policzyłeś 1.5kWh w drogie 1 zł a w taniej 70 gr??

    Droga wychodzi mi ok 1 zł a tania 0,40gr. Pozatym co to za potwór co bierze 1,5 kWh na cyjl.
    Z pamięci liczyłem Niech będzie 45gr ale to dalej grosze różnicy.
    Whirlpool ma taki program z fullem i z myciem parą.
    Zresztą zmywara chodzi u nas rzadko bo dwóch dziadków ile może zszamac. Głównie właśnie sobota i niedziela jak jesteśmy od rana wszyscy w domu.
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 03-09-2018 o 17:22

  14. #1074

    Domyślnie

    Pincet plus się nie należy, więc źle trafiłeś. W nocy się śpi, a w weekend odpoczywa lub wyjeżdża jak się do pracy nie idzie, więc obowiązki domowe są robione w dni robocze za dnia. Nie każdy musi układać sobie życia pod tania taryfę.

  15. #1075

    Domyślnie

    Oho, G11 vs G12 vol. 45625345!

  16. #1076
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.355

    Domyślnie

    U mnie w G12W wystarczy mieć około 30% w taniej aby wyjść na 0. A to samo się zrobi. W domu jest wiele urządzeń co chodzą 24h.
    Co za problem włączyć zmywarkę i pralkę po 21.

    Zmywarka bież 0,7kWh chodzi codziennie a tyle to weźmie TV (mój 49" bierze ok 40W) to 17h pracy. Masz porównanie. Wystarczy przenieść duże odbiorniki do taniej taryfy i już masz 60% i to bez spinania się.
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  17. #1077
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Pincet plus się nie należy, więc źle trafiłeś. W nocy się śpi, a w weekend odpoczywa lub wyjeżdża jak się do pracy nie idzie, więc obowiązki domowe są robione w dni robocze za dnia. Nie każdy musi układać sobie życia pod tania taryfę.
    Sądzę,że jesteś starym kawalerem...

  18. #1078
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Bez spinania się to ja wydaje miesięcznie ponad 400zl na faje i żeby bić się o grosze ?

  19. #1079
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Nie każdy musi układać sobie życia pod tania taryfę.
    Trzeba na siłę odpalać sprzęty w drogiej, żeby się nie opłacała G12(x) czy G13. Mocno na siłę nawet, jak ktoś nie ma CO ani CWU na prąd i pracuje w domu.
    Ustawienie opóźnionego startu zmywarki czy pralki to żadne wyrzeczenie.

  20. #1080
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Trzeba na siłę odpalać sprzęty w drogiej, żeby się nie opłacała G12(x) czy G13. Mocno na siłę nawet, jak ktoś nie ma CO ani CWU na prąd i pracuje w domu.
    Ustawienie opóźnionego startu zmywarki czy pralki to żadne wyrzeczenie.
    Ale tłumaczenie takiemu gościowi,który idzie spać przed 22 i któremu po od 13-15 i od 22-6 przestaje działać prąd podobnie jak w weekendy,które spędza poza domem do poniedziałku,mija się z celem.

    Facet się uparł i co mu zrobisz

Strona 54 z 82

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony