dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 37
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 736
  1. #61
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał CNC_POMPY_CIEPLA Zobacz post
    Bo im gęściej masz rurki im więcej wody tym niższym parametrem możesz grzać, czyli lepszy parametr.
    I to zdanie mówi o tobie wszystko

    Bo jest prawdziwe tylko dla jednego pomieszczenia w domu.

    Cytat Napisał CNC_POMPY_CIEPLA Zobacz post
    przecież jak rozkłada się podłogówkę to itak kasuje od m2 a nie od metrów rozłożonych rur, więc tak na prawdę powinienem z namawiać klientów na rozkład co 30cm, bo mi taniej materiał wyjdzie. Ale wiem że tak jest do d. więc robię porządnie co 10cm. Bo takich co robią na odpierdziel jest pełno, więc wychodzę z założenia że chociaż ja będę robił jak się należy.
    Sorry, ale co 10 cm wszędzie to "porządnie" zrobi każdy nieuk.
    Nawet nie będzie świadom że to NIE BĘDZIE działać lepiej, niż rozłożone wg projektu 10-15-20....
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 25-03-2017 o 09:15
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  2. #62
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    CNC szanuję Cię bo czasem mądrze piszesz ale teraz proszę nie pogrążaj się. Wykazałem Ci już że tylko na rurkach zaoszczędziłem 3,5K. Nie mam żadnego bufora ani dodatkowych pompek i dwa poziomy pompka chodzi na wydajności 15,5 l/min delta 5 stopni, zasilanie w/g krzywej -15/37 i 15/27, w domu 20 stopni a pompa dziennie bierze około 5-6kWh i pracuje w okolicach 3,5-4 godzin na dzisiaj.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  3. #63
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.152
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Co Ty zaznaczasz ? Porónujesz jabłka z gruszkami ?

    COPy dla różnych temperatur zasilaniaZ i zewnętrznych ?
    Opisałem - zaznaczyłem dwie sytuacje
    1. Temperatura zasilania 35* (do CO), za oknem -20 i mamy COP=2,13 przy modulacji na minimum i 2,25 przy nominalnej.
    2. Temperatura zasilania 50* (do CWU), za oknem +7 i mamy COP= 2,92 przy modulacji na minimum i 3,14 przy nominalnej

  4. #64
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał kubson Zobacz post
    Max 1300 - 1500 ale to zależy od wielkości pomieszczań. Więc ile zaoszędziłeś - tyle ile za projekt. Nie jestem przeciwny projektom tylko wysztko powinno byc liczone od samego początku.
    projekt kosstuje 250-400zł....
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  5. #65
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał kubson Zobacz post
    Max 1300 - 1500 ale to zależy od wielkości pomieszczań. Więc ile zaoszędziłeś - tyle ile za projekt. Nie jestem przeciwny projektom tylko wysztko powinno byc liczone od samego początku.
    Jak do tego doszedłeś. Tylko tam gdzie rozstawy po 30 cm wyszło by zamiast 400 -1200 nie licząc dobiegów bo jeszcze ze 30 b y trzeba by było doliczyć. I zamiast 6 obiegów musiało by być przynajmniej 12
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  6. #66
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Opisałem - zaznaczyłem dwie sytuacje
    1. Temperatura zasilania 35* (do CO), za oknem -20 i mamy COP=2,13 przy modulacji na minimum i 2,25 przy nominalnej.
    2. Temperatura zasilania 50* (do CWU), za oknem +7 i mamy COP= 2,92 przy modulacji na minimum i 3,14 przy nominalnej
    Super przykłądy
    Dwie, albo trzy sytuacje zgodne z Twoją teorią, cała reszta tabeli przeciw
    Przypominam też, że średnia temperatura w sezonie grzewczym to 4 C więc jak sens ma porównywanie sie przy -20, która (o ile) wystąpi, to przez parę dni ?


    Porównaj sobie COP przy pracy W TYCH SAMYCH warunkach, przy różnych poziomach obciążenia:
    np dla produkcji CWU (50C) przy temperarurze -10C mamy:

    Pierwsza tabela:
    dla obciążenia Mmin : 1,91
    Mild: 1.91
    Norm: 1.86
    Max: 1.76

    I porównuj dalej,m dla innych wartości

    Gdzie Ty widzisz wzrastający wraz z obciążeniem COP ?
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 25-03-2017 o 09:54
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  7. #67
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.523
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie

    Cytat Napisał fachman19 Zobacz post
    To nie prawda . Coś wyssane z palca
    40W x 2400h godzin pracy x 31gr cena prądu = 29zł.
    A prawda jest taka że pompa wcale nie pracuje rocznie 2400h tylko sporo mniej 1300-1800h rocznie, więc pobór sporo mniejszy,
    Ale są tacy co puszczają pompę na wtyczkę i cały rok napierdziela, to wtedy weźmie więcej, tylko że jak instalator nam pompkę na wtyczkę proponuje to odrazu go kijem trzeba poczęstować.

    Więc nie wiem czego nie rozumiesz?
    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

  8. #68
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.523
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Co to za pojęcie "szybkość akumulacji"?
    Znaczy wolniej oddaje do otoczenia ciepło, jakie dostarcza ciepła woda? Ilość dostarczonego ciepła jest taka, jaką dostarcza zasilanie - szybsza akumulacja zatem musi odbywać się kosztem wolniejszego oddawania ciepła do pomieszczenia. Dla mnie ta teoria niema podstaw w fizyce.


    A to oznacza większą temperaturę na zasilaniu = niższy COP i droższe grzanie. No i nierównomierną temperaturę podłogi.



    Wyjdzie taniej - mniejsze/mniej rozdzielaczy, jedna i na niższym biegu pompa, mniej rur, niższa temperatura zasilania i mniejsza dT = wyższy COP.... To dawanie co 10cm nie ma ŻADNEJ zalety we współcześnie ocieplonym domu.
    No Ty nie wiesz co to akumulacja, dobra wytłumaczę łopatologicznie bo widzę że trzeba zacząć od podstaw.

    Więcej rury czyli co 10cm, to większy styk wody z betonem. Czyli wchodzi 35st.C do betonu gdy zaczyna się tania taryfa a wychodzi na końcu nitki 30st.C bo beton jest zimny a nitka długa więc odbierze całe ciepło w przepływającej wody.
    Przy rozkładzie co 15cm - 20 cm. powierzchnia kontaktu z betonem jest o połowę lub 2 x mniejsza. czyli tak jakby wężownica w zbiorniku CWU była mniejsza.
    a więc wchodzi do nitki podłogówki 35st.C wychodzi 33st.C Czyli moc podłogówki jest o połowę mniejsza bo odebrała połowę mniej mocy którą dostarczyła pompa.
    Jakie wady?
    dużo ciężej nagrzać beton w taniej taryfie bo moc podłogówki jest sporo mniejsza.
    jak chcemy chłodzić latem do trwa to sporo dłużej wo wychładzanie podłogi jest sporo wolniejsze.

    Widzę tutaj że Ci co gadają że najlepszym rozwiązaniem jest galmet MAXI z mega dużą wężownicą do CWU piszą tutaj że podłogówkę rozkładać jak najrzadziej.
    Ewidentny brak zrozumienia zasad.
    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

  9. #69
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.523
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    To, że na powrocie jest wyższa temperatura niż po środku pętli (bo się od początku ogrzało) nie oznacza równomiernej temperatury posadzki przy zbyt małym przepływie. Bo woda zdąży wystygnąć wracając ogrzać. Tylko po co ma zabierać ciepło do PC? Żeby zmniejszyć jej sprawność? Tak, uważam że do PC ślimak to rozrzutność i marnowanie potencjały PC. Przy kotle kondensacyjnym również.
    Czy Ty nie wiesz ze jak rozkłada się podłogówkę to zasilanie idzie obok powrotu?
    Wiec w takiej sytuacji zawsze rozgrzewa się równomiernie!
    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

  10. #70
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.523
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie

    Cytat Napisał link2jack Zobacz post
    Mam 210 M2 podłogowki, z pietrem, nie mam twoich bajerów za tysiące, delta nigdy nie przeskoczyła 6, 99% -5.
    Rozkładaj rurki na rurkach, będzie wtedy rozstaw 5cm,, będziesz miał jeszcze więcej wody do ogrzania (dla ciebie to przecież zaleta).

    Gdybyś robił to z głową to byłbyś jeszcze tańszy. bo skoro forumowicze piszą że u nich 30cm wystarcza to chyba ułożenie takiego rozstawu jest szybsze/tańsze, chyba że rabaty dane na pompie odrabiasz na robociznie.
    no i nie możesz sterować osobno temperaturami, grzejesz zawsze całość, a jak masz sprzęgło i osobne pompki to wybierasz co grzejesz a nie tam gdzie płynie woda.
    Jak u moich klientów spadnie temperatura na parterze to grzejemy tylko parter, a nie górę niepotrzebne która ma być chłodniejsza żeby się lepiej spało.
    Ty tak nie możesz.

    Weź mi wytłumacz jak delta ma Ci przekroczyć 5st.C jak masz Panasonika !!!!
    W Panasonic elektronika zabrania pompie puszczać więcej niż 5st.C delty.

    Sam nie wiesz co masz.

    Jak masz dwa poziomy w podłodze to pewnie przepływ masz na poziomie MAX 1,1m3/h x 5st.C x 1,16 = 6,1kW
    Czyli Twój Panas może oddać ze swoich 9kW max 6kW bo na więcej mu przepływ nie pozwala.

    Taki news dla Ciebie mam.
    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

  11. #71
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.523
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    I to zdanie mówi o tobie wszystko

    Bo jest prawdziwe tylko dla jednego pomieszczenia w domu.



    Sorry, ale co 10 cm wszędzie to "porządnie" zrobi każdy nieuk.
    Nawet nie będzie świadom że to NIE BĘDZIE działać lepiej, niż rozłożone wg projektu 10-15-20....
    "Porządnie zrobi każdy nieuk", to tu też masz co 10cm, robione podobno przez fachowca:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2014-06-06 20.06.102.jpg
Wyświetleń:	922
Rozmiar:	44,3 KB
ID:	385004
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	konkurencja 22.jpg
Wyświetleń:	692
Rozmiar:	98,0 KB
ID:	385005

    Więc nie mów mi że rozłożyć podłogówkę to takie proste.
    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

  12. #72
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.152
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Przypominam też, że średnia temperatura w sezonie grzewczym to 4 C więc jak sens ma porównywanie sie przy -20, która (o ile) wystąpi, to przez parę dni ?
    Średnia roczna bliżej 7 - dlatego taką przyjąłem dla CWU. Bo CWU produkujemy tyle samo, przez cały rok.

    Ilość wyprodukowanego ciepła nie jest wprost proporcjonalna do czasu trwania danej temperatury. Im niższa, tym więcej ciepła/h trzeba wyprodukować a co za tym idzie w niskich temperaturach wytworzyć go trzeba znacznie więcej, niż by wyszło z proporcji czasu trwania mrozów do długości sezonu grzewczego.

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Porównaj sobie COP przy pracy W TYCH SAMYCH warunkach, przy różnych poziomach obciążenia:
    np dla produkcji CWU (50C) przy temperarurze -10C mamy:
    Faktycznie. Przy takim mrozie na minimum wychodzi lepiej. Tylko jaki % rocznej produkcji CWU jest w takich warunkach?

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Gdzie Ty widzisz wzrastający wraz z obciążeniem COP ?
    Za to przy +7 (powtórzę, skoro znowu pytasz):
    2. Temperatura zasilania 50* (do CWU), za oknem +7 i mamy COP= 2,92 przy modulacji na minimum i 3,14 przy nominalnej

    I w takich warunkach jest znacznie więcej produkowanej CWU (wielokrotnie więcej) niż przy -10*.

  13. #73
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.523
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    CNC szanuję Cię bo czasem mądrze piszesz ale teraz proszę nie pogrążaj się. Wykazałem Ci już że tylko na rurkach zaoszczędziłem 3,5K. Nie mam żadnego bufora ani dodatkowych pompek i dwa poziomy pompka chodzi na wydajności 15,5 l/min delta 5 stopni, zasilanie w/g krzywej -15/37 i 15/27, w domu 20 stopni a pompa dziennie bierze około 5-6kWh i pracuje w okolicach 3,5-4 godzin na dzisiaj.
    Jak mogłeś zaoszczędzić 3,5k na rurkach? przecież za tyle kładę niemieckiej rury purmo na cały dom 150mkw przy rozstawie co 10cm.!!!
    A Ty tyle zaoszczędziłeś. Z jakiej kwoty ja się pytam?
    Jak masz przepływ 15,5l/min tj. 0,93m3/h delta 5st.C więc wydajność pompy to 5,1kW
    A jaką masz pompę zamontowaną?
    9kW?
    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

  14. #74
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał CNC_POMPY_CIEPLA Zobacz post
    Jak mogłeś zaoszczędzić 3,5k na rurkach? przecież za tyle kładę niemieckiej rury purmo na cały dom 150mkw przy rozstawie co 10cm.!!!
    A Ty tyle zaoszczędziłeś. Z jakiej kwoty ja się pytam?
    Jak masz przepływ 15,5l/min tj. 0,93m3/h delta 5st.C więc wydajność pompy to 5,1kW
    A jaką masz pompę zamontowaną?
    9kW?
    Zapraszam - sprawdzisz , 9kW t-capital wersja h.i

  15. #75
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.523
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    Zapraszam - sprawdzisz , 9kW t-capital wersja h.i
    No właśnie a przy Twojej podłogówce o przepływie 0,93m3/h masz maksymalną moc oddawaną 5,1kW.
    A mógłbyś mieć 9kw bo tyle ma pompa, chyba że zwiększysz przepływ do 1,5m3/h.
    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

  16. #76
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.152
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał CNC_POMPY_CIEPLA Zobacz post
    Czy Ty nie wiesz ze jak rozkłada się podłogówkę to zasilanie idzie obok powrotu?
    Wiec w takiej sytuacji zawsze rozgrzewa się równomiernie!
    Nie, nie rozgrzewa się równomiernie.

    Po środku jest chłodniej, a wracająca woda ogrzewa się od zasilania. A to niekorzystne dla COP PC.

    Jest jeszcze jedna kwestia. Na przykładzie T-Capa , o którym najwięcej czytałem. Jak gdzieś mam błędne informacje, to proszę o poprawienie.
    Standardowo (bez czujnika pokojowego) Panas pilnuje różnicy temperatur wyjścia i powrotu 5*.
    Weźmy taki układ ślimakowy - mamy na wejściu 30*, na powrocie 25*. A co najdalej? Tak obrazowo, to na środku długości rury (gdzie na Twoim obrazku linia czerwona przechodzi w niebieską jaka jest temperatur? IMO rzędu 22*. I wracając ogrzewa się od zasilania. I na środku pokoju mamy 22*, a przy drzwiach wewnętrznych, gdzie wchodzi zasilanie ile? Jak zasilanie ma w tym miejscu 30, a powrót 25 (różnicę stara się utrzymać PC) to powinno się uśrednić do 27,5*. I zbędnie ogrzana woda wraca do PC.

    Woda najpierw oddaje ciepło posadzce by wracając je zabrać. Bez sensu przy PC

    I rozkład mamy od 22* do 27,5* chociaż zasilanie daje
    I co tu zrobić, jak chcę mieć pod oknem 30*? No, nie da się. A żeby na w ogóle osiągnąć temperaturę podłogi trzeba podnieść temperaturę zasilania do 32,5* a to oznacza zmniejszenie COP.

    Tak naprawdę, to tutaj kolory linii powinny być inne, niż na Twoim obrazku - na powrocie masz dużo wyższą temperaturę, niż na środku, gdzie "kończy" się linia czerwona.




    Dlatego IMO przy PC lepszy jest układ meandrowy:



    Zaczynamy pod przegrodą zewnętrzną/oknem bo tam chcemy najcieplej (30*), a im bardziej wgłąb pomieszczenia, tym chłodniejsza woda. I mamy na powrocie 25*. I cała podłoga ma od 25* do 30*. Na żadnym odcinku temperatura wody nie wzrasta, cały czas oddaje energię, więc nie "zabiera" ciepła z powrotem. Ułatwia to też automatyce sterowanie przepływem i temperaturą.

    Czyli rozkład temperatur wygląda tak:


    Jaki jest ratunek w Twojej opcji? Bufor? I jeszcze wyższe temperatury pracy PC? I jeszcze więcej kaski za montaż?

    Edyta:
    Cytat Napisał CNC_POMPY_CIEPLA Zobacz post
    40W x 2400h godzin pracy x 31gr cena prądu = 29zł.
    Znowu przykład T-Cap. Bez czujnika pokojowego pompa obiegowa chodzi cały czas. W końcu jakoś musi sprawdzać temperatury.
    Na 2 biegu pobiera w takim przykładowym T-Cap 180W.

    Nawet przyjmując sezon grzewczy 100 dni średnią cenę prądu 40gr wychodzi 100 x 24 x 0,18kW=432zł/sezon na pompę obiegową.


    źródło


    A czy 2 bieg wystarczy, przy rurach co 10cm?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	big_galgram14.jpg
Wyświetleń:	8967
Rozmiar:	38,6 KB
ID:	385015  
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 25-03-2017 o 11:08

  17. #77
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.523
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    Zapraszam - sprawdzisz , 9kW t-capital wersja h.i
    w sumie w wersji H możesz podnieść deltę do 10st.C ale to niekorzystnie wpływa na sprawność.
    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

  18. #78
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.523
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Nie, nie rozgrzewa się równomiernie.

    Po środku jest chłodniej, a wracająca woda ogrzewa się od zasilania. A to niekorzystne dla COP PC.

    Jest jeszcze jedna kwestia. Na przykładzie T-Capa , o którym najwięcej czytałem. Jak gdzieś mam błędne informacje, to proszę o poprawienie.
    Standardowo (bez czujnika pokojowego) Panas pilnuje różnicy temperatur wyjścia i powrotu 5*.
    Weźmy taki układ ślimakowy - mamy na wejściu 30*, na powrocie 25*. A co najdalej? Tak obrazowo, to na środku długości rury (gdzie na Twoim obrazku linia czerwona przechodzi w niebieską jaka jest temperatur? IMO rzędu 22*. I wracając ogrzewa się od zasilania. I na środku pokoju mamy 22*, a przy drzwiach wewnętrznych, gdzie wchodzi zasilanie ile? Jak zasilanie ma w tym miejscu 30, a powrót 25 (różnicę stara się utrzymać PC) to powinno się uśrednić do 27,5*. I zbędnie ogrzana woda wraca do PC.

    Woda najpierw oddaje ciepło posadzce by wracając je zabrać. Bez sensu przy PC

    I rozkład mamy od 22* do 27,5* chociaż zasilanie daje
    I co tu zrobić, jak chcę mieć pod oknem 30*? No, nie da się. A żeby na w ogóle osiągnąć temperaturę podłogi trzeba podnieść temperaturę zasilania do 32,5* a to oznacza zmniejszenie COP.

    Tak naprawdę, to tutaj kolory linii powinny być inne, niż na Twoim obrazku - na powrocie masz dużo wyższą temperaturę, niż na środku, gdzie "kończy" się linia czerwona.




    Dlatego IMO przy PC lepszy jest układ meandrowy:



    Zaczynamy pod przegrodą zewnętrzną/oknem bo tam chcemy najcieplej (30*), a im bardziej wgłąb pomieszczenia, tym chłodniejsza woda. I mamy na powrocie 25*. I cała podłoga ma od 25* do 30*. Na żadnym odcinku temperatura wody nie wzrasta, cały czas oddaje energię, więc nie "zabiera" ciepła z powrotem. Ułatwia to też automatyce sterowanie przepływem i temperaturą.

    Czyli rozkład temperatur wygląda tak:


    Jaki jest ratunek w Twojej opcji? Bufor? I jeszcze wyższe temperatury pracy PC? I jeszcze więcej kaski za montaż?
    W skrócie za dużo czytałeś za mało widziałeś.

    a tak wogóle to zdjęcie nr.1 masz niezalanej betonem posadzki z tego co widzę, albo anhydryd. Jeszcze może być mały przepływ. opcji na to żeby zepsuć podłogówkę jest sporo.
    Rozkład meandrowy widziałem 2 razy i dwa razy było mega źle, odczucie różnicy temperatur było tak duże że klienci narzekali na dyskomfort.
    Dlatego rozkładam w ślimaka zalewam 7-9cm betonu i jest perfekcyjnie.
    Jak uważasz inaczej objedź ze 150 moich klientów i mów do nich że mają źle i że źle się czują i mają w domu zimno
    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

  19. #79

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    ale nie 146W/m2, na litość
    Tyle w domach z lat '80 było....

    zrób w łazience co 10cm, w pomieszczeniu technicznym i wiatrołapie i korytarzu/kominikacji co 20.
    Reszta może być co 15
    Myślę że właśnie tak będzie (10cm łazienki , 15cm pokoje , 20cm wiatrołap/kotłownia).

    Chciałbym aby zrobił tak aby dało się to zrobić wszsytko na jednym rozdzielaczu do 12 pętli ...

    Zależało by mi także na prostej instalcji , bez żadnych termostatów , bez bufora.

    Obecnie mam podłogówkę , na rozdzielczau rotametry a temperaturą jaka ma iść na podłogę steruje sterownik pogodowy i ustalona w nim krzywa grzania.
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  20. #80
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.152
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał CNC_POMPY_CIEPLA Zobacz post
    a tak wogóle to zdjęcie nr.1 masz niezalanej betonem posadzki z tego co widzę, albo anhydryd. Jeszcze może być mały przepływ. opcji na to żeby zepsuć podłogówkę jest sporo.
    Pewnie anhydryt.
    Sam polecałeś skręcić przepływ. Zasada jest ta sama niezależnie od przepływu. Na środku pętli temperatura jest najniższa, potem powracająca woda znowu się ogrzewa.


    Cytat Napisał CNC_POMPY_CIEPLA Zobacz post
    Rozkład meandrowy widziałem 2 razy i dwa razy było mega źle, odczucie różnicy temperatur było tak duże że klienci narzekali na dyskomfort.

    Wg danych instalacyjnych przy rurkach co 10cm przy panelach podłogowych trzeba 6* różnicy, żeby podłoga oddała 45W/m2 do powietrza.

    Czyli jak mamy powietrze 22* to podłoga w domu Kaszpira oddając prawie 5kW (IMO to i tak zawyżone przy jego domu - bo obciążenie przy -20 będzie miał w okolicach 3,5kW, ale weźmy nawet te 5kW do rozważań) będzie miała temperaturę 28* plus/minus 2,5*. To 30,5* (przez te kilkadziesiąt godzin w roku).
    30,5* to niekomfortowa temperatura?


    Źródło: http://www.instsani.webd.pl/projco17.htm

Strona 4 z 37

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony