dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 48 z 48
  1. #41

    Domyślnie

    Może naciąć? Jeśli możesz odmierzyć odległości pomiędzy rurkami na podstawie zdjęć.

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Napisał forgetit Zobacz post
    Może naciąć? Jeśli możesz odmierzyć odległości pomiędzy rurkami na podstawie zdjęć.
    jeżeli jest ogrzewanie podłogowe dobrze zamiast nacięcia blichówką jest wstawić dylatacje 1cm wtedy każda płyta pracuje osobno

    dodatkowi jeżeli dylatacja przechodzi przez rurke od ogrzewania podłogowego w miejscu dylatacji kładziemy peszle na rurki
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	4.jpg
Wyświetleń:	106
Rozmiar:	42,3 KB
ID:	226371  

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukasz860910 Zobacz post
    jeżeli jest ogrzewanie podłogowe dobrze zamiast nacięcia blichówką jest wstawić dylatacje 1cm wtedy każda płyta pracuje osobno

    dodatkowi jeżeli dylatacja przechodzi przez rurke od ogrzewania podłogowego w miejscu dylatacji kładziemy peszle na rurki
    rurki od ogrzewania kładziemy w peszle plastykowe

  4. #44

    Domyślnie

    dylatacja zrobiona prawidłowo pianka pod nią peszle
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dylat.jpg
Wyświetleń:	124
Rozmiar:	45,0 KB
ID:	226617  

  5. #45
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    cangi80

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Nisko-podkarpacie
    Posty
    596

    Domyślnie

    Witam. Remontuję kuchnię i chcę zrobić ogrzewanie podłogowe. Myślałem dać 3 cm styrodur i 7-8 cm wylewki z betoniarki. Problem z tym, że ma trochę nie foremny kształt a chciałbym uniknąć dylatacji. Czym wzmocnić ten jastrych aby nie było póżniej niespodzianek. Rurki będą co 10-12 cm w dwóch pętlach. Narysowany rysunek jest w skali i pokazuje właściwy wygląd podłogi. https://www.fotosik.pl/zdjecie/e0101926dc46a26b
    PC A-pic 8kW , DZ poziome, liniowe 3x160m, rozstaw rur 60 cm, głębokość 110-120cm , dom 110m2 , podłogówka 90 % połączona razem z grzejnikami w całym domu. Dodatkowe źródło ciepła to kocioł na drewno SAS 17kW.

    PV 4,8 kWp z falownikiem Solax X3 4 kW, kąt paneli 20*, odchyłka od S 45* na W i E .
    PV 4,62 kWp z falownikiem Growatt 4 kW, kąt paneli 30*, odchyłka od S 37* na W.
    Razem 9,42 kWp.

  6. #46
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    cangi80

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Nisko-podkarpacie
    Posty
    596

    Domyślnie

    Może opiszę jak zrobiłem i co wyszło źle. Na stopie wyr ównanym półsuchym betonem ułożyłem styrodur 3cm, taśma dylatacyjna w koło pomieszczenia, folia i rurki co 10 cm. Jastrych około 7-8 cm grubości z betoniarki z dodatkiem włókien i plastyfikatora. Zbrojenie nad rurkami z siatki 15x15cm i druty żebrowane fi 8mm w kratownicę co około 40 cm.
    Przez 2 dni polewałem wodą aby nie wyschła i przykryłem folią na tydzień.
    Po zdjęciu folii schła sobie jeszcze 3 tygodnie. Przez 3 tygodnie od wyłania wyglądała ładnie a później zaczęły się pojawiać pęknięcia. Mimo że dałem tyle zbrojenia to jedno pęknięcie podzieliło płytę na dwie części a 4 inne postępują. Co teraz robić, czy czekać aż wszystko popęka co ma popękać czy kłaść już płytki ?

  7. #47
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.206

    Domyślnie

    Ze zbrojeniem zaszalales nie wiedzieć po co. Polewanie woda przez dwa dni też dziwne, pytanie ile dałeś wody do mieszanki po pęknięciach obstawiam że nie mało. A rzadką mieszankę łatwiej rozprowadzić. Mylę się?

  8. #48
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    cangi80

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Nisko-podkarpacie
    Posty
    596

    Domyślnie

    W małej betoniarce 110l ciężko się miesza beton pół sychy. Mieszałem na tyle gęsty aby się po prostu wymieszał, żadszego i tak bym nie mógł zrobić bo bym nie mógł wyjechać taczkami po schodach.

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony