dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mnowak02

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-777
    Posty
    104

    Domyślnie Montaż wkładu do pieca gazowego oraz do kominka

    kilka pytań kominkowych:
    Kotłownia a w niej piec gazowy kondensacyjny:
    Mam jak na zdjęciu wkłady kominowe Schiedela śr 120 do pieca gazowego.
    1) Rozumiem że spaliny idą wkładem do góry natomiast pomiędzy wkładem a pustakiem -chodzi o te szczeliny które ogranicza ten metalowy odbojnik idzie powietrze potrzene do spalania które pobiera piec?? Dobrze rozumiem?
    2) czy łącząc jeden wkład ceramiczny (rure) z drugim robi się to na jakiś klej lub spoiwo? Jak tak to na co??
    3) Jeżeli chodzi o wkład dla kominka w salonie ma on średnica bodajże 200 i pytanie czy i na co się klei/łączy ale te wkłady ceramiczne?
    4) Czy w każdym z ztych przypdków musi na dole być zamontowany element skraplacza?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20191128_113317.jpg
Wyświetleń:	21
Rozmiar:	98,0 KB
ID:	437855

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.398
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał mnowak02 Zobacz post
    kilka pytań kominkowych:
    Kotłownia a w niej piec gazowy kondensacyjny:
    Mam jak na zdjęciu wkłady kominowe Schiedela śr 120 do pieca gazowego.
    1) Rozumiem że spaliny idą wkładem do góry natomiast pomiędzy wkładem a pustakiem -chodzi o te szczeliny które ogranicza ten metalowy odbojnik idzie powietrze potrzene do spalania które pobiera piec?? Dobrze rozumiem?
    2) czy łącząc jeden wkład ceramiczny (rure) z drugim robi się to na jakiś klej lub spoiwo? Jak tak to na co??
    3) Jeżeli chodzi o wkład dla kominka w salonie ma on średnica bodajże 200 i pytanie czy i na co się klei/łączy ale te wkłady ceramiczne?
    4) Czy w każdym z ztych przypdków musi na dole być zamontowany element skraplacza?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20191128_113317.jpg
Wyświetleń:	21
Rozmiar:	98,0 KB
ID:	437855
    Kupiłeś drogi, dobry system i chcesz go zamontować nie czytając instrukcji montażu?!! A co z gwarancją?!!

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mnowak02

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-777
    Posty
    104

    Domyślnie

    Ale kto powiedział, że ja będę to montować. Chciałbym tylko wiedzieć jak i co. Jest ktoś w stanie odpowiedzieć mi na powyższe pytania?

  4. #4

    Domyślnie

    Wujek google jest zdolną bestią starczy wpisać: https://www.google.pl/search?client=...UTF-8&oe=UTF-8
    Ale ciutkę inne słowa kluczowe: https://www.google.pl/search?client=...1QIoAXoECAsQAg

    To całkiem łatwe i nie boli

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar RobertJG
    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-566
    Posty
    224
    Od ponad 20 lat pracuję u producentów materiałów budowlanych (okna, papy, systemy kominowe, technika zamocowań, chemia techniczna i budowlana). Nowoczesne rozwiązania w budownictwie to moje hobby.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony