dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lekcio

    Zarejestrowany
    May 2018
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-133
    Posty
    25

    Domyślnie Podłoga na legarach

    Cześć!
    Doradźcie proszę, chcę zrobić podłogę na legarach na piętrze. Aktualnie na belkach stropowych mam szalówkę 20mm na pióro/wpust jako sufit parteru. Ze względu na otwory okienne na piętrze chcę wyrobić się w ok 10cm, czyli legary 60x60, w to wełna, potem osb/mfp i kiedyś właściwa podłoga.
    1. Czy mam stosować jakieś folie paroizolacyjne/paroprzepuszczalne pod wełnę i nad wełnę?
    2. Czy wełnę spomiędzy legarów mam jakoś łączyć z ociepleniem ścian? (ściany planuję ocieplać od wewnątrz)
    3. Czy obie prace czyli podłogę i ocieplenie ścian mam robić jednocześnie czy mogę najpierw jedno potem drugie i jeżeli tak to które pierwsze?
    Dzięki za pomoc.

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lekcio

    Zarejestrowany
    May 2018
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-133
    Posty
    25

    Domyślnie

    Tak, chcę tylko trochę wyciszyć.
    Co do folii wyczytałem gdzieś że warto ją zastosować żeby nie pyliło się z wełny na dół. Ale jak dam paroizolację na szalówkę to przecież wilgoć może się zbierać na deskach, prawda?

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek W
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Cigacice
    Kod pocztowy
    66-131
    Posty
    1.742
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19
    Klub SUPER WYKONAWCA Chciałbym jednocześnie zaprosić do odwiedzenia grupy Izolacja Rockwool na Facebooku gdzie odnajdziecie sporo informacji na temat izolacji z wełny skalnej Rockwool www.facebook.com/groups/izolacjerockwool

    Domyślnie

    Jak masz deske na pióro wpust to nic ci sie nie będzie pylić. wełna po ułożeniu już pyliła nie będzie. daj 5cm izolacji np. ROCKTON która ma dobre parametry pochłaniania dźwięku. Żadnych folii ani od góry ani od dołu używać nie musisz w przypadku gdy strop oddziela pomieszczenia ogrzewane .
    www.rockwool.pl/produkty/rockton
    Tomek W.

    e-konsultant Rockwool

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lekcio

    Zarejestrowany
    May 2018
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-133
    Posty
    25

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek W Zobacz post
    Jak masz deske na pióro wpust to nic ci sie nie będzie pylić. wełna po ułożeniu już pyliła nie będzie. daj 5cm izolacji np. ROCKTON która ma dobre parametry pochłaniania dźwięku. Żadnych folii ani od góry ani od dołu używać nie musisz w przypadku gdy strop oddziela pomieszczenia ogrzewane .
    www.rockwool.pl/produkty/rockton
    dziękuję za odpowiedź, czy ta wełna jeszcze minimalnie się ściśnie? czytałem żeby zastosować trochę grubszą od legarów żeby ją docisnąć później od góry OSB

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek W
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Cigacice
    Kod pocztowy
    66-131
    Posty
    1.742
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19
    Klub SUPER WYKONAWCA Chciałbym jednocześnie zaprosić do odwiedzenia grupy Izolacja Rockwool na Facebooku gdzie odnajdziecie sporo informacji na temat izolacji z wełny skalnej Rockwool www.facebook.com/groups/izolacjerockwool

    Domyślnie

    jest to miękki produkt więc na pewno da rade go ścisnąć . Pytanie tylko po co. Musisz siedzieć że zgodnie ze wzorem na opór cieplny R=d/lambda jak ściśniesz produkt to izolować będzie jako wełna mniejszej grubości. Czy i jak zmienią się parametry pochłaniania dźwięku? trudno powiedzieć. Nie sprawdzałem tego nigdy.
    Tomek W.

    e-konsultant Rockwool

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony