dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: LSG 1000 - stelaż do wnęki okna dachowego z paroizolacją

  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Sturmer
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Płock
    Posty
    228

    Domyślnie LSG 1000 - stelaż do wnęki okna dachowego z paroizolacją

    Zadałem też to pytanie w wątku o ocieplaniu poddasza ale tu może wypowie się przedstawiciel veluxa/

    Mam zainstalowane okna velux i zastanawiam się czy warto dać ten stelaż?

    http://www.velux.pl/klienci/produkty...g.aspx?cache=0

    W instrukcji i na filmie pokazana jest izolacja wełną. A co w przypadku kiedy izolacja dachu jest wykonana innym materiałem, np styropianem lub , tak jak u mnie nakrokwiowo płytą bauder pir plus?
    Czy wtedy potrzebna jest dołączona folia i czym wypełnić pustkę za stelażem, gdzie w instrukcji jest dawana wełna? Wypełnić pianą niskorozprężną?
    Chcemy waszego dobra – powiedział rząd, a ludzie, słysząc te słowa, przestraszyli się i zaczęli chować swoje dobra w bezpiecznych miejscach.

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Doradca VELUX
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Polska
    Kod pocztowy
    02-273
    Posty
    224

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sturmer Zobacz post
    Zadałem też to pytanie w wątku o ocieplaniu poddasza ale tu może wypowie się przedstawiciel veluxa/

    Mam zainstalowane okna velux i zastanawiam się czy warto dać ten stelaż?

    http://www.velux.pl/klienci/produkty/okna_dachowe/wneki_okienne/lsg.aspx?cache=0

    W instrukcji i na filmie pokazana jest izolacja wełną. A co w przypadku kiedy izolacja dachu jest wykonana innym materiałem, np styropianem lub , tak jak u mnie nakrokwiowo płytą bauder pir plus?
    Czy wtedy potrzebna jest dołączona folia i czym wypełnić pustkę za stelażem, gdzie w instrukcji jest dawana wełna? Wypełnić pianą niskorozprężną?
    Witaj Sturmer,

    Stosowanie stelaża LSG do wnęki, oprócz samego skrócenia czasu wykonania, co już pewnie zauważyłeś, daje tez gwarancję odpowiedniego jej wyprofilowania. Z kolei odpowiednie wyprofilowanie wnęki okiennej jest jednym z elementów, który minimalizuje zjawisko kondensacji pary wodnej, co jest ważne zwłaszcza w pomieszczeniach o zwiększonej wilgotności.

    Zgodnie z instrukcją, należałoby połączyć paroizolację okna z paroizolacją pomieszczenia. Zalecam ocieplenie okna wełną, bo w łatwy i prosty sposób można zrobić to przy wnęce.

    Pozdrawiam
    Paweł, Konsultant Velux

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Sturmer
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Płock
    Posty
    228

    Domyślnie

    Kupiłem jeden stelaż, w piątek postaram się zamontować. Będę to robić na podstawie filmu z youtuba bo instrukcja dołączona do stelażu to jakaś porażka. Kto to u Was projektował? Głupi nie jestem ale na podstawie tej instrukcji to nawet nie wiadomo od czego zacząć, jest niespójna, chaotyczna i całkowicie niezrozumiała. Łączenie poliuretanu z wełną to nie jest chyba najlepszy pomysł. Raczej zastosuję pianę rozprężną.
    Chcemy waszego dobra – powiedział rząd, a ludzie, słysząc te słowa, przestraszyli się i zaczęli chować swoje dobra w bezpiecznych miejscach.

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Doradca VELUX
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Polska
    Kod pocztowy
    02-273
    Posty
    224

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sturmer Zobacz post
    Kupiłem jeden stelaż, w piątek postaram się zamontować. Będę to robić na podstawie filmu z youtuba bo instrukcja dołączona do stelażu to jakaś porażka. Kto to u Was projektował? Głupi nie jestem ale na podstawie tej instrukcji to nawet nie wiadomo od czego zacząć, jest niespójna, chaotyczna i całkowicie niezrozumiała. Łączenie poliuretanu z wełną to nie jest chyba najlepszy pomysł. Raczej zastosuję pianę rozprężną.
    Witaj Sturmer,

    cieszę się, że wybrałeś stelaż VeluxCiekawy jestem, czy już go zamontowałeś? Jeśli chodzi o instrukcję, faktycznie za pierwszym razem może być pewnym wyzwaniem, dlatego na YouTube wrzuciliśmy film instruktażowy, który pokazuje wszystkie etapy prac:


    Jeśli będziesz miał jakieś wątpliwości, możesz skontaktować się z naszym Działem Obsługi Klienta, który zawsze służy pomocą Kontakt znajdziesz pod tym linkiem: http://bit.ly/1z3BMYP

    Pozdrawiam
    Paweł, Doradca Velux

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony