dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 25
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    KrzysiekOOL

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    Olesno
    Kod pocztowy
    46-300
    Posty
    13

    Domyślnie Gaspol czy Amerigas?

    Witam.
    Jestem przed wyborem dostawcy gazu do domu. Wybór pomiędzy Gaspol a Amerigas...
    Czy są tutaj osoby które korzystają z którejś z firm i mogą się podzielić doświadczeniami?
    Jak wygląda współpraca z nimi po roku, dwóch, trzech...
    Jakieś opinie, sugestie mile widziane...

    Pozdrawiam

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.618

    Domyślnie

    Jeśli masz jeszcze trochę kasy rozważ wybór dzierżawa, czy własny zbiornik.

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    KrzysiekOOL

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    Olesno
    Kod pocztowy
    46-300
    Posty
    13

    Domyślnie

    Chciałbym ale to już niestety koszt około 15 tys. Więc odpada...

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.618

    Domyślnie

    @KrzysiekOOL
    .....Jak wygląda współpraca z nimi po roku, dwóch, trzech...
    Po okresie promocyjnym /rok, dwa lata/ bardzo podobnie do spełnienia warunków umowy, czyli zużycia deklarowanej ilości propanu. Z reguły jest to 12 - 15 000 litrów + oplata za dzierżawę.
    W trakcie trwania umowa praktycznie jest nienegocjowalna.
    Główny problem polega na braku możliwości sprawdzenia cen propanu, gdyż obie firmy nigdzie ich nie publikują. Z tego powodu w internecie brak też rzetelnych opinii.
    Standard obsługi podobny. Jednym i drugim zdarzały się kłopoty z dostawami mimo zainstalowanej telemetrii.
    Problem główny to cena propanu w trakcie umowy, a tym samym musisz mieć świadomość wyboru najdroższego sposobu ogrzewania. Droższe jest tylko ogrzewanie z COP 1 w taryfie G11.
    Wybierając rozliczenie w m3 zaletą są opłaty miesięczne zależne od zużycia.
    Jednym słowem dzierżawa zbiornika to nic innego jak przesuniecie płatności w czasie - taki kredyt tylko na niezbyt dogodnych warunkach.

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar edwars
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    Warszawa-Basinów
    Posty
    83

    Domyślnie

    Cytat Napisał KrzysiekOOL Zobacz post
    Witam.
    Jestem przed wyborem dostawcy gazu do domu. Wybór pomiędzy Gaspol a Amerigas...
    Czy są tutaj osoby które korzystają z którejś z firm i mogą się podzielić doświadczeniami?
    Jak wygląda współpraca z nimi po roku, dwóch, trzech...
    Jakieś opinie, sugestie mile widziane...
    Kolega Greengaz dobrze Ci radzi, przerabiałem ten temat dniami i nocami przez trzy miesiące. Stanęło na tym że wybrałem kocioł na ekogroszek, jeżeli gaz propan to radziłbym z butli własnej.

    Mam nieco inną umowę z Amerigas a konkretnie na dostawę butli 11kg.
    Amerigas dostarczał mi trzy -cztery butle gazu co jakiś czas, ostatnio wyznaczono mi trzy kolejne terminy i w żadnym nie dostarczono gazu.
    Mam już dość tej firmy, dzisiaj poprosiłem o rezygnację z umowy i zaczynam przygodę z Gaspolem, zobaczymy jak oni traktują klientów.
    Ostatnio edytowane przez edwars ; 11-02-2019 o 06:04

  6. #6

    Domyślnie

    Witam, stoję również przed wyborem dostawcy gazu. W moim przypadku trwają prace projektowe związane z poprowadzeniem instalacji gazu ziemnego w miejscowości w której mieszkam. Niestety nikt nie jest w stanie określić kiedy nasza nieruchomość zostanie podpięta do sieci. Należy zakładać, że nie stanie się to wcześniej niż za 1-2 lata. Zdecydowaliśmy się na dzierżawę butli (chodzi głównie o napięty budżet). Na razie skontaktował się ze mną tylko przedstawiciel GASPOL-u (po świętach spróbuję jeszcze raz skontaktować się z pozostałymi kilkoma dostawcami). Przejdę teraz do informacji jakie uzyskałam od Pana z GASPOL-u. Ja podpisuję wyłącznie umowę z nimi, oni zajmują się resztą formalności tj. projekt, pozwolenia, usadowienie butli. Umowa podpisywana jest na czas nieokreślony z okresem wypowiedzenia 3 miesięcznym. Jeśli dotrzymamy okresu wypowiedzenia nie ma kar. Mają różne oferty dla odbiorców, zgodnie z tą którą proponował mi ten Pan nie ma obowiązku odbierania rocznie określonej ilości gazu (nie muszę płacić za gaz którego nie wykorzystałam). Dzierżawa zbiornika 29 zł brutto/mies. Gwarantowana cena gazu do sierpnia 2020 2 zł/litr. Szacunkowy koszt instalacji 5.000/5.500 zł. Trzeba oczywiście doliczyć do tego cenę pieca czyli zapewne drugie tyle. Jest możliwość zakupu piecyka u nich. Ja skorzystam z możliwości przyjazdu przedstawiciela na miejsce inwestycji (bezpłatna opcja), bo chciałam zobaczyć jak wygląda umowa i ewentualnie dowiedzieć się gdzie można ustawić butlę. Podobnież nie ma żadnego problemu z podpięciem potem takiej instalacji do sieci z gazem ziemnym.
    Będę bardzo wdzięczna jeśli ktoś jeszcze będzie mógł podzielić się swoimi doświadczeniami w tym temacie.
    Pozdrawiam.

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.618

    Domyślnie

    Umowa z reguły zawiera minimalna ilość zużytego gazu. 12 - 15 000 litrów lub przeliczenie na m3 gdy korzystasz z telemetrii. W przypadku rezygnacji zostaniesz obciążony kosztami demontażu zbiornika, a bywa i odpompowania gazu.
    Przy przejściu na gaz ziemny, jeśli G. nie wykona instalacji dostosowanej do tego gazu i podłączenia do ogrodzenia, czeka Cię nowy projekt i kopanie ogródka.
    Różnych 'haków' lub niedopowiedzeń w umowie może być więcej, np. koszty demontażu wg. aktualnie obowiązującego cennika - cennika, który nigdzie nie jest publikowany. Czy opłata 29 zł za dzierżawę jest łącznie z telemetrią?
    Jak będziesz miał w ręku projekt umowy podziel się wątpliwościami.
    Mając gwarancję podłączenia gazu ziemnego za 1-2 lata rozważyłbym korzystanie z baterii butli 33-35 kg. Per saldo wyjdzie taniej. Propan w podobnej cenie - ok. 2 zł/litr.

  8. #8

    Domyślnie

    Przyznaje, że nie brałam pod uwagę korzystania z systemu grzewczego w oparciu o butle gazowe. Jest to ciekawe rozwiązanie i w sumie o wiele prostsze od wykorzystania przydomowego zbiornika. Nie muszę podpisywać umowy z dostawcą, nie muszę robić projektu, nie ma wymogu kontroli UDT - czyli wiadomo tu tniemy koszty. W zasadzie to trzeba zamówić instalację do butli, wynająć instalatora i zamówić butle u jakiegoś dostawcy. Tylko ciekawe co ile będę musiała te butle wymieniać, dom ma 150 m2 i podłogówkę. Czy jest jakaś możliwość sprawdzania stanu gazu przy takiej instalacji?

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.618

    Domyślnie

    Automatyka przełącza poszczególne butle z pustych na pełne.
    W jednej butli masz zapas 33 kg propanu, czyli ok 460 kWh.
    Przelicz względem zapotrzebowania domu na ciepło
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 06-05-2019 o 07:28 Powód: literówka

  10. #10
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    barracuda75

    Zarejestrowany
    May 2019
    Skąd
    Łoś
    Kod pocztowy
    05-504
    Posty
    1

    Domyślnie Amerigas - odradzam

    Cytat Napisał KrzysiekOOL Zobacz post
    Witam.
    Jestem przed wyborem dostawcy gazu do domu. Wybór pomiędzy Gaspol a Amerigas...
    Czy są tutaj osoby które korzystają z którejś z firm i mogą się podzielić doświadczeniami?
    Jak wygląda współpraca z nimi po roku, dwóch, trzech...
    Jakieś opinie, sugestie mile widziane...

    Pozdrawiam
    odradzam Amerigas. Umowa od grudnia 2015 roku. Po pierwszym roku promocji podnoszą cenę gazu tłumaczac się metnie notowaniami których nie chcą udostępnić. Próby wykupienia zbiornika kończą sie odpowiedzią nie bo nie i co nam zrobisz.

  11. #11
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Ewelina_26

    Zarejestrowany
    May 2019
    Skąd
    Puławy
    Kod pocztowy
    24-100
    Posty
    1

    Domyślnie

    Korzystam z dzierżawy zbiornika z Gaspolu od roku. Jestem zadowolona,sami wszystko zorganizowali włącznie z UDT,piec kupowałam również od Gaspolu. Płacę co miesiąc wg zużycia. Największy rachunek to 700 zł włącznie z podgrzaniem wody,dom parterowy 175 m2. Liczę na to, ze w przyszłym sezonie rachunki spadną, dom jest nowy,wymagał wygrzania. Cenę gazu mam zagwarantowaną na dwa lata. Nic nie pilnuję,sami dostarczają gaz jak się kończy w butli. Sąsiedzi ogrzewają dom węglem i kosztuje ich tyle samo. Dodam, ze w domu mam stałą temperaturę 22 stopnie.

  12. #12
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    zirad

    Zarejestrowany
    Jul 2019
    Skąd
    Leśna SW
    Kod pocztowy
    26-100
    Posty
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał KrzysiekOOL Zobacz post
    Witam.
    Jestem przed wyborem dostawcy gazu do domu. Wybór pomiędzy Gaspol a Amerigas...
    Czy są tutaj osoby które korzystają z którejś z firm i mogą się podzielić doświadczeniami?
    Jak wygląda współpraca z nimi po roku, dwóch, trzech...
    Jakieś opinie, sugestie mile widziane...

    Pozdrawiam
    najlepiej kupić własny zbiornik
    najgorszemu wrogowi nie poleciłbym złodziejów z Amerigas
    Miałem z nimi umowę tylko dwa lata a szczęśliwy koniec z tymi....... już we wrześniu
    a tak wyglądały ceny tych ............ z Amerigasu
    Netto Brutto Brutto
    zł/m3 zł/m3 zł/l
    2017.08 -2018.10 5,25 zł 6,46 zł 1,64 zł
    2018.11 Cennikowa 18,26 zł 22,46 zł 5,70 zł
    2018.12 2019.06 promocja 7,02 zł 8,63 zł 2,19 zł
    2019.07 propozycja promocji 8,89 zł 10,93 zł 2,78 zł
    2019.07-09 cena cennikowa 22,87 zł 28,13 zł 7,15 zł

    Także przestrzegam
    Najlepiej kupić własny zbiornik
    Obecnie oferowania mi cene propanu to 1,53zł za 1 litr!!!!!!!
    Na górę

  13. #13
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    kowaltom99

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    7

    Domyślnie

    Witam

    Od 2 lat ogrzewam dom gazem Propan.
    Butla 2700l, dzierżawiona z Gaspol. Cała instalacja, łącznie z płytą fundamentową jest moja (zapłacone)
    Odradzam stanowczo dzierżawę, a rozliczanie poprzez telemetrię to już całkowita porażka.
    Obecnie dzierżawa za butlę w Gaspol to 30 PLN brutto/miesiąc. Obecna cena zbiornika własnego to ok 6500,00 PLN brutto.
    Gaspol zaoferował mi obecnie cenę gazu już po rabatach 2,61 PLN brutto/l, gdzie cena rynkowa w okolicy jest 1,40 PLN/l brutto.
    Rozumiem, że Gaspol musi zarabiać, ale przebitka 100%???? Różnica w tankowaniu 2300 l między ofertą Gaspol a ceną rynkową to 2780,00 PLN, własna butla zwróci się po max 3 sezonach.
    Podjęliśmy z żoną decyzję o wypowiedzeniu umowy w Gaspol - kupujemy własną butlę.

    Mam ofertę -
    - nowy zbiornik 6500 PLN brutto
    - podmiana zbiorników (w tym przepompowanie gazu, który mi pozostał) - 1300,00 PLN

    Poza tym u mnie jest opcja, że za kilka lat pociągną mi gaz ziemny - butlę będzie można sprzedać.

  14. #14
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.618

    Domyślnie

    Mając własną instalacje na propan nie opłaca się przejście na gaz ziemny.
    Koszty gaz ziemny vs propan z własnej instalacji zrównują się przy cenie propanu ok. 1,60 zł/litr brutto.
    Od 'zawsze' tankując się wiosną/latem cena propanu była niższa lub znacznie niższa.

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000)
    piotrmak

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Szubin
    Kod pocztowy
    89-200
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Widzę , że nowi kalkulują lepiej. Ceny gwarantowane, butle za darmo, wszystko zrobią gratis, ogólnie niczym nie trzeba się martwić.
    A ta cena za kawałek rury plastikowej i reduktor 5000/5500 to rozumiem , że netto. Bo brutto to by było prawie darmo.
    No i po rozwiązaniu umowy butle tęż zabiorą sami. Najczęściej to tylko 2000 zł.
    A cena rynkowa 1,30 do gwarantowanej 2,00 to gdzie tu korzyść? W promocji też można bez łaski kupić po 2,80. I nawet nie trzeba pamiętać o zamówieniu. Sami dzwonią jak mają promocję letnią. W stosunku do promocji zimowej to w koncernie można nawet realnie 1,50 na litrze zaoszczędzić.
    Nie na darmo rządzący kiedyś wywalili królową nauk z matury

  16. #16

    Domyślnie

    Witam. Podepne się do tematu gdyż jestem przed wyborem zbiornika w dzierzawe czy na własność. Dom kupiony, który stał około 2 lata w stanie surowym. Jestem w trakcie ocieplenia zewnetrznego.
    Po przeanalizowaniu kieruję się na własny zbiornik tylko mam kilka pytań.
    Otóż jakie są u was ceny za montaż kompleksowy takiej butli? dostałem oferty gdzie montaż, zbiornik, rury,skrzynka, projekt to koszt 15tys zl bez prac ziemnych, inna zaś oferta różniła się o około 500zł. też bez prac ziemnych. Dostałem też wstepną ofertę 12900 netto tylko jeszcze transport dodatkowo około 80km.
    Tak myślę,że z wykopami i zalaniem zbiornika to wyjdzie 20tys. Czy to są dobre ceny? Pozdrawiam.

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    Do tego jeszcze koszt pieca i mamy cenę za którą możemy kupić pompę ciepła.
    Za jakiś czas PV i grzejemy za darmo.
    Nie wiem jakie są koszty pompy ciepła. Czy te oferty to wtedy za duże?

  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000)
    piotrmak

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Szubin
    Kod pocztowy
    89-200
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    Dzisiaj zainstalowałem PV i za ostatnie pół roku za prąd zapłaciłem 47 zł.
    Rozumiem , że PV wygrałeś w karty lub że Ci z nieba spadła
    Jeśli już podajesz jakiekolwiek kwoty za prąd to podaj również ile kosztuje PV

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000)
    piotrmak

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Szubin
    Kod pocztowy
    89-200
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    I pomijam estetykę. Jeśli kogoś kręci takie szkaradztwo na dachu to czemu nie

  20. #20
    ELITA FORUM (min. 1000)
    piotrmak

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Szubin
    Kod pocztowy
    89-200
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Mam złotą kurę która przynosi mi dochody i z tych dochodów żyję.
    Ty zaś w miejsce być może pięknego ogrodu , gdzie mogły by wypoczywać twoje dzieci zrobiłeś sobie "firmę" która przynosi Ci "tylko" 5 koła w roku. Czy to jest złota kura?
    Zbiornik na propan zwraca się tak samo szybko jak pralka, lodówka, telewizor itp. Bez tych rzeczy też można żyć i nasi dziadowie jakoś żyli.
    A dom jak szybko się zwraca? No chyba że sobie zrobisz hotel z domu

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony