dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 20
  1. #1

    Domyślnie Jak wkleić lustro w ściane?

    Witam,

    zamierzam w łazience miec lustro wklejane, a dookoła płytki.
    Myślalem ze takie cos to na kleju do plytek sie wkleja ale w internecie natrafiłem na rozne sugestie i bylem zaskoczony, bo to sie klei podobno na silikonie czy specjalnym kleju, ale czy faktycznie tak jest? Bo trudno mi sobie wyobrazic ze lustro powiedzmy szerokie na metr i wysokie na pol metra utrzyma sie na regipsie czy tynku dzieki silikonowi.

    Swoja droga jakies konkretne - specjalne lustra sie kupuje u szklarza pod takie wklejanie?

  2. #2

    Domyślnie

    Najważniejsze aby sylikon był neutralny i w zupełności wystarczy. Smarujesz po obrzeżu i dużo punktów, pozostawiasz do wyschnięcia na 1-2 dni. Osobiście przestałem używać klejów do luster bo raz że droższe dwa że spływają i z wierzchu szybciej zastygają. Szczeliny fugujesz ( obklej taśmą na rancie bo drobinki fugi zalezy jaki producent przy zmywaniu mogą porysować lustro) lub po sylikonować. Lustro najzwyklejsze z minimalna fazką na rancie.

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Kubencki

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Piła
    Kod pocztowy
    64-850
    Posty
    278

    Domyślnie

    Robiąc u mnie remont łazienki zamówiłem lustro u szklarza a klej do klejenia dał w gratisie i dokładnie wytłumaczył jak to kleić. Jak będziesz u szklarza to zapytaj o to. Może uda się tanio dostać.

    Dawniej w pokrywę nad akwarium wklejałem lustro na zwykły silikon sanitarny i też było dobrze.

  4. #4

    Domyślnie

    Dziekuje wam bardzo za odpisanie.

    A jednak na silikon, może to dziwne, ale po prostu sobie tego nie wyobrazałem ze to sie utrzyma, regips ok, ale chropowaty tynk to dziwne mi sie widzialo.
    Czy aby na pewno przejechac silikonem do okoła lustra? Nie potrzeba powietrza silikonowi ktory bedzie w srodkowej czesci? Ile tego dawac? pasy co 5cm z gory na dol czy zdecydowanie mniej? Nie potrzeba jakiejs delatacji dookoła? Mysle ze silikon by byl dobry, ale nie wygladalo by to tak fajnie jak fuga.

  5. #5

    Domyślnie

    U mnie gęsto wysmarowali silikonem od spodu. Wcześniej podkleili płytę GK dla zrównania poziomu z płytkami, bo chciałem mieć zlicowane lustro z glazurą.
    Później wokół lustra objechali silikonem sanitarnym i jest ok. Reszta glazury oczywiście w fudze.

  6. #6

    Domyślnie

    Lustro wkleja się przy pomocy kleju do luster . Silikon neutralny , czy inny zawiera octany , które niszczą powłokę lustra .

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Cytat Napisał theme Zobacz post
    Później wokół lustra objechali silikonem sanitarnym i jest ok. Reszta glazury oczywiście w fudze.
    Jeśli naprawdę zrobili to silikonem sanitarnym, to za rok będziesz płakał nad zniszczonym lustrem.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarek.P Zobacz post
    Jeśli naprawdę zrobili to silikonem sanitarnym, to za rok będziesz płakał nad zniszczonym lustrem.
    Mój błąd ... aż poszedłem sprawdzić czy na pewno mam silikon. Jednak jest zafugowane, a silikon mam przy kabinie prysznicowej. Teraz nie mogę sobie przypomnieć na co oni to wklejali w ścianę. Wisi lustro już ponad rok więc jeśli coś miałoby się dziać to zaczęłoby już chociaż wychodzić. Glazurnik słono kosztował, na prawdę zna się na swojej pracy, a fugi są IDEALNIE proste na 15m długości, więc liczę że zrobił to dobrze.

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Jeśli to był dobry fachowiec, to raczej nie popełnił takiej fuszerki i użył silikonu neutralnego. Sanitarny zaraz po nałożeniu śmierdzi octem. Pamiętasz taki zapach? Jeśli nie, to powinno być ok. Jeśli tak - ja nie wiem, czy problem wyjdzie po roku, czy po dwóch. Na pewno zależy to od jakości powłoki ochronnej z tyłu lustra, być może przy dobrych lustrach nie wychodzi wcale. Ale wyszedłszy wygląda paskudnie (wychodzi widoczny w lustrze odciśnięty ślad silikonu, w tych miejscach lustro się robi matowe i mało lustrzane) i kwalifikuje lustro do wymiany.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  10. #10

    Domyślnie

    Witam (pszet muwce)
    Cytat Napisał Jarek.P Zobacz post
    . Ale wyszedłszy wygląda paskudnie
    jak należy rozumieć to "wytłuszczone" w cytacie ? im.yarec

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Słowa użyłem poprawnie, nie rozumiem, co sugerujesz?
    Za SJP:
    "wyszedłszy = znaleźć się poza określonym miejscem, na zewnątrz"
    Ostatnio edytowane przez Jarek.P ; 02-05-2014 o 09:03
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  12. #12
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    kelvin

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Puławy
    Kod pocztowy
    24-100
    Posty
    2

    Unhappy jak zlicować płytkę z lustrem róznica 6mm

    Witam
    mam problem jak zlicować płytkę z lustrem róznica 6mm
    czy robic to klejem do płytek? czy jak?
    prosze o radę_

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Sklejka 6mm pod spód
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał kelvin Zobacz post
    Witam
    mam problem jak zlicować płytkę z lustrem róznica 6mm
    czy robic to klejem do płytek? czy jak?
    prosze o radę_
    U mnie szklarze zrobili pasy ze szkła o odpowiedniej grubości. Do ściany klejone pasy szkła, a do nich klejone lustro. Długość lustra ponad 2 m, wysokość około 1m, wszystko na razie ok.
    Z8 z pracowni Z500. Mieszkamy od października 2014. Ściany: Ytong+20cm TO 032. Podłoga: 15cm TO grafit. Strop: 17-33cm regranulatu styropianu + 20cm wełny. 100% podłogówka. Kocioł: Immergass Victrix 24kW dwufunkcyjny z wbudowanym zasobnikiem 45l. Wentylacja: PE na skrzynkach + Luna.
    Dziennik budowy: www.budowa-domu.info

  15. #15
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    kelvin

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Puławy
    Kod pocztowy
    24-100
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał gorbag Zobacz post
    U mnie szklarze zrobili pasy ze szkła o odpowiedniej grubości. Do ściany klejone pasy szkła, a do nich klejone lustro. Długość lustra ponad 2 m, wysokość około 1m, wszystko na razie ok.
    moi glazurnicy podpowiadali mi podobnie
    zamiast szyby chcieli dać ścinki lustra
    _

  16. #16
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Amelia 2
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    3.692
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    245

    Domyślnie

    Cytat Napisał gorbag Zobacz post
    wszystko na razie ok.
    u mnie też było ok przez 5 lat i 11 miesięcy lustro wklejone specjalnym klejem do luster, obfugowane.
    4 stycznia br. pękło na ukos od prawego górnego rogu do dolnego lewego na szczęście płytki są ok.
    mieszkam na gruncie gliniastym, po deszczach nagle przyszły nasto-stopniowe mrozy i ruchy gruntu zrobiły swoje
    nigdy więcej wklejanego lustra!

  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Dlatego jeszcze raz powtórzę: sklejka. Przejmie na siebie wszelkie problemy z murem, lustro będzie bezpieczne.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000)
    romano78

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Sędziszów młp
    Posty
    2.063

    Domyślnie

    Cytat Napisał Amelia 2 Zobacz post
    u mnie też było ok przez 5 lat i 11 miesięcy lustro wklejone specjalnym klejem do luster, obfugowane.
    4 stycznia br. pękło na ukos od prawego górnego rogu do dolnego lewego na szczęście płytki są ok.
    mieszkam na gruncie gliniastym, po deszczach nagle przyszły nasto-stopniowe mrozy i ruchy gruntu zrobiły swoje
    nigdy więcej wklejanego lustra!
    Jeśli było zafugowane zwykłą fuga a nie silikonem to może i możliwe chociaż trudno mi w to uwierzyć bo raz mi się zdarzyło wykuwac takie lustro i ciężko było rozbić młotkiem 2kg.

  19. #19
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Amelia 2
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    3.692
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    245

    Domyślnie

    Cytat Napisał romano78 Zobacz post
    Jeśli było zafugowane zwykłą fuga a nie silikonem to może i możliwe chociaż trudno mi w to uwierzyć bo raz mi się zdarzyło wykuwac takie lustro i ciężko było rozbić młotkiem 2kg.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC05628.jpg
Wyświetleń:	1524
Rozmiar:	86,3 KB
ID:	347622
    myślę że mojego nie będzie trudno wykuć bo na środku jest lekko wybrzuszone...

    w sumie to dobrze się stało, bo nigdy mi się nie podobało teraz będzie stylowe w drewnianej ramie

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarek.P Zobacz post
    Dlatego jeszcze raz powtórzę: sklejka. Przejmie na siebie wszelkie problemy z murem, lustro będzie bezpieczne.
    Sklejka powiadasz Jarku. Ok. A jak tą sklejkę mocowałeś do ściany? Klej? Kołki? Klej+kołki? Jeśli klej to jaki? No i czym kleiłeś samo lustro do sklejki? Klej do luster, który zakupiłem (Den Braven) nie wyszczególnia podłoża drewnianego, jako takiego do którego można by przykleić lustro. Tylko beton, gips, płyta g/k, szkło, kamień.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony