dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 6 z 6
Pokaż wyniki od 101 do 119 z 119
  1. #101

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kvothe Zobacz post
    Koledzy

    W planach byla laguna ale przy jej obecnej cenie raczej mnie na to nie bedzie stac - wybor chyba padnie na Ferroli i tutaj pytanie bo sie zastanawiam czy 12kw czy 18kw. Obecnie pracuje defro optima komfort troche wylozona cegłami szamotowymi bo było za goraco... dom 120m uzytkowej 90 stare mury (60cm) bez ocieplenia. 1 pietro bez podpiwniczenia, poddasze nieuzytkowe (na podlodze polozona wełna). Grzejniki mam stare duze żeliwne.

    1. Czy pellet to dobry pomysl w takiej konfiguracji?
    2. 12 czy 18 kw waszym zdaniem?
    A jaka jest obecna cena?

  2. #102
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Na 120m to 12kW będzie za wielki, w starym poniemieckim domu 135m miałem 12 kW i jeszcze jakby się dało obciąłbym go ze 2/3
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

  3. #103

    Domyślnie

    Trzeba było zamontować 2 farelki a kocioł sprzedać -

  4. #104

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek11 Zobacz post
    Trzeba było zamontować 2 farelki a kocioł sprzedać -
    No właśnie po cholerę ludzie kotły kupują za ciężką kasę, robią instalacje montują grzejniki - kurde przecież to wszystko strasznie dużo kosztuje, A z tego co czytam to 2 max 3 farelki obskoczą nawet największą chałupę - koszt inwestycyjny nieduży bo za 100 zł/szt to już farelka taka wypasiona.
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

  5. #105
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek11 Zobacz post
    Trzeba było zamontować 2 farelki a kocioł sprzedać -
    I dokładnie tak zrobiłem, sprzedałem w zeszłym roku.

  6. #106
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał Puławiak Zobacz post
    No właśnie po cholerę ludzie kotły kupują za ciężką kasę, robią instalacje montują grzejniki - kurde przecież to wszystko strasznie dużo kosztuje, A z tego co czytam to 2 max 3 farelki obskoczą nawet największą chałupę - koszt inwestycyjny nieduży bo za 100 zł/szt to już farelka taka wypasiona.
    A czy tak nie jest Puławiak że to głupota żeby wywalać tyle kasy na kupke złomu i katować się za własne ciężko zarobione pieniądze z popiołami, węglami czy nawet pelletem i całym syfem z tym związanym? Podobnie dobrze wiesz o tym dobrze jak ja choć tego tu nie przyznasz bo wiadomo, kasa

  7. #107

    Domyślnie

    Spokojnie, nie na każdy dom wystarczą dwie farelki po ok.2 kW mocy. Poza tym podłogówki, baniaki na cwu i inne cuda.

  8. #108

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek11 Zobacz post
    Spokojnie, nie na każdy dom wystarczą dwie farelki po ok.2 kW mocy. Poza tym podłogówki, baniaki na cwu i inne cuda.
    No właśnie nie wiem, bo wszędzie piszą jaki by nie był dom że 2 farelki go spokojnie obskoczą.I do farelek nie trzeba podlogówki itp.
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

  9. #109

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    A czy tak nie jest Puławiak że to głupota żeby wywalać tyle kasy na kupke złomu i katować się za własne ciężko zarobione pieniądze z popiołami, węglami czy nawet pelletem i całym syfem z tym związanym? Podobnie dobrze wiesz o tym dobrze jak ja choć tego tu nie przyznasz bo wiadomo, kasa
    To po co wywaliłeś kasę na PC i do tego jeszcze całą baterię ogniw ? Trzeba było do marketu dwie farelki 200 zl i po sprawie.
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

  10. #110

    Domyślnie

    Cytat Napisał Puławiak Zobacz post
    To po co wywaliłeś kasę na PC i do tego jeszcze całą baterię ogniw ? Trzeba było do marketu dwie farelki 200 zl i po sprawie.
    W superpromocji to i po stówie wyrwie.

  11. #111

    Domyślnie

    Cytat Napisał Puławiak Zobacz post
    To po co wywaliłeś kasę na PC i do tego jeszcze całą baterię ogniw ? Trzeba było do marketu dwie farelki 200 zl i po sprawie.
    sprawdzisz PW? pisałem jakiś czas temu i cisza

  12. #112
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    RadoRado

    Zarejestrowany
    Jul 2018
    Skąd
    Prudnik
    Kod pocztowy
    48-200
    Posty
    48

    Domyślnie

    Panowie jakby nie patrzył sezon drugi się wnet zaczyna...
    W zeszłym sezonie spaliłem około 4,5T także wynik śmiesznie niski. Powierzchnia ogrzewana 300M2 w tym roku całkowicie rozkręcam termostaty w piwnicy gdzie dochodzi jakieś 120M2 i zobaczymy jak to wyjdzie... Pisząc "piwnica" mam na myśli najniżej położone pomieszczenia w domu, ale nie przypomina to piwnicy
    Nie wyobrazam sobie tego wszystkiego ogrzewać elektrycznie ani nawet gazem.

  13. #113

    Domyślnie

    Cytat Napisał RadoRado Zobacz post
    Panowie jakby nie patrzył sezon drugi się wnet zaczyna...
    W zeszłym sezonie spaliłem około 4,5T także wynik śmiesznie niski. Powierzchnia ogrzewana 300M2 w tym roku całkowicie rozkręcam termostaty w piwnicy gdzie dochodzi jakieś 120M2 i zobaczymy jak to wyjdzie... Pisząc "piwnica" mam na myśli najniżej położone pomieszczenia w domu, ale nie przypomina to piwnicy
    Nie wyobrazam sobie tego wszystkiego ogrzewać elektrycznie ani nawet gazem.
    Witam !
    I jak rozwiązała się sprawa z termostatem?
    Właśnie rozważam zakup Ferroli i tez nurtował mnie problem z termostatem pokojowym. (Dom - parter oraz 1 piętro, kotłownia na poziomie 0)

    Pozdrawiam

  14. #114
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał Puławiak Zobacz post
    To po co wywaliłeś kasę na PC i do tego jeszcze całą baterię ogniw ? Trzeba było do marketu dwie farelki 200 zl i po sprawie.
    Dyć Ci napisałem żeby się nie babrać w syfie. Gdybym dalej kotłował w kotle węglowym czy pelletowym pranie zimą wisiało by na grzejnikach i gdzie tylko a tak wisi w kotłowni. Puławiak wieszasz pranie w kotłowni? bo ja tak. No byli tu tacy co kotłownię nazywali pralnio-suszarnią
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

  15. #115
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lewczek Zobacz post
    Witam !
    I jak rozwiązała się sprawa z termostatem?
    Właśnie rozważam zakup Ferroli i tez nurtował mnie problem z termostatem pokojowym. (Dom - parter oraz 1 piętro, kotłownia na poziomie 0)

    Pozdrawiam
    Kolega Rado ma na myśli raczej głowice termostatyczne a Ty pewnie termostat pokojowy?
    Pomyśl żeby Ci jakiś szarlatan nie wmówił w sklepie czy na jakimś forum że jeden termostat będzie "wiedział" jaka jest temperatura na parterze i na piętrze bo z tego co piszesz tak wynika. Takie mądre to te termostaty nie są, to tylko termometr normalnie pisząc który mierzy temperaturę powietrza dokładnie tam i tylko tam gdzie umiejscowisz ( położysz, powiesisz ) Postaram się bardzo prosto wytłumaczyć działanie. Wieszasz ten termostat na parterze w którymś pomieszczeniu i ustawiasz na nim temp. przykładowo 23 stopnie. Jeśli temp. powietrza w tym pomieszczeniu osiągnie te przykładowe 23 stopnie, pompa CO się zatrzymuje i przestaje tłoczyć wodę do instalacji, krótko pisząc wszystko przestaje grzać. Skąd ten jeden termostat ( termometr ) ma "wiedzieć" jaka temperatura panuje w innych pomieszczeniach a co dopiero na piętrze? Na parterze gdzie on wisi będzie te 23 stopnie, w drugim pomieszczeniu może być 21 stopni bo np. jest od północy, ktoś założył za mały grzejnik itp.Na górze jak dach jest dobrze ocieplony może być 25 czy 26 stopni.
    I jak Ci się podoba utrzymanie komfortu cieplnego w całym domu takim termostatem?

  16. #116

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Dyć Ci napisałem żeby się nie babrać w syfie. Gdybym dalej kotłował w kotle węglowym czy pelletowym pranie zimą wisiało by na grzejnikach i gdzie tylko a tak wisi w kotłowni. Puławiak wieszasz pranie w kotłowni? bo ja tak. No byli tu tacy co kotłownię nazywali pralnio-suszarnią
    A po co mam suszyć w kotłowni ? U mnie schnie sobie bezproblemowo na balkonie.
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

  17. #117
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Barliniak
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Barlinek
    Kod pocztowy
    74-320
    Posty
    539

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Dyć Ci napisałem żeby się nie babrać w syfie. Gdybym dalej kotłował w kotle węglowym czy pelletowym pranie zimą wisiało by na grzejnikach i gdzie tylko a tak wisi w kotłowni. Puławiak wieszasz pranie w kotłowni? bo ja tak. No byli tu tacy co kotłownię nazywali pralnio-suszarnią
    Karoka tyle pieniążków wywaliłeś na pompę i FV i dalej pranie rozwieszasz ręcznie? Jest takie urządzenie co się zwie suszarka bębnowa i kosztuje kilkadziesiąt razy taniej jak ta "maszyneria" którą kupiłeś.Skoro suszysz tradycyjnie pranie to i zapewne talerze myjesz ręcznie Jak już sobie kiedyś kupisz suszarkę to może zmienisz zdanie na temat suszenia ręcznego w pomieszczeniach kiedy zobaczysz ile wody jeszcze zostaje w praniu i później ta wilgoć w mury wchodzi.PS. Pralka i suszarka stoją w kotłowni ze złym peleciakiem
    Defro bio slim 10 kw do ogrzania 150m . Klimy Rotenso Imoto 2,6/ 3,5 /5,3kW .PC do CWU Gorenje 300litrów.Dom czerwona cegła 44cm +10 styro/Poddasze 30cm wełny 0,33 /okna 3szybowe /grzejniki Purmo

  18. #118

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Kolega Rado ma na myśli raczej głowice termostatyczne a Ty pewnie termostat pokojowy?
    Pomyśl żeby Ci jakiś szarlatan nie wmówił w sklepie czy na jakimś forum że jeden termostat będzie "wiedział" jaka jest temperatura na parterze i na piętrze bo z tego co piszesz tak wynika. Takie mądre to te termostaty nie są, to tylko termometr normalnie pisząc który mierzy temperaturę powietrza dokładnie tam i tylko tam gdzie umiejscowisz ( położysz, powiesisz ) Postaram się bardzo prosto wytłumaczyć działanie. Wieszasz ten termostat na parterze w którymś pomieszczeniu i ustawiasz na nim temp. przykładowo 23 stopnie. Jeśli temp. powietrza w tym pomieszczeniu osiągnie te przykładowe 23 stopnie, pompa CO się zatrzymuje i przestaje tłoczyć wodę do instalacji, krótko pisząc wszystko przestaje grzać. Skąd ten jeden termostat ( termometr ) ma "wiedzieć" jaka temperatura panuje w innych pomieszczeniach a co dopiero na piętrze? Na parterze gdzie on wisi będzie te 23 stopnie, w drugim pomieszczeniu może być 21 stopni bo np. jest od północy, ktoś założył za mały grzejnik itp.Na górze jak dach jest dobrze ocieplony może być 25 czy 26 stopni.
    I jak Ci się podoba utrzymanie komfortu cieplnego w całym domu takim termostatem?
    Miło że tak bardzo się rozpisałeś, wiem doskonale jak to działa ale chodziło mi o dylemat który był na początku w którym spierałeś się z kolegą Puławiakiem o zaczytywanie informacji do pieca odnośnie temperatury w kotłowni z czujnika zainstalowanego w nim. Stad pytanie o to jak kolega RadoRado rozwiązał sprawę, czy musiał dokupić i gdzieś zainstalować czy nie. Jeżeli nie to czy wszystko działa i piec nie wariuje. Pozdrawiam serdecznie

  19. #119
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Barliniak odpiszę Ci tak: jakbym siebie słyszał, jeszcze nie tak dawno pierdzieliłem takie same farmazony jak i Ty

Strona 6 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony