dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 638 z 686
Pokaż wyniki od 12.741 do 12.760 z 13705
  1. #12741

    Domyślnie

    Cytat Napisał Owczar Zobacz post
    Robienie dla oszczędności to raczej utopia Trzebaby było to robić na żądanie jak Kaizen, a nie wiem czy kiedykolwiek się to zwróci.
    To tylko i wyłączenie kwestia komfortu - za jakieś 20zł miesięcznie.
    Prąd pompki jest pomijalnie mały - u mnie to nawet niecałe 5W.
    I tak i nie. U mnie na przykład 1m3 wody, to ponad 25zł. Bo płacę od m3 za wodę, ścieki i śmieci. I teraz u mnie pod prysznicem w łazience głównej stosunek ilości wody z cyrkulacją vs. bez cyrkulacji, która musi zlecieć zanim woda będzie ciepła to jakieś 1:10-15. To jest spokojnie 5l na prysznic różnicy, a rzadko 2 osoby biorą prysznic pod rząd. Do tego do kuchni mam ~13mb rury PeXa 25.

    Całość CWU z kolei mnie kosztuje ~60zł/msc przy moim dużym zużyciu wody ciepłej.

    Jedną łazienkę mam przez ścianę z kotłownią. Nie zrobiłem cyrkulacji, bo przecież blisko. Pod względem komfortu jest to tragedia. I na pewno nie jest to wspomniane 0.5l zanim pojawi się ciepła woda. Raczej 3-4 razy więcej minimum.

  2. #12742
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Ale teraz pytanie ile by szło energii bez cyrkulacji? Czy to się przypadkiem nie zbilansuje ze wyższym zużyciem wody? Aczkolwiek niezaleznie od tego, bardzo sobie cenię rozwiązanie, a jeśli jeszcze oszczędzam wodę, to tak naprawdę tylko na plus
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  3. #12743

    Domyślnie

    Na miesiąc nie wyłączę żeby sprawdzić. Już po dniu brak cyrkulacji jest irytujący. Kiedyś szacowałem, że bez cyrkulacji puszczałbym nawet 1m3 w kanał. M.in ze względu na odległość do kuchni. Zatem za prawie połowę obecnych kosztów musiałaby odpowiadać cyrkulacja.

  4. #12744
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    michancia

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Dolnośląskie
    Posty
    721

    Domyślnie

    Cytat Napisał pdothash Zobacz post
    U mnie nadal bardzo źle.
    Grudzień: 992kWh na CO+CWU, CO średnio 11,5h/doba, CWU średnio 2,4h/doba, średni COP (CO+CWU) 2,4.
    Podajesz niezgodności
    Jeśli podałeś całkowite zużycie na cwu i co za m-c grudzień 992kWh, to średnia dobowa wychodzi 32kWh, a nie jak podajesz 13.9kWh.
    Jeśli przyjąć, że twoje zużycie za m-c grudzień to 992kWh, przy takim średnim COP ( co+cwu ) - 2.4, to to źle wygląda. Taki COP, to przy grzejnikach mają, a nie przy podłogówce.
    Mieszkasz w moim regionie, temperatury podobne, u Mnie za m-c grudzień co+cwu - 746kWh, przy COP-3.4. Jest to pomiar z pompy, który średnio zaniża 5% ( pomiar sprawdzony i wiarygodny ), ale możesz do tego dodać nawet max, 10% ( ale wtedy pozostałe bytowe miał bym takie jak w lecie ).
    Więc jak by nie liczył, wyjdzie i tak lepszy COP ( i zuzycie ) niż u Ciebie.
    U Ciebie nie ma prawa, przy podłogówce być tak niski COP, nawet jak grzejesz pierwszy sezon.
    Szukaj winy w instalacji, lub w samej pompie, porozmawiaj z instalatorem, lub serwisem.
    Dom poniemiecki pow. całkowita 200m2, użytkowa 160m2 z poddaszem użytkowym, ściany 40cm cegła+10cm grafit, poddasze 20cm wełna,ściana kolankowa 20cm cegła +20cm wełny od środka, podłoga na gruncie 7cm EPS, okna dwuszybowe. Wentylacja grawitacyjna, pompa ciepła PW Panasonic T-CAP 9KW, instalacja w całości grzejniki c22 ( mocno przewymiarowane ) do tego 10m2 podłogówka ( łazienka+drabinka ).

  5. #12745
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    michancia, te średnie dobowe są w godzinach nie kWh.
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  6. #12746
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    michancia

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Dolnośląskie
    Posty
    721

    Domyślnie

    Teraz dopiero zauważyłem, że podał czas działania, co nie zmienia faktu, że dalej to zużycie energii źle wygląda.
    W innym wątku wyczytałem że grzejesz co z max. temperaturą 33stc.
    Z czasów działania pompy w m-c grudzień wynika że pompa grzała średnio 12h/doba, a u Mnie prawie 24h/doba.
    Z tego względu zaczynam wątpić, co do tych temperatur, które podajesz.
    Mam wrażenie, że pompa grzeje z bardzo wysoką temperaturą, stad tak niski COP, a za buforem masz te 33st/c na podłogówce.
    Ostatnio edytowane przez michancia ; 05-01-2022 o 17:50
    Dom poniemiecki pow. całkowita 200m2, użytkowa 160m2 z poddaszem użytkowym, ściany 40cm cegła+10cm grafit, poddasze 20cm wełna,ściana kolankowa 20cm cegła +20cm wełny od środka, podłoga na gruncie 7cm EPS, okna dwuszybowe. Wentylacja grawitacyjna, pompa ciepła PW Panasonic T-CAP 9KW, instalacja w całości grzejniki c22 ( mocno przewymiarowane ) do tego 10m2 podłogówka ( łazienka+drabinka ).

  7. #12747
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pdothash

    Zarejestrowany
    Sep 2018
    Skąd
    Pęgów
    Kod pocztowy
    55-120
    Posty
    287

    Domyślnie

    Cytat Napisał michancia Zobacz post
    Z tego względu zaczynam wątpić, co do tych temperatur, które podajesz.
    Których temperatur? Chodzi o tę temp. maks. 33C?
    Cytat Napisał michancia Zobacz post
    Mam wrażenie, że pompa grzeje z bardzo wysoką temperaturą, stad tak niski COP, a za buforem masz te 33st/c na podłogówce.
    W sensie że pomiar temperatury zasilania następuje za buforem i w związku z tym żeby tam było 33C to musi podgrzać przed buforem do wyższej?
    Piętrowy z dachem dwuspadowym własnego projektu, garaż w bryle budynku. Ławy, EPS100 18cm. Ściany Silka 24cm, styro grafit 20cm. Strop nad poddaszem wełna 20cm, dach wełna 25cm.
    Parter 70m2 + garaż z kotłownią 40m. 10cm styro między garażem a mieszkaniem, na garażu dach płaski lany, styro 20cm. Poddasze użytkowe 70m2. Podłogówka wszędzie, rzadziej w garażu. PC DeDietrich Alezio V200 11kW. Reku Aeris Next 350. PV 4,55kWp na dachu, połać S.

  8. #12748
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    .Ale dajmy na to, że cykle zimnej są 3 co daje 4.5L straconej wody na dobę.
    Cienkie masz rurki.

    U mnie w bliższej (licząc długość rur) umywalce trzeba spuścić 7 kubków 0,65l wody, żeby leciała w miarę gorąca. W dalszej o kilka więcej.



    Jak widać na filmie, przy oszczędnym perlatorze, trwa to tak długo, że gratuluję, jak komuś wystarcza cierpliwości żeby pojedynce czy dwójce umyć ręce w ciepłej wodzie (chyba, że ma zatwardzenie i odkręca kran wchodząc do łazienki). A nie montowanie oszczędnego perlatora to czysta rozrzutność i antyekologia.

    Znaczna część rury idzie w ścianach i woda stygnie dosyć szybko. Jak udało Ci się tego uniknąć?
    I nie mów, że wystarczy spuścić tę, która stała w rurach. Bo same rury też są zimne i wychładzają wodę która wypływa z zasobnika - to też widać na filmiku.

    Cytat Napisał wally666 Zobacz post
    U mnie w lazience dzieciakow do zbiornika CWU mam ok 2m a i tak woda jest chlodna od razu pod okreceniu kranu
    To mierząc po rurach, czy na rzucie poziomym? U mnie tylko w pionie jest więcej. A w poziomie też nie idą po skosach.

    Warto też zwrócić uwagę, że w okresie grzewczym tam, gdzie przez to temperatura nie przekracza tej, jaką chcemy to "straty" na cyrkulacji nie są stratami, tylko zyskami bytowymi i zmniejszają zużycie ciepła na CO. Oczywiście przy sensownie zrobionej instalacji czyli tam, gdzie ciepło z CWU "ucieka" do pomieszczeń, a nie na zewnątrz budynku jak przy z umiłowaniem stosowanym przez hydraulików układaniu rur na chudziaku.

  9. #12749
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.918

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Cienkie masz rurki.

    U mnie w bliższej (licząc długość rur) umywalce trzeba spuścić 7 kubków 0,65l wody, żeby leciała w miarę gorąca. W dalszej o kilka więcej.



    .
    Tak mam cienkie rurki, bo nie mam potrzeby mieć grubszych, ba, nawet do wanny taką mam. Dlaczego, bo buduję w/g własnych i sprawdzonych metod, dostosowanych do warunków jakie mam.. Jak ktoś ma słabe ciśnienie, "kilometry" rur, czy instalatora, który chce na nim zarobić, to ma o większej średnicy.
    Rurki w ścianach mam w otulinie.

    Ja mam bez cyrkulacji ciepłą wodę po kilku sekundach,, pod prysznicem z termostatem ustawionym na 36stC Ty masz po ponad czterech minutach - cóż więcej porównywać?
    Ostatnio edytowane przez Pytajnick ; 06-01-2022 o 10:09
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  10. #12750

    Domyślnie

    Ja pierniczę czy naprawdę każdy wątek musi być zaśmiecony przez bezsensowną nic nie wnoszącą dyskusję ?

    Cyrkulacja ? Każdy robi jak chce. Ja nie robiłem z pełną świadomością , bo jest to dla mnie zbyteczne a nie widzę sensu aby ciepła woda CWU ciągle krązyła i wychładzała wodę w bojlerze jak nie jest używana a jakieś włączanie pompy na życzenie przed umyciem rąk i czekanie aż wszystko sie wymiesza cięzko nazwać to komfortem. Jak ma być cyrkulacja to musi działać cały czas jak jesteśmy w domu albo ktoś z domowników.

    Dla mnie była to bezsensowna strata energii , bo cyrkulacja fakt że to komofort , ale drogi komfort.

    Osobiście uważam że jak ktoś dobrze zaprojektuje instalacje , punkty odbioru wody będą jak najbliżej bojlera to cyrkulacja nie jest do niczego mu potrzebna.
    Oczywiście przez chwilę poleci z kranu chłodniejsza woda (ale nie lodowata) , ale nic nie stoi na przeszkodzie aby w takiej wodzie umyć ręce a nie bez sensu czekać na "gorąca" wodę , tym bardziej że w letniej też można umyć ręce ..

    Osobiście uważam że jak ktoś chce być taki "eko" i nie marnować wody (jak oczywiście nie odpowiada mu trochę bardziej letnia woda po odkręceniu kranu i musi czekać aż pojawi się ta "gorąca" woda to dla niego wymyślono takie coś jak podgrzewacze wody. Wtedy ma od razu ciepłą wodę i nie marnuje ani wody ani energii , ale wtedy już nie będzie grzania w taniej taryfie wody ..

    Dajcie sobie spokój , bo to bez sensu.
    Każdy robi jak chce , ale widać niektórzy mają z tym problem i na siłę próbują przekonać do "swoich racji" ..
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  11. #12751
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.355

    Domyślnie

    Za grudzień
    Podłogówka COP1 473kWh
    CWU COP1 151kWh
    Dwa klilmatyzatory 386kWh

    Czyli nieźle
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  12. #12752

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Ja pierniczę czy naprawdę każdy wątek musi być zaśmiecony przez bezsensowną nic nie wnoszącą dyskusję ?

    Cyrkulacja ? Każdy robi jak chce. Ja nie robiłem z pełną świadomością , bo jest to dla mnie zbyteczne a nie widzę sensu aby ciepła woda CWU ciągle krązyła i wychładzała wodę w bojlerze jak nie jest używana a jakieś włączanie pompy na życzenie przed umyciem rąk i czekanie aż wszystko sie wymiesza cięzko nazwać to komfortem. Jak ma być cyrkulacja to musi działać cały czas jak jesteśmy w domu albo ktoś z domowników.

    Dla mnie była to bezsensowna strata energii , bo cyrkulacja fakt że to komofort , ale drogi komfort.

    Osobiście uważam że jak ktoś dobrze zaprojektuje instalacje , punkty odbioru wody będą jak najbliżej bojlera to cyrkulacja nie jest do niczego mu potrzebna.
    Oczywiście przez chwilę poleci z kranu chłodniejsza woda (ale nie lodowata) , ale nic nie stoi na przeszkodzie aby w takiej wodzie umyć ręce a nie bez sensu czekać na "gorąca" wodę , tym bardziej że w letniej też można umyć ręce ..

    Osobiście uważam że jak ktoś chce być taki "eko" i nie marnować wody (jak oczywiście nie odpowiada mu trochę bardziej letnia woda po odkręceniu kranu i musi czekać aż pojawi się ta "gorąca" woda to dla niego wymyślono takie coś jak podgrzewacze wody. Wtedy ma od razu ciepłą wodę i nie marnuje ani wody ani energii , ale wtedy już nie będzie grzania w taniej taryfie wody ..

    Dajcie sobie spokój , bo to bez sensu.
    Każdy robi jak chce , ale widać niektórzy mają z tym problem i na siłę próbują przekonać do "swoich racji" ..
    Mieszkałeś przez dłuższy czas w domu z cyrkulacją i masz porównanie? Czy zaśmiecasz wątek bezsensowną dyskusją?

    Pewnie trudno Ci w to będzie uwierzyć, ale niektórzy budują dla siebie. Żeby projekt odpowiadał ich potrzebom. Nie najkrótszym rurkom CWU.

    Poza tym cała dyskusja do wywalenie do dedykowanego wątku.

  13. #12753
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    siinski

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    WLKP
    Kod pocztowy
    62-025
    Posty
    125

    Domyślnie

    Mając w oddalonej dużej łazience cyrkulację wymyśliłem taki myk.Jest w niej czujka od alarmu ponieważ jest w niej duże okno a i dom parterowy. Po wejściu do łazienki czujka dając sygnał do centralki a z niej idzie sygnał do gniazdka pod które podpięta jest pompa od cyrkulacji.Działa tylko podczas obecności kogoś w łazience.Sprawdza się.

  14. #12754

    Domyślnie

    Cytat Napisał wally666 Zobacz post
    klaudiusz_x, co Ty starasz sie udowodnic i o co walczysz? Serio pytam bo chyba jestes na bakier z matematyką.

    Wrzuc sobie do Excela swoje dane z ostatniego sezonu za ostatni rok, skopiuj te wartosci do poprzedniego roku i wybierz dowolny okres 12sto miesieczny i zsumuj zuzycie. Czy to nie jest niesamowite, ze kazdy okres nastepujacych po sobie 12stu miesiecy daje taki sam wynik?

    Twoje argumenty sa conajmniej dziwne, przeciez pompa chodzi caly rok u uzupelnia straty ciepla oraz CWU w domu przez caly rok. Jej nie interesuje kiedy oficjalnie ktos oglosi poczatek sezonu grzewczego, u mnie zaczelo sie w polowie pazdziernika, u innego pod koniec listopada, jeden ma dom durszlak, drugi termos, jeden ma 100m2 a drugi 350m2, jeden mieszka w Suwalkach, drugi w Szczecinie, jeden chodzi w kufajce i twierdzi ze mu przy 18stC w zimie cieplo, drugi ponizej 23stC nogi z lozka nie wystawia, jeden ma wentylacje mechaniczna, drugi spi przy rozszelnionych oknach i ciagle wietrzy. To sa tylko szacunki pokazujace realne zuzycie pradu przez komple przy okreslonych warunkach
    Ładnie walisz ściemę.
    Sezon grzewczy nie zaczyna się 1 stycznia.
    W tym wątku to potwierdzono..
    Grzałem czystym prądem kilka lat.
    Rozliczanie sezonu grzewczego od. 1 styczna do 31 grudnia, jest przekłamaniem.
    Sezony grzewcze są zbliżone.
    Jeśli w środku zrobisz początek, to wyjdą dane z czapy.
    Jeśli nadal pozostajesz przy swoim, wystarczy prześledzić FM.

    Tyle w temacie.
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  15. #12755
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    Rurki w ścianach mam w otulinie.

    Ja też. Wyraźnie widać, jak słaba to izolacja.

  16. #12756
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał klaudiusz_x Zobacz post
    Ładnie walisz ściemę.
    Sezon grzewczy nie zaczyna się 1 stycznia.
    W tym wątku to potwierdzono..
    Grzałem czystym prądem kilka lat.
    Rozliczanie sezonu grzewczego od. 1 styczna do 31 grudnia, jest przekłamaniem.
    Sezony grzewcze są zbliżone.
    Jeśli w środku zrobisz początek, to wyjdą dane z czapy.
    Jeśli nadal pozostajesz przy swoim, wystarczy prześledzić FM.

    Tyle w temacie.
    To w końcu kiedy ten sezon grzewczy się zaczyna.? W 2021 musiałem ze dwa razy włączyć ogrzewanie w sierpniu na 2 godzinki. To mam to zaliczyć jako końcówka poprzedniego czy początek bieżącego?

  17. #12757

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    To w końcu kiedy ten sezon grzewczy się zaczyna.? W 2021 musiałem ze dwa razy włączyć ogrzewanie w sierpniu na 2 godzinki. To mam to zaliczyć jako końcówka poprzedniego czy początek bieżącego?
    Przepraszam za mój wpis.
    Moje podejście do tematu.
    Z tego co tutaj piszą na FM, ostatni grudzien był znacznie chłodniejszy niż ten rok temu.
    Za to teraz, początek stycznia, gorący.
    Rok temu było odwrotnie.
    Licząc sezon od 1 stycznia do 31 grudnia, wpadamy w pułapkę średniej temperatury poszczególnych miesięcy.
    Licząc sezon od 1 stycznia 2021 do 31 grudnia, akurat wyszło, że styczeń 2021 roku był zimny, grudzień także.
    Więc tutaj dochodzi do tego, że wyjdzie znacznie więcej za grzanie tylko dzięki temu, że nałożyły się 2 zimne miesiące.
    Ostatni grudzień zimny, teraz styczeń ciepły.
    Odwrotnie niż rok temu.
    Stąd sezon liczy się od sierpnia?
    Ja np w czerwcu w zeszłym roku musiałem jeszcze minimalnie włączyć grzanie i zaliczyłem tondo poprzedniego sezonu. We wrześniu odpaliłem na 3 dni i liczę to do obecnego.

    Jeśli masz szczegółowe własne statystyki, to porównaj, jak to jest z tymi sezonami liczonymi od stycznia i od sierpnia.
    Wtedy wyjdzie na tacy, czy sezony wyliczane na 2 sposoby wychodzą zbliżone.
    Dzięki za pociągnięcie tematu.
    Pzdr.

  18. #12758

    Domyślnie

    A może niech każdy podaje jak chce, a jak komuś nie pasuje, to przecież może pomijać takie posty... Ale lepiej przecież szukać dziury w całym.

  19. #12759

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    A może niech każdy podaje jak chce, a jak komuś nie pasuje, to przecież może pomijać takie posty... Ale lepiej przecież szukać dziury w całym.
    Obecny sezon grzewczy do teraz, to 62kWh.
    Proszę.
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  20. #12760
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    wally666

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Kod pocztowy
    05-800
    Posty
    385

    Domyślnie

    Umówmy się że kolega klaudiusz_x kieruje się własną logika i praktyka a reszta podaje tak jak im wygodniej. Szkoda czasu na dyskusję z kimś kto nie rozumie tego co inni starają się mu wytłumaczyć. Zdrówka życzę

Strona 638 z 686

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony