dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

Głosujących
294. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Nie róbcie kominków w domu!

    86 29,25%
  • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!

    166 56,46%
  • Mam mieszane uczucia

    42 14,29%
Strona 576 z 652
Pokaż wyniki od 11.501 do 11.520 z 13036
  1. #11501
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.194

    Domyślnie

    Bredzi...
    Powąchałeś dziś jaki cmentarz?

    Oj Ty kabareciarzu....

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  2. #11502
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Bredzi...
    Powąchałeś dziś jaki cmentarz?

    Oj Ty kabareciarzu....

    Adam M.
    Już tam gumofilców podłożyłeś?

  3. #11503

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    Przecież "optymalizuje" zużycie gazu.
    jeśli tym się dowartościowujesz to tak sobie myśl

    Ale muszę Cię zmartwić - stać mnie na to aby przez całą jesień/zimę mieć cały czas 23 stopnie. A rozpalenie w kominku powoduje tylko podniesienie do 24-27 a ogrzewanie gazowe i tak chodzi non stop. Wy stałoopałowcy tkwicie w jakiejś biedzie umysłowej. Jak zarobiliście kase na dom jak teraz na ogrzewanie was nie stać i np musicie palić w kominku aby CWU zagrzać...

  4. #11504
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.606
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    21,5 to nie jest dobrze. Spróbuj 23-24C polecam.
    Dziwnym trafem świat medycyny twierdzi coś zupełnie przeciwnego
    https://dziennikzachodni.pl/jaka-jes...ke/ar/11759683
    https://www.cdc24.pl/ogrzewanie-pora...eratura-w-domu

    Może to kurz i roztocza (które w 24C czują się fantastycznie) mają wpływ na Twoje nieszczęsne spojówki ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  5. #11505

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Bredzi...
    Powąchałeś dziś jaki cmentarz?

    Oj Ty kabareciarzu....

    Adam M.
    Nawet dwa. Jest wątek "Nie dla idiotów". No chyba, że palisz też "opakowania" ze zniczy tak jak gumiaki, to przepraszam bardzo.
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  6. #11506
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.850

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Bredzi...
    Powąchałeś dziś jaki cmentarz?

    Oj Ty kabareciarzu....

    Adam M.
    Kto bredzi i kogo pytasz?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  7. #11507
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.282
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    1stopien w górę to o około 7% większe zużycie energii.
    Jak to wyliczyłeś?

    U mnie przy WM ze sprawnością 80% i 150m3/h wychodzi
    Przy -20/+22 mam EUco+w=19,82kWh/m2/r
    Przy -20/+23 mam EUco+w=23,12kWh/m2/r
    Czyli 17% więcej kWh przy zmianie o 1*

    Przy WG również 150m3/h wyszłoby
    Przy -20/+22 mam EUco+w=53,05kWh/m2/r
    Przy -20/+23 mam EUco+w=59,45kWh/m2/r
    czyli 12%.

  8. #11508

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam626 Zobacz post
    jeśli tym się dowartościowujesz to tak sobie myśl

    Ale muszę Cię zmartwić - stać mnie na to aby przez całą jesień/zimę mieć cały czas 23 stopnie. A rozpalenie w kominku powoduje tylko podniesienie do 24-27 a ogrzewanie gazowe i tak chodzi non stop. Wy stałoopałowcy tkwicie w jakiejś biedzie umysłowej. Jak zarobiliście kase na dom jak teraz na ogrzewanie was nie stać i np musicie palić w kominku aby CWU zagrzać...
    Ja nie muszę. Dowiedziałem się o tym w wątku o zużyciu gazu, ale wiesz jak jest. Fajnie, że Cię stać. Gratuluje. Ja też nie narzekam. Nie palę w kominku na CWU. Po co Ci 27 C w domu?
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  9. #11509
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.606
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Jak to wyliczyłeś?
    .
    asolt nie raz pisał o takich wartościach na przykładzie obliczeń OZC jakie wykonywał.
    Na wszystkich portalach instalatorskich, ogrzewniczych też przewijają się takie wartości

    Przed wyjazdem z domu nie trzeba wyłączać zupełnie ogrzewania; wystarczy zmniejszyć temperaturę, nastawiając np. na „dyżurne” 15 st. C. Obniżenie temperatury o 1 st. C zwiększa oszczędność ciepła już o 5-7,5%.
    To z linka z mojego poprzedniego wpisu
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  10. #11510

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Dziwnym trafem świat medycyny twierdzi coś zupełnie przeciwnego
    https://dziennikzachodni.pl/jaka-jes...ke/ar/11759683
    https://www.cdc24.pl/ogrzewanie-pora...eratura-w-domu

    Może to kurz i roztocza (które w 24C czują się fantastycznie) mają wpływ na Twoje nieszczęsne spojówki ?
    No faktycznie ty to omnibus jesteś. Wszystko wiesz. Jesteś najlepszy. (To sarkazm tak jak wiesz z czym, bo pewnie nie dasz rady jak zwykle)
    PS Na jakiej uczelni skończyłeś "dermatologię i alergologię", a na jakiej okulistykę?
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  11. #11511
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.606
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    No faktycznie ty to omnibus jesteś. Wszystko wiesz. Jesteś najlepszy. (To sarkazm tak jak wiesz z czym, bo pewnie nie dasz rady jak zwykle)
    PS Na jakiej uczelni skończyłeś "dermatologię i alergologię", a na jakiej okulistykę?
    Nie trzeba kończyć tych kierunkow, tylko czytać artykuły pisane przez tych, co je kończyli.
    Ale jest spora grupa społeczeństwa co czytać nie lubi, więc ja się Tobie nie dziwie.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  12. #11512

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    Po co Ci 27 C w domu?
    Bo jeśli zaczynam od 23C i spalę 10kg brykietu to na koniec jest 27.
    Oczywiście nie potrzebuję tyle ale jak rozpalam w kominku to zawsze spalam jeden wkład.

    A że palenie w kominku jest bez sensu to cały wątek o tym mówi i przyznaję to. niemniej jednak mam deski z budowy które muszę spalić i brykiet sprzed 3 lat.

  13. #11513

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Nie trzeba kończyć tych kierunkow, tylko czytać artykuły pisane przez tych, co je kończyli.
    Ale jest spora grupa społeczeństwa co czytać nie lubi, więc ja się Tobie nie dziwie.
    Podałem. Po co ja jeździłem po tych lekarzach? Przecież mogłem ciebie tutaj odszukać przeczytałbyś artykuł i "recepta gotowa". Jesteś największym "fachofcem z wiedzą internetową". Większym niż wiadomo kto. Teraz wszystko jasne.
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  14. #11514
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.282
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    asolt nie raz pisał o takich wartościach na przykładzie obliczeń OZC jakie wykonywał.
    Na wszystkich portalach instalatorskich, ogrzewniczych też przewijają się takie wartości
    A, to musi być fakt. Tak samo jak faktem jest, że szpinak jest bogaty w żelazo. Tyle autorytetów to potwierdzało. Tyle tryliardów razy to zostało powtórzone. A tu taki zonk, jak ktoś powiedział "a może by to sprawdzić?".
    Ale niektórzy dalej powtarzają głupoty. Przynajmniej są w licznym towarzystwie.

  15. #11515
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.606
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    Podałem. Po co ja jeździłem po tych lekarzach? Przecież mogłem ciebie tutaj odszukać przeczytałbyś artykuł i "recepta gotowa". Jesteś największym "fachofcem z wiedzą internetową". Większym niż wiadomo kto. Teraz wszystko jasne.
    Tyle jezdziłeś, a żaden nie powiedział Ci, źe 24 to "nie jest dobrze" ?

    Ja nie wylecze twojej choroby, bo na Politechnice tego nie wykładają, ale na Twoim miejscu starałbym sobie ograniczać (a nie stwarzać) ekspozycję na niekorzystne warunki.
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 01-11-2019 o 22:32
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  16. #11516

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam626 Zobacz post
    Bo jeśli zaczynam od 23C i spalę 10kg brykietu to na koniec jest 27.
    Oczywiście nie potrzebuję tyle ale jak rozpalam w kominku to zawsze spalam jeden wkład.

    A że palenie w kominku jest bez sensu to cały wątek o tym mówi i przyznaję to. niemniej jednak mam deski z budowy które muszę spalić i brykiet sprzed 3 lat.
    Może trzeba było wykonać obudowę z np. płyt wermikulitowych.
    Wiesz już lepiej nie utylizuj tych desek po budowie. Oddaj je za darmo. Tak będzie lepiej,
    Pozdrawiam i powodzenia.
    PS. Ja nie lubię brykietu w kominku rekreacyjnym.
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  17. #11517
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.606
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    A, to musi być fakt. Tak samo jak faktem jest, że szpinak jest bogaty w żelazo. Tyle autorytetów to potwierdzało. Tyle tryliardów razy to zostało powtórzone. A tu taki zonk, jak ktoś powiedział "a może by to sprawdzić?".
    Ale niektórzy dalej powtarzają głupoty. Przynajmniej są w licznym towarzystwie.
    Przykro mi, obliczenia asolta stawiam wyżej, niż Twoje.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  18. #11518
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.282
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Przykro mi, obliczenia asolta stawiam wyżej, niż Twoje.
    To czemu ich nie zacytujesz? Tylko puste przywołanie faktu rzekomo istnienia wyliczeń Twojego guru.

    Einstein kiedyś powiedział, żeby nie wierzyć internautom na słowo. A Masaaki Imai zapisał to jako Odrzucaj ustalony stan rzeczy.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 01-11-2019 o 22:37

  19. #11519

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Tyle jezdziłeś, a żaden nie powiedział Ci, źe 24 to "nie jest dobrze" ?

    Ja nie wylecze twojej choroby, bo na Politechnice tego nie wykładają, ale na Twoim miejscu starałbym sobie ograniczać (a nie stwarzać0 ekspozycję na niekorzystne warunki.
    Oczywiście, że mówił tylko widzisz, to nie ten problem. Tego w necie nie wyczytasz. Pisałem z czym walczę i inni też, ale u ciebie jest jak zwykle najlepiej. Jesteś lepszy niż wiadomo kto.
    PS. Już przestań się kompromitować, chociaż już bardziej nie można.
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  20. #11520

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    Może trzeba było wykonać obudowę z np. płyt wermikulitowych.
    Rozwin ten temat bo nie rozumiem

Strona 576 z 652

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony