dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 24 z 28
Pokaż wyniki od 461 do 480 z 554
  1. #461

    Domyślnie

    Okej jutro jadę nabyć , mieszać to ze specjalnym olejem czy kupić zwykły samochodowy?!

  2. #462
    Lider FORUM (min. 2800)
    brachol

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Skąd
    Poznań
    Posty
    2.947
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    do silnika dwusuwowego jest specjalny olej to nie ten sam co do samochodu (chyba, że masz Syrenę albo starszego Trabanta)

  3. #463

    Domyślnie

    jakaś konkretna marka? czy do budżetowego chińczyka wlać po prostu coś taniego? jade po pracy po NAC BP540-30B-V o ile jeszcze zastane np AGROPARTS Specjal 2T 1L ?
    Ostatnio edytowane przez martingg ; 25-06-2018 o 07:54

  4. #464

    Domyślnie

    padlo na MEX540-K30 i po pierwszych 30min koszenia rączka się rozwaliła tzn jedna sruba trzymajaca chyba sie jakims cudem wyrobiła bo sie kreci i kreci i kreci ... yhh no coz cale 20zł nie chce mi sie czekac na gwarancje ...

    żyłka tak jakby się skróciła pewnie przez moje nieumiejetne obslugiwanie to sie wymienia? rozwiija dalej?


  5. #465
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    W mojej kosie żyłka się rozwija po delikatnym "uderzeniu" głowicą o podłoże (głowica półautomatyczna). Ja mam też osłonę na której jest nożyk, który ucina nadmiar żyłki.
    Ostatnio edytowane przez kemot_p ; 03-07-2018 o 19:38

  6. #466
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar panfotograf
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    ZDUŃSKA nieWOLA
    Posty
    2.084

    Domyślnie

    Cytat Napisał martingg Zobacz post
    żyłka tak jakby się skróciła pewnie przez moje nieumiejetne obslugiwanie to sie wymienia? rozwiija dalej?
    A instrukcji obsługi nie umieć czytać?
    Środek się naciska i wyciąga żyłkę.
    Już się zbudowałem ... i już mieszkam

  7. #467

    Domyślnie

    no właśnie w instrukcji jest o wymianie żyłki nie ma nic o wyciągnieciu ..

  8. #468

    Domyślnie

    Cytat Napisał kemot_p Zobacz post
    W mojej kosie żyłka się rozwija po delikatnym "uderzeniu" głowicą o podłoże (głowica półautomatyczna). Ja mam też osłonę na której jest nożyk, który ucina nadmiar żyłki.
    W mojej leciwej Husqvarnie 232R jest głowica automatyczna AutoCut. Super rozwiązanie do dziś stosowane tylko przez nich.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  9. #469

    Domyślnie

    Wysuwa się przez uderzenie o ziemię albo jak się przyciśnie i trochę pociągnie żyłkę ...

  10. #470

    Domyślnie

    https://www.mediaexpert.pl/kosy-i-po...k30,id-1017862 NAC QUALITY MEX540-K30 vel chinol.


    kupiłem ta za 350pln w ME z kodem -10pln w przyszłości i tak kupie pewnie ciagnik/spalinówke potrzebne mi coś było na teraz żebym mógł wejść na działkę po prostu bo miałem haszcza 1,5m na części działki i tutaj się sprawdziła bez problemów po 30 minutach daje się jej odpocząć 30 minut to jedyna upierdliwość według instrukcji i po 30min okręciła mi się śruba od rączki wiec to tyle było mojej pracy podjechałem do serwisu dali mi taka srube za 5zł i kosiłem dalej jakieś 1,5h ~~ do takiej pracy się nadaje jakbym miał tym kosić 2000m2 a nie mógł wjechać spalinówka kupiłbym stihla albo Husqvarna do takiej roboty to mi w zupełności wystarcza, mam ME na miejscu i 2 lata gwarancji wiec jakby cos sie działo nie musze tego chinola wysyłać a kosztuje 1/3 markowej kosy wiec moge sobie co 2 lata wymieniać i wyjdę na 0 po 6 latach użytkowania także pytanie czy jest sens kupować markową które też się może rozsypać po 2 latach jak i nie szybciej ...

    mam do niej też tarcze z ząbkami do ścinania krzaków ale trzeba ją mocno piłować żeby nie stawała, a przez pierwsze 5h nie można jej na maksa piłować ... ale też daje radę

    tak to wyglądało po 30min, od dołu zdjęcia były haszcza jak dalej ...

  11. #471

    Domyślnie

    Moją leciwą Huską z 4 zębnym nożem wykosiłbym to do gołej gleby.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  12. #472

    Domyślnie

    to bylo moje pierwsze w życiu koszenie nie oczekiwałem cudów chcialem mieć możliwość wejścia na działke bo się po prostu nie dało chodzić przez niektore jej części, do moich potrzeb ten chinol mi wystarcza.

  13. #473

    Domyślnie

    Cytat Napisał martingg Zobacz post
    to bylo moje pierwsze w życiu koszenie nie oczekiwałem cudów chcialem mieć możliwość wejścia na działke bo się po prostu nie dało chodzić przez niektore jej części, do moich potrzeb ten chinol mi wystarcza.
    Nie odbieraj źle mojego wpisu, chciałem podpowiedzieć, że najlepsze efekty przy takich chaszczach daje 4-ząb, a i kosa ma sporo lżej niż z tarczą tnącą. Pzdr.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  14. #474

    Domyślnie

    Co myślicie o tym: Kosa spalinowa Makita EM2600U?

  15. #475

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Nie odbieraj źle mojego wpisu, chciałem podpowiedzieć, że najlepsze efekty przy takich chaszczach daje 4-ząb, a i kosa ma sporo lżej niż z tarczą tnącą. Pzdr.
    nie odbieram w instrukcji jest zeby przez 2 pełne zbiorniki ciąć tylko na żyłce więc się z nią pierdzieliłem ...

  16. #476
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    A jaką masz żyłkę? Ja zamieniłem okrągłą 2,4 mm na kwadratową 2,7 mm i różnica jest wyraźna na korzyść oczywiście tej drugiej.

  17. #477

    Domyślnie

    a żebym to ja wiedział taka jaka była w zestawie kosa leży i odpoczywa obecnie w użyciu jest piła ....

    Ostatnio edytowane przez martingg ; 26-07-2018 o 13:02

  18. #478
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    moto&trend

    Zarejestrowany
    May 2018
    Skąd
    Rybnik
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam,
    zastanawiam się nad STIGA SBC 252D
    do wykaszania mam 36a koło domu obrzeża oraz 1ha pola traw nie koszone od dawna co innego polecacie od około 800 do 1200zł

  19. #479
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zagorski-tomasz

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    mazowieckie
    Kod pocztowy
    08-452
    Posty
    331

    Domyślnie

    To chińska maszyna,nie warto w nią inwestować,jak możesz to troszkę dołóż i zobacz Solo 137SB

  20. #480
    ELITA FORUM (min. 1000)
    piotrmak

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Szubin
    Kod pocztowy
    89-200
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Cytat Napisał wojgoc Zobacz post
    mam takie same zdanie - kupowanie do użytku domowego Stihla czy innej markowej kosy mija się z celem.
    Też tak uważam.
    Z wiekiem, a zaraz będzie 5 z przodu po nabyciu pewnego doświadczenia życiowego przesiadłem się na stihle (mała podkaszarka , piła łańcuchowa, odkurzacz- dmuchawa, opryskiwacz), husqwarny (nożyce do żywopłotu), kawasaki (duża kosa spalinowa) i zabawa w ogrodzie stała się nudna i monotonna. Wszystko pracuje normalnie, po zimie zawsze wszystko zapala, zapomniałem gdzie znajdują się najbliższe serwisy i najgorsze jest chyba to , że nawet jak zapomnę zlać paliwo na zimę to też niestety to zawsze zapala na wiosnę. Nic się nie łamie, nic nie odpada po kilku godzinach pracy, zwyczajna nuda na ogrodzie
    Do dzisiaj mam jeszcze agregat prądotwórczy NAC-a ok. 10 letni z "falującymi obrotami" , poniosło mnie i kupiłem rok temu tą dużą kosę NAC-a, tą chyba 5 km i znowu poczułem adrenalinę.
    Agregat daje mi dużo szczęścia jak w ogóle zapali w niskiej temperaturze, dlatego trzymam go w ciepłym pomieszczeniu, dwa różne serwisy poddały się z naprawą obrotów bo podobno za stary jest i brak części. Prawdopodobnie problem z jakością materiału użytą do produkcji zaworów. Jak ustawią że zimny zapala to gorący klekocze, że nie da się użytkować. Falowanie obrotów jest sporadyczne i daje dużo szczęścia jak nic się nie spali w domu elektrycznego.
    Kosa Demon mocy jak wkręci się na 60% obrotów stihla to już jestem szczęśliwy. Demon mocy to może jest ale nie demon obrotów.Ta jakość pracy, te obroty na żyłce!!!. Normalnie szok. No i drgania na rączce bezcenne. Kto nie pracował markowym sprzętem tego nie zrozumie, no i jak stawy łokciowe 30 letnie to nie poczuje
    A teksty: dwa razy kosiłem i nic się nie stało, Agroma składana w Polsce, markety przyjmują reklamacje, po co przepłacać jak taniej też można kosić, wolę kupić 4 sztuki po dwa lata gwarancji w tej samej cenie to można sobie tam z tyłu wsadzić. Każdy ma wybór. Jak kogoś kręci i podnieca to czemu nie

Strona 24 z 28

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony