dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar franelka1
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    305
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie Co to znaczy "linia ogrodzenia"?

    Witam,

    moje pytanie dotyczy zapisu w warunkach przyłączenia prądu, gdzie jest napisane "szafka pomiarowa nad złączem kablowym w linii ogrodzenia". Mam już postawioną szafkę, ale po jej postawieniu gmina nakazała, aby stawiając ogrodzenie trochę ściąć go na rogu, gdzie stoi szafka, przez co ewidentnie znajdzie się ona poza ogrodzeniem.

    Czy tak może być? Czy też taki zapis jak powyżej oznacza, że szafka powinna być przestawiona i znaleźć się faktycznie w ogrodzeniu (ale wtedy na terenie mojej działki)? Kto wtedy powinien przestawić szafkę? Czy też należy ten zapis interpretować, iż szafka ma być w granicy działki i wszystko jest ok?

    Muszę to wyjaśnić zanim zrobię docelowe ogrodzenie.

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Cytat Napisał franelka1 Zobacz post
    Witam,

    moje pytanie dotyczy zapisu w warunkach przyłączenia prądu, gdzie jest napisane "szafka pomiarowa nad złączem kablowym w linii ogrodzenia". Mam już postawioną szafkę, ale po jej postawieniu gmina nakazała, aby stawiając ogrodzenie trochę ściąć go na rogu, gdzie stoi szafka, przez co ewidentnie znajdzie się ona poza ogrodzeniem.

    Czy tak może być? Czy też taki zapis jak powyżej oznacza, że szafka powinna być przestawiona i znaleźć się faktycznie w ogrodzeniu (ale wtedy na terenie mojej działki)? Kto wtedy powinien przestawić szafkę? Czy też należy ten zapis interpretować, iż szafka ma być w granicy działki i wszystko jest ok?

    Muszę to wyjaśnić zanim zrobię docelowe ogrodzenie.
    Rozumiem, że zdanie: "...ewidentnie znajdzie się ona poza ogrodzeniem." oznacza na zewnątrz ogrodzonej działki? Jeśli tak, to specjalnie się tym nie stresuj - przecież szafkę ZK i pomiarową stawiał i odbierał Zakład Energetyczny, co prawda nie było jeszcze ogrodzenia, ale jeśli tylko nie będzie ona przed płotem (wewnątrz działki), to nie myślę, żeby mieli zastrzeżenia.
    Głównie chodzi o to, żeby dostęp do szafki był możliwy bez wchodzenia na Twój teren - bez przekraczania ogrodzenia (jak np "zapomnisz" zapłacić za prąd i będą chcieli odłączyć).
    Ostatnio edytowane przez przemo1 ; 22-01-2014 o 00:23
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  3. #3
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar franelka1
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    305
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał przemo1 Zobacz post
    Rozumiem, że zdanie: "...ewidentnie znajdzie się ona poza ogrodzeniem." oznacza na zewnątrz ogrodzonej działki?
    No właśnie na zewnątrz, z 5 m od ogrodzenia. Urząd każe nam ściąć róg ogrodzenia z powodu drogi dojazdowej do osiedla biegnącej obok działki, aby zapewnić lepszą widoczność jadącym nią samochodom.

    Przekazałam stanowisko Urzędu do PGE dwa lata temu, ale nie zareagowali.

    Rozumiem, że nie mam się co martwić, tylko stawiać ogrodzenie.

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    GraMar

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Marki
    Kod pocztowy
    05-270
    Posty
    1.299

    Domyślnie

    To niech od Ciebie miasto łaskawie odkupi teraz narożnik działki i na swój koszt przestawi Wam szafkę, załatwi papiery, geodetę, itp itd


    Cytat Napisał franelka1 Zobacz post
    Witam,

    moje pytanie dotyczy zapisu w warunkach przyłączenia prądu, gdzie jest napisane "szafka pomiarowa nad złączem kablowym w linii ogrodzenia". Mam już postawioną szafkę, ale po jej postawieniu gmina nakazała, aby stawiając ogrodzenie trochę ściąć go na rogu, gdzie stoi szafka, przez co ewidentnie znajdzie się ona poza ogrodzeniem.

    Czy tak może być? Czy też taki zapis jak powyżej oznacza, że szafka powinna być przestawiona i znaleźć się faktycznie w ogrodzeniu (ale wtedy na terenie mojej działki)? Kto wtedy powinien przestawić szafkę? Czy też należy ten zapis interpretować, iż szafka ma być w granicy działki i wszystko jest ok?

    Muszę to wyjaśnić zanim zrobię docelowe ogrodzenie.
    Dom: 1-piętrowa kostka 13m x 11m, dach 2-spadowy, strych, WG, bez piwnic. Ocieplenie: styrodur 8cm, 15 cm styro na elewacji i nad użytk piętrem, 10 cm dom/garaż ściana i sufit. Na chudziaku 10cm styro 0,037. Okna 3-szyb Vidok, przemarzający środkowy słupek, ościeżnica profil AlphalinePlus.
    Pow ogrzewana liczona wewn pomieszczeń ok 196 m2, kubatura ok 520 m3 plus kotłownia 13 mkw. Instalacja c.o.- 14 grzejników 22cv+ 4 drabinkowe, Junkers Smart 14-3C, zasobnik Junkers 120-5Z, sterownik FW120.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony