dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 23
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    KirkoS

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Pruszków
    Kod pocztowy
    05-800
    Posty
    4

    Domyślnie Isomur - pomysł na zastąpienie - izolacja płyty fundamentowej

    Planuję budowę domu opartą o płytę fundamentową - ocieplona 10 cm XPS.

    Aby uniknąć przegrody cieplnej na łączeniu płyty i ścian nośnych myślałem o zastosowaniu Isomuru - ale piekielnie drogi. Ściany będę miał z ceramiki - beton komórkowy odpada ze względu na parametry akustyczne + podmokły teren.

    Co myślicie aby zamiast Isomuru zastosować jedną warstwę betonu komórkowego lub pustaków keramzytowych (w przypadku tych drugich nie znam ceny).

  2. #2

    Domyślnie

    Poczytaj na temat pustaków ceramicznych zasypanych perlitem, jest tu na forum chyba temat o tym.

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Piotr Kniaziuk
    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Zgorzelec
    Kod pocztowy
    59-900
    Posty
    160

    Domyślnie

    http://www.przewodnik-budowlany.com....-legalet_2.jpg

    Ludzie już dawno temu wiedzieli jak likwidować mostki termiczne, kiedy nie było jeszcze tych drogich wynalazków.
    Piotr Kniaziuk
    Specjalista ds. Badań i Analiz w Laboratorium Budowlanym

  4. #4

    Domyślnie

    od isomuru raczej trzymaj sie z dala, slaby to material jest
    pozdrawiam

    Andrzej

    Zapraszam na moja budowe na http://z500.pl/plac-budowy/Z216/355/...ony-garaz.html

  5. #5

    Domyślnie

    No a ja się podepne. Jest jakaś alternatywa dla tego isomuru?

    Mam ściany po obwodzie domu około 54 mb. Na fundamencie bloczke, na ścianie silikaty... Jakiej straty moge sie spodziewac do fundamentu?

    Czym to skutecznie odciąć? I czy warto w ogóle tym się przejmować, skoro fundament mam ocieplony 8cm do ławy, a na ścianie będę również miał (co oczywiste) ocieplenie???
    Dziennik budowy wariacji "Heliosa" - zapraszam wszystkich udzielający dobrych rad

    Dom piętrowy 220 m2 (w tym nieogrzewany garaż 32 m2), ściany silikat drążony, EPS 20 cm 0,031, strop nad piętrem 25 cm EPS 0,40, podłoga 15 cm EPS 0,38, PC PPC C10 inverterowa, Dz spiralne 720 mb rury na obszarze ok 500m2, okna 3szybowe Avante, Rekuperator Thessla Green 400, PV 5,08 kWp grunt, wystawa prawie południowa

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    8cm mało .

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    stefan_ems

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    47-300
    Posty
    276

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ifarrg Zobacz post
    No a ja się podepne. Jest jakaś alternatywa dla tego isomuru?
    Polecam tak jak w pliku PDF:
    http://ptcer.pl/mccm/pl/szczegoly-artykulu/63/1/368

    Ja tak zrobiłem u siebie pomimo oporu kierbuda i murarza, wynikającego z ich niewiedzy.
    Pzdr.

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    combo

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-825
    Dzielnica
    Szczęsne
    Posty
    127

    Domyślnie

    Cytat Napisał yendrek3 Zobacz post
    od isomuru raczej trzymaj sie z dala, slaby to material jest
    Na jakiej podstawie tak twierdzisz? Alternatywa do Isomuru jest ocieplenie ścian fundamentowych z obu stron.

    Cytat Napisał KirkoS Zobacz post
    Aby uniknąć przegrody cieplnej na łączeniu płyty i ścian nośnych myślałem o zastosowaniu Isomuru
    Co do martwienie sie o cześć cokolowa przy płycie fundamentowej to nie ma to sensu. Tam nie ma potrzeby stosowania Isomuru tylko przy zwykłych fundamentach ma to sens.
    Ostatnio edytowane przez combo ; 20-03-2014 o 10:20

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Cytat Napisał stefan_ems Zobacz post
    Polecam tak jak w pliku PDF:
    http://ptcer.pl/mccm/pl/szczegoly-artykulu/63/1/368

    Ja tak zrobiłem u siebie pomimo oporu kierbuda i murarza, wynikającego z ich niewiedzy.
    Pzdr.
    jak na takie coś się nie złościć ... przestawia się jakieś liche rozwiązanie z pustaczkami z perlitem w obliczu izolacji termicznej.
    No ty za to masz wiedzę normalnie wiesz typowo narcyz czy co ... zapewniam cie że nie wiesz nic o budownictwie prócz twoich
    domyśleń na ten temat.

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    stefan_ems

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    47-300
    Posty
    276

    Domyślnie

    Cytat Napisał מרכבה Zobacz post
    ... przestawia się jakieś liche rozwiązanie z pustaczkami z perlitem w obliczu izolacji termicznej.
    No ty za to masz wiedzę normalnie wiesz typowo narcyz czy co ... zapewniam cie że nie wiesz nic o budownictwie prócz twoich
    domyśleń na ten temat.
    Nie rozumiem.
    To do mnie, czy do pana dr hab. inż. Mirosława Żukowskiego, profesora Politechniki Białostockiej?

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    To porównaj to do 20cm czy 30cm izolacji termicznej. o to mnie chodziło.

    plus cena http://www.icmarket.pl/perlit-polska...m-p-10502.html

    ale muszę Ciebie tu przeprosić bo ponieważ wyjechałem widać nie potrzebnie.
    To taki rozstrojenie formułowe i co raz bardziej człowiek się wścieka ...
    Ostatnio edytowane przez מרכבה ; 20-03-2014 o 12:37

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    stefan_ems

    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    47-300
    Posty
    276

    Domyślnie

    Cytat Napisał מרכבה Zobacz post
    To porównaj to do 20cm czy 30cm izolacji termicznej. o to mnie chodziło.
    plus cena http://www.icmarket.pl/perlit-polska...m-p-10502.html
    ale muszę Ciebie tu przeprosić bo ponieważ wyjechałem widać nie potrzebnie.
    To taki rozstrojenie formułowe i co raz bardziej człowiek się wścieka ...
    Słuchaj no Panie "Arab" (przepraszam, ale nie umiem przeczytać nicka)
    Tematem wątku jest "Isomur - pomysł na zastąpienie". Oczywiście ze można inaczej, ale wtedy nikt nie szuka alternatywy dla isomuru.
    Dlaczego straszysz wysokimi cenami perlitu, skoro za EP180 (a taki w zupełności wystarczy) zapłaciłem z przesyłką 169 zł netto?
    Ile potrzeba? Mi wyszło ok. 50% pojemności pustaka, razy długość. Koszty przejrzyste i każdy może sobie łatwo policzyć i porównać z isomurem.
    Co się zyskuje/traci? Można poczytać tutaj:
    http://www.perlit-polska.pl/cont/sta...pandowanym.pdf
    Co jeszcze potrzeba by podjąć świadomą decyzje "nie wiedząc nic o budownictwie prócz swoich domyśleń na ten temat"?

    Pozdrawiam

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Co jeszcze potrzeba by podjąć świadomą decyzje "nie wiedząc nic o budownictwie prócz swoich domyśleń na ten temat"?

    Pozdrawiam
    to nie są domysły, a ta metoda to pół środek i nie potrzeba w domu żadnych ciepłych pustaków tylko dobrą izolację.

    http://alegratka.pl/ogloszenie/perli...FcuWtAod_moAcA

    http://www.perlipol.com.pl/cennik
    Ostatnio edytowane przez מרכבה ; 21-03-2014 o 12:14

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał מרכבה Zobacz post
    8cm mało .
    Może i tak, ale więcej, niż zero. Plus, że 8 cm XPS, więc w sumie ten materiał, co powinien być i ocieplane od ławy. Od ziemi do wysokości prawidłowego ocieplenia dorzucę jeszcze kilka cm (uzależnione od tego, ile cm będzie w końcu na ociepleniu ścian.

    Cytat Napisał מרכבה Zobacz post
    To porównaj to do 20cm czy 30cm izolacji termicznej. o to mnie chodziło.
    Tylko jak zrobić te 20 czy 30 cm izolacji, kiedy nie ma sie płyty fundamentowej? Jak odciąć (albo przynajmniej próbować) mostek liniowy, kiedy nie ma się płyty, a na obustronne ocieplenie fundamentów już za późno???

    Cytat Napisał מרכבה Zobacz post
    to nie są domysły, a ta metoda to pół środek i nie potrzeba w domu żadnych ciepłych pustaków tylko dobrą izolację.
    Jeszcze raz tylko mogę zapytać, jak zrobić tą dobrą izolację, jak się ma już fundamenty? Czy jeśli porównam silikaty na fundamencie, a ten sam materiał, ale odcięty jedną warstwą ceramiki zasypaną perlitem, to ile ciepła na rok ukradnę złodziejowi ciepła, jakim są fundamenty?

    Wiecie, tu nie ma się co denerwować, mądrować, unosić. Płyta fundamentowa to jest nowość w porównaniu z tradycyjnymi fundamentami. Myślę, że dziesiąt procent architektów w Polsce nigdy ani nie projektowało płyty, ani dwustronnego ocieplenia na fundamentach. To nie jest wina ludzi budujących się, że później szukają informacji, jak naprawić to, co można było rozwiązać inaczej. I że szukają alternatywy..
    Ostatnio edytowane przez Ifarrg ; 21-03-2014 o 18:38
    Dziennik budowy wariacji "Heliosa" - zapraszam wszystkich udzielający dobrych rad

    Dom piętrowy 220 m2 (w tym nieogrzewany garaż 32 m2), ściany silikat drążony, EPS 20 cm 0,031, strop nad piętrem 25 cm EPS 0,40, podłoga 15 cm EPS 0,38, PC PPC C10 inverterowa, Dz spiralne 720 mb rury na obszarze ok 500m2, okna 3szybowe Avante, Rekuperator Thessla Green 400, PV 5,08 kWp grunt, wystawa prawie południowa

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	fu Nydar 3 zew -5.jpg
Wyświetleń:	565
Rozmiar:	85,8 KB
ID:	249948 proszę bardzo Kolega tu ma zrobione 30cm w ścianie 15 EPS'a i 15 Ekoibra i 18cm w posadzce.
    Ściana fundamentowa z bloczków betonowych.

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Jeszcze raz tylko mogę zapytać, jak zrobić tą dobrą izolację, jak się ma już fundamenty?
    do poziomu ławy dać konkretną izolację, to samo od środka.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	fu N.jpg
Wyświetleń:	286
Rozmiar:	98,5 KB
ID:	249949 U 0,08 ... całkowita strata tego fragmentu to jest 0,3 W/K * dt = Heat flow .

    Myślę, że dziesiąt procent architektów w Polsce nigdy ani nie projektowało płyty
    architekt to jest artysta plastyk ... zawłaszcza sobie prawa konstruktora do płyty.
    Ok niech sobie robi, ale też wypadało by żeby co pomniejsze budynki konstruktor od a do z mógł sam zaprojektować bez udziału artysty plastyka.

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał combo Zobacz post
    Na jakiej podstawie tak twierdzisz? Alternatywa do Isomuru jest ocieplenie ścian fundamentowych z obu stron.



    Co do martwienie sie o cześć cokolowa przy płycie fundamentowej to nie ma to sensu. Tam nie ma potrzeby stosowania Isomuru tylko przy zwykłych fundamentach ma to sens.
    Ano na takiej ze cena jest szokujaca a sam material bez szalu. Do tego Kirko pisal ze bedzie plyta fundamentowa a nie lawy
    pozdrawiam

    Andrzej

    Zapraszam na moja budowe na http://z500.pl/plac-budowy/Z216/355/...ony-garaz.html

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	fup N.jpg
Wyświetleń:	215
Rozmiar:	79,8 KB
ID:	249951 bez szału nawet więcej straty idzie niż powyżej !! tak że trzeba podchodzić z umiarem do niepokalanych dogmatów o płytach .. bo pasuje strefę brzeogową zrobić i już wynik i jest inny zresztą ona musi być przy posadowieniu Hf <lub równym 0,4 m
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Fu N2 opaska i płyta ....jpg
Wyświetleń:	212
Rozmiar:	87,6 KB
ID:	249953 strefa brzegowa Panowie się tu liczy najbardziej

  19. #19
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar St@nley
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    woj. mazowieckie
    Posty
    645

    Domyślnie

    Cytat Napisał מרכבה Zobacz post
    do poziomu ławy dać konkretną izolację, to samo od środka.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	fu N.jpg
Wyświetleń:	286
Rozmiar:	98,5 KB
ID:	249949 U 0,08 ... całkowita strata tego fragmentu to jest 0,3 W/K * dt = Heat flow .

    architekt to jest artysta plastyk ... zawłaszcza sobie prawa konstruktora do płyty.
    Ok niech sobie robi, ale też wypadało by żeby co pomniejsze budynki konstruktor od a do z mógł sam zaprojektować bez udziału artysty plastyka.
    Koledzy, czy przy takim ociepleniu fundamentów warto dodatkowo bawić się w ceramikę z perlitem?
    Bo coś mi się wydaje,że to gra nie warta świeczki. Do tego jakoś mam obawy stawiać 2 pełne piętra z silki na ceramice.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez*tytułu.jpg
Wyświetleń:	283
Rozmiar:	70,3 KB
ID:	267577
    "Jutro to dziś, tyle że jutro..."

    Projekt E-109 piętrowy 160 m2 + garaż nieogrzewany, całość podłogówka+dwie drabinki, okna 3 szybowe V82, ściany silka E24+25cm grafit, podłoga 28cm EPS, fundamenty 20cm zew+10cm wew EPS aqua, poddasze 45 cm celulozy pod wiązarami, OZC: ΦHL 5476W, PC PW Panasonic seria H 1f 9 kW, PV 8.68kW + Sofar 8.8KTL-X

  20. #20

    Domyślnie

    To postaw na isomurze bez obaw.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony