dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 312 z 479
Pokaż wyniki od 6.221 do 6.240 z 9569
  1. #6221
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar malka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    23.610
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

    Domyślnie

    Mając do dyspozycji taką powierzchnię i te płytki mój koncept byłby taki:
    Ściana z drzwiami, malowana, w kolorze płytek, lub w kolorze dekoru (dowolność zupełna)
    Ściana z szafką szafka super od dołu biała płytka dekor, lustro dekor. To będzie juz wystarczający element dekoracyjny, więc półeczka out
    Ściana z wc i częściowo z kabiną - biała płytka do wysokości kabiny. Mam wrażenie, że to ta sama wysokość co dekoru nad szafką (jeśli nie , to dołożyłabym jeden rządek białej płytki nad lustrem i dekorem, tak by kończyły się na jednej wysokości
    Ściana z umywalką , płytki w kabinie plus nad umywalką, zrezygnowałabym z ramki z dekoru wokół lustra, jęśli jednek musi być tam jakiś akcent "dekorowy" , to moze być to poziomy pasek tuż nad umywalką, oczywiście na szerokość całej płytki.

    taką mam wizję


    choc znając siebie jeszcze bardziej okroiłabym płytki

    ps i nie bardzo widzi mi się wcet na wprost drzwi, ale to pewnie już zmianie nie podlega?

    edit

    i zrezygnowałabym z tej przytłaczającej belki z oświetleniem, chyba,że to zabudowa jakiejś instalacji, wtedy raczej w kolorze ścian lub sufitu, nie kontrastowa

  2. #6222
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Pawlaczka

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Kraków
    Posty
    3

    Domyślnie

    WItajcie,

    jestem w trakcie przygotowywania wizualizacji łazienki więc jeśli ktoś ma jakieś uwagi to chętnie wysłucham Ja największy problem mam z płytkami na ścianę.
    Na podłogę wybrałam PARADYŻ HASEL (http://www.paradyz.com/system/cms/ca...jpg?1375953896)
    Niestety nadal walczę ze ścianami. Wymarzyły mi się płytki 60x60 w jasnym kolorze (odcienie bieli beżu) ale niestety nie mogę nic znaleźć w rozsądnej cenie. - Kładł może ktoś z Was takie większe płytki?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	łaz2.jpg
Wyświetleń:	137
Rozmiar:	60,1 KB
ID:	230548Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	łaz3.jpg
Wyświetleń:	116
Rozmiar:	66,9 KB
ID:	230549Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	łaz4.jpg
Wyświetleń:	94
Rozmiar:	81,3 KB
ID:	230550

    Z góry dzięki za pomoc. Mam nadzieję, że mój projekt kogoś z Was zainspiruje

  3. #6223
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    cecelka

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Posty
    3

    Domyślnie

    Umywalka jest w tym miejscu ponieważ potrzebuję miejsce do przechowywania, stąd ta półka na przeciwległej ścianie .

    To jest pierwsza wersja, człowiek od projektu to w sumie nie miał ode mnie zbyt wiele konkretów odnośnie projektu. Rozkład plus wymiary.

    Malka super masz pomysły. Pod belką nie ma nic, więc można się jej pozbyć. Nie miałam z kim wcześniej tego przedyskutować, a jakoś nie mogłam się zebrać do pytania tutaj.

    Dziękuję.

  4. #6224

    Domyślnie

    Czy ktoś orientuje się może na jakiej wysokości zamontować baterie podtynkową na ścianie względem umywalki nablatowej żeby się wygodnie korzystało.Mam w projekcie 2 płytki 15cm deski licząc od blatu a umywalka ma jakieś 9cm wysokości od blatu i około 5-6cm wpuszczone w blat. Czy muszę dodać jeszcze jedną płytkę?

  5. #6225

    Domyślnie

    cecelka projektanta chyba wyobraźnia za bardzo poniosła z tymi dekoramiCo za dużo to niezdrowo.

  6. #6226

    Domyślnie

    Cytat Napisał adibu Zobacz post
    Czy ktoś orientuje się może na jakiej wysokości zamontować baterie podtynkową na ścianie względem umywalki nablatowej żeby się wygodnie korzystało.Mam w projekcie 2 płytki 15cm deski licząc od blatu a umywalka ma jakieś 9cm wysokości od blatu i około 5-6cm wpuszczone w blat. Czy muszę dodać jeszcze jedną płytkę?

    najlepiej sobie przymierz baterię i umywalkę, bo to trochę zależy od wielkości umywalki.
    w wc mam wolnostojącą baterię montowaną na blacie obok umywalki i odległość jaką stumień wody ma do pokonania do dna umywalki to ok. 20-25 cm. brzeg umywalki wystaje ok. 10 cm ponad blat, ale umywalka ma średnicę 35 czy 40 cm, więc łapki można swobodnie włożyć (chlapie się umiarkowanie. im młodszy lub bardziej męski osobnik tym większy rozprysk wokoło )
    natomiast w głównej łazience baterię mam montowaną na brzegu umywalki i ta odległość jest mniejsza - ok. 17-20 cm. tyle że umywalka ma wymiary ok 45x70, więc nie ma problemu z umieszczeniem odnóży pod wodą (i tu już się nic nie chlapie, bez względu na wiek i płeć korzystającego hehe)
    poga-duś-ki
    (od 33 podstrony - akcja przedpokój. za wszelką pomoc będę ogromnie zobowiązana)
    -----
    Już mieszkam i w tzw. międzyczasie walczę z meblowaniem, urządzaniem i wiecznie za małą liczbą zer na koncie, którą mogłabym przeznaczyć na ten cel


  7. #6227

    Domyślnie

    Witajcie
    Dostałam wizualizacje mojej łazienki. Bardzo proszę o poradę. Nie pasuje mi ta ściana z ubikacją dziwnie urywa się ten pasek z czarnymi kwiatami. Wolałabym także zamiast tych czarnych dekorów kwiatowych takie popielate z tej kolekcji też kwiatowe tylko czy wówczas ten wąski pasek zostaje czarny czy tez dać popielaty.
    Bardzo proszę o pomoc i dziękuję.




    Ostatnio edytowane przez Marzenka11 ; 19-12-2013 o 18:11

  8. #6228

    Domyślnie

    Witam
    Jak już mnie przyciśnie do muru to zaglądam na forum w poszukiwaniu ratunku Jak do tej pory Wasze rady zawsze były trafione więc mam nadzieję, że i tym razem tak będzie.
    Kochani przymierzam się do zakupu płytek do łazienek. Do łazienki na dole wybrałam kolekcję Amsterdam z Ceramiki Końskie a do górnej Werbenę z Cersanitu. Wybór płytek jest ostateczny, bo mam już serdecznie dość zastanawiania się nad tym i gdybania. Teraz z kolei mam problem, bo nie wiem ile mam zamówić płytek szarych a ile jasnych a ile dekorów no i oczywiście podstawowy problem jak to rozłożyć na ścianach. Stałam w tych moich łazienkach i myślałam i myślałam i myślałam... No kurcze jakoś nie widzę tego I tu mi do głowy przyszło forum. Podpowiedzcie mi kochani (ale jak krowie na rowie bo mam dwie lewe ręce do takich rzeczy) jakiś łopatologiczny, nawet najprostszy program do projektowania łazienek. Taki żebym choć w przybliżeniu mogła sobie rozplanować jak poukładać te płytki. Łazienkę mam długą wąską z oknem na wprost wejścia. Po lewej stronie ściana jest wolna i tylko jest na niej grzejnik grafitowy. Ściana po prawej ma (patrząc od wejścia) najpierw umywalka potem miska wc potem prysznic. Proszę podpowiedzcie jak można to rozłożyć żeby było fajnie. Chciałabym dać na tą pustą ścianę taki potrójny dekor z panoramą Amsterdamu, bo mi się podoba cholernie Ale nie wiem czy na jasnym czy na szarym tle. I jak ułożyć te płytki na tej powiedzmy zabudowanej ścianie żeby się nie gryzły ze sobą. Podłoga będzie ciemno grafitowa - bodajże te płytki Dalia z tej kolekcji. Najprościej byłoby wkleić teraz zdjęcie z projektu tej łazienki ale nie mam pod ręką męża Jeśli ktoś będzie chętny do pomocy a potrzebne okaże się takie zdjęcie czy wymiary czy co tam kolwiek innego to oczywiście wkleimy jakimś cudem
    Bardzo Was proszę o pomoc bo jestem już tak zmęczona tą budową, że nic mnie nie cieszy a te cholerne łazienki mnie już wkurzają.
    A w ogóle podobają Wam się te płytki czy wiocha? Wyraźcie swoją opinię - jestem otwarta na krytykę.
    Pozdrawiam
    Agnieszka

  9. #6229
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar AniaS79
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    1.617

    Domyślnie

    Agnieszko płytki jednym się będą podobać innym nie. Mnie osobiście same bazowe nawet się podobają, ale dekorom mówię stanowcze NIE. Jednak ja z tych, które wolą dać uniwersalną bazę i dowolność koloru tam, gdzie można go łatwo zmienić (np. na malowanej części ścian). Osobiście wolałabym urządzić łazienkę tak, by płytki były tylko w miejscach, w których jest to koniecznie, resztę powierzchni pomalować i na przykład na tej Twojej pustej ścianie powiesić zdjęcie Amsterdamu (i móc je potem zmienić) zamiast dawać tam dekor - niezmienny na ładnych parę lat.

    Najprostszym i dostępnym gratis programem jest chyba wersja demo PRO100, ale z tego, co pamiętam, nie ma w nim możliwości zapisu projektu (co mnie mocno wkurzało).
    Jeśli nie chcesz/nie możesz zlecić zadania projektantowi, możesz spróbować z "projektem" z salonu, w którym kupisz płytki. Z reguły zawarty w cenie i czasem ta cena nie odbiega mocno nawet od internetowej. Od razu zapowiem, że idealny nie będzie, ale za to będziemy mieli bazę do zmian, a Ty będziesz mogła sobie wyobrazić swoją przyszłą łazienkę, automatyczne też będziesz mieć wyliczoną niezbędną ilość płytek + zapas.
    Jeśli znajdziesz salon, który zaoferuje projekt, to pewnie w pierwszej wersji dostaniesz "wypłytkowaną" całą łazienkę od dołu do góry, z wykorzystaniem wszystkich dostępnych w kolekcji dekorów. Nie mogą Ci jednak wcisnąć czegoś, co Ci się nie podoba, więc ostateczna wersja, którą na pewno pomożemy Ci tu wyłonić, może być całkiem ok

    PS. Zwróciłaś uwagę na to jaką wielkość mają płytki podłogowe, a jaką ścienne? Pytam, bo jestem ciekawa czy będzie się dało położyć je tak, by fugi z podłogi łączyły się z tymi na ścianach (mój konik ).

  10. #6230

    Domyślnie

    Aniu S79 Dziękuję za odpowiedź. Niestety fugi z podłogi nie zejda się z fugami na ścianie Też zwracam na to uwagę i "wygodnie mi" jak się schodzą jednak wybierając płytki musiałam pójść na kompromis. Te kolekcje, w których się schodziły ie bardzo mi podchodziły. Stwierdziłam, że jakos się z tym pogodzę. A z tym projektem z salonu płytek to już próbowałam. Znalazłam sklep, w którym kupię te płytki po znacznie niższej cenie niż w owych salonach ale to mały sklep i nie oferują tam swoim klientom projektów. Będąc w salonie pytałam o możliwośc zrobienia takowego projektu (za odpłatnością oczywiście) to paniusia z ironią odesłała mnie do sklepu, w którym dokonam zakupu Obejdzie sie - pomyślałam Mogłabym pojechać gdies do większego miasta ale za dużo z tym zachodu, nie mam na to czasu Jak się dzisiaj ogarnę to spróbuję się przymierzyć do tej wersji, którą mi poleciłaś i coś wykombinuję może.
    Co do całej wykafelkowanej łazienki to u mnie przemawia za tym obecność dzieciaków, które z pewnością upaćkałyby mi tą ścianę szybciej niż sądzę zapewne

  11. #6231
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Pessos855

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Kościerzyna
    Kod pocztowy
    83-400
    Posty
    6
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witam,

    co sądzicie o takim ułożeniu płytek w łazience? Może jakieś macie sugestię aby coś zmienić?

    Zastananawiam się nad lustrem w łazience, czy ma być tylko na jednej ścianie czy tak na jednym ze zdjęć również nachodzić na drugą przy drzwiach.

    Przeciwległa ściana jest pusta. Będzie tam tylko kaloryfer - przy samych drzwiach. Zrobić ją przeciętą w połowie dekorami aby była spójna z przeciwległą ścianą czy może lepiej bez dekora lub płytki do niższej wysokości proponujecie jako, że nie są one na tej ścianie konieczne.
    We wnęce raczej zrezygnuję z płytek aby zmieściła się tam pralka otwierana od frontu.
    Może by na tą ścianę i całą wnękę dać jakiś kolor zamiast płytek?

    dzięki za wszelkie sugestie, odpowiedzi pozdrawiam
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	cały1.jpg
Wyświetleń:	98
Rozmiar:	33,2 KB
ID:	231348Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	cały2.jpg
Wyświetleń:	87
Rozmiar:	94,7 KB
ID:	231349Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	projekt.jpg
Wyświetleń:	108
Rozmiar:	84,5 KB
ID:	231350Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	drzwi1.jpg
Wyświetleń:	88
Rozmiar:	39,3 KB
ID:	231351Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	drzwi2.jpg
Wyświetleń:	75
Rozmiar:	29,1 KB
ID:	231352

  12. #6232
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    Pessos855, a bedziesz miał odpowiednią ilość miejsca aby wejść/wyjść spod prysznica nie obijając sie o umywalkę?
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  13. #6233

    Domyślnie

    Pessos855 nie podoba mi sie ze wszystko próbujesz wcisnąć na jedna ścianę.Strasznie ciasno sie tam robi! Moze chociaż zamien miejscami pralkę z kabina żeby można było swobodnie z niej wyjść i wejść?

  14. #6234
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Pessos855

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Kościerzyna
    Kod pocztowy
    83-400
    Posty
    6
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    moniss - miejsca na drzwi dwuskrzydłowe jest akurat - będą one typu Western otwierane zarówno na zewnątrz jak i do środka.

    fajna kobieta - obecnie umywalka jest na przeciwległej ścianie lecz właśnie w takim układzie jest strasznie ciasno i słaby dostęp do pralki. Wnęka prysznicowa jest 90 , drzwi bedą się otwierać na styk przy umywalce więc ze swobodnym dostępem pod prysznic nie bedzie problemu.

    Deweloper o tyle zrobił fuszerkę, że kanaliza idzie sobie po posadce schowana tylko częściowa w sumie na całej długości ściany od brodzika przy którym jest pion do WC. W takim układzie wszystko na tej ścianie chociaż nie jest problematyczne zakrycie tej rury.

  15. #6235
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    moniss - miejsca na drzwi dwuskrzydłowe jest akurat - będą one typu Western otwierane zarówno na zewnątrz jak i do środka.
    Bardziej sie martwię o to, że będzie niewygodnie użytkownikowi.
    A w sprawie płytek:
    - pod prysznicem dekor tylko na ścianie z baterią.
    - ścianę naprzeciw lustra bym tylko pomalowała farbą do łazienek, ale tutaj to właściwie co kto lubi, bo niektórzy nie wyobrażają sobie ściany bez płytek (np. znajoma ma w pełni wykafelkowaną łazienkę ze względu na małe brudne paluszki jej szkrabów)
    Ostatnio edytowane przez moniss ; 22-12-2013 o 21:39
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  16. #6236

    Domyślnie

    PESSOS855 odpowiedz proszę jak zrobić takie wizualki łazienek jak Twoje na poprzedniej stronie, w jakim to programie? Podpowiadano mi tu na forum jeden program ale nie mogę sobie z nim poradzić, może z tym Twoim się zmierzę

  17. #6237

    Domyślnie

    Witam,
    Jesteśmy na etapie wizualizacji naszej górnej łazienki.

    Na tą chwilę wybór padł na płytki Opoczno Avangarde i Opoczno Fargo.

    Łazienka ma 330x310

    Wstępne aranżacje wyglądają następująco:




    Opcja nr 2



    Co należało by zmienić w tych aranżacjach??

    Pozdrawiam
    Adiamo

  18. #6238
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Pessos855

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Kościerzyna
    Kod pocztowy
    83-400
    Posty
    6
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    AGNIESZKA6 jest to program PRO100 - darmowy i raczej prosty do takich bardzo podstawowych wizualizacji.

  19. #6239
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Pessos855

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Kościerzyna
    Kod pocztowy
    83-400
    Posty
    6
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Postanowiłem usunąć ściankę działową i schować pralkę do szafki obok umywalki. Co teraz sądzicie o takiej aranżacji, układzie płytek? Widzicie jeszcze jakieś zagrożenia, które mogłyby wpłynąć na komfort użytkowania ??

    dzięki za dotychczasowe opinie
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	83
Rozmiar:	79,6 KB
ID:	232291   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	75
Rozmiar:	61,3 KB
ID:	232292  

  20. #6240
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pessos855 Zobacz post
    Postanowiłem usunąć ściankę działową i schować pralkę do szafki obok umywalki. Co teraz sądzicie o takiej aranżacji, układzie płytek? Widzicie jeszcze jakieś zagrożenia, które mogłyby wpłynąć na komfort użytkowania ??

    dzięki za dotychczasowe opinie
    Lepiej to wygląda, ale może zrezygnuj z tych wszelkich pasów poziomych i pionowych... Już same wnęki w ścianie kibelkowo-prysznicowej są bardzo dekoracyjne. Można też lustro poszerzyć nad pralkę, więc nie będzie wtedy brakowało dekoru.
    A tak w ogóle, to jakie wymiary ma Twoja łazienka?
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


Strona 312 z 479

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony