dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1

    Domyślnie Lokalizacja powietrznej. pompy ciepła

    Zastanawiam się nad lokalizacją zewnętrznego i wewnętrznego modułu powietrznej w rodzaju Daiking Altherma

    Jednostka zewnętrzna
    Jednostkę zewnętrzną muszę postawić na 4 metrach pomiędzy moją ścianą a sąsiadem. Czy lepiej aby jednostka taka była przy samej ścianie budynku czy na osobnym fundamencie po środku tego pasa? Czy nie będzie problemu z hałasem od strony jednostki na parterze nie ma nic, na górze jest sypialnia. Budynek raczej z materiałów tłumiących dźwięki (silka, dobre okna)

    Jedenostka wewnętrzna
    Planuję jednostkę wewnętrzną z buforem 400l - czy są jakieś. przeciwskazania aby jednostka ta stała w piwnicy (2.5 metra poniżej jednostki zewnętrznej). Piwnica będzie ogrzewana ale temperatura w niej będzie niższa niż w domu ok 18 stopni.

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar plamiak
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Jędrzejów (prawie)
    Posty
    1.237

    Domyślnie

    Tu masz wszystko - nie tylko o Daikinie: https://blog.karbon.com.pl/pc-powiet...-pompy-ciepla/
    Daikin Altherma III 8 kW
    Dom: 130 m2 ogrzewanych podłogówka.
    FV 5,3 kWp E-W
    bogusław:
    Podłogówkę można spokojnie włączyć do czynników usposabiających do wystąpienia a już z całą pewnością do spotęgowania choroby nadciśnieniowej.https://forum.muratordom.pl/showthread.php?75728-ogrzewanie-podłogowe-w-całym-domu&p=1541280&viewfull=1#post1541280
    Nawet najlepiej zrobiona podłogówka może w wielu przypadkach już istniejacych schorzeń układu krążenia bardzo zaszkodzić.
    post #79

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Cytat Napisał jkan997 Zobacz post
    Zastanawiam się nad lokalizacją zewnętrznego i wewnętrznego modułu powietrznej w rodzaju Daiking Altherma

    Jednostka zewnętrzna
    Jednostkę zewnętrzną muszę postawić na 4 metrach pomiędzy moją ścianą a sąsiadem. Czy lepiej aby jednostka taka była przy samej ścianie budynku czy na osobnym fundamencie po środku tego pasa? Czy nie będzie problemu z hałasem od strony jednostki na parterze nie ma nic, na górze jest sypialnia. Budynek raczej z materiałów tłumiących dźwięki (silka, dobre okna)

    i.
    No postaw jednostkę przy samym płocie sąsiada . Na pewno Cie polubi jak mu będzie wyć po nocach

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Cytat Napisał jkan997 Zobacz post
    Zastanawiam się nad lokalizacją zewnętrznego i wewnętrznego modułu powietrznej w rodzaju Daiking Altherma

    Jednostka zewnętrzna
    Jednostkę zewnętrzną muszę postawić na 4 metrach pomiędzy moją ścianą a sąsiadem. Czy lepiej aby jednostka taka była przy samej ścianie budynku czy na osobnym fundamencie po środku tego pasa? Czy nie będzie problemu z hałasem od strony jednostki na parterze nie ma nic, na górze jest sypialnia.
    .
    Daikin ma bardzo cichą jednostkę zewnetrzną .

    Powinna stać tyłem do ściany ponieważ w przypadku silnego wiatru wentylator może mieć problem z pracą

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Maciej Loret

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Pod Bydgoszczą
    Posty
    556

    Domyślnie

    W ubiegłym roku zacząłem grzać PC PW Daikin 8kW i jednostka zewn. jest bardzo cicha. Stoi jakieś 2,5m od płotu ale "hałas" na pewno nie przeszkadza sąsiadowi. Dodatkowo u sąsiada gęste tuje, ja też spróbuję dodatkowo coś przy płocie posadzić.
    Być może przy -20 wentylator bardziej hałasuje, tego na razie nie wiem...Ale wówczas i sąsiad na działce chyba nie koczuje pod tujami...
    Przed decyzją o PC PW posłuchałem dzięki uprzejmości jednego forumowicza Panasonica T-Cap i był nieco głośniejszy ale również nie wahałabym się go postawić w tym samym miejscu. Dla mnie hałas pompy ciepła (na podstawie tylko tych 2 przykładów) jest nieistotnym wymysłem szukających dziury w całym...
    Sypialnię mam nad kotłownią ale w kotłowni sprężarki nie słychać... Ba! Ją trudno usłyszeć z 10m stojąc z boku (przy temp. panujących tej "zimy")...

    Jeśli chodzi o jednostkę wewn. - u mnie stoi w nieogrzewanej byłej kotłowni i tam zimą temp. jest w okolicy 10 stopni Celsjusza.
    Pozdrawiam,
    Maciej Loret

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vr5
    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    2.492

    Domyślnie

    @jkan997

    Potwierdzam - są ciche. Nawet te "wiekowe" oraz większej mocy (10 - 12 kW) czyli z 2 wentylatorami.
    Ogrzewanie: Bez węgla. Gaz z rury, 4 klimy. PC PW 8,0 kW (Daikin Altherma na R32).

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał jkan997 Zobacz post
    Zastanawiam się nad lokalizacją zewnętrznego i wewnętrznego modułu powietrznej w rodzaju Daiking Altherma

    Jednostka zewnętrzna
    Jednostkę zewnętrzną muszę postawić na 4 metrach pomiędzy moją ścianą a sąsiadem. Czy lepiej aby jednostka taka była przy samej ścianie budynku czy na osobnym fundamencie po środku tego pasa? Czy nie będzie problemu z hałasem od strony jednostki na parterze nie ma nic, na górze jest sypialnia. Budynek raczej z materiałów tłumiących dźwięki (silka, dobre okna)

    Jedenostka wewnętrzna
    Planuję jednostkę wewnętrzną z buforem 400l - czy są jakieś. przeciwskazania aby jednostka ta stała w piwnicy (2.5 metra poniżej jednostki zewnętrznej). Piwnica będzie ogrzewana ale temperatura w niej będzie niższa niż w domu ok 18 stopni.
    Zalecam przejrzeć DTR producenta, choćby po to by zweryfikować instalatora czy prawidłowo zamontował urządzenie.

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Fajnie. U mnie w PW producent wymaga 6 metrów wolnej przestrzeni przed jednostką zewnętrzną. Zobacz czy w Daikinie może stać przed tujami...

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    NA upartego Daikin dopuszcza odległość 10 cm z tyłu i 35 cm z przodu

  10. #10
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Maciej Loret

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Pod Bydgoszczą
    Posty
    556

    Domyślnie

    Cytat Napisał fachman19 Zobacz post
    NA upartego Daikin dopuszcza odległość 10 cm z tyłu i 35 cm z przodu
    Dokładnie.
    https://www.daikin.pl/content/dam/do...ual_Polish.pdf

    Choć ta pokrywa była dosyć droga, gdy pytałem:
    Pozdrawiam,
    Maciej Loret

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin225 Zobacz post
    No postaw jednostkę przy samym płocie sąsiada . Na pewno Cie polubi jak mu będzie wyć po nocach
    Nie łapię, skoro jednostka będzie 2 metry od moich okien, i minimum 6 metrów od jego (działka jest jeszcze pusta) z ogrodzeniem po środku to dlaczego ma narzekać. Przecież sam sobie nie postawie czegoś wyjącego pod oknem, a raczej sąsiad nocy w ogrodzie nie spędza.

  12. #12

    Domyślnie

    Współczesne urządzenia nie są problem, ale kiedyś ktoś pisał o procesie między sąsiadami o hałas pompy.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony