dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 53
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar U Jaśków
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Posty
    149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie U Jaśków - Dziennik Budowy

    17.03.2014
    Zabytkowy zakup...
    Plan był , a jakże! ... kupujemy, burzymy, buduuuuujemy, żyjemy, ale hola hola! Przed wydaniem naszej uściubanej w skarpecie kapuchy (bez mała dekadę tam się kisiła) z racji braku w gminie planu zagospodarowania podreptałam ci ja z wnioskiem o warunki zabudowy... i się dowiedziałam, że w zabytku zamieszkałam ( a dokładniej chata którą wynajmowałam od lat kilku do gminnego rejestru zabytków się wpisała, sama chyba, bo się nikt przyznać nie chce)...rozpacz...takie plany, takie szkice, a jaka cudna stodoła!!! Ja tam do zabytków nic nie mam, ale to hodowla pieczarek, zapleśniałe po sam sufit, wiem bo trochę pomieszkałam i z tym grzybkiem o przestrzeń życiową walkę przegrywałam! No trudno...cena atrakcyjna... wóz albo na piechotę... W ten oto sposób rozpoczyna się historia dziennika budowy U Jaśków...a dokładniej w sierpniu 2013 działka wraz z hodowlą fungi (zwana w gminie budynkiem mieszkalnym), przecudną stodołą i studnią do chłodzenia piwa znalazła się w naszym posiadaniu... witamy wszystkich
    Pół roku rwania włosów z głowy... miało być tak: pieczarkarnia znaczy dom w kosmos, nowy na jego miejscu a stodoła zostaje na kolejnych 100 lat wraz ze studnią, niestety ... zostaje zabytkowa purchawa, no i studnia, a stodoła w kosmos i na jej zacnym miejscu nowe nasze domostwo! Szkoda wielka... teraz jednak nic już nie da się zrobić, więc kończymy temat tej gminnej niesprawiedliwości i ruszamy do roboty!!!
    Czas teraźniejszy. Działka ma 19 arów bez haka. Projekt domu będzie mój własny ++ (i się właśnie kończy tworzyć)... więcej szczegółów w następnych postach odnośnie jego powstawania, normalnie radosna twórczość
    Papiery na rozbiórkę stodoły już w starostwie, ekipa do rozbiórki stoi w blokach startowych, impreza pożegnalna stodoły lada dzień... w ostatniej jej drodze towarzyszyć będziemy z aparatem foto i tą smutną nowiną galerię otworzymy w kolejnym odcinku Tymczasem dobranoc internecie!

    PS. Komentarze prosimy zamieszczać w osobnym temacie w dziale Komentarze U Jaśków - do którego link znajdziecie poniżej
    Ostatnio edytowane przez U Jaśków ; 11-09-2014 o 10:26
    PC Viessman Vitocal 200 G moc 9,7 kW +grzałka 3/6/9 kW, odwierty 3x85m, sterowanie pogodowe.
    Pow ogrzewania podłogowego 245m2 +garaż. Dom parter+użytk. poddasze, IV strefa klimatyczna Mazury
    Porotherm 30cm+styro grafitowy Austrotherm 15cm, Dach 28 cm Isover SuperMata, okna 3-szybowe
    OZC 8,9 kW + na CWU około 1,0 kW. Rodzina: 2+Psia mać. PC odpalona 23.11.2016.
    Dziennik U Jaśków
    Galeria zdjęć U Jaśków
    KOMENTARZE MILE WIDZIANE POD TYM LINKIEM: Komentarze U Jaśków

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar U Jaśków
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Posty
    149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    19.03.2014
    Stodoły żal...... żeby zbudować coś nowego, trzeba najpierw zburzyć coś - ale czemu pytam po raz setny akurat tą stodołę?!... mam tylko nadzieję, że mimo braku wszelakich umiejętności architekto-aranżacyjno-różnorakich , to co sobie wymarzyłam chociaż w połowie odda klimat sielsko anielski... jak ta nasza cud-stodoła, która poza sezonem przedstawia się niezbyt atrakcyjnie, ale latem powala na kolana... tu jest naprawdę piękne miejsce...



    a tu trochę z innej perspektywy, w całej okazałości... na tym miejscu stanie nowa chata, trochę bliżej, w podwórko, bo stara stodoła stoi dokładnie w granicy działki (jej tylna północno zachodnia i prawa pn-wsch ściana)


    ... domek będzie w kształcie litery "L", z tym że miejsce załamania będzie w kierunku północnym a całe wnętrze tej "elki" będzie od południa (razem ze wszystkimi głównymi pomieszczeniami... oj będzie ciepło NARESZCIE... bo teraz w naszej pieczarze mamy zimą 12 st w porywach do 16, co nie powala
    wstępny szkic rozmieszczenia pomieszczeń poniżej (plan pierwotny parter i poddasze) teraz jest już trochę pozmieniany. Szanowny Rodzic, który przetwarza moje widzimisię na projekt właściwy, z racji 300 km odległości nanosi moje poprawki w trakcie konsultacji telefonicznych, ciężko tak się porozumieć, ale dajemy radę... wyłącznie dzięki cierpliwości Taty :*





    acha, no i cały zamysł zaczął się z 10 lat temu od kominka "na wylot" do dwóch sąsiadujących oddzielonych od siebie pomieszczeń, przeszklonego rogu domu w kierunku na sad, ...i kuchni letniej (ale o kuchni na razie cicho sza, do następnego odcinka ...wiecie, kominek, fotel bujany, winko, widoczek te sprawy ... wokół kominka zabudowywałam resztę, wygląd zewnętrzny swego czasu nie grał roli, mogła być prl-owska złamana bryła, oby tylko dla mnie wygodna, sterylna (teraz mi się sypie coś na głowę ze słomy w stropie) i ciepła. Ale wstyd by mi było za takie zastępstwo stodoły, więc szczegóły zewnętrzne też spróbuję dopracować. Jak wyjdzie - zobaczymy!
    PS.to pierwsza próba wrzucania fot, więc jak nie wyjdzie to sorry
    Ostatnio edytowane przez U Jaśków ; 11-09-2014 o 10:25
    PC Viessman Vitocal 200 G moc 9,7 kW +grzałka 3/6/9 kW, odwierty 3x85m, sterowanie pogodowe.
    Pow ogrzewania podłogowego 245m2 +garaż. Dom parter+użytk. poddasze, IV strefa klimatyczna Mazury
    Porotherm 30cm+styro grafitowy Austrotherm 15cm, Dach 28 cm Isover SuperMata, okna 3-szybowe
    OZC 8,9 kW + na CWU około 1,0 kW. Rodzina: 2+Psia mać. PC odpalona 23.11.2016.
    Dziennik U Jaśków
    Galeria zdjęć U Jaśków
    KOMENTARZE MILE WIDZIANE POD TYM LINKIEM: Komentarze U Jaśków

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar U Jaśków
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Posty
    149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    01.04.2014
    Rozbiórka stodoły part 1
    Z dniem 01.04 ruszyliśmy z rozbiórką stodoły (papiery z problemami ale ostatecznie dzięki Staroście - pozdrawiamy - dotarły na czas, bo ekipa też czekała już tylko na sygnał do działania... więc teraz foto relacja - a jaka pogoda była!!!

    Początek rozbiórki stodoły:



    Mycie dachówek:



    Rozbiórka dachu C.D.:



    Szkielet stodoły w trakcie rozbiórki:



    PC Viessman Vitocal 200 G moc 9,7 kW +grzałka 3/6/9 kW, odwierty 3x85m, sterowanie pogodowe.
    Pow ogrzewania podłogowego 245m2 +garaż. Dom parter+użytk. poddasze, IV strefa klimatyczna Mazury
    Porotherm 30cm+styro grafitowy Austrotherm 15cm, Dach 28 cm Isover SuperMata, okna 3-szybowe
    OZC 8,9 kW + na CWU około 1,0 kW. Rodzina: 2+Psia mać. PC odpalona 23.11.2016.
    Dziennik U Jaśków
    Galeria zdjęć U Jaśków
    KOMENTARZE MILE WIDZIANE POD TYM LINKIEM: Komentarze U Jaśków

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar U Jaśków
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Posty
    149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    09.04.2014
    Rozbiórka stodoły part 2

    Ciąg dalszy rozbiórki... i skarby ze stodoły na jednym ze zdjęć - dwie wfm-ki, oparte chwilowo o blaszak... blaszak to tymczasowe rozwiązanie na wszystkie "przydasie", których do domu nie zaciągnę ... umyte dachówy czekają owinięte czarną folią na paletach, a konstrukcja drewniana stodoły jest obecnie już przykryta z wierzchu aby się przypadkiem nie postanowiła zdeprecjonować, zanim użytek z niej kolejny zrobię

    Stodoła w trakcie rozbiórki:





    Skarby ze stodoły:



    Dachówka i drewniane bale z rozbiórki:



    oraz sodoma i gomora stodolana na koniec...

    PC Viessman Vitocal 200 G moc 9,7 kW +grzałka 3/6/9 kW, odwierty 3x85m, sterowanie pogodowe.
    Pow ogrzewania podłogowego 245m2 +garaż. Dom parter+użytk. poddasze, IV strefa klimatyczna Mazury
    Porotherm 30cm+styro grafitowy Austrotherm 15cm, Dach 28 cm Isover SuperMata, okna 3-szybowe
    OZC 8,9 kW + na CWU około 1,0 kW. Rodzina: 2+Psia mać. PC odpalona 23.11.2016.
    Dziennik U Jaśków
    Galeria zdjęć U Jaśków
    KOMENTARZE MILE WIDZIANE POD TYM LINKIEM: Komentarze U Jaśków

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar U Jaśków
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Posty
    149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    09.04.2014
    Gminny Rejestr Zabytków ?!?


    Fura gruzu betonu i piasku...





    ...o tyle pozostało ze stodoły, teraz modlić się aby Kolega, który obiecał zabrać cały gruz z działki tejże obietnicy dotrzymał
    W trakcie prac rozbiórkowych, u wojewódzkiego konserwatora zabytków okazało się, że właściwie to jest cień szansy na to, aby wykreślili nasze stare domostwo (zwane pieczarkarnią, grzybkiem, ruinką, jak kto woli) z gminnego rejestru zabytków. W poście rozpoczynającym dziennik budowy pisałam o tej wielkiej niesprawiedliwości... z przymrużeniem oka ... a tu dowiadujemy się, że właściwie jakbyśmy dostarczyli ekspertyzę a waleczny Mars będący akurat w opozycji z Ziemią wsparł nasze prośby i błagania to może, może... kto wie?
    Czemu to takie ważne? Ten mój wymarzony projekt, w obecnym układzie - ze starym domem pozostającym na działce- musi uwzględnić wjazd do garażu przez salon i część sypialni domu starego ...a że to nie funkcjonalne haha..., a domu zburzyć nie wolno bo wpisany do gminnego rejestru zabytków to projekt trzeba będzie zoptymalizować, czyli skrócić, zbrzydzić, i zrobić mniej ustawnym...
    Do końca kwietnia chcieliśmy składać już papiery na pozwolenie na budowę, ale w takim wypadku wstrzymamy się jeszcze chwilkę... warto zawalczyć... Planem na ten rok jest stan surowy otwarty, z dachem, może dałoby się zamknąć go przed zimą, ale to już byłoby na zapas przyszłego roku, więc taka obsuwa nam chyba planów nie zmieni... Tylko co to właściwie ten gminny rejestr zabytków? Szukam po necie i nijak konkretów nie ma, a w gminie to wiedzą mniej niż ja. Ktoś miał może przyjemność wątpliwą zmierzyć się z tym tematem? Ekspertyzę dotyczącą budynku już mamy - no ruina! , podanie tylko napisać o wykreślenie z tego ekskluzywnego grona zabytkowców, składać papiery i poczekać... jeśli się uda to od razu składamy wniosek o rozbiórkę pieczary (mamy wtedy 2 lata na jej rozebranie, a w międzyczasie stawiamy nowy dom, z wjazdem do garażu tam gdzie być powinien ...poczekamy...
    PC Viessman Vitocal 200 G moc 9,7 kW +grzałka 3/6/9 kW, odwierty 3x85m, sterowanie pogodowe.
    Pow ogrzewania podłogowego 245m2 +garaż. Dom parter+użytk. poddasze, IV strefa klimatyczna Mazury
    Porotherm 30cm+styro grafitowy Austrotherm 15cm, Dach 28 cm Isover SuperMata, okna 3-szybowe
    OZC 8,9 kW + na CWU około 1,0 kW. Rodzina: 2+Psia mać. PC odpalona 23.11.2016.
    Dziennik U Jaśków
    Galeria zdjęć U Jaśków
    KOMENTARZE MILE WIDZIANE POD TYM LINKIEM: Komentarze U Jaśków

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar U Jaśków
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Posty
    149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    03.06.2014

    Optymalizacja projektu... czyli z konserwatorem nie wygraliśmy

    Jak się załatwia sprawy u konserwatora zabytków? Z 30 dni potrzebnych na wydanie decyzji koniecznych było ich aż 45, kilka telefonów od nas potwierdziło iż przy cotygodniowym rozpatrywaniu spraw normalnie zapomniano zabrać nasz wniosek do rozpatrzenia, Pan który miał się tym zająć nie wiadomo czemu nie dotarł do pracy (przez dwa tygodnie) a na pytanie czy dostarczona ekspertyza techniczna budynku jest kompletna i odpowiednio przygotowana, Pani odpowiedziała: "Co tam ekspertyza? Nikt jej nawet nie czytał, skoro dom na zdjęciach wygląda na śliczniusi!" Słowo "śliczniusi", tak... bez komentarza... Tak więc jak już się pewnie domyślacie nasza stara chałupa jako zabytek ma się bardzo dobrze i tak niestety już pozostanie, nie dość że w papierach to i na naszym podwórku Kolejnej rozbiórki nie będzie... Dlatego też zmuszeni zmienić projekt pierwotny "wciągnęliśmy" garaż bardziej w główną bryłę budynku tak, by wjazd do niego nie odbywał się z dachu domu starego



    Z równych dwóch skrzydeł domu jedno się skróciło gdzieś o połowę, przez co trochę zmian nastąpiło też w układzie wewnątrz. Zastanawia mnie tylko czy powierzchnia kotowni (6,30 m2) będzie wystarczająca pod konieczny do zainstalowania osprzęt (zainstalowana będzie gruntowa pompa ciepła z pionowym wymiennikiem). Dorzucę jeszcze foty elewacji pd-wsch (frontowa) i pd-zach ("od lasu") - nie patrzcie proszę na ilość tych dodatków, gzymsików i cudaczków na elewacji, sama nie wiem w połowie co to jest, ale wiem że tego nie będzie Drzwi i okna też chcę nieco skromniejsze niż na załączonych niżej obrazkach, ale to szczegóły na tym etapie nie wymagane. Teraz poukładać wszystko do kupy i składać papiery o pozwolenie na budowę... wreszcie! W między czasie zamierzam odwoływać się od decyzji konserwatora do końca świata albo dłużej - dopóki nie zapoznają się z ekspertyzą techniczną



    PC Viessman Vitocal 200 G moc 9,7 kW +grzałka 3/6/9 kW, odwierty 3x85m, sterowanie pogodowe.
    Pow ogrzewania podłogowego 245m2 +garaż. Dom parter+użytk. poddasze, IV strefa klimatyczna Mazury
    Porotherm 30cm+styro grafitowy Austrotherm 15cm, Dach 28 cm Isover SuperMata, okna 3-szybowe
    OZC 8,9 kW + na CWU około 1,0 kW. Rodzina: 2+Psia mać. PC odpalona 23.11.2016.
    Dziennik U Jaśków
    Galeria zdjęć U Jaśków
    KOMENTARZE MILE WIDZIANE POD TYM LINKIEM: Komentarze U Jaśków

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar U Jaśków
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Posty
    149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    03.09.2014

    Gorzej być nie może... a jednak - pozwolenie na budowę runda druga

    Gdzieś w planach zakładałam złożenie kompletu dokumentów w maju, jednak ze względu na wojnę z konserwatorem zabytków doszło do tego dopiero na koniec czerwca... myślę sobie, to nic, zdążę pozałatwiać wszystko i we wrześniu ruszę z budową (SSO do końca roku powstanie choćbym miała sama fundamenty kopać i pustaki ze sklepu nosić)...już się szykuję na początku sierpnia do odbioru pozwolenia gdy dostaję telefon ze starostwa że coś nie gra w papierach, a ściślej kilka cosiów...
    1. Równolegle z naszą mapą do celów projektowych powstawała mapa u sąsiada bo kanalizę podłączył - wszystko w wykonaniu tego samego geodety, i się okazuje, że chyląca się ku upadkowi szopka na drewno sąsiada stojąca na granicy działki od przeszło 40 lat została wrysowana przez geogeniusza jako BUDYNEK GOSPODARCZY znaczy w tym momencie nie mamy w ogóle możliwości wybudować się na naszej działce - bo z jednej strony zabytek, a z drugiej budynek gospodarczy który właśnie wybudował się na mapie i wygląda co najmniej okazale jak murowana warownia na straży granicy działek, a który zmusza nas do odsunięcia się o 8 m od niego czyli gdzieś na powierzchnię drogi gminnej (garaż, kotłownia) i gruntów Lasów Państwowych (salon z kuchnią)... cały plan zagospodarowania do poprawy, geomajster dostał "opr" i poprawia mapę ale "Panienko, to musi potrwać!"
    2. Wydane w zeszłym roku z gminy warunki zabudowy również są złe bo wpisany został błędny numer działki ewidencyjnej sąsiadującej drogi gminnej (a w naszym projekcie znajduje się inny - prawidłowy - i stąd rozbieżność). Mój błąd, że nie sprawdziłam tego przy odbiorze, ale liczyłam, że gmina swoje działki dobrze zna i je dobrze opisze. Warunki zabudowy do poprawy - nadmienię, że w zeszłym roku musiały być zatwierdzone przez wszystkich świętych (natura 2000, park krajobrazowy, konserwator zabytków i przyrody itd... i urlopy w gminie dały 3,5 mies oczekiwania, więc ... chyba tyleż samo czasu poczekam i teraz
    3. Kilka drobnych szczegółów "od ręki" m.in. zmieniłam od razu wysokość budynku bo coś mi się w projekcie nie zgadzało ...
    To daje nam w przybliżeniu połowę listopada... a gdzie jeszcze kolejne oczekiwanie w starostwie na pozwolenie ze złożonych już poprawionych dokumentów???
    Podobno gorzej być nie może... a jednak ... same przypadki szczególne...

    Póki co siedzę w starej chałupie i korzystam z uroków pieca kaflowego (to chyba jedyny plus starej chałupy) podczas obierania, suszenia i wekowania ton prawdziwków, którymi mnie las za płotem obdarował...
    PC Viessman Vitocal 200 G moc 9,7 kW +grzałka 3/6/9 kW, odwierty 3x85m, sterowanie pogodowe.
    Pow ogrzewania podłogowego 245m2 +garaż. Dom parter+użytk. poddasze, IV strefa klimatyczna Mazury
    Porotherm 30cm+styro grafitowy Austrotherm 15cm, Dach 28 cm Isover SuperMata, okna 3-szybowe
    OZC 8,9 kW + na CWU około 1,0 kW. Rodzina: 2+Psia mać. PC odpalona 23.11.2016.
    Dziennik U Jaśków
    Galeria zdjęć U Jaśków
    KOMENTARZE MILE WIDZIANE POD TYM LINKIEM: Komentarze U Jaśków

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar U Jaśków
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Posty
    149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Jeszcze z wiosny 2014...
    Porządki po stodole

    Mapa do celów projektowych poprawiona jest i tak jakby jej nie ma... geodeta znowu odwalił kaszanę i dał świstek niczym nie przypominający w/w mapy licząc chyba że po raz trzeci ją u niego zamówię i zapłacę kapuchę... oszust i tyle... dobrze że w wydziale budownictwa podeszli do tematu po ludzku i stwierdzili, że z koniem się kopać nie będę i od biedy po wszelkich wyjaśnieniach mapę taką przyjmą...

    W oczekiwaniu jeszcze na poprawioną WZ-kę, dorzucam kilka fotek z porządkowania terenu po stodole oraz położenie działki między zatokami jeziora...



    Ciężki sprzęt ...



    Zachód słońca nad jeziorem a ja grabie grabie...



    Wyczyszczone do gołej ziemi...jeszcze wiosną



    Płonie stodoła...

    Ostatnio edytowane przez U Jaśków ; 18-09-2014 o 10:49
    PC Viessman Vitocal 200 G moc 9,7 kW +grzałka 3/6/9 kW, odwierty 3x85m, sterowanie pogodowe.
    Pow ogrzewania podłogowego 245m2 +garaż. Dom parter+użytk. poddasze, IV strefa klimatyczna Mazury
    Porotherm 30cm+styro grafitowy Austrotherm 15cm, Dach 28 cm Isover SuperMata, okna 3-szybowe
    OZC 8,9 kW + na CWU około 1,0 kW. Rodzina: 2+Psia mać. PC odpalona 23.11.2016.
    Dziennik U Jaśków
    Galeria zdjęć U Jaśków
    KOMENTARZE MILE WIDZIANE POD TYM LINKIEM: Komentarze U Jaśków

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar U Jaśków
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Posty
    149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Tak długo wyczekiwana chwila... 06 października otrzymałam POZWOLENIE NA BUDOWĘ!!! Cieszyć się czy płakać? Przez te wszystkie zawieruchy z gminą, geodetą ćwokiem i konserwatorem zabytków, niestety nie da się ruszyć budowy w tym roku... zanim PNB się uprawomocni (2 tygodnie), zanim zgłoszę zamiar rozpozęcia robót (min. 1 tydzień przed ich rozpoczęciem) będzie już listopad. Czy ryzykować wylewanie fundamentów, stawianie ścian i stropu? A gdzie jeszcze dach? Chyba muszę się pogodzić z faktem, że niestety na białych niedźwiedziach (czyt. warmińsko-mazurskie) jest to zbyt duże ryzyko na jakąś pogodową wtopę... w międzyczasie trwa burza mózgów z pompą! A dokładniej rzecz ujmując z pompą ciepła... zbieram informacje i kosztorysy od potencjalnych wykonawców i uczę się, uczę,... i uczę...jak nie popełnić standardowych aczkolwiek w późniejszym czasie dość bolesnych błędów.... rany a jakie to drogie!!!
    PC Viessman Vitocal 200 G moc 9,7 kW +grzałka 3/6/9 kW, odwierty 3x85m, sterowanie pogodowe.
    Pow ogrzewania podłogowego 245m2 +garaż. Dom parter+użytk. poddasze, IV strefa klimatyczna Mazury
    Porotherm 30cm+styro grafitowy Austrotherm 15cm, Dach 28 cm Isover SuperMata, okna 3-szybowe
    OZC 8,9 kW + na CWU około 1,0 kW. Rodzina: 2+Psia mać. PC odpalona 23.11.2016.
    Dziennik U Jaśków
    Galeria zdjęć U Jaśków
    KOMENTARZE MILE WIDZIANE POD TYM LINKIEM: Komentarze U Jaśków

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar U Jaśków
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Posty
    149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Napiszę krótko... bo to szkoda słów.... problemy z konserwatorem zabytków w czasie załatwiania wszystkich papierów przyczyniły się do:
    - zmiany lokalizacji domu,
    - zburzenia cudownej stodoły (pierwotnie chcieliśmy zburzyć stary "zabytkowy" koszmarny dom i na jego miejscu postawić nowy),
    - zmiany zaprojektowanej przeze mnie bryły budynku,
    - skróceniu jednego skrzydła domu,
    - układu pomieszczeń (rezygnacji z garderoby przy wejściu, spiżarni i pralni, oraz przeniesieniu kuchni na wystawę północną, zamiast na podwórko - południową oraz rezygnacji z kominka dwustronnego przechodzącego z salonu do gabinetu - moje odwieczne marzenie).
    Pozwolenie na budowę w wyniku tych wszystkich wyrzeczeń uprawomocniło się dopiero 23 października (trochę czasu od początku czerwca minęło) i tego samego dnia zgłosiłam zamiar rozpoczęcia robót w nadzorze budowlanym.
    Dzień później, 24 października, dostajemy informację z gminy, że nasz stary "zabytkowy" dom już nie jest zabytkowy.
    Został wypisany z gminnego rejestru zabytków.

    Nigdy nie sądziłam, że ta z pozoru dobra i tak wyczekiwana wcześniej wiadomość doprowadzi mnie do rozpaczy...
    Zaczynać wszystko od nowa? Skoro przez ostatnie pół roku przekonywałam się sama, że wszelkie konieczne zmiany właściwie są na "plus", co więcej znajdywałam wszelkie argumenty na ich potwierdzenie, wmawiałam sobie, że tak będzie nawet lepiej, żeby ulżyć swoim cierpieniom... a teraz?

    Jak to pani z gminy powtarzała po tysiąckroć, na pytanie jakie są szanse na zmianę wpisu do rejestru: "mogą zmienić jutro, mogą i za 10 lat, albo nigdy"
    ... i tym optymistycznym akcentem, żegnam się z Wami bo dłużej już chyba nie wyrobię psychicznie... reset potrzebny od zaraz
    PC Viessman Vitocal 200 G moc 9,7 kW +grzałka 3/6/9 kW, odwierty 3x85m, sterowanie pogodowe.
    Pow ogrzewania podłogowego 245m2 +garaż. Dom parter+użytk. poddasze, IV strefa klimatyczna Mazury
    Porotherm 30cm+styro grafitowy Austrotherm 15cm, Dach 28 cm Isover SuperMata, okna 3-szybowe
    OZC 8,9 kW + na CWU około 1,0 kW. Rodzina: 2+Psia mać. PC odpalona 23.11.2016.
    Dziennik U Jaśków
    Galeria zdjęć U Jaśków
    KOMENTARZE MILE WIDZIANE POD TYM LINKIEM: Komentarze U Jaśków

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar U Jaśków
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Posty
    149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Prace ruszają powolutku... niestety jeszcze przed tygodniem śniegi i mrozy (choć niewielkie) nas nękały...
    Po wielu przemyśleniach projektu już nie zmienialiśmy... co ma być to będzie... w głowie natomiast masę przemyśleń i strachu przed budową, ale skoro ludzie robią to od zarania dziejów to i chyba nam się uda...
    Ekipa przyjeżdża w sobotę 18-tego kwietnia, a póki co na działce odwiedził nas geodeta...



    Na działkę dojechała również stal do zbrojeń fundamentów i stropu, z wielkim trudem zresztą ponieważ manewrowanie 17sto metrowym samochodem między drzewami należy do pieruńsko ciężkich, aczkolwiek wykonalnych zadań.





    Do rozładunku stali zgłosili się Przyjaciele, Znajomi, Sąsiedzi Było nas 9 osób! Dlatego rozładunek trwał jakieś 10 minut Dziękuję Wszystkim Kochani!!!



    Są również dechy na szalunki...



    .. które inwestorka w pędzie nosi na miejsce docelowe - czyli byle nie na wjeździe...



    Stal osobiście układana przez Inwestorkę i MęŻulka (w trakcie, jeszcze 4 tony zostały do przeniesienia)



    Drewno na więźbę wybrane u źródła. Najpiękniejsza i najtrwalsza sosna piska





    Załadunek i wywóz drewna do przetarcia

    Ostatnio edytowane przez U Jaśków ; 16-04-2015 o 10:13
    PC Viessman Vitocal 200 G moc 9,7 kW +grzałka 3/6/9 kW, odwierty 3x85m, sterowanie pogodowe.
    Pow ogrzewania podłogowego 245m2 +garaż. Dom parter+użytk. poddasze, IV strefa klimatyczna Mazury
    Porotherm 30cm+styro grafitowy Austrotherm 15cm, Dach 28 cm Isover SuperMata, okna 3-szybowe
    OZC 8,9 kW + na CWU około 1,0 kW. Rodzina: 2+Psia mać. PC odpalona 23.11.2016.
    Dziennik U Jaśków
    Galeria zdjęć U Jaśków
    KOMENTARZE MILE WIDZIANE POD TYM LINKIEM: Komentarze U Jaśków

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar U Jaśków
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Posty
    149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie Zaczęło się! 18.04.2015

    No to jedziemy z wykopem. Sobota 18.04.2015 w samo południe.
    Elektryk podłączył "ściankę" z prądem. Hydraulik dokonał oględzin działki i uzgodniliśmy działanie na najbliższy czas. Geodeta sprawdził dla pewności poprawność wytyczenia budynku (były wątpliwości, ale jak się okazało wynikające wyłącznie ze sposobu oznaczania w różnych regionach Polski - mazurski geodeta z mazowieckim majstrem). Geodeta pierwsza klasa - zjawił się zaraz po telefonie i rozwiał nasze wątpliwości - palik był tylko pomocniczy a przecięcie linek jest istotne



    Ostatnie pomiary przed wjazdem koparki - inwestorka z łatą.



    Pierwszy szpadel - zaczynamy



    Biuro dowodzenia otwarte:



    Kręcenie zbrojenia:



    Wykop w trakcie:



    Cat w akcji:



    Dziura:



    Nie obyło się oczywiście bez awarii. Najpierw koparka z napędem na jedną oś zaczęła się kopać i wytrzasnęliśmy spod ziemi kolejnego monster tracka który już bez problemu zakończył wykop. A na koniec dnia okazało się, że podczas podłączania tablicy elektrycznej do prądu odłączony został przypadkiem hydrofor w starym domu. Przez 24 h - do niedzielnego popołudnia korzystaliśmy ze studni w sposób tradycyjny. Inwestor w roli żurawia:



    Plany na poniedziałek: ręczne wykopki pod ławy i zbrojenie. Wtorek - beton.
    PC Viessman Vitocal 200 G moc 9,7 kW +grzałka 3/6/9 kW, odwierty 3x85m, sterowanie pogodowe.
    Pow ogrzewania podłogowego 245m2 +garaż. Dom parter+użytk. poddasze, IV strefa klimatyczna Mazury
    Porotherm 30cm+styro grafitowy Austrotherm 15cm, Dach 28 cm Isover SuperMata, okna 3-szybowe
    OZC 8,9 kW + na CWU około 1,0 kW. Rodzina: 2+Psia mać. PC odpalona 23.11.2016.
    Dziennik U Jaśków
    Galeria zdjęć U Jaśków
    KOMENTARZE MILE WIDZIANE POD TYM LINKIEM: Komentarze U Jaśków

  13. #13
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar U Jaśków
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Posty
    149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie Zbrojenia i pierwsza dostawa (z problemami) 20.04.2015

    Wykop pod ławy zrobiony - częściowo, ponieważ pod nowym kominkiem jakiś gruz jest głęboko zakopany i najpierw trzeba się go pozbyć.



    Zbrojenie ułożone.









    Pierwsza dostawa przyjechała dużym samochodem - chyba ostatnia, ale o tym dalej...



    I zaczęły się problemy... a dokładniej zaczęło się powoli zagłębiać w piach...



    Cement również dojechał pierwszym transportem:



    Pierwsza paleta się rozsypała - delikatnie przewiązana cieniutką folijką... mhmmm



    A potem już było tylko gorzej... widłowy rozkopał pół wsi, więc i dostawczy się zakopał po ośki... z nerwów opuściłam plac boju i dopiero po udanej akcji wydostania dostawczego na twarde podłoże, gdzieś po zmroku udałam się równać pół wsi - totalnie rozkopane... Na nieszczęście bloczki też musiały zostać na noc poza działką ... cóż ... na szczęście żaden nóg nie dostał z tego co z rana dziś zauważyłam... A dzisiaj przyjeżdża beton - a dokładniej 40 ton betonu razy 3 kursy... nie wiem czy wracać do domu czy od razu do wariatkowa....

    PC Viessman Vitocal 200 G moc 9,7 kW +grzałka 3/6/9 kW, odwierty 3x85m, sterowanie pogodowe.
    Pow ogrzewania podłogowego 245m2 +garaż. Dom parter+użytk. poddasze, IV strefa klimatyczna Mazury
    Porotherm 30cm+styro grafitowy Austrotherm 15cm, Dach 28 cm Isover SuperMata, okna 3-szybowe
    OZC 8,9 kW + na CWU około 1,0 kW. Rodzina: 2+Psia mać. PC odpalona 23.11.2016.
    Dziennik U Jaśków
    Galeria zdjęć U Jaśków
    KOMENTARZE MILE WIDZIANE POD TYM LINKIEM: Komentarze U Jaśków

  14. #14
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar U Jaśków
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Posty
    149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie Wylewanie ław 21.04.2015

    21 kwietnia czas na zalewanie ław... a dookoła na razie nieśmiało pączki drzew owocowych zaczynają odliczanie...
    Pompa już ustawiona:



    Ramię pompy rozstawione:



    Bednarka gotowa do zalania:



    Przeładunek betonu do pompy:





    Wylewanie ław w trakcie:







    W moich stronach rodzinnych na szczęście zatapia się w betonie w każdym rogu domu... pieniądze... niekoniecznie jakieś duże nominały, ot tak symbolicznie - inwestorka wrzuca kasę:



    Efekt działań na koniec dnia:







    Piasek do jutrzejszego murowania również dojechał już na plac. Cement jeszcze wcześniej:

    PC Viessman Vitocal 200 G moc 9,7 kW +grzałka 3/6/9 kW, odwierty 3x85m, sterowanie pogodowe.
    Pow ogrzewania podłogowego 245m2 +garaż. Dom parter+użytk. poddasze, IV strefa klimatyczna Mazury
    Porotherm 30cm+styro grafitowy Austrotherm 15cm, Dach 28 cm Isover SuperMata, okna 3-szybowe
    OZC 8,9 kW + na CWU około 1,0 kW. Rodzina: 2+Psia mać. PC odpalona 23.11.2016.
    Dziennik U Jaśków
    Galeria zdjęć U Jaśków
    KOMENTARZE MILE WIDZIANE POD TYM LINKIEM: Komentarze U Jaśków

  15. #15
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar U Jaśków
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Posty
    149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie Fundamenty part 1 22.04.2015

    Powolutku pną się w górę fundamenty... jeszcze z ziemi nie wychodzą ale się nie śpieszy...



    Ekipa w akcji... pomiary rzecz święta







    Plac boju





    Dysperbit i papa termozgrzewalna:



    Jeszcze trochę i ciut ciut:






    Idzie tak szybko, że nie nadążam... szkoda że tylko stan surowy w takim tempie idzie

    PC Viessman Vitocal 200 G moc 9,7 kW +grzałka 3/6/9 kW, odwierty 3x85m, sterowanie pogodowe.
    Pow ogrzewania podłogowego 245m2 +garaż. Dom parter+użytk. poddasze, IV strefa klimatyczna Mazury
    Porotherm 30cm+styro grafitowy Austrotherm 15cm, Dach 28 cm Isover SuperMata, okna 3-szybowe
    OZC 8,9 kW + na CWU około 1,0 kW. Rodzina: 2+Psia mać. PC odpalona 23.11.2016.
    Dziennik U Jaśków
    Galeria zdjęć U Jaśków
    KOMENTARZE MILE WIDZIANE POD TYM LINKIEM: Komentarze U Jaśków

  16. #16
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar U Jaśków
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Posty
    149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie Kolejny dzień fundamentów 23.04.2015

    Kolejny dzień murowania fundamentów i zaczęły się problemy.
    Plac boju wygląda tak:



    Murowanie ścianek idzie sprawnie:





    Przepust na wodę puszczony pod ławą:



    a owocówki już kwitną:



    I tu się zaczynają problemy, chodzi o tą ścianę:



    Szerokość ławy 50 cm szerokość bloczka 24 cm... i coś tu ewidentnie widać, że bloczek nie znajduje się w pełni na ławie a wisi trochę na piasku. I to chyba nawet nie trochę. Uwagę zwróciłam na to przesunięcie i ma być dozbrojone dobetonowane i naprawione...



    Takie rzeczy też się dzieją w dwóch miejscach... dzisiaj kierownik budowy rzuci okiem i wyda opinię.:



    No i najlepsze na koniec: wylewka pod komin, który powinien być w kotłowni przeniosła się nie wiadomo czemu do... gabinetu... Dozbroić, dobetonować... do poprawy:

    PC Viessman Vitocal 200 G moc 9,7 kW +grzałka 3/6/9 kW, odwierty 3x85m, sterowanie pogodowe.
    Pow ogrzewania podłogowego 245m2 +garaż. Dom parter+użytk. poddasze, IV strefa klimatyczna Mazury
    Porotherm 30cm+styro grafitowy Austrotherm 15cm, Dach 28 cm Isover SuperMata, okna 3-szybowe
    OZC 8,9 kW + na CWU około 1,0 kW. Rodzina: 2+Psia mać. PC odpalona 23.11.2016.
    Dziennik U Jaśków
    Galeria zdjęć U Jaśków
    KOMENTARZE MILE WIDZIANE POD TYM LINKIEM: Komentarze U Jaśków

  17. #17
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar U Jaśków
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Posty
    149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie Fundamenty na weekendzie 24-26.04.2015

    Murowanie fundamentów już powolutku się kończy... instalacje puszczone pod ławami, teraz tylko izolacje styropiany zasypywanie... póki pogoda dopisuje:

    Poprawki wykonane - dozbrojone ławy na nowo czekają na wylanie:



    Komin również doczekał się prawidłowej wylewki (z odpowiedniej strony):



    Instalacje pod pompę ciepła również przełożone pod ławą:



    Wyżej już nie będzie:



    Od strony salonu:



    Od strony gabinetu:



    Od strony garażu:



    Rurki od pompy zalane betonem - bez zgniatania ma się rozumieć:



    Kanaliza na miejscu:



    Zalane poprawione ławy :

    PC Viessman Vitocal 200 G moc 9,7 kW +grzałka 3/6/9 kW, odwierty 3x85m, sterowanie pogodowe.
    Pow ogrzewania podłogowego 245m2 +garaż. Dom parter+użytk. poddasze, IV strefa klimatyczna Mazury
    Porotherm 30cm+styro grafitowy Austrotherm 15cm, Dach 28 cm Isover SuperMata, okna 3-szybowe
    OZC 8,9 kW + na CWU około 1,0 kW. Rodzina: 2+Psia mać. PC odpalona 23.11.2016.
    Dziennik U Jaśków
    Galeria zdjęć U Jaśków
    KOMENTARZE MILE WIDZIANE POD TYM LINKIEM: Komentarze U Jaśków

  18. #18
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar U Jaśków
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Posty
    149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie Czarno to widzę czyli dysperbitem malowanie 27-29.04.2015

    Póki jeszcze pogoda sprzyjała udało się pomalować całe fundamenty dysperbitem:





    I domurować brakujące ścianki fundamentowe w kotłowni:



    Bednarka i kanaliza w roli głównej:





    Styrodur czeka już na działce:



    Czarno to widzę... czyli dysperbitem malowane:

    PC Viessman Vitocal 200 G moc 9,7 kW +grzałka 3/6/9 kW, odwierty 3x85m, sterowanie pogodowe.
    Pow ogrzewania podłogowego 245m2 +garaż. Dom parter+użytk. poddasze, IV strefa klimatyczna Mazury
    Porotherm 30cm+styro grafitowy Austrotherm 15cm, Dach 28 cm Isover SuperMata, okna 3-szybowe
    OZC 8,9 kW + na CWU około 1,0 kW. Rodzina: 2+Psia mać. PC odpalona 23.11.2016.
    Dziennik U Jaśków
    Galeria zdjęć U Jaśków
    KOMENTARZE MILE WIDZIANE POD TYM LINKIEM: Komentarze U Jaśków

  19. #19
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar U Jaśków
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Posty
    149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie Ocieplanie fundamentów i zasypywanie (trwa) 28-30.04.2015

    Do długiego weekendu udało się zaizolować fundamenty oraz częściowo je już zasypać.
    W akcji na bloczku fundamentowym od zewnątrz: dysperbit, styropian ekstrudowany 10 cm, na to siatka, klej do siatki oraz folia kubełkowa:









    Jakże miły dla oka czarny dysperbitowy obrazek:



    Od wewnątrz fundamentu (wyłącznie po ścianach zewnętrznych, mhmm... jeśli wiecie o co mi chodzi) jakże stylowy róż - styropian ekstrudowany 2 cm, tak już na zaś jak to mawiają:





    Do długiego weekendu udało się tyle zrobić:



    a dzisiaj ciąg dalszy zasypywania i zagęszczanie
    PC Viessman Vitocal 200 G moc 9,7 kW +grzałka 3/6/9 kW, odwierty 3x85m, sterowanie pogodowe.
    Pow ogrzewania podłogowego 245m2 +garaż. Dom parter+użytk. poddasze, IV strefa klimatyczna Mazury
    Porotherm 30cm+styro grafitowy Austrotherm 15cm, Dach 28 cm Isover SuperMata, okna 3-szybowe
    OZC 8,9 kW + na CWU około 1,0 kW. Rodzina: 2+Psia mać. PC odpalona 23.11.2016.
    Dziennik U Jaśków
    Galeria zdjęć U Jaśków
    KOMENTARZE MILE WIDZIANE POD TYM LINKIEM: Komentarze U Jaśków

  20. #20
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar U Jaśków
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Posty
    149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie Zasypywanie fundamentów - zakończone! 5-6.05.2015

    Zasypywanie fundamentów oraz zagęszczanie zakończone. Teraz czekam na hydraulika - dzisiaj spotkanie odnośnie ewentualnych zmian i oczekiwań.
    Póki co efekt fundamentowo finalny - bez chudziaka, który nastanie po hydrauliku.





    Dziś szósta rano, przy takim słońcu żadnych filtrów na obiektyw nie trzeba zakładać... Ach jak cudnie zielono!





    Pojawiły się też kołki - zakotwiczenie styro w murze, który dla większego bezpieczeństwa przytwierdzają górne nie zasypane fragmenty fundamentów:







    PC Viessman Vitocal 200 G moc 9,7 kW +grzałka 3/6/9 kW, odwierty 3x85m, sterowanie pogodowe.
    Pow ogrzewania podłogowego 245m2 +garaż. Dom parter+użytk. poddasze, IV strefa klimatyczna Mazury
    Porotherm 30cm+styro grafitowy Austrotherm 15cm, Dach 28 cm Isover SuperMata, okna 3-szybowe
    OZC 8,9 kW + na CWU około 1,0 kW. Rodzina: 2+Psia mać. PC odpalona 23.11.2016.
    Dziennik U Jaśków
    Galeria zdjęć U Jaśków
    KOMENTARZE MILE WIDZIANE POD TYM LINKIEM: Komentarze U Jaśków

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony