dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

wicekK

  1. Dziennik Wicka i Agnieszki

    No i po długich negocjacjach będzie tynk na elewacji .
    Moi dotychczasowi tynkarze właśnie robią mi cementowo-wapienny .
    Jak przeschnie- inna ekipa ( już umówiona ) ma mi połozyć siatkę i akryl .
    A swoją drogą , planując ścianę 3W nie zdawałem sobie sprawy , że tynk będzie droższy niż na styropianie .
    Ale mam za to nadzieję , że bedzie mocniejszy i trwalszy .
    Teraz wewnątrz trwają prace porządkowe - przygorowania do ułożenia styropianu ...
  2. Dziennik Wicka i Agnieszki

    No i znowu pod górkę - moi tynkarze , wbrew wcześniejszym ustaleniom , nie chcą robić tynków zewnętrznych . Mają nie skończoną jakąś inną robotę , umówione coś tam jeszcze i prawdopodobnie w poniedziałek wykończą glify i się pożegnają .
    Próbowałem ich namówić - mają się zastanowić ( największym problemem dla nich są rusztowania ), ewentualnie spytają znajomego ( ten trudni się tynkami zewnętrznymi ) - może on mi te tynki położy .
    A tu już kolor wybrany , zamówiony , zapłacony .
  3. Dziennik Wicka i Agnieszki

    Z kolei prawie cały piątek spędziłem na dachu - przy kominie .
    A to z powodu drobnego niedopatrzenia .
    Otóż po przeróbce dachu trzeba było podnieść komin - murarze zrobili to bez szemrania . Następnego dnia zauważyłem , że nie podnieśli kratek od kanałów wentylacyjnych i już nie mogłem ich ściągnąć do poprawy - jak się potem okazało poszli na łatwiznę .
    Cóż było robić - wszedłem na dach , zaopatrzyłen się w małą kontówkę , do niej małą ...
  4. Dziennik Wicka i Agnieszki

    W środę zajeżdżam na budowę koło południa a tu moim oczom ukazał się jakże przyjemny widok .

    Część dachu nad garażem nakryta i właśnie dachówki wędrują w górę , na następną połać .
    Tymczasem ja z młodszym synem przystąpiliśmy do porządkowania poddasza - trzeba przygotować czyste podłoże pod styropian , podłogówkę i wykewki .
  5. Dziennik Wicka i Agnieszki

    No i jak dobra passa się pojawiła to cały ten tydzień trwały prace nad dachem .
    W poniedziałek około 10.00 pojawiło się czterech panów , przyciągnęli ze sobą wieklą przyczepę kempingową i przystąpili do pracy .
    Zaczęło się tak

    A trzeba przyznać że robota paliła im się w rękach .
    Następnego dnia było już tak
    ...
Strona 11 z 27