dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

dorsay

  1. Dziennik budowy M domu

    08.2010
    Ruszają prace nad drogą. Na szczęście udało się zorganizować sąsiadów, choć nie wszystkich niestety, więc zabieramy się za drogę. Wstępny szacunek (400m długości x 4m szerokości x 0,6m w dół  ) wskazuje na 25tys. zł. (jak się później okazało założenia są zbyt optymistyczne).
    Wykonawca zdecydował, że lepiej zacząć od końca więc zaczął:
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P8070604.JPG
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	37,7 KB
ID:	38087  
  2. Dziennik budowy M domu

    07.2010
    W międzyczasie zrezygnował konstruktor, chyba się zirytował, że po raz kolejny musi coś zmieniać w konstrukcji fundamentów. Na szczęście nowy konstruktor okazał się lotny i wymyślił patent, który pozwoli mi zaoszczędzić wymianę grunty, no i oczywiście mikropali , które mi spędzały sen z powiek.
  3. Dziennik budowy M domu

    Trochę zaniedbałem dziennik, ale teraz muszę się wziąć ostro do pracy „redaktorskiej”.
    Zróbmy więc mały przegląd prac wykonanych w zeszłym (2010) roku:
    06.2010
    Mamy pozwolenie na budowę. Jednak w międzyczasie okazało się, że kosztorys jest zbyt wysoki więc trzeba podjąć jakieś radykalne kroki, Zatem do dzieła. Po ostrych cięciach powierzchnia spadła o 100m2, na szczęście poza jedną sypialnią funkcjonalność pozostała bez zmian.
    Architekci ...
  4. Dziennik budowy M domu

    kilka dni temu dostaliśmy kosztorys :cry: :cry:
    dopiero dzisiaj ochłonąłem, wyszło 2750 PLN bez instalacji, podłóg i potencjalnej wymiany gruntu. Z prac wokół domu też nic nie w tej cenie się nie mieści :(
    Trzeba chyba podjąć jakieś radykalne kroki ...

    A, zapomniałem dodać, że to cena netto ;-)
  5. Dziennik budowy M domu

    no tak, pierwsze kroki kronikarstwa nie są zwykle idealne :)
    Piszę o zdjęciach a obrazu brak.
    Mam nadzieję, że teraz jest i wizja:






    ...
Strona 1 z 2