dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Wszystkie wpisy w Dzienniku

  1. EP, EU itp. - co to znaczy

    Kolejnej wiedzy przybyło przy okazji szumu na temat zaostrzenia limitu EP od stycznia. Mnie to już niby nie dotyczy, bo mam PnB, ale wychodzi mi na to, że nie mogę ogrzewać się prądem, bo moje EP wtedy wyszłoby 159,51 kWh/m2/r - czyli nie mieszczę się, i to znacznie, w aktualnym jeszcze limicie[/B]
    Rozwój "nauki" namnożył wskaźników i skomplikował metody ich wyliczania.
    Mój projekt katalogowy ma policzoną planowaną charakterystykę energetyczną dla kotła gazowego. ...

    Updated 02-06-2023 at 11:03 by Kaizen

    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  2. Podłogówka, meandry, ślimaki i podobne przemyślenia.

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Cytat Napisał CNC_POMPY_CIEPLA Zobacz post
    Czy Ty nie wiesz ze jak rozkłada się podłogówkę to zasilanie idzie obok powrotu?
    Wiec w takiej sytuacji zawsze rozgrzewa się równomiernie!
    Nie, nie rozgrzewa się równomiernie.

    Po środku jest chłodniej, a wracająca woda ogrzewa się od zasilania. A to niekorzystne dla COP PC.

    Jest jeszcze jedna kwestia. Na przykładzie T-Capa , o którym najwięcej czytałem. Jak gdzieś mam błędne informacje, to proszę o poprawienie.
    Standardowo
    ...

    Updated 04-06-2023 at 22:23 by Kaizen

    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	projco135.jpg
Wyświetleń:	39
Rozmiar:	15,1 KB
ID:	465265   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	projco135.jpg
Wyświetleń:	1527
Rozmiar:	106,4 KB
ID:	465266   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	big_galgram14.jpg
Wyświetleń:	501
Rozmiar:	38,6 KB
ID:	385016  
  3. Co kartofel, to decyzja

    Beton na stropie i tarasach dojrzewa. Pogoda sprzyja - co jakiś czas pada delikatny deszczyk. Wykonawca poszedł do kolejnego klienta w kolejce robić fundamenty - wróci to rozszaluje i dokończy, co jeszcze zostało z jego zakresu prac.


    A my mamy czas na podjęcie decyzji... Jak widać po wcześniejszych wpisach (i w innych wątkach) budowa to nieustanne pasmo podejmowania decyzji. Fajnie, jak można zdefiniować proste kryteria i je ocenić - choćby jak w przypadku dylematu PC czy prąd 1:1 ...
  4. 38.-46. dzień budowy - instalacja elektryczna (1)

    08.-20.03.2017

    Pisząc to, instalacja elektryczna jest już gotowa, można więc podsumować prace elektryków. "Okablowanie" całego domu zajęło 2-3 osobom dziewięć dni. Trudno mi porównać, czy to standardowo czy nie, ale według mnie szło dość szybko i sprawnie. Na pewno poszło by jeszcze szybciej, gdyby nie parę zmian w ostatniej chwili i parę peszli które zapomnieliśmy dodać jeszcze w fazie projektowania ścian (n.p. pod kinkiety wzdłuż schodów). ...
  5. Ogrzewanie

    Jako ogrzewanie pierw miało być piec na eko-groszek.

    Jakimś cudem przed rozpoczęciem budowy okazało się, że znajomy w szkieleciaku zrobił sobie nadmuchowe ogrzewanie pompą ciepła Powietrze/Powietrze.
    Jako system grzania, wybrał Kanałówkę od LG o mocy 5,5kW. Szybko się okazało, że pompa ciepła jest za "duża" do jego szkieleciaka. Może i grzeje w 100% w mroźne dni, ale w innych okresach wychodzi na to, że marny komfort gdyż pompa chodzi na zasadzie ...
Strona 2 z 10