dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Dom pasywny

Witam ponownie po długiej przerwie.
Mój pierwszy występ skończył się dosyć szybko bo budowa na działce odległej ok. 24 km od dotychczasowego miejsca zamieszkania nie doszła do skutku.
Obecnie mamy działkę oddaloną ok. 6 km od miejsca zamieszkania i jesteśmy na etapie przedprojektowym.
Główne informacje o naszym stanie i założenia dla naszego projektu są następujące:
1. Nasza rodzina to ja, żona i córeczka (docelowo może być 2+2)
2. Działka 1666 m2 o wymiarach 30,5m x średnio 55m, dłuższym bokiem sytuowana na linii N-S. Wjazd na działkę od NE. Nieduży spadek na S,
3. Chcemy wybudować dom z poddaszem użytkowym w standardzie pasywnym lub temu standardowi bliskim na płycie żelbetowej, największe przeszklenia od południa i zachodu w części dziennej,
4. Część garażowo-gospodarcza w niższym standardzie energetycznym, być może podpiwniczona do realizacji w przyszłości
5. Technologia ścian części mieszkalnej prawdopodobnie sylikaty+ocieplenie lub thermomur. Ściany wewnętrzne silikaty, cegła.
6. Biorąc pod uwagę wysoki standard energetyczny planowanego domu zamiast CO, w wentylacji mechanicznej z rekuperacją i gruntowym wymiennikiem ciepła przewidujemy modół dogrzewania powietrza wentylacynjego (opcje: grzałka elektryczna, nagrzewnica gazowa lub wymiennik woda/powietrze z kotła gazowego lub na pelety),

  1. Budowa rozpoczęta

    Witajcie
    Rozpoczęliśmy budowę w sierpniu 2014 i jesteśmy obecnie na etapie wykonywania stropu nad piwnicą.
    A teraz powód dlaczego tak długo się nie odzywałem.
    Forma dziennika budowy jest dla mnie nie do przyjęcia. Jak wchodzę na dziennik to źle mi się robi przy obecnym sposobie jego prowadzenia. Dlatego niniejszym na znak protestu rezygnuję z dalszych wpisów. Właściwie stało się to już rok temu, ale dzisiaj artykuuję powód dla którego tak jest.
    I tutaj ...

    Updated 27-09-2014 at 04:43 by artur.tc

    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  2. Projekt wersja ostateczna? elewacje

  3. Projekt wersja ostateczna?

    Przedstawiam kolejną, chyba już zbliżoną do ostatecznej wersję projektu.
    Po kolei:
    piwnica, parter, poddasze
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Piwnica.jpg
Wyświetleń:	81
Rozmiar:	96,7 KB
ID:	207597Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Parter.jpg
Wyświetleń:	103
Rozmiar:	89,1 KB
ID:	207598Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Poddasze.jpg
Wyświetleń:	94
Rozmiar:	93,7 KB
ID:	207599

    elewacja S, elewacja W
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	widok nr 3_2.jpg
Wyświetleń:	77
Rozmiar:	74,3 KB
ID:	207601Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	widok nr 3_1.jpg
Wyświetleń:	69
Rozmiar:	73,6 KB
ID:	207602
  4. Projektowanie cd

    Melduje się po dłuższej przerwie.

    Stan obecny to dalej projektowanie. Są różne czynniki dlaczego tak to długo trwa. Między innymi dlatego, że nie zależy nam na tempie projektowania. Im szybciej będzie wykonany projekt, tym szybciej trzeba będzie za niego zapłacić Kolejna sprawa to
    powolna reakcja projektantów na nasze uwagi. A było tych "pakietów" poprawkowych trochę i pewnie jeszcze będzie. Był więc czas na przemyślenie różnych spraw i wynikiem tej dłużyzny ...
  5. Burza i opady - woda w wykopie?

    Witam
    Dzisiaj przed południem przeszła przez miasto burza i dalej pada. Pojechałem na działkę w przekonaniu że będzie woda stała i na działce i w wykopie podjazdowym. Oto co zobaczyłem:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_3264.jpg
Wyświetleń:	124
Rozmiar:	96,7 KB
ID:	187102Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_3263.jpg
Wyświetleń:	119
Rozmiar:	95,6 KB
ID:	187104
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_3262.jpg
Wyświetleń:	131
Rozmiar:	96,0 KB
ID:	187103
    Zarówno działka jak i wykop prawie bez wody - świetnie! Mam nadzieję że głównym powodem zastoin wody po zimie było zamarznięte podłoże. Ciekawe tak, swoją drogą, jak długo rozmarza po zimie ziemia?
Strona 1 z 9