dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
RYBNIK !!!! chyba też tu budujecie
  1. Arturo72 Guest
    Zarejestrowany: 01.01.1970 Posty:
    Cytat Napisał GabrysiaBP
    Mam pytanie nie budowlane.Nie mam doświadczenia w temacie motoryzacyjnym.Jaki wybrać samochód osobowy nowy do 40 tysięcy? Myślałam najpierw panda,punto,a później sprzedawcy polecali lancia ypsilion,opel corsa i ford fiesta.Mam dylemat,pomożecie?
    Fiesta z w/w wymienionych wg mnie najładniejsza,w dalszej kolejności Punto a i Ibiza także jest ładna.
    Zerknij też na Kia,7 lat gwarancji to dużo a i modele niczego sobie np.Rio lub Ceed.
  2. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał alhana
    ja przed zakupem nowego auta zaproponuję tylko jeszcze jedną rzecz, jakie są koszta tych obowiązkowych wizyt serwisowych przez pierwsze parę lat.
    oraz koszta części zapasowych
    Niskie - to sa mity ze nowe auta traca na wartosci i maja drogie przeglady. W yarisce przeglad po roku kosztuje 450 pln i w tym jest wymiana oleju, wszystkich filtrow i plynu chlodniczego. Nowe auta sie nie psuja (chyba ze to peugeot) - a nawet jak sie popsuje to jest na nie gwarancja, zastepcze auto, pelny assistance - no i za smiszne pieniadze masz pelen pakiet AC+OC+NW (na auto za 51k pelen pakiet kosztuje ok 1,1k pln / rok
  3. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał Arturo72
    Fiesta z w/w wymienionych wg mnie najładniejsza,w dalszej kolejności Punto a i Ibiza także jest ładna.
    Zerknij też na Kia,7 lat gwarancji to dużo a i modele niczego sobie np.Rio lub Ceed.
    Ta gwarancja 7 lat to troche pic na wode - byl o tym kiedys wykop.. No i o ceedzie za 40k zapomnij - blizej 55-60k
  4. GabrysiaBP ELITA FORUM (min. 1000)
    GabrysiaBP Zarejestrowany: 16.09.2009 Posty: 1266
    Dzięki,yariska jest super,bardzo mi się podoba,ale chyba za wysokie progi dla mnie.Chociaż mój wujek jest kierownikiem serwisu to może coś ponegocjuje.Ta corsa to właśnie z silnikiem 1,0.Spoko wystarczy mi to.
  5. rutino78 ELITA FORUM (min. 1000)
    rutino78 Zarejestrowany: 17.04.2010 Posty: 1013
    myślę że śmiało można kupować oczami, auta róznią się coraz mniej a graty w srodku mają często te same.
    tą pandę bym wykluczył, auto powinno być jednak o rozmiar większe.
    co do peugeota to w rodzinie jest od nowości 1007, takie dziwadło z odsuwanymi drzwiami i nie było żadnych przygód.
    fiesta wydaje mi się najładniejsza, chociaż mam uraz do ren-car rybnik i w życiu się u nich nie pojawię.
    Tą yaris przemyśl, wujek w serwisie to dobry argument. nawet nie w negocjacjach ale może później uchroni cię od ew. kłopotów z gwarancją czy naciągactwem w czasie przeglądów.
    te obowiązkowe przeglądy to chyba najsłabszy punkt nowego auta. w serwisach pracują łebki po szkołach, mam tylko negatywne doświadczenia.
    Ostatnio żorski fiat w naszej służbowej pandzie zapomniał zakręcić wlewu oleju..
    Ford w rybniku nie umie lakierować samochodów w jednym odcieniu.
    bielski peugeot próbował mnie naciągnąć na przedwczesną wymianę klocków.
    także nowy samochód to nie na moje nerwy
  6. GabrysiaBP ELITA FORUM (min. 1000)
    GabrysiaBP Zarejestrowany: 16.09.2009 Posty: 1266
    Właśnie dostałam oferte z rencaru na fieste 1,2 60 km za 39900.Bardzo mi się ona podoba,ale to dużo.Ta corsa jest 1.0 65 km za 33700,a yariska za 39000,ale bez klimy. Ah dylematy,dylematy.A jeszcze jedno pytanie leasing czy kredyt? Jakie macie doświadczenia?
  7. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał GabrysiaBP
    Właśnie dostałam oferte z rencaru na fieste 1,2 60 km za 39900.Bardzo mi się ona podoba,ale to dużo.Ta corsa jest 1.0 65 km za 33700,a yariska za 39000,ale bez klimy. Ah dylematy,dylematy.A jeszcze jedno pytanie leasing czy kredyt? Jakie macie doświadczenia?
    Na firme - leasing, prywatnie hm.. nie wiem - kwestia warunkow, przy leasingu moga byc troche lepsze - patrz na odsetki i kwote wykupu Leasing jest troche bardziej upierdliwy w obsludze (auto nie Twoje wiec niektore rzeczy z nim zwiazane obslugujesz przez leasingodawce co czasem kosztuje -> np. zgubisz tablice to za "obsluge" zalatwienia nowej przez firme leasingowa jakastam prowizje z cennika pobiora. No i jezeli leasing to TYLKO w jakims duzym banku / instytucji ktora dziala na rynku od dawna! Leasingowalem kilka samochodow, motocykl, wiele roznego innego sprzetu (serwery etc) i nigdy problemow nie mialem. Choc kredyt wydaje sie bezpieczniejszy - i buduje pozytywna historie w BIK
  8. neszka83 STAŁY BYWALEC (min. 300)
    neszka83 Zarejestrowany: 21.11.2011 Posty: 398
    podpisuje sie rekami i nogami pod yariska... przemysl to!!! naprawde warto. Ja mam niestety ta nowa wersje malucha Toyote Aygo, ale chodzi juz 7 lat bez zarzutu. Serwis w Toyocie w Rybniku jest calkiem w porzadku, korzystalam z ich uslug kilka razy. No i z gwarancja nie ma problemu. Mialam jeden maly incydent odpadl mi tlumik na miesiac przed ukonczeniem gwaracji i bez problemu nawet tlumik wymienili za darmo, a wiem ze niektore marki samochodow nie wliczaja tlumika pod gwarancje... A to, ze odpadl bylo ewidentnie moja wina... no moze nie do konca Aygo ma to do siebie, ze jest cholernie niskie :/ i czesto sie mi zdaza zahaczyc tlumikiem przy przejezdzaniu przez progi zwalniajace. Dlatego juz drugi raz bym tego auta nie kupila, ale poza tym jest super. Ale Yariske to bym brala od razu Serio warto sie nad tym zastanowic
  9. GabrysiaBP ELITA FORUM (min. 1000)
    GabrysiaBP Zarejestrowany: 16.09.2009 Posty: 1266
    Tylko księgowa odradza mi leasing,w tym roku już to będzie nieopłacalne,bo za chwilę zaczyna się nowy rok podatkowy. Mam wyliczenia kredytu i leasingu i całościowo przy leasingu na 5 lat wychodzi 5 koła więcej a przy kredycie 8500 .Dylematów ciag dalszy.Co do yariski to tak jak pisałam podoba mi się bardzo,ale nie na moją kieszeń.Ta różnica 5-7 tysięcy to dużo.
  10. minertu OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    minertu Zarejestrowany: 01.06.2009 Posty: 5942
    Yariska ok ale przemyślcie rodzaj silnika.
    Ogólnie autka Japońskie są b.dobre.
  11. rutino78 ELITA FORUM (min. 1000)
    rutino78 Zarejestrowany: 17.04.2010 Posty: 1013
    no to bierz corsę. Oczywiście nie bez jazdy próbnej i pomęcz o nią więcej niż jednego dealera. Niech myślą nad zimówkami, ubezpieczeniem itd.
    co do finansowania to księgowa chyba podjęła za ciebie decyzję.
  12. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał GabrysiaBP
    Tylko księgowa odradza mi leasing,w tym roku już to będzie nieopłacalne,bo za chwilę zaczyna się nowy rok podatkowy.
    Zalezy od 1 wplaty. W leasingu po prostu dostajesz fakture ktora bezposrednio wliczasz w koszty, w kredycie musisz amortyzowac. W sumie Twoja ksiegowa wie na pewno lepiej co lepsze od strony podatkow bo to roznie moze byc


    Cytat Napisał GabrysiaBP
    Mam wyliczenia kredytu i leasingu i całościowo przy leasingu na 5 lat wychodzi 5 koła więcej a przy kredycie 8500 .Dylematów ciag dalszy.Co do yariski to tak jak pisałam podoba mi się bardzo,ale nie na moją kieszeń.Ta różnica 5-7 tysięcy to dużo.
    Sprawdz tez utrate wartosci - corsa bedzie miala na pewno duzo wieksza utrate wartosci niz taka yariska, no i japoniec to japoniec - przez dluzszy czas bedzie jezdzil bez awarii Ale wersji bez klimy w ogole bym nie bral pod uwage - klima to mus. Bez klimy nie sprzedasz pozniej tego auta juz tak latwo (chyba ze znowu zejdziesz mocno z ceny). Wystarczy manual, byle byla!
  13. miras242544 WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    miras242544 Zarejestrowany: 19.11.2013 Posty: 1
    Polecam na wylewki super 601341698
  14. alhana FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    alhana Zarejestrowany: 27.08.2012 Posty: 127
    Cytat Napisał Daga&Adam
    Niskie - to sa mity ze nowe auta traca na wartosci i maja drogie przeglady. W yarisce przeglad po roku kosztuje 450 pln i w tym jest wymiana oleju, wszystkich filtrow i plynu chlodniczego. Nowe auta sie nie psuja (chyba ze to peugeot) - a nawet jak sie popsuje to jest na nie gwarancja, zastepcze auto, pelny assistance - no i za smiszne pieniadze masz pelen pakiet AC+OC+NW (na auto za 51k pelen pakiet kosztuje ok 1,1k pln / rok
    no może tak ale za Toyote Rav4 już okolo 1k zostawało za przegląd,
    podobnie za Honde Civic
    a wycieki ze skrzyni na poziomie 1l na 1000km, to wchodzi w norme, i nie podlega gwarancji
    gwarancja 7 lat, tak ale na powłoke lakierniczą, jeżeli nie ma żadnych zarysowań
    och kruczków jest sporo, trzeba sie o wszystko wypytać.
    Ja nie pisze że przeglądy są drogie, tylko trzeba wiedziec ile kosztuja
    w peugeocie część wycieków naprawili mi wyciągając je i sklejając, a nie wymieniając, a było to jeszcze na gwarancji.
  15. tomekatomek FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tomekatomek Zarejestrowany: 12.03.2009 Posty: 129
    W jakiej cenie i gdzie kupowaliście więźbę oraz jaką wybraliście z impregnacją czy bez ?
  16. johny2 SYMPATYK FORUM (min. 10)
    johny2 Zarejestrowany: 21.10.2013 Posty: 13
    Czy ktoś mi może polecić jakiegoś dobrego cieśle -dekarza z okolic Rybnika, Gliwic.
    jak nie tutaj to na priv
  17. rutino78 ELITA FORUM (min. 1000)
    rutino78 Zarejestrowany: 17.04.2010 Posty: 1013
    http://www.grodkow-tartak.pl/ stąd jest moja więźba. Z impregnacją i to prawdziwą bo próżniowo-ciśnieniową.
    zwykłej się bałem.
  18. neszka83 STAŁY BYWALEC (min. 300)
    neszka83 Zarejestrowany: 21.11.2011 Posty: 398
    Cytat Napisał tomekatomek
    W jakiej cenie i gdzie kupowaliście więźbę oraz jaką wybraliście z impregnacją czy bez ?
    my bralismy wiezbe od gorali z tartaku w zorach, tu jest nr 602137193
    Oczywiscie z impregnacja!
  19. alhana FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    alhana Zarejestrowany: 27.08.2012 Posty: 127
    czy ktoś brał kabine przysznicowa z łazienek rea?? zadowoleni jestescie?
  20. Daga&Adam OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Daga&Adam Zarejestrowany: 22.05.2007 Posty: 5831
    Cytat Napisał alhana
    czy ktoś brał kabine przysznicowa z łazienek rea?? zadowoleni jestescie?
    Ja mam panel prysznicowy z taką a'la deszczownicą - w sumie za tą kasę całkiem spoko (pozatym że po 3 latach pokrętło z termostatu się rozwala i jeden zawór przepuszcza) ale uważaj - to jest wszystko chińszczyzna, wielkiej jakości się raczej nie spodziewaj. Grohe czy inna markowa będzie z pewnością dużo lepszym wyborem... Tym bardziej że tego chyba nigdzie nie zobaczysz live przed zakupem, nie?
Pokaż wyniki od 32981 do 33000 z 34093