dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 8
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 159
  1. #61
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) FOROWICZ - to brzmi dumnie i poprawnie! Avatar AXENTY
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    273

    Domyślnie

    Wiem, że zaraz zostanę wyśmiany, ale od około 18 lat używam plastikowych mebli ogrodowych. Fakt, że nie jest to badziewie jakie można teraz kupić w marketach, tylko meble firmy Fler. Wtedy komplet takich mebli (4 fotele rozkładane, stół, barek) kosztował dobrą pensję. Wbrew pozorom są bardzo solidne, wytrzymują około 200kg obciążenia i od tych 18lat służą bez jakichkolwiek problemów. Jedyne, co przemawia przeciw nim, to trochę rys na podłokietnikach, z którymi nie wiem co zrobić. Kiedyś był taki środek jakiejś zachodniej firmy do renowacji takich mebli, ale dawno go nie widziałem.
    Stan tych mebli i ich walory użytkowe dają powody do prypuszczeń, że będę je użytkował jeszcze przez następne 15 lat.
    Maćko

  2. #62

    Domyślnie

    Cytat Napisał AXENTY
    Wiem, że zaraz zostanę wyśmiany, ale od około 18 lat używam plastikowych mebli ogrodowych. Fakt, że nie jest to badziewie jakie można teraz kupić w marketach, tylko meble firmy Fler. Wtedy komplet takich mebli (4 fotele rozkładane, stół, barek) kosztował dobrą pensję. Wbrew pozorom są bardzo solidne, wytrzymują około 200kg obciążenia i od tych 18lat służą bez jakichkolwiek problemów. Jedyne, co przemawia przeciw nim, to trochę rys na podłokietnikach, z którymi nie wiem co zrobić. Kiedyś był taki środek jakiejś zachodniej firmy do renowacji takich mebli, ale dawno go nie widziałem.
    Stan tych mebli i ich walory użytkowe dają powody do prypuszczeń, że będę je użytkował jeszcze przez następne 15 lat.
    Dzięki tak mnie przekonałeś że zaraz szukam tą firmę, o rezultatach powiadomię

  3. #63

    Domyślnie

    hanka 55
    Dziękuję za namiary w forum na ten temat. Jakoś mi nie wychodzą poszukiwania odnośnie różnych interesujących mnie tematów które zawarte są już na forum. Muszę się nauczyć
    Pozdr

  4. #64

    Domyślnie

    Jak komuś sie nie spieszy radzę poczekać do sierpnia. Ja w zeszłym roku kupiłam leżaki z drewna egzotycznego na wyprzedaży. Z 500zl cena spadła na 125.

  5. #65

    Domyślnie

    Cytat Napisał mamass
    Jak komuś sie nie spieszy radzę poczekać do sierpnia. Ja w zeszłym roku kupiłam leżaki z drewna egzotycznego na wyprzedaży. Z 500zl cena spadła na 125.
    rozsądnie

  6. #66

    Domyślnie

    Zainteresowanych mebelkami ogrodowymi odsyłam na stronę firmy ARKADIA w Białymstoku .

  7. #67

    Domyślnie

    Witam

    U mnie po budowie zostało troszkę materiału i żal było go zamienić na opał. Postanowiłem, że hobbystycznie część, z niego zamienię na mebelki do ogrodu. Tak zaczeły powoli wychodzić ławki, stoły. Potem okało się, że cześć tych mebli może byc wykorzystana również w domu. Zaletą robienia samemu jest to, że ma sie szanse stworzyć coś własnego, nie wymaga dużych nakładów finansowych. A jak nie wyjdzie to do ogniska










  8. #68
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) FOROWICZ - to brzmi dumnie i poprawnie! Avatar AXENTY
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    273

    Domyślnie

    Cytat Napisał jaki
    Dzięki tak mnie przekonałeś że zaraz szukam tą firmę, o rezultatach powiadomię
    Obawiam się, że będzie trudno. Ja szukałem kilka lat temu, bo chciałem dokupić większy stół i leżankę, ale nie znalazłem żadnego dystrybutora tej firmy. Poza tym muszę spojżeć na te meble, jak na prawdę brzmi jej nazwa, bo nie jestem pewien, czy tak to się pisze. Firma jest chyba holenderska.
    Maćko

  9. #69

    Domyślnie

    Ja zaczołem robić mebelki ogrodowe . Mam pytanie czym najlepiej je pomalowac i zabezpieczyć przed opadami . nie mam zamiary podczas każdego deszczu chowac pod dach .

  10. #70

  11. #71

    Domyślnie

    Zabezpieczam każdy elemnet z osobna, potem kolorek i dopiero montaż.

  12. #72

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin976
    Zabezpieczam każdy elemnet z osobna, potem koleroek i dopiero montaż.
    Jestem po wrażeniem, a ja wszystkie dechy spaliłem.

  13. #73

    Domyślnie

    Cytat Napisał AXENTY
    Cytat Napisał jaki
    Dzięki tak mnie przekonałeś że zaraz szukam tą firmę, o rezultatach powiadomię
    Obawiam się, że będzie trudno. Ja szukałem kilka lat temu, bo chciałem dokupić większy stół i leżankę, ale nie znalazłem żadnego dystrybutora tej firmy. Poza tym muszę spojżeć na te meble, jak na prawdę brzmi jej nazwa, bo nie jestem pewien, czy tak to się pisze. Firma jest chyba holenderska.
    Szukam i nie za bardzo mi wychodzi.
    Dodam że jestem zmuszony zainwestowac w mebelki coby jedno krzesło wchodziło w drugie a to z tej przyczyny żeby na zimę schować je do szopki i nie zajmowało dużo miejsca.

  14. #74

    Domyślnie

    Cytat Napisał wojtek50
    Zainteresowanych mebelkami ogrodowymi odsyłam na stronę firmy ARKADIA w Białymstoku .
    Szukam w internecie i wychodzi ma na to że oni nie robią mebli ogrodowych

  15. #75

    Domyślnie

    Wejdź na google i wpisz arkadia meble ogrodow . Właśnie mam otwartą strone .

  16. #76

    Domyślnie

    Cytat Napisał wojtek50
    Wejdź na google i wpisz arkadia meble ogrodow . Właśnie mam otwartą strone .
    Widzę dzięki

  17. #77

    Domyślnie

    Cytat Napisał AXENTY
    Wiem, że zaraz zostanę wyśmiany, ale od około 18 lat używam plastikowych mebli ogrodowych. Fakt, że nie jest to badziewie jakie można teraz kupić w marketach...
    Eee tam, zaraz wyśmiany. Ja również kiedyś trafiłem na bardzo fajny komplet plastików (6 foteli + stół). Duże, wygodne i dobre do składowania na zimę w domku ogrodowym. Oparcia i blat stołu imitacja drewna, na fotelikach bardzo wygodnie się siedzi. Dobra jakość tworzywa i kolor ciemnozielony w odróżnieniu od białej tandety z hipermarketów.
    Tak to wygląda:


    Cytat Napisał marcin976
    Zaletą robienia samemu jest to, że ma sie szanse stworzyć coś własnego, nie wymaga dużych nakładów finansowych.
    Też popieram w całej rozciągłości Na kilka lat masz frajdę, ale potem w dolnych partiach mimo konserwacji będą pęknięcia, a w nich szczypawki i wije. No i nie oprzesz sie na takiej ławie. Ale fajnie Ci to wyszło. Inny kadr z tego samego zdjęcia co powyżej

    też mamy

    Zresztą - coby nie było, czas, aby ta pseudozima sie skończyła i można będzie znowu rozpalać grille

  18. #78

    Domyślnie

    Co szanowni forumowicze powiedza na impregnacje mebelków ogrodowych preparatem ALTAXIN .

  19. #79

    Domyślnie

    Na stronie Arkadii producent mebli ogrodowych podaje - "Meble konserwowane są naturalnymi środkami : pokostem lnianym, olejem, woskiem".
    na naukę nigdy nie jest za późno

  20. #80

    Domyślnie

    Pisać to oni se mogą . Taki rodzaj konserwacji jest dość pracochłonny przy samodzielnym wykonywaniu . Ponieważ te zabezpieczenia nanosi sie na goraco .

Strona 4 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony