dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 137 z 998
Pokaż wyniki od 2.721 do 2.740 z 19943
  1. #2721

    Domyślnie

    Witam
    Interesuję się tematem już od dawna i obserwuję wasze odpowiedzi ponieważ będę ogrzewał domek piecem uniwersalnym i chcę uzyskać jak najlepsze efekty.
    W tym roku pierwszy raz w życiu będę palaczem kotła dlatego mam wiele obaw.
    Kupiłem tani piec : UKW 21KW http://www.kotlyco.pl<br /> /page,,U...a669d0264.html



    , i mam świadomość że to nie szczyt techniki, dlatego chciałbym spróbować palić opisywanym tu sposobem.
    Czy ktoś doświadczony mógłby zasugerować jakie zmiany najlepiej poczynić w tym piecu, chcę go dobrze przygotować do sezonu póki jest czas.
    Bardzo proszę o wskazówki i pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez arturromarr ; 12-07-2010 o 13:46

  2. #2722

    Domyślnie

    witam
    czytam caly dzien ten temat i coraz bardziej jestem glupi. mieszkam w domku nie ocieplonym z wymienionymi oknami na plastiki z kaloryferami zeliwnymi calosc okolo 110m2. w tym roku chce wymienic piec i zastanawialem sie nad piecem defro optima komfort plus. nie znam sie na kotlach a z jedynie co moge sie sugerowac tym co pisza na stronie i co uslyszalem od sprzedawcy. aczkolwiek po przeczytaniu tego tematu jedno co zrozumialem to to ze dzieki spalaniu od gory wegla uzyskuje sie dluzsze palenie na jednym wsadzie czyli to o co chodzi nam wszystkim cieplo w domku i oszczednie. problem w tym ze sam juz nie wiem jaki piec wybrac. dodam ze nie jestem jakas zlota raczka wiec przerobki raczej nie wchodza w rachube. dodam ze na calosc mam 5500 a musi mi to starczyc jeszcze na pompe CO zbiornik wyrownawczy oraz koszt zalozenia. bardzo prosze o jakies wskazowki dotyczace tego pieca. swoje doswiadczenie z piecem defro i sterownikami pid oraz jakie inne piece polecacie do spalania wegla i czasem drewna sezonowanego

  3. #2723

    Domyślnie

    Cytat Napisał kropek1980 Zobacz post
    witam
    czytam caly dzien ten temat i coraz bardziej jestem glupi. mieszkam w domku nie ocieplonym z wymienionymi oknami na plastiki z kaloryferami zeliwnymi calosc okolo 110m2. w tym roku chce wymienic piec i zastanawialem sie nad piecem defro optima komfort plus. nie znam sie na kotlach a z jedynie co moge sie sugerowac tym co pisza na stronie i co uslyszalem od sprzedawcy. aczkolwiek po przeczytaniu tego tematu jedno co zrozumialem to to ze dzieki spalaniu od gory wegla uzyskuje sie dluzsze palenie na jednym wsadzie czyli to o co chodzi nam wszystkim cieplo w domku i oszczednie. problem w tym ze sam juz nie wiem jaki piec wybrac. dodam ze nie jestem jakas zlota raczka wiec przerobki raczej nie wchodza w rachube. dodam ze na calosc mam 5500 a musi mi to starczyc jeszcze na pompe CO zbiornik wyrownawczy oraz koszt zalozenia. bardzo prosze o jakies wskazowki dotyczace tego pieca. swoje doswiadczenie z piecem defro i sterownikami pid oraz jakie inne piece polecacie do spalania wegla i czasem drewna sezonowanego
    Pomyśl też o modelu z zasypem cyklicznym (stałopalność ok.24h), niektórzy klasyfikują te kotły jako spalanie górne.
    Podstawowe paliwo miał węglowy, ale bardzo dobrze pali się drobnym węglem - groszkiem sortyment GK.I (0-31,5mm)
    Odpalany od góry, gwarantuje czyste spalanie już po ok.2godzinach od odpalenia z komina nie widać dymu.

    Proponuje konstrukcje SEKOM-GK, na rynku od 2000roku, powstała na bazie doświadczeń z modelem SEKOM (1994r)
    Nazwa jest skrótem Stalowy Ekologiczny Kocioł Opalany Miałem (GK = Górno-Kanałowy)
    Badania oraz atest wydany przez ITGiS Łódź

    Sterowanie z dopracowanym algorytmem PID w standardzie.

    Napisz na priva, wyślę linki i opis.
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  4. #2724

    Domyślnie

    tylko ze ten piec jest tylko na mial a ja raczej nie bardzo jestem za mialem myslalem o piecu "na wszystko" z duzym naciskiem na wegiel oraz drzewo sezonowane

  5. #2725

    Domyślnie

    Cytat Napisał kropek1980 Zobacz post
    tylko ze ten piec jest tylko na mial a ja raczej nie bardzo jestem za mialem myslalem o piecu "na wszystko" z duzym naciskiem na wegiel oraz drzewo sezonowane
    Odpowiem inaczej.
    SEKOM-GK jest na miał, drobny węgiel, spali tez mieszanki z drewnem czy trocinami. W cieplejszym okresie można spalać suche drewno.

    Kotły na grube sortymenty węgla czy przeznaczone do trwałego palenia samego drewna to raczej dobre konstrukcje tzw dolnego spalania.

    Napisz na priva, podam Ci kilka linków, poczytasz i przemyślisz. Do niczego jednak nie zmuszam.
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  6. #2726

    Domyślnie

    przegladalem to co mi przeslales na priv i szczerze to piec wyglada jak by byl robiony w garazu przez zlota raczke (nie obrazajac nikogo) a po 2 nie chce kupowac pieca na mial i mialo podobne. chce miec piec bardziej uniwersalny wiec moje wczesniejsze pytanie dotyczace defro i podobnym nadal aktualne.
    ps. mimo wszystki dziekuje - jarecki - za pomoc

  7. #2727

    Domyślnie

    Jeśli szukasz kotła na drewno/węgiel to pelecam kocioł Kalvis -2 solidna konstrukcja i dobry kocioł pracujący na naturalnym ciągu. Tylko cenowo to niestety kocioł z "górnej półki"
    A co do Warmeta Kostrzewy to naprawde bardzo dobry kocioł tylko trzeba kocioł dobrze dobrać i odpowiednio zainstalować no i odpowiedni komin i gwarantuję że z kotłem nie bedzie żadnych problemów.
    Ostatnio edytowane przez Puławiak ; 24-07-2010 o 17:49
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

  8. #2728

    Domyślnie

    a jest ktos kto powie mi cos wiecej o tym defro? ktos kto ma sam taki piec i sam w nim pali. co do kavis ciekawy piec ale ceny nie ma a po 2 mam tylko 5500 na wszystko (patrz wyzej) wiec musze znalesc zloty srodek

  9. #2729

    Domyślnie

    Z dobrych kotłów dolnego spalania to jeszcze protech STK. Fajny kociołek i przyzwoity cenowo.
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

  10. #2730

    Domyślnie

    to mam pytanie czytajac ten temat rozumiem ze zeby palic ekologicznie a przy tym ekonomicznie najlepiej jest palic od gory. przynajmniej najczesciej to sie pojawia w postach. w zwiazku tym moje pytanie czym palic i jak zeby przy piecu 12kw dla domu 100m2 miec dlugi czas palenia na jednym wsadzie? chyba ze cos zle zrozumialem

  11. #2731

    Domyślnie

    Palenia od góry to specjalnie nie polecam czasami ludzie tak próbują palić w kotłach górnego spalania i wtedy próbójemy zrobić coś w stylu kotłów "miałowych calodobowych" są to kotły ze spalaniem górnym cienkowarstwowym ale one mają odpowiedni układ napowietrzający. Do kotłów górnego spalania polecam zastosować bufor ciepła wtedy bedziemy mogli przez dłuższy czas korzystać z ciepła wytworzonego przez kocioł a i kocioł z takiej instalacji bedzie bardzo zadowolony. A co do kotłów dolnego spalania to w takim wypadku zalecam układ mieszający i odpowiednio dobrany kocioł.
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

  12. #2732

    Thumbs up bzdury

    Cytat Napisał Puławiak Zobacz post
    Palenia od góry to specjalnie nie polecam czasami ludzie tak próbują palić w kotłach górnego spalania i wtedy próbójemy zrobić coś w stylu kotłów "miałowych calodobowych" są to kotły ze spalaniem górnym cienkowarstwowym ale one mają odpowiedni układ napowietrzający. Do kotłów górnego spalania polecam zastosować bufor ciepła wtedy bedziemy mogli przez dłuższy czas korzystać z ciepła wytworzonego przez kocioł a i kocioł z takiej instalacji bedzie bardzo zadowolony. A co do kotłów dolnego spalania to w takim wypadku zalecam układ mieszający i odpowiednio dobrany kocioł.
    Twoje wypowiedzi potwierdzają to że producentom i handlarzom wogóle nie zależy na dobrym spalaniu a Twej wypowiedzi przeczy właśnie ten temat na forum jak i moje i innych doświadczenie w tym temacie.
    ps.
    Jak bedziesz tak natrętnie spamował to odniesiesz odwrotny skutek do zamierzonego.

  13. #2733

    Domyślnie

    Cytat Napisał Puławiak Zobacz post
    A co do kotłów dolnego spalania to w takim wypadku zalecam układ mieszający i odpowiednio dobrany kocioł.
    co to takiego ten uklad mieszajacy?? i co rozumiesz przez odpowiednio dobrany kociol? przepraszam za to pytanie ale nie jestem super obeznany w kwestii piecow i wiele rzeczy ktore czytam m.in. na forum jest dla mnie nowoscia
    mam jeszcze pytanko o piec - defro optima komfort plus ze sterownikiem pid na stronie producenta pisza ze jest mozliwosc za doplata na zyczenie klienta zamontowanie miarkownika ciagu co powiecie na takie rozwiazanie bo przyznam sie szczerze ze nie bardzo wiem czy jest roznica i jak to ma sie do palenia i spalania

    http://www.defro.pl/index.php?option...=145&Itemid=54 link do pieca

  14. #2734

    Domyślnie

    Własnie w górniaku odpowiednie spalanie uzyskasz dopiero po zastosowaniu zbiornika buforowego - kocioł będzie pracował na optymalnej tempraturze i spalanie bedzie kompletne czyste i ekonomiczne. Ni spamuję poprostu wyrażam swoją opinie.
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

  15. #2735

    Domyślnie

    To nie jest kocioł dolnego spalania to typowy górniak.
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

  16. #2736

    Domyślnie

    Cytat Napisał Puławiak Zobacz post
    Własnie w górniaku odpowiednie spalanie uzyskasz dopiero po zastosowaniu zbiornika buforowego - kocioł będzie pracował na optymalnej tempraturze i spalanie bedzie kompletne czyste i ekonomiczne. Ni spamuję poprostu wyrażam swoją opinie.
    Ale ja nie mam bufora bo po co? budynek parterowy 110m2 ,piec żeliwny 8kW stałopalnosc nawet w najwieksze mrozy tej zimy to minimum 24h przy zasypie max 18kg temperatura na piecu 55 , bufor w tym momencie to jak dla mnie marnowanie miejsca i pieniedzy.

  17. #2737

    Domyślnie

    Cytat Napisał Raulik Zobacz post
    Twoje wypowiedzi potwierdzają to że producentom i handlarzom wogóle nie zależy na dobrym spalaniu a Twej wypowiedzi przeczy właśnie ten temat na forum jak i moje i innych doświadczenie w tym temacie.
    ps.
    Jak bedziesz tak natrętnie spamował to odniesiesz odwrotny skutek do zamierzonego.
    Z tego co wyczytałem to masz kociołek camino i nie wiem jaką masz instalację ale radzę sobie dokładnie zobaczyć przekrój kotła i zastanowić się dlaczego spalanie jakie stosujesz w chwili obecnej nie jest dla tego typu kotłów wskazane a wręcz niewłaściwe. Dla ułatwienia tylko dodam że kotły pleszewskie miałowe całodobowe bardzo szybko ulegają korozji niskotemperaturowej i powinny być od strony hydraulicznej odpowiednio zabezpieczone. I tak na koniec takie pytanie z jaką mocą przy paleniu od góry pracuje kocioł powiedzmy w pół godziny od rozpalenia.
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

  18. #2738

    Domyślnie

    to ja juz nie wiem co wybrac czy kupic defro i w ogole jak palic ;( co osoba to inna opinia...

  19. #2739

    Domyślnie

    Z kotłów dolengo spalania to masz jeszcze Zębiec KWKD
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

  20. #2740

    Domyślnie

    Dobra to od początku jaki chcesz stosować opał podstawowy i jaki zastępczy ???
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

Strona 137 z 998

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony