dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 221 z 998
Pokaż wyniki od 4.401 do 4.420 z 19943
  1. #4401

    Domyślnie

    Słówko do kolegi HES

    Twój tok myślenia dotyczący spalania jest jak najbardziej słuszny.
    Jeżdżąc na rózne spotkania miałem przyjemnośc uczestniczyć w wykładzie profesora z politechniki bodajże poznańskiej, juz dokładnie nie pamiętam.
    Temat dotyczył konstrukcji kotlów i metod spalania w większych jednostkach. Kotły przemysłowe sa budowane dokładnie w sposób, który opisujesz, tj. komora spalania ceramiczna, całkowicie bez wody a wymiennik dopiero poza komorą spalania. Tyle,że to można budować w duzych jednostkach a jak zrobic produkt kompaktowy, małej mocy, łatwy w transporcie dla mocy 15-20 czy 30kW? Mam na myśli produkcję seryjną z dostępem do wyczystek a nie robotę ręczną w konkretnej kotłowni.
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  2. #4402

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wezyr Zobacz post
    1 zawór kulowy .
    2 filtr
    3 pompa pcha
    4 zawór kulowy
    5 zawór mieszający
    A gdyby tak patrzac od dołu
    1 zawór kulowy
    2 zawór zwrotny zapobiegajacy cofce
    3 zawór mięśzający (dlaczergo pompka po nim?) zawór jesli jest przed pompka stawia zbędny opór ,
    4 filtr
    5 pompka
    6 zawór kulowy

    zawór róznicowy równolegle
    Ostatnio edytowane przez P:)apolinek ; 26-01-2011 o 18:02

  3. #4403

    Domyślnie

    Tam skąd wziąłeś ten schemat jest użytkownik tego układu i bardzo go sobie chwali, spytaj się jego do czego co służy i jak się sprawdza.

  4. #4404

    Domyślnie

    hes na poczatku spalimy wszystkie gazy no może 95% ale po kilku godzinach żar jest na dole kotła a gazów jest dużo mniej , wydziela się tlenek węgla spalajac na niebiesko ale nieraz jest tak że na górze kotła nie ma żaru a gazy się wydobywaja .
    Sam doskonale wiesz o czym pisze ale jak któryś raz chcesz zamieszać w temacie.

    Marmark własnie takie sklepienie chodzi mi po głowie , gdyby jeszcze mogło się obniżać wraz ze spalaniem się paliwa w kotle to byłoby super.
    Czy pokazałbyś fotkę sklepienia ?

  5. #4405

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marmark Zobacz post
    Otóż mylisz się bardzo, to nie są ograniczenia TEJ metody.
    Przeróbki kotła sprowadzają się w większości do usunięcia wad produkcyjnych (czasem konstrukcyjnych ) kotłów. Niezależnie od sposobu palenia należy je wykonać.
    Komin - szczelność i ocieplenie jest potrzebne zawsze, niezależnie od sposobu palenia.

    Witam.
    Jakby o tym nie pisać i niezależnie czy i jak się mylę wiele ludzi ,,ledwo trzyma śrubokręt’’
    ( boją się włączyć fleksa) a palenie w kotle interesuje ich dopiero jak ,,kieszeń zaboli’’ Dla takich każda metoda ,po za tą jaką proponuje producent kotła, jest OGRANICZONA W DOSTĘPIE bo np. nie umieją ,nie mają elektronarzędzi, nie chcą stracić gwarancji, o świadomość o konieczności szczelności i ocieplania kominów
    ( he,he,) popytaj kominiarzy to się bardzo zdziwisz co ludziska potrafia odpiera…lać z kominami we własnych domach.
    Pozdrawiam.

  6. #4406

    Domyślnie

    Cytat Napisał yareka Zobacz post
    Tam skąd wziąłeś ten schemat jest użytkownik tego układu i bardzo go sobie chwali, spytaj się jego do czego co służy i jak się sprawdza.
    Ten schemacik jest bardziej wzbogacony o pewne elementy,pewne zas sa odjęte-chocby jedna pompka na układ kotłowy i c.w.u.
    lub jedna pompka na c.o. i c.w.u.(czy to zadział).
    Dlaczego ograniczm ilośc pompek??,do obiegu krótkiego kotła czy tez c.w.u. pompka 25-40 jest za duza a tłumienie jej zawore mija sie z celem.
    Faktem jest iz ten układ działa podobnie jak na zaworze 4d,z małym wyjatkiem(4D nie działa na grawitacji)

  7. #4407
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar hes
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Posty
    2.858

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarecki79 Zobacz post
    Słówko do kolegi HES

    (...) a jak zrobic produkt kompaktowy, małej mocy, łatwy w transporcie dla mocy 15-20 czy 30kW? Mam na myśli produkcję seryjną z dostępem do wyczystek a nie robotę ręczną w konkretnej kotłowni.
    Nic prostszego, mam projekt, sprawdzony w praktyce chodzi idealnie. Jak najbardziej może to być produkt zwarty, kompaktowy, obsługa śmiesznie łatwa.
    Można produkować w wersjach modułowych do składania w kotłowni, z możliwością wymiany poszczególnych modułów w przypadku zużycia
    czy naprawy. Po drodze parę patentów, na których ochronie mi nie zależy, bo i tak skopiują w podobnych konstrukcjach. Szczególnie ruszt jest
    wyjątkowo perfidny i prosty jednocześnie, przy tym załatwiający parę podstawowych problemów, które zdarzają się w innych kotłach. Oczywiście
    nieruchomy, unikam jakiegokolwiek komplikowania budowy.
    Efekt spalania jak w avatarku, jasne że bez prądu.
    "- Patrz, Ewusiu, bocian leci.
    - Nieprawda! Nie ma bocianów!" (J.Tuwim)

  8. #4408

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mały Mariusz Zobacz post
    Marmark własnie takie sklepienie chodzi mi po głowie , gdyby jeszcze mogło się obniżać wraz ze spalaniem się paliwa w kotle to byłoby super.
    A gdyby tak po godzinie (do 2) od momentu rozpalenia w piecu połozyc na węglu coz na wzór rotory (jednakrze wykonane z szamotu np 3cm
    ).
    Wymiary(węzsze o 2-3 c od otworu załadowczego)aby od scianki paleniska po obu stronach było po 5 cm

  9. #4409

    Domyślnie

    Chciałbym Wam zwrócic uwagę,że kocioł to tylko jedno ogniwo łańcucha, który można przedstawic w sposób nastepujący:

    Generowanie ciepła obejmuje 3podstawowe elementy decydujące o uzyskiwanej zintegrowanej efektywności techniczno-ekologiczno-ekonomicznej, to jest:
    - paliwo
    - instalację spalającą - kocioł/piec/kominek
    - emitor, czyli komin.

    Zatem tzw ENERGIĘ można dzielic na:
    1. Ekonomię
    2. Ekologię

    Jedno z drugim musi korelować.
    Innowacyjność techniczna, technologiczna, produktowa w dziedzinie wytwarzania energii cieplnej ukierunkowana na wzrost sprawności ekologicznej oraz zmniejszenie uciążliwości dla środowiska musi dotyczyć wszystkich trzech składowych systemu, tj. paliwa, techniki jego spalania i układu odprowadzania spalin, czyli komina.
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  10. #4410

    Domyślnie

    Cytat Napisał hes Zobacz post
    Nic prostszego, mam projekt, sprawdzony w praktyce chodzi idealnie. .
    Witam.
    Widziałem zdjęcia i jakoś szczęka mi nie opadła, jakbym planował np.palenie miałem to kupiłbym kociół z podajnikiem, po co kombinować jak rozpędzić rower do 200km/h jak są motocykle.
    pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez tomraider ; 26-01-2011 o 20:13

  11. #4411
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar KardinalE
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Obecny Łudstok
    Posty
    214

    Domyślnie

    Do hes:
    Proste pytanie, jak chcesz to wdrożyć do produkcji, ile byś chciał pieniążków za dobudowanie palnika do mojego kotła? Pytanie jak najbardziej poważne, bo podoba mi się palnik
    "Złom jest największym bogactwem Polski"

    Kociołek SAS UWT 29kW + miarkownik Unister (usunięty nadmuch), komin 11m 18x18cm, pow. domu 180m2, nowe podwójne okna, zerowe ocieplenie budynku (ściany 50cm ze szczeliną)

  12. #4412

    Domyślnie

    tomraider
    Przeginasz chłopie.
    Fotki projektu hesa są do obejrzenia w sieci (hes, robię Ci reklamę, chociaż mieszasz). I wierzę, że jest to dobry produkt bo widziałem działające, o podobnej konstrukcji (jednakże bez "palnika").
    tomraider, najpierw się trochę rozejrzyj, a się mocno zdziwisz:
    Opona od stara, wypełniona odpowiednim materiałem może być niezłym akumulatorem ciepła.
    Celma jest potrzebna przy budowie piecyka z beczki po oleju (w zasadzie promiennika podczerwieni), który w nazwie ma "rakietowy" (ta Twoja NASA
    Naprawdę zdziwiłbyś się jak efektywnie to działa.
    Trzeba więcej czytać niż pisać.

    Mały Mariusz
    Zdjęcie robione telefonem, moment rozpalenia, widoczna pognieciona tektura:
    http://picasaweb.google.com/mmmkk2/K...76172195298946
    Ostatnio edytowane przez Marmark ; 26-01-2011 o 19:20

  13. #4413

    Domyślnie

    Dlaczego ten wątek jest tak ważny:

    Sferę przemysłową docisnęły wymogi unijne, takie jak dyrektywy UE w sprawie zanieczyszczeń, zapobiegania tym zanieczyszczeniom itp itd., efektem jest znacząca redukcji emisji ze źródeł przemysłowych.

    Najmniej zdyscyplinowani to ci mali, czyli my, szaraki, użytkownicy końcowi....

    Emisja zanieczyszczeń z paliw stałych:
    mamy pierwotne i wtórne, do pierwszych zaliczają się m.in:
    dwutlenek węgla (CO2), tlenek węgla(CO), tlenki azotu (NOx), dwutlenki siarki (SO2), chlorowodór (HCI), fluorowodór (HF), trwałe związki organiczne obejmujące wielopierścieniowe węglowodory aromatyczne (WWA), dioksyny i furany...., lotne związki organiczne, metale ciężkie, zwłaszcza rtęć i jej związki, kadm, tal, arsen, ołów, chrom, kobalt, pył całkowity oraz jego frakcje PM10, PM2,5

    Procesy spalania paliw, zwłaszcza węgla są głównym źródłem antropogenicznej emisji zanieczyszczeń. Ponad 75% emisji NOx i SO2, około 70%emisji CO, ponad 75% emisji pyłów i ponad 90% CO2 pochodzi z procesów spalania paliw.

    spośród zanieczyszczeń emitowanych ze spalania paliw stałych, zwłaszcza węgla w postaci aerozolu (smogu) do szczególnie groźnych zaliczane są pyły, zwłaszcza jego subfrakcje PM10, PM2,5 ponieważ zawierają metale ciężkie a z ich roziniętą powierzchnią są zaasocjowane i zaabsorbowane takie toksykanty jak WWA, dioksyny i furany. Wskutek tego PM10 PM2,5 odpowiedzialne są za choroby układu oddechowego i krążeniowego, różnego rodzaju alergie, a w efekcie wzrost śmiertelności ludności, szczególnie na terenach o wysokich wskaźnikach emisji tych substancji - szczególnie aglomeracja śląska.

    Tak duża emisja toksykantów, z uwagi na małą wysokość kominów stsoowaną w sektorze mieszkaniowym (zazwyczaj nieprzekraczającą 10m) powoduje zwłaszcza na obszarach gęsto zaludnionych wysoka koncentrację zanieczyszczeń powietrza na poziomi przygruntowym (- tzw niska emisja, czyli ze źródeł o wysokości emitorów <40m), stając się wysoce niebezpieczną z uwagi na bezpośrednie wdychanie zanieczyszczonego powietrza i spożywanie zanieczyszczonej żywności.

    Badania kancerogenności dymu ze spalania węgla wykazały, że jest ona porównywalna do emitowanych z baterii koksowniczej a wyższa niż dymu papierosowego, odpowiednio 2,1 ; 2,1 i 0,003.
    Emisja dioksyn, jednej z największych trucizn wzrasta ponad 100krotnie jeżeli w kotle domowym spala się lub współspala tworzywa sztuczne, gume itp.

    Ręką można machnąć jak gość na wsi koło lasu ma kopciucha i nie umie w nim palić czysto, ale w miasteczku czy większej wiosce to już zaczyna być poważny problem, problem dla naszego własnego zdrowia.

    DLATEGO PROPAGOWANIE METODY CZYSTEGO SPALANIA W TYM WĄTKU JEST TAK WAŻNE, NIE TRUJCIE SWOICH SĄSIADÓW.

    Materiał jest cytatem z wykładu PALIWA i TECHNOLOGIE SPALANIA, w którym miałem przyjemność brać udział i mam nadzieję,że uświadamia jak ważne jest dbanie o czystość spalania. Nieważne czy miarkownikiem czy sterownikiem pid, czy mówimy o dolnym spalaniu czy technice tzw zasypu cyklicznego, który tutaj jest popularyzowany.
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  14. #4414
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar hes
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Posty
    2.858

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mały Mariusz Zobacz post
    hes na poczatku spalimy wszystkie gazy no może 95% ale po kilku godzinach żar jest na dole kotła a gazów jest dużo mniej , wydziela się tlenek węgla spalajac na niebiesko ale nieraz jest tak że na górze kotła nie ma żaru a gazy się wydobywaja .
    Sam doskonale wiesz o czym pisze ale jak któryś raz chcesz zamieszać w temacie.

    (...)
    Widzę, że nie masz odwagi powiedzieć szczerze co myślisz
    Pofatygowałem się po temacie i odgrzebałem post sprzed półtora roku.
    Warto przeczytać i wyciągnąć właściwe wnioski. Pozdrawiam zapaleńców.
    (jasne, że mieszam- w imię nauki)

    Cytat Napisał Last Rico Zobacz post
    (....)

    Ponieważ koniecznie chciałem się dowiedzieć czy takie spalanie (od góry) nie wypuszcza aby
    niespalonego tlenku węgla, (zanim ten wątek tu umieszczę), to musiałem sobie poradzić inaczej.
    Proszę kolegów żeby mnie nie naśladowali w tych poczynaniach bo one mogą być niebezpieczne,
    trzeba mieć odpowiednie ubranie, maskę na całą twarz itd. Nie polecam. Otóż interesowało mnie
    czy w fazie kiedy już cały węgiel ulegnie skoksowaniu, a strefa żaru zalega gdzieś na dnie kotła,
    czy wtedy kocioł nie traci energii na szkodliwą energetycznie przemianę wg. poniższego schematu.

    Jeden czysty węgiel (koks) łączy się z dwoma atomami tlenu, tworząc CO2 (oraz energię z tego
    połączenia - ciepło), a potem czy ten sam CO2 przechodząc przez wyższe warstwy nie przyłącza
    czasem jeszcze jednej cząstki węgla "C" budując w ten sposób 2CO jednocześnie odbierając
    energię (potrzebną do połączenia) z kotła.

    Żeby się tego dowiedzieć, spędziłem w kotłowni trochę czasu bo prób dokonywałem w różnych
    fazach spalania (różna głębokość strefy żaru w złożu). Już kilka lat temu zauważyłem że papier
    wrzucony do pracującego kotła nie chce się zapalić, najpierw byłem tym faktem mocno zdziwiony
    potem próbowałem papier podpalić i taki wrzucić do kotła, suchy papier palący się w palcach
    natychmiast gasł wrzucony do kotła. Dwutlenek skutecznie gasił płomień (gaśnice na CO2 )

    Pomyślałem że to jeszcze o niczym nie świadczy, bo może być zbyt niska temperatura do zapłonu
    CO który może tam być, ale nie udaje mi się go zapalić i użyłem palnika propan-butan.
    Wprowadzony palnik 1300*C natychmiast zgasł. Skoro palnik gaśnie to nie jest źle pomyślałem.
    Po chwili, (stając z boku !) do kotła wprowadziłem osobną elastyczną rurkę z powietrzem chcąc
    koniecznie doprowadzić do wybuchu lub chociaż zapłonu (hipotetycznie tam istniejącego palnego
    CO). Nie udało się... palnik zamknięty w kotle pobierał tlen z wężyka i palił się wewnątrz kotła, ale
    zapłon nie następował. Próby takie robiłem wielokrotnie w różnych warunkach napowietrzania.
    zmieniając jednocześnie położenie palnika w obrębie komory kotła.

    Wniosek postawiłem taki, że spalanie węgla (już koksu) od góry w kotłach górnego spalania
    nie produkuje szkodliwego CO w ilościach stratnych. Jak już pisałem, do reakcji połączenia
    CO2 + C = 2CO jest potrzebna energia. Wg. wykresu Boudouarda początek tworzenia 2CO
    ma miejsce powyżej 400*C (400 -950*C). Prawdopodobnie koks który znajduje się powyżej
    strefy nie uzyskuje tej temperatury stąd brak tlenku węgla w ilościach energetycznych.
    ------
    (...)
    Pozdrówka
    "- Patrz, Ewusiu, bocian leci.
    - Nieprawda! Nie ma bocianów!" (J.Tuwim)

  15. #4415

    Domyślnie

    A ja uważam że prawie każdy kocioł jest dobry , tylko wina leży po stronie budowy kotłowni i naszych paliw . Każdy jest sprawdzany na stanowisku o jakich możemy tylko pomarzyć i pewnie się sprawdza . Przywozimy coś takiego do domu wstawiamy , czytamy instrukcję i okazuje się że mamy za mały komin , ale cóż już musi być . instalację robi zaprzyjaźniony fachowiec bo wie lepiej jak ma być lub ktoś co chce upakować jak najwięcej akcesoriów [ trzy pompy , trzy mieszacze itp ] Nie chce się palić dymi na kotłownię , ale po otwarciu okna już wszystko w porządku tak ma być słyszymy [ komin się wygrzeje i ok .. Kupujemy kocioł na miał ,ale czytamy że pali też drewno węgiel i tu niespodzianka cały załadunek drewna spalił się w 3 godz węgiel poszedł w 6 godzi co się dzieje . Lepsze kupujemy z palnikiem retortowym i pytamy czy spalimy drewno - ano spalimy tylko jak .Szukamy i w końcu dobry wątek , czytamy i okazuje się że wszystko mamy nie tak . ceny paliw coraz wyższe i wyższe . Robimy jakieś tam przeróbki , coś się tam poprawia . A podstawa to dobre ocieplenie domu , ale bez przesady bo 20 cm styropianu na ścianie , z 40 cm wełny to zimno latem i to jak . Nikt tego wprost nie napisze bo się wstydzi . Proszę wierzyć tam jest zimno i trzeba otwierać okna żeby się nagrzało , lub przepalić [ mówimy do sąsiada grzejemy wodę użytkową ]Nie ma co się łudzić .żeby ogrzać dom 150 m musimy spalić z 25 kg węgla . Tak ma być - co innego jak palimy z 40 - 50 kg coś jest źle .

  16. #4416

    Domyślnie

    Dlaczego mówię,że miał, czy drobny groszek należy spalać z dmuchawą i sterowaniem, bo to najlepsza metoda, potwierdzona wynikami badań.

    Dlaczego sie nie upieram, że przy spalaniu węgla grubego byc może lepszy jest miarkownik (pisze byc może, bo nie sprawdzałem)

    Dla uzyskania maksymalnej sprawności energetycznej i najniższej uciążliwości dla środowiska niezbędne jest opracowanie i wdrażanie nowych metod przygotowania paliw węglowych oraz nowych rozwiązań techniczno-technologicznych procesu "czystego spalania", czyli najlepszych mozliwych technologii.

    Coś takiego powstało na tym wątku w kwestii spalania grubych sortów węglowych z użyciem miarkownika, to najlepszy przykład jak taka metoda powstaje....

    Właściwości fizykochemiczne paliwa, takie jak wielkośc ziarna, jego jednorodność, zawartość wilgoci, popiołu jego charakterystyczne temperatury oraz skład chemiczny, spiekalność, zawartość części lotnych, siarki, chloru itd. determinować będą wielkość emitowanych zanieczyszczeń.

    Stąd właśnie konieczność doboru właściwości fizykochemicznych paliw do techniki spalania oraz rozwiązania konstrukcyjno-techniczne danego kotła.

    Od lat wiadomo,że do spalania np. drewna należy miec kocioł albo gazujący drewno albo dobra konstrukcje dolnego spalania.
    Do tej pory dla spalania paliw dużego sortu typu Orzech polecane były modele dolnego spalania, ten wątek pokazał,że metoda alternatywną, byc może lepszą jest technika zasypu cyklicznego z użyciem miarkownika

    Przy spalaniu paliw drobnych (miały, groszki) najlepsze konstrukcje to modele z zasypem cyklicznym z róznymi rozwiązaniami rozprowadzenia powietrza, w tym wypadku z dmuchawą i sterownikiem a kolejnym krokiem w usprawnianiu tego typu kotła i spalania był debiut sterowań z PID ok.2007r.
    Ostatnio edytowane przez Jarecki79 ; 26-01-2011 o 19:21
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  17. #4417

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marmark Zobacz post
    .....Fotki projektu hesa są do obejrzenia w sieci ....... widziałem działające, o podobnej konstrukcji (jednakże bez "palnika").
    ....tomraider, najpierw się trochę rozejrzyj
    ....Trzeba więcej czytać niż pisać.
    Witam.
    Nie mogę się doczekac adresu internetowego tych fotek i podobnych konstrukcji , jak dostanę na priv ( sam nie znalazłem) poczytam i może usunę żart o promie.
    pozdrawiam

  18. #4418
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar hes
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Posty
    2.858

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomraider Zobacz post
    Witam.
    Nie mogę się doczekac adresu internetowego tych fotek i podobnych konstrukcji , jak dostanę na priv ( sam nie znalazłem) poczytam i może usunę żart o promie.
    pozdrawiam
    Może prościej będzie po prostu odwiedzić mnie- niedaleko w Gryfowie Śl ?
    Będziesz miał okazję przeprosić i pooglądać cuda... np. 98% sprawności kotła bez cienia elektryki...
    "- Patrz, Ewusiu, bocian leci.
    - Nieprawda! Nie ma bocianów!" (J.Tuwim)

  19. #4419
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar KardinalE
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Obecny Łudstok
    Posty
    214

    Domyślnie

    PONAWIAM pytanie
    Do hes:
    Proste pytanie, jak chcesz to wdrożyć do produkcji, ile byś chciał pieniążków za dobudowanie palnika do mojego kotła? Pytanie jak najbardziej poważne, bo podoba mi się palnik
    "Złom jest największym bogactwem Polski"

    Kociołek SAS UWT 29kW + miarkownik Unister (usunięty nadmuch), komin 11m 18x18cm, pow. domu 180m2, nowe podwójne okna, zerowe ocieplenie budynku (ściany 50cm ze szczeliną)

  20. #4420

    Domyślnie

    Wezyr i Jarecki79

    dzięki za odpowiedź. W weekend zrobię przeróbki i zobaczę jak sprawdza się palenie dolne, chcę to sprawdzić gdyż teraz palę od góry i po wielu próbach i modyfikacjach doszedłem do bardzo zadawalających wyników. Jednakże odbyło się to kosztem zmniejszenia o ok.0,5m2 wymiennika. Jeżeli uda się spalać mniej lub tyle samo na dobe, co w przypadku palenia od góry to zaważy brak konieczności codziennego rozpalania.

Strona 221 z 998

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony