dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 335 z 998
Pokaż wyniki od 6.681 do 6.700 z 19943
  1. #6681
    Lider FORUM (min. 2800)
    Vld

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    warszawa
    Posty
    3.215

    Domyślnie

    Cytat Napisał Szponi Zobacz post
    Vld

    Jak dorzucisz mi 600zł do każdej tony to kupię
    to dorób sobie dodatkowy wymiennik jak nie chcesz palić paliwem właściwym dla swojego kotła. On poprostu nie ma wymiennika konwekcyjnego niezbędnego dla paliw długopłomiennych.
    Co do kasy, ile masz koksu po odgazowaniu tony węgla? Tyle masz ciepła! Resztą grzejesz i trujesz okolicę.
    R-290 pod strzechy

  2. #6682
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar KardinalE
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Obecny Łudstok
    Posty
    214

    Domyślnie

    Cytat Napisał Vld Zobacz post
    to dorób sobie dodatkowy wymiennik jak nie chcesz palić paliwem właściwym dla swojego kotła. On poprostu nie ma wymiennika konwekcyjnego niezbędnego dla paliw długopłomiennych.
    Co do kasy, ile masz koksu po odgazowaniu tony węgla? Tyle masz ciepła! Resztą grzejesz i trujesz okolicę.
    "On poprostu nie ma wymiennika konwekcyjnego niezbędnego dla paliw długopłomiennych" <- pierwszy raz się z tobą zgadzam

    "Co do kasy, ile masz koksu po odgazowaniu tony węgla? Tyle masz ciepła! Resztą grzejesz i trujesz okolicę" <- ale tu znów zaczynasz swoje mądrości. Trujesz to ty, ale d*pę porządnym forumowiczom.
    "Złom jest największym bogactwem Polski"

    Kociołek SAS UWT 29kW + miarkownik Unister (usunięty nadmuch), komin 11m 18x18cm, pow. domu 180m2, nowe podwójne okna, zerowe ocieplenie budynku (ściany 50cm ze szczeliną)

  3. #6683
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tomek 1980

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    ok. Częstochowa
    Posty
    270

    Domyślnie

    Witam, dzięki artur11 za objaśnienie co i jak.
    Dziś przy rozpalaniu, chodź duży wiatr bardzo długo dochodziło do 50 stopni, wydaje mi się, że za bardzo dmuchało z KPW.
    Próbowałem ze szczeliną 5mm i 1mm i nie chciało się jakoś palić. PG uchylona na jakieś 4mm.
    Kiedy PG otwierałem mocniej do się lepiej paliło.
    Później kiedy już kociołek nabrał temperatury jakieś ponad 30stopni to miałem KPW rozkręcone na jakieś 4-5mm i wtedy pomału temperatura szła do góry, ale zdmuchiwało ogień z drewna. Drewno było czerwone tak jak czasem się nie chce palić i się dmucha żeby się rozpaliło, tak to u mnie wyglądało, jednak dymu było zdecydowani mniej. Co jednak jeszcze zauważyłem, że chyba bez KPW paliło się dużej niż z KPW. Muszę porobić jeszcze testy.
    Artur11 pisałeś wcześniej, że przy rozpalaniu podkładasz zapałek pod PG i KPW na jakieś 10mm ustawiasz, po godzinie KPW skręcasz na 4mm i zakładasz miarkownik. KPW zostawiasz tak do końca na 4mm, czy jeszcze coś zmieniasz po drodze?
    Jeszcze jedna sprawa na końcu palenia zostają mi dość duże kawałki niespalonych węglików na rusztach w popiele, artur czy też tak masz?
    Co do puszek to też docelowo będzie coś innego, tylko sprawdzam jaka jest poprawa i widzę, że jest.
    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez tomek 1980 ; 05-01-2012 o 17:31

  4. #6684
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Musaszi73
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Grajewo
    Kod pocztowy
    19-200
    Posty
    76

    Domyślnie

    Witam serdecznie wszystkich pozytywnie zakręconych palaczyNa początek podziękowania dla kolegów aktywnych a szczególnie dla założyciela wątku LastRico.Szacun.Dzięki takim patentom jak KPW,miarkownik,uszczelnienie drzwi popielnika-ruszt,rozpalaniem od góry,trzy godz. zasyp zrobił się siedmiu godz.(Drewno) Cuda normalnie Pozdrawiam

  5. #6685
    Lider FORUM (min. 2800)
    Vld

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    warszawa
    Posty
    3.215

    Domyślnie

    Cytat Napisał KardinalE Zobacz post
    "On poprostu nie ma wymiennika konwekcyjnego niezbędnego dla paliw długopłomiennych" <- pierwszy raz się z tobą zgadzam

    "Co do kasy, ile masz koksu po odgazowaniu tony węgla? Tyle masz ciepła! Resztą grzejesz i trujesz okolicę" <- ale tu znów zaczynasz swoje mądrości. Trujesz to ty, ale d*pę porządnym forumowiczom.
    witam kolegę!
    Widzę że już doszedłeś ile kWh masz z 23 kg węgla, skoro znów wdajesz się w polemikę.
    Ale nie ma łatwo, teraz jeszcze musisz się podciągnąć z kultury dyskusji.
    Żegnam czule
    R-290 pod strzechy

  6. #6686

    Domyślnie

    @Vld to może konstruktywnie pomożesz, jak taki wymiennik ma sobie dorobić w swoim kotle. Zamiast cały czas w kółko to samo.Nie musisz brać przykładu z Benedykta z tym "czule"

  7. #6687
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Last Rico
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    2.036

    Domyślnie

    Koledzy.
    Miło czytać, że SKUTECZNIE usprawniacie swoje kociołki, one odwzajemnią
    się wam ciepłem dla rodziny oraz pozostawią w portfelu całkiem sporo papieru !!
    Wspólne nasze powietrze zaoszczędzą.............tak już całkiem przy okazji.





    Prośba do innych kolegów, nie róbcie czatu z tego wątku - bo on nim nie jest.
    Czat rządzi się swoimi prawami, to jest forum.
    Ma ktoś coś WAŻNEGO na napisania - lub czegoś nie zrozumiał? Proszę bardzo.
    Posty nic nie wnoszące dla zainteresowanych ---> będą zgłaszane do kasowania.
    Nie potrzebujemy tu śmieci.
    Każdy przecież może założyć osobny wątek. Proszę o zrozumienie...
    beton wiąże ludzi...

  8. #6688
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    artur11

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    564
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomek 1980 Zobacz post
    Witam, dzięki artur11 za objaśnienie co i jak.
    Dziś przy rozpalaniu, chodź duży wiatr bardzo długo dochodziło do 50 stopni, wydaje mi się, że za bardzo dmuchało z KPW.
    Próbowałem ze szczeliną 5mm i 1mm i nie chciało się jakoś palić. PG uchylona na jakieś 4mm.
    Kiedy PG otwierałem mocniej do się lepiej paliło.
    Później kiedy już kociołek nabrał temperatury jakieś ponad 30stopni to miałem KPW rozkręcone na jakieś 4-5mm i wtedy pomału temperatura szła do góry, ale zdmuchiwało ogień z drewna. Drewno było czerwone tak jak czasem się nie chce palić i się dmucha żeby się rozpaliło, tak to u mnie wyglądało, jednak dymu było zdecydowani mniej. Co jednak jeszcze zauważyłem, że chyba bez KPW paliło się dużej niż z KPW. Muszę porobić jeszcze testy.
    Artur11 pisałeś wcześniej, że przy rozpalaniu podkładasz zapałek pod PG i KPW na jakieś 10mm ustawiasz, po godzinie KPW skręcasz na 4mm i zakładasz miarkownik. KPW zostawiasz tak do końca na 4mm, czy jeszcze coś zmieniasz po drodze?
    Jeszcze jedna sprawa na końcu palenia zostają mi dość duże kawałki niespalonych węglików na rusztach w popiele, artur czy też tak masz?
    Co do puszek to też docelowo będzie coś innego, tylko sprawdzam jaka jest poprawa i widzę, że jest.
    Pozdrawiam.
    Robię tak:
    Nie stosuję już zapałki, używam śrubki regulacyjnej. W viadrusie podłożenie zapałki daje fizycznie około 3mm uchylenia, drzwiczki są z podwójnym felcem. Okazało się to za dużo, może ciąg za mocny. Komin mam 11m okrągły fi 25cm.

    PG podkręcam śrubką na 1mm, ustawiam na 30C, kpw - rozetka na 1/2 i zapalam (zimny piec), ten 1 mm PG po ostatnich eksperymentach mam w zasadzie aż przestaje się palić jasnym płomieniem, potem wkręcam śrubkę do zera. Temperaturę na miarkowniku podnoszę stopniowo, po parę stopni i trwa to 30-60 minut w zależności jaka mnie interesuję.

    Specjalnie w pierwszej fazie zostawiam szczelinę, żeby ogień nie gasł całkowicie jak miarkownik zamyka klapkę - wcześniej gasł i mocno potrafiło dymić. W tym momencie miarkownik np przy 40C zamknie ale nie ma gwałtownego odcięcia PG, węgiel gazuje i się łądnie dopala, nie gaśnie!!, ładnie się stabilizuje spalanie. Jest to mój sposób na dużą bezwładność cieplną.

    Po paru godzinach jak znikają długie jasne płomienie, przymykam rozetkę KPW do 1/4 i tak zostaje już do końca, całkowite zamknięcie KPW w fazie koksu powoduje u mnie spadek temperatury o 2-5 stopni.


    Jeżeli chodzi o dodatkowy wymiennik to można kupić na znanym serwisie aukcyjnym, nawet z nierdzewki. Na wszelki wypadek zrobił bym bypas i na wodę i na spaliny. Sam o tym myślę bo jak palę drewnem to ogień jest jeszcze w czopuch i grzeje niepotrzebnie komin.
    Ostatnio edytowane przez artur11 ; 05-01-2012 o 18:20

  9. #6689
    Lider FORUM (min. 2800)
    Vld

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    warszawa
    Posty
    3.215

    Domyślnie

    Cytat Napisał rybniczanin Zobacz post
    @Vld to może konstruktywnie pomożesz, jak taki wymiennik ma sobie dorobić w swoim kotle. Zamiast cały czas w kółko to samo.Nie musisz brać przykładu z Benedykta z tym "czule"
    masz rację!
    Skoro potrzebne plany, rysunki i zdjęcia odsyłam do kol czp01. On na swojej stronie te wszystkie rzeczy udostępnił.

    ad. czatu, jakie forum jest każdy widzi i na szczęście jest na nim wolność w wyrażaniu opinii. Tak samo za jak i przeciw, ale zgodzę się że chamskie i obraźliwe wpisy powine być moderowane.
    R-290 pod strzechy

  10. #6690

    Domyślnie

    VLD, wątek założył LastRico i wyraźnie traktuje on o górnym spalaniu (jakbyś zechciał wrócić się do jego początków)
    Do tej pory wiele osób sobie tutaj pomagało bez schodzenia na jakieś wielkie tory poboczne.

    Moim zdaniem nazwa błędna, bo fachowo, to co LastRico opisuje... nazywa się zasypem cyklicznym. W zasadzie ciężko to klasyfikować między spalaniem dolnym a górnym, bo cykl palenia preferowany na tym wątku zawiera elementy obu sposobów spalania paliwa.


    Ty natomiast preferujesz dolniaki. Więc zgadzam się z LastRico, że nic nie szkodzi na przeszkodzie, abyś wątek o dolniakach założył i prowadził.
    Ostatnio edytowane przez Jarecki79 ; 05-01-2012 o 18:35 Powód: literówka
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  11. #6691
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    prm

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Posty
    9

    Domyślnie

    Znam już wymiary jakie powinna mieć moja KPW tylko teraz pytanie jak najlepiej wykonać ją w takich oto drzwiczkach(zdjęcia poniżej)??,gdyż nie chce specjalnie zamawiać nowych(chyba ze będzie to ostateczność).


  12. #6692
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar KardinalE
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Obecny Łudstok
    Posty
    214

    Domyślnie

    Vld napisał:
    "witam kolegę!
    Widzę że już doszedłeś ile kWh masz z 23 kg węgla, skoro znów wdajesz się w polemikę.
    Ale nie ma łatwo, teraz jeszcze musisz się podciągnąć z kultury dyskusji.
    Żegnam czule "

    Nie zaczynaj znów ze wskaźnikami, bo wyjaśniłem tobie tą kwestię.
    Jakbyś wiedział czym jest kultura dyskusji, to byś mądrze doradzał, a zamiast tego wymądrzasz się z każdej strony, bo masz tłoka :O

    A w szczególności powinny być kasowane wpisy, które wprowadzają zamęt i nerwowość na forum.

    Człowieku zrozum! Pomimo wszystko Ciebie szanuję, masz wiedzę i się przydaje, ale doradzaj na temat, a nie "kupcie to, kupcie tamto". Pozdrawiam
    "Złom jest największym bogactwem Polski"

    Kociołek SAS UWT 29kW + miarkownik Unister (usunięty nadmuch), komin 11m 18x18cm, pow. domu 180m2, nowe podwójne okna, zerowe ocieplenie budynku (ściany 50cm ze szczeliną)

  13. #6693
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tomek 1980

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    ok. Częstochowa
    Posty
    270

    Domyślnie

    Cytat Napisał artur11
    Robię tak:
    Nie stosuję już zapałki, używam śrubki regulacyjnej. W viadrusie podłożenie zapałki daje...
    dzięki.
    Jakieś niedopałki też u Ciebie zostają?


    prm czy na zewnętrznej części masz jakąś rozetkę (otwór)?
    Ostatnio edytowane przez tomek 1980 ; 05-01-2012 o 18:43

  14. #6694
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    artur11

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    564
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Vld Zobacz post
    masz rację!
    Skoro potrzebne plany, rysunki i zdjęcia odsyłam do kol czp01. On na swojej stronie te wszystkie rzeczy udostępnił.....
    Wstaw linka na forum, ja bardzo chętnie zerknę.

    tamek Tak zostają mi niedopalone koksiki, niestety ruszta wodne mają swoje minusy. Ale to tylko jęśli gaśnie. Jak mam pod ręką parę szczapek drewna i wrzucę je na dopalające się koksiki to nic nie zostaje. Wygarniam je i wsypuję z powrotem do pieca na nowy zasyp.

  15. #6695
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    prm

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Posty
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomek 1980 Zobacz post
    dzięki.
    Jakieś niedopałki też u Ciebie zostają?


    prm czy na zewnętrznej części masz jakąś rozetkę (otwór)?
    No właśnie nie:/ i w tym jest problem.

  16. #6696
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Last Rico
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    2.036

    Domyślnie

    Kolego Vld.
    W mojej opinii mylisz wolność z bezprawiem.
    Twoja wolność kończy się tam - gdzie zaczyna się wolność innych ludzi.
    Załóż proszę swój własny wątek pt. "Wyzłomować kotły górnego spalania i koniec!"
    Nic mi do tego, może nawet wejdę tam z ciekawości, ale proszę cię nie psuj naszej
    wspólnej pracy nad tym - żebyśmy wszyscy mogli oddychać lepszym powietrzem.
    beton wiąże ludzi...

  17. #6697
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Last Rico
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    2.036

    Domyślnie

    Witaj Musaszi 73.
    Fajnie że do nas wpadłeś i napisałeś że warto. Może tym wpisem... zachęcisz
    ludzi którzy jeszcze nie wiedzą że ekologia - to siostra ekonomii. Pozdrawiam.
    ----------------------

    Cześć Jarek 712
    Twój kocioł nie bardzo się nadaje do spalania drewna, dobrze by było żebyś
    jednak przekonał rodziców do przejścia na węgiel, to dla was najlepsze wyjście.

    Sprawdź (dobrze) szczelność dolnych drzwi zespolonych i samej klapy PG,
    do tego szczelność osi napędu ruchomego rusztu (wbij na sztywno wełnę min.)
    Temperaturę startu pompy obniż z 50 na 35*C. Zobaczysz - że warto mieć ją
    jeszcze niżej! Popróbuj również zmniejszyć jej bieg. Chodzi o wyciąganie max
    ciepła z kotła. Kocioł stosunkowo DŁUGO grzeje na niższych temperaturach, to
    trwa kilka godzin. Jeśli ustawisz pompie wysoki próg np.50*C, to już przy 49*C
    (nie wiem jaką ma histerezę) woda w grzejnikach zacznie stygnąć, mimo tego
    że w kotle - jest jeszcze dużo czerwonego żaru... Powodzenia !
    beton wiąże ludzi...

  18. #6698

    Domyślnie

    Jarecki79
    Moim zdaniem Las Rico założył wątek o ekonomicznym spalaniu. Dodatkowym atutem jest ekologiczne spalanie, ale upierał się nie będę a nawet zasugeruję aby ktoś doświadczony (Vld, Hes) założyli wątek Ekonomiczne spalane węgla kamiennego sposobem dolnym.

    Miałbym tylko prośbę, aby najważniejsi, najbardziej aktywni, najbardziej itd, umieszczali w podpisach link do takiego wątku.
    W przeciwnym razie temat NIE MA SZANS PRZEBICIA się w jakiejkolwiek wyszukiwarce. Dwa miliony odwiedzin tego wątku robi swoje

    Wszystkim nam powinno zależeć na ekonomicznym i jakimkolwiek, byle ekologicznym spalaniu opału.

    Jarecki79 kiedyś zaproponowałem, aby całkowicie zakończyć ten wątek. Zrobiła się z tego zadyma i sam potem przepraszałem za swoje pomysły. Gdyby to wszystko zebrać jednak do "kupy" , to ktokolwiek chciałby znaleźć pełną informację o zasadach tego palenia (górnego) znalazłby to wszystko w spisie treści Juzefa (link w podpisie). Jeżeli ktokolwiek miałby problemy z wielkością KPW, obkładaniem paleniska szamotem, itd. mógłby zadać to pytanie na forum muratora (ale nie w tym wątku). Z całą pewnością uzyskałby odpowiedź a wątek nie puchłby w oczach.

    Jest jak jest Jarecki79 i teraz tutaj jest już o wszystkim więc czemu nie o DS ?
    Palę dołem -DS w kotle o następującym przekroju ZOBACZ.
    Domek: Stary, ceglany. Mury 50 cm nieocieplone. Dach nieocieplony. Powierzchnia ok. 170 m2. Woj. pomorskie.
    Zobacz ile powinieneś spalać- KALKULATOR

  19. #6699
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Last Rico
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    2.036

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sedzia Zobacz post
    Witam. Mam piec WEBERMAN 25kw, przewymiarowany troche. Mam taki problem ze chyba mam za duzy ciag w kominie. Jak zaladuje piec weglem i odpale od gory to dosyc szybko mi sie wypala ten wsad , natomiast jesli otworze minimalnie gorne drzwiczki to wtedy ten sam wsad pali sie dobrych kilka godzin dluzej. Po prostu komin mi sie nagrzewa za bardzo i wegiel sie marnuje. zeby miec gorne drzwiczki zamkniete wpadlem na pomysl aby lekko otworzyc wyczystke komina na samym dole. Wtedy i ciag maleje w piecu i faktycznie idzie mniej oplau. Co o tym sadzicie ?
    Witaj Sedzia
    Standard - sprawdź szczelność dolnych drzwi zespolonych i samej klapy PG,
    oczywiście reszta też ma być szczelna, piszę w kolejności ważności miejsc.
    Kocioł który posiadasz ma dość niespotykaną konstrukcję i tak sobie myślę
    że już na samym początku powinieneś skontrolować też szczelność tego bypasu.
    Połączenie nie powinno być "takie sobie" tylko naprawdę szczelne, może musi
    być skasowany luz na osi, może trzeba klapę podgiąć. Jeśli nie czujesz się
    na siłach - poproś jakiegoś "metaloplastyka" niech to obejrzy bo jeśli tam nie
    będzie odpowiedniej szczelności, to duża część ciepła ominie wymieniki i myk
    do komina (zgłaszasz gorący komin).

    Piszesz o przewymiarowaniu. Zabuduj tylną ścianę kotła cegłami szamotowymi
    od rusztu w górę - aż pod sam wymiennik. Połączenie na zaprawę szamotową.
    Do tego zrób coś z rusztem pionowym bo szkoda marnować tyle opału co sezon.

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post3671802

    a następnie wykonaj KPW

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post3593592

    jeśli masz duży ciąg to przemyśl jeszcze RCK

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post5090566

    Życzę koledze wszystkiego dobrego w Nowym Roku!
    Latem znowu przybędę do Giżycka.
    beton wiąże ludzi...

  20. #6700
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar KardinalE
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Obecny Łudstok
    Posty
    214

    Domyślnie

    Od wczoraj przeprowadzam testy ze ściskaniem spalin położyłem blachę nad połową powierzchni paleniska i pali się, znacznie lepiej i troszkę dłużej. Jakby tu ścisnąć spaliny jak w DS, ale od góry, natomiast po fazie odgazowania to otwierać, aby koks lepiej grzał. Podrzucajcie pomysły!!!
    "Złom jest największym bogactwem Polski"

    Kociołek SAS UWT 29kW + miarkownik Unister (usunięty nadmuch), komin 11m 18x18cm, pow. domu 180m2, nowe podwójne okna, zerowe ocieplenie budynku (ściany 50cm ze szczeliną)

Strona 335 z 998

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony