dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 401 z 998
Pokaż wyniki od 8.001 do 8.020 z 19943
  1. #8001
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar mati8201
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Łukowa
    Posty
    104

    Domyślnie

    Pytanie o RCK
    czy wychładza ono komin
    jak sie sprawuje przy duzych wiatrach u mnie dzis mocno wieje i jest problem bo czasami ma cowke dymu do komina i jakos słabo sie pali i odrazu nie mowie ze to tylko chodzi o mnie bo u sasiadów jest tak samo czy RCK temu zaradzi

  2. #8002

    Domyślnie

    Remigiusz o rurze wezyra zacznij z tego miejsca TUTAJ
    Palę dołem -DS w kotle o następującym przekroju ZOBACZ.
    Domek: Stary, ceglany. Mury 50 cm nieocieplone. Dach nieocieplony. Powierzchnia ok. 170 m2. Woj. pomorskie.
    Zobacz ile powinieneś spalać- KALKULATOR

  3. #8003
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Remigiusz.
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Strzyżów
    Kod pocztowy
    38-100
    Posty
    118

    Domyślnie

    Dziękuje za linka Za dużo postów i nie zawsze człowiek już pamięta gdzie co było a w spisie treści nie moglem nic doszukać się

    Ja z RCK jestem zadowolony teraz są ostre wiatry i już nie słychać podmuchów w kotle wiatru Stabilniej się to jakoś pali.
    C.O.: DEFRO Optima Komfort 15kW, Miarkownik ciągu Honeywell, Zawor 4D ESBE, Grawitacja & Pompy, stalowo żeberkowe kaloryfery
    C.W.U.: Taurus OG 150l
    DOM ~115m²: 45cm cegla + pustaki betonowe, 5 komorowe okna plastikowe, Piwnica + 2 pietra, poddasze nieużytkowane
    KOMIN: Murowany z cegły 140x170mm, 12m wysoki

  4. #8004
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Gelo2104

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Kock
    Kod pocztowy
    21-150
    Posty
    96

    Domyślnie

    Remigiusz
    U mnie tez sporo więcej opału szło . A co do temp , musisz pobawić się rozmiarem palnika tak żeby na malutkim ogniu była zadana temp . Jak mały palnik to ostro palisz i idzie w komin .
    Domański szajs po tuningu , aktualnie palenie dołem i znowu górą .

  5. #8005

    Domyślnie

    Sprawdził bym temperaturę na czopuchu bo tak sie mówi że sie ostro pali albo słabo ale to tylko gdybania na termometrze widać ile wpada do komina szczególnie w kotle DS gdzie powinno się stale palic małym ogniem.

  6. #8006

    Domyślnie

    u mnie po wyczyszczeniu konkretnie kociołka na czopuchu max 50- 60stC przy 50stC na kotle.

  7. #8007

    Domyślnie

    U mnie też o około 10-20*C wyżej od zadanej , oczywiście jak rozgrzewam zład to jest wiecej na poczatku muszę dać też więcej PG pózniej już przymykam na około 2mm.

  8. #8008
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Remigiusz.
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Strzyżów
    Kod pocztowy
    38-100
    Posty
    118

    Domyślnie

    Tutaj jeszcze raz pokazany mam montaż RCK:



    Dalej w końcu sobie na ruszcie pionowym zamontowałem szamot bo mnie denerwowało ze tamtędy wpadał popiół a co dalej lepiej będzie dopalacz palenisko.



    Dalej dorobiłem dziś jeszcze PW, z rura i trójnikiem starym Klapkę PW od ślepiłem znów. Rozpaliłem mala ilością drewna, i podgrzało mi to ładnie CWU, potem dosypałem jedna cala węglarkę węgla. Temp. ładnie złapało do 70°C nastawiona, lecz po 2.0h od rozpalenia Dodam ze dziś cały wymiennik wyczyściłem na tip top oraz czopuch. Po tych 2.0h cały zasyp się zapalił w komorze. Ja kończę na tym moje próby w DS. Za dużo idzie w komin i komora zsypowa strasznie mala się zrobiła Ale nie powiem ta ilość węglarki się teraz paliła 9h czyli ~12kg







    Tutaj film:

    http://youtu.be/v8CQnb2-P_A
    C.O.: DEFRO Optima Komfort 15kW, Miarkownik ciągu Honeywell, Zawor 4D ESBE, Grawitacja & Pompy, stalowo żeberkowe kaloryfery
    C.W.U.: Taurus OG 150l
    DOM ~115m²: 45cm cegla + pustaki betonowe, 5 komorowe okna plastikowe, Piwnica + 2 pietra, poddasze nieużytkowane
    KOMIN: Murowany z cegły 140x170mm, 12m wysoki

  9. #8009
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mikar1

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Zelków-Kolonia
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    74

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZUG Zobacz post
    u mnie po wyczyszczeniu konkretnie kociołka na czopuchu max 50- 60stC przy 50stC na kotle.
    Witam.
    Możesz podać skuteczny sposób na wyczyszczenie kotła.
    Pozdrawiam.

  10. #8010
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Musaszi73
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Grajewo
    Kod pocztowy
    19-200
    Posty
    76

    Domyślnie

    Remigiusz te nasze przeróbki to o kant obić nie przeskoczymy konstrukcji kotła.Lepiej pomyśleć o przed palenisku w stylu Hesa Remi.wyciągnij tą skrzyneczkę z popielnika,zakłóca PG.
    Kocioł GS Defro Optima Komfort 20.Dmuchawa poszła won,miarkownik Regulus,CWU 120l,brak zaworów 3D 4D.Chata 200m2,komin 11m 23x20cm,brak ocieplenia,okna plastiki,grzejniki żeliwne,obieg CO wymuszony.Palenie w tym sezonie głównie drewnem.

  11. #8011

    Domyślnie

    Remigiusz masz za wysoki ten palnik- w efekcie szybciej się zapala góra.
    Na moje jest też za mało opału. Nawal ile wlezie.
    Zadana temp. po 2 godzinach ? To co z tego ? Przecież jak złapiesz temp. to już potem będzie stabilna.
    Trzeba kontrolować, aby u góry się nie pojawił ogień i dosypywać w odpowiednim momencie- można to wyczuć po 2 dniach.

    Otwieranie dolniaka- powolutku uchyl zasyp- na 0,5 cm. Popatrz czy leci dym, jeżeli nie otwórz o kolejny kawałek. Palnik powinien zaciągnąć.
    Podczas otwierania stój z boku bo to może pierdyknąć
    Palę dołem -DS w kotle o następującym przekroju ZOBACZ.
    Domek: Stary, ceglany. Mury 50 cm nieocieplone. Dach nieocieplony. Powierzchnia ok. 170 m2. Woj. pomorskie.
    Zobacz ile powinieneś spalać- KALKULATOR

  12. #8012
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar mati8201
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Łukowa
    Posty
    104

    Domyślnie

    Czy może mi ktos doradzic czy lepiej założyc strażaka na komin czy RCK wczoraj przy duzych wiatrach wystepowały takie zwirowania ze racało do pieca i przy wlocie czopucha do komina strasznie sie dymilo co lepiej załozyc

  13. #8013
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Szponi
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Dobre Miasto
    Posty
    298

    Domyślnie

    Witam,

    mati8201

    Najlepiej założyć jedno i drugie. Jeżeli faktycznie wiatr cofa Ci dym jak piszesz, to najpierw strażak , żeby nie cofało + poprawa ciągu przy wietrze, a potem RCK do ograniczenia tego ciągu do wartości wymaganej.

    Pozdrawiam
    Pancernik Camino 9,7kW, RCK i komin fi135 - 11m, powierzchnia do ogrzania 46,4m2 w starej nieocieplonej kamienicy.

  14. #8014

    Domyślnie

    Zakupiłem RCK z ramką czy zamontowanie zamiast wczystki na samym dole komina będzie prawidłowe??

  15. #8015

    Domyślnie

    Cytat Napisał mikar1 Zobacz post
    Witam.
    Możesz podać skuteczny sposób na wyczyszczenie kotła.
    Pozdrawiam.
    dwie godziny skrobania i pokaleczenia rąk.
    ale na necie są środki i mam zamiar zakupić aby na następny sezon mieć gołą blache.

  16. #8016
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Remigiusz.
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Strzyżów
    Kod pocztowy
    38-100
    Posty
    118

    Domyślnie

    Witam, Co do palnika ze jest otwór za duży to już nie wiem. Na początku był tylko 10cm wysoki i było to samo, teraz przynajmniej na tym większym się szybciej rozpala ale tez nie jak trzeba.

    Co do otwierania to mogę w sumie spokojnie go teraz tym palnikiem otwieracz na nawet 10cm i dm wciąga w palnik, tak ze dymienie już nawet opanowałem żeby kolejny raz załadować.

    Nie chce sypać więcej węgla bo w domu już przy tym było wczoraj 22°C i Tropiki przy tych temp teraz

    Ja wiem ze potem temp. jest stabilna tylko domowniki się denerwują czemu dalej nie ma ciepła Ja mowie ze ze to jest CWU można się kapać Lepiej było by eksperymentować jak były mrozy bo teraz to nie mam co tyle palić bo jest ciepło i jedna węglarka starcza na dzień i noc. Jedynie ten eksperyment pokazał mi ze jest fajniejsze DS od GS Większą wygoda w paleniu.
    C.O.: DEFRO Optima Komfort 15kW, Miarkownik ciągu Honeywell, Zawor 4D ESBE, Grawitacja & Pompy, stalowo żeberkowe kaloryfery
    C.W.U.: Taurus OG 150l
    DOM ~115m²: 45cm cegla + pustaki betonowe, 5 komorowe okna plastikowe, Piwnica + 2 pietra, poddasze nieużytkowane
    KOMIN: Murowany z cegły 140x170mm, 12m wysoki

  17. #8017

    Domyślnie

    Koledzy co zrobić z kiszącym się opałem? Temperatury są teraz wyższe, na kotle 45 a dom nie potrzebuje już tyle ciepła.
    Czy przestać palić ciągle czy zmniejszyć jeszcze temperaturę? Co prawda kocioł już nie jest tak czysty jak przy mrozach i to mnie nie pokoi.

  18. #8018
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Gelo2104

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Kock
    Kod pocztowy
    21-150
    Posty
    96

    Domyślnie

    dwie godziny skrobania i pokaleczenia rąk.
    ale na necie są środki i mam zamiar zakupić aby na następny sezon mieć gołą blache.
    Odkąd palę od góry to tylko zgarniam popiół z wymienników pionowych i trwa to ok 5min .
    jacek438 Zmniejszyć moc kotła albo przepływ pompy albo przykręć grzejniki .
    Ostatnio edytowane przez Gelo2104 ; 27-02-2012 o 12:04
    Domański szajs po tuningu , aktualnie palenie dołem i znowu górą .

  19. #8019
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar mati8201
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Łukowa
    Posty
    104

    Domyślnie

    a jeszcze jedno pytanie bylem dzis w sklepie ogladac RCK i gosc mi powiedzial ze to mial i musiał czyscic komin bo mu szybko zarastał tzn spaliny zrobiły się za zimnie po założeniu RCK czy to moze byc prawda mowił ze przed było wszystko ok dopiero jak założył Dodam ze obecnie nie mam za duzych temp na czopuchu tzn jak na pieu ustawione jest ok 60 stopni to na czopuchu ma od 57 do 65
    Ostatnio edytowane przez mati8201 ; 27-02-2012 o 12:19

  20. #8020

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gelo2104 Zobacz post
    Odkąd palę od góry to tylko zgarniam popiół z wymienników pionowych i trwa to ok 5min .
    zgadza się teraz tak mam odkąd pale od góry ale musiałem konkretnie wyczyścić po porzednim paleniu tradycyjnym.

Strona 401 z 998

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony