dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 491 z 998
Pokaż wyniki od 9.801 do 9.820 z 19943
  1. #9801

    Domyślnie

    Cytat Napisał jackw Zobacz post
    Jarecki79. Dziękuję za odpowiedź. Chyba źle opisałem problem. U mnie nie ma wtyku do dmuchawy przy sterowniku, tylko ze sterownika wychodzi kabel zasilający dmuchawę o napięciu 230V trójżyłowy. Stąd moje obawy, czy bezproblemowo podłączę MCI. Jeśli ktoś może rozwiązać wątpliwości, to z góry dziękuję.
    tutaj powinieneś otrzymać odpowiedź
    http://forum.bolecki.pl/index.php
    Mądry nauczy się więcej z głupiego pytania, niż głupiec z mądrej odpowiedzi.

  2. #9802

    Domyślnie

    ZUG, wczoraj na wieczór miałem "dyżur" i zapuściłem tego MCI od zera...
    Dzisiaj idzie już kolejny cykl, jest naprawdę bardzo dobrze....

    Jeszcze jedno pytanko, na które kółeczko naiwjasz linkę? na mniejsze, czy większe, u mnie poszło na większe....

    mario, unister musi zostać
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  3. #9803

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarecki79 Zobacz post
    ZUG, wczoraj na wieczór miałem "dyżur" i zapuściłem tego MCI od zera...
    Dzisiaj idzie już kolejny cykl, jest naprawdę bardzo dobrze....

    Jeszcze jedno pytanko, na które kółeczko naiwjasz linkę? na mniejsze, czy większe, u mnie poszło na większe....

    mario, unister musi zostać
    na mniejsze i co zauważyłem że dzięki temu nastawy są bardziej precyzyjne i potrafi nawet bardzo minimalnie uchylić klapkę.
    Mądry nauczy się więcej z głupiego pytania, niż głupiec z mądrej odpowiedzi.

  4. #9804

    Domyślnie DS

    DS

    Witajcie,

    Proszę o opinie czy taki dymek z komina jak na fotografii poniżej jest w porządku?

    Dodam, że zdjęcie zostało wykonane podczas rozpalania na naturalnym ciągu, do podtrzymania temp. używam dmuchawy więc dymek jest nieco większy, ale nadal tak "delikatny".

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dymek.jpg
Wyświetleń:	216
Rozmiar:	78,0 KB
ID:	155823

  5. #9805

    Domyślnie

    Cytat Napisał H3nio Zobacz post
    DS

    Witajcie,

    Proszę o opinie czy taki dymek z komina jak na fotografii poniżej jest w porządku?

    Dodam, że zdjęcie zostało wykonane podczas rozpalania na naturalnym ciągu, do podtrzymania temp. używam dmuchawy więc dymek jest nieco większy, ale nadal tak "delikatny".

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dymek.jpg
Wyświetleń:	216
Rozmiar:	78,0 KB
ID:	155823
    podczas rozpalania może być ale jak masz DS to już przy prawidłowym spalaniu nic nie powinno być.
    mój sąsiad koło firma ma DS i widze jak rozpala ma trochę wiekszy dym ale po nie dlugim czasie już z komina nic nie leci oczywiście chodzi o dym

    z moich obserwacji jeśli chodzi o te "dymy" to wygląda to tak :
    w gorniakach palonych od góry wiadomo przez pierwsze kilka godzin jest odgazowanie zasypu i przy prawidlowym spalaniu gazów widzimy parę jak w tym czasie jest tylko odgazowanie i ciągle spalany jest węglowodór gdzie w tym czasie zagazowania niema.
    natomiast w DS ten proses przebiega inaczej czyli bardzo krótkim czasie nastepuje odgazowanie->zagazowanie->popiół dlatego w kominie przy prawidlowym spalaniu niema żadnego dymu jedynie przy b.mroźnych porach może być widać nad kominem zkondensowana para.

    odgazowanie - mokre spalanie (weglowodór + tlen)
    zagazowanie - suche spalanie (CO + tlen)

    czyli :
    Przy nadmiarze tlenu następuje spalanie całkowite (produktami są CO2 i H2O), przy mniejszej ilości tlenu następuje półspalanie (produktami są CO i H2O), a przy niedomiarze tlenu zachodzi reakcja spalania niecałkowitego (produktami są C i H2O)

    półspalanie to cenne CO idzie kominem
    niecałkowite mamy sadzę C

    i co widac jak by nie palił to zawsze jest H2O (woda)


    jeśli się mylę prosze o sprostowanie.
    Ostatnio edytowane przez ZUG ; 21-12-2012 o 12:06
    Mądry nauczy się więcej z głupiego pytania, niż głupiec z mądrej odpowiedzi.

  6. #9806

    Domyślnie

    DS
    MCI zamówiony. Pozostało poczekać, zamontować i podzielić się wrażeniami.

  7. #9807

    Domyślnie

    Panowie napiszcie proszę jaka jest różnica między zwyklym miarkownikiem spalania a tym MCI jeżeli zamontujemy go w zwyklym DS bez dmuchawy?
    Może jest bardziej czuły? czy coś? Moim zdaniem unister z regulacją dwustanową otwarte zamknięte to nieporozumienie w kotle.
    Ostatnio edytowane przez Darek2121 ; 21-12-2012 o 15:36

  8. #9808

    Domyślnie

    Cytat Napisał Darek2121 Zobacz post
    Panowie napiszcie proszę jaka jest różnica między zwyklym miarkownikiem spalania a tym MCI jeżeli zamontujemy go w zwyklym DS bez dmuchawy?
    Może jest bardziej czuły? czy coś? Moim zdaniem unister z regulacją dwustanową otwarte zamknięte to nieporozumienie w kotle.
    Róznica jest taka, że działa płynnie i z dobrym sterownikiem jest dokładniejszy temperaturowo, masz też do wyboru dwie średnice nawijania linki, więc można to naprawdę fajnie zgrać.

    Reakcja jest lepsza jak "bimetalu"....
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  9. #9809

    Domyślnie

    Palę w Zębcu KWKD i mam zamontowany zwykły miarkownik z gliceryną firmy BESE 1 cal - wspawalem wiekszą mufkę pod miarkownik i moim zdaniem jest super utrzymuje 60 stopni bardzo dokładnie. Też potrafi otworzyć klapkę minimalnie. I ma zaletę że jest ekologiczny - nie potrzebuje zasilania.

  10. #9810

    Domyślnie

    Cytat Napisał Darek2121 Zobacz post
    Palę w Zębcu KWKD i mam zamontowany zwykły miarkownik z gliceryną firmy BESE 1 cal - wspawalem wiekszą mufkę pod miarkownik i moim zdaniem jest super utrzymuje 60 stopni bardzo dokładnie. Też potrafi otworzyć klapkę minimalnie. I ma zaletę że jest ekologiczny - nie potrzebuje zasilania.
    więc o co chodzi???
    Mądry nauczy się więcej z głupiego pytania, niż głupiec z mądrej odpowiedzi.

  11. #9811

    Domyślnie

    O to chodzi że nie wiem czym się zachwycać

  12. #9812

    Domyślnie

    A jak ktoś posiada tylko sterownik do pompy to można zainstalować ten miarkownik?

  13. #9813

    Domyślnie

    Cytat Napisał Darek2121 Zobacz post
    O to chodzi że nie wiem czym się zachwycać
    nie mam mozliwości instalacji zwykłego miarkownika także nie mierz tylko swoją miarą.
    i mam nadzieję że instalacja chodzi tobie na grawitacji
    Mądry nauczy się więcej z głupiego pytania, niż głupiec z mądrej odpowiedzi.

  14. #9814

    Domyślnie

    Teraz rozumię. Napewno taki regulator będzie lepszy od unistera dwustanowego. A pompę posiadam i Chociaż grawitacyjnie też mogę.

  15. #9815

    Domyślnie

    Cytat Napisał Darek2121 Zobacz post
    Teraz rozumię. Napewno taki regulator będzie lepszy od unistera dwustanowego. A pompę posiadam i
    unister do tego jak syrenka do volkswagena.

    bo już się bałem że jesteś z tych ludzi którzy mówią "dobrze by było tylko ta elektryka"
    Mądry nauczy się więcej z głupiego pytania, niż głupiec z mądrej odpowiedzi.

  16. #9816

    Domyślnie

    Witam,
    No nareszcie, mam nadzieję, że entuzjazm z używania nowego nabytku pobudzi Was do dalszych kroków, np. zaprzęgnięcia do niego sterownika z możliwością wizualizacji pracy kotła ( strzelam, Bruli, eCoal, Cobra itp.) lub pójścia jeszcze dalej, mając gotową część wykonawczą na bazie sterownika PLC stworzenia własnego oprogramowania. Wierzę, iż apetyt rośnie miarę jedzenia i zarażeni bakcylem nowoczesności spróbujecie przekuć niewątpliwą wiedzę na zwiększenie możliwości ekonomicznych, ekologicznych zwykłego śmieciucha. Może coraz bliżej jest też moment, że będziemy oglądać przebiegi pracy kotłów przy różnych sposobach palenia.
    Pozdrawiam

  17. #9817

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tob Zobacz post
    Witam,
    No nareszcie, mam nadzieję, że entuzjazm z używania nowego nabytku pobudzi Was do dalszych kroków, np. zaprzęgnięcia do niego sterownika z możliwością wizualizacji pracy kotła ( strzelam, Bruli, eCoal, Cobra itp.) lub pójścia jeszcze dalej, mając gotową część wykonawczą na bazie sterownika PLC stworzenia własnego oprogramowania. Wierzę, iż apetyt rośnie miarę jedzenia i zarażeni bakcylem nowoczesności spróbujecie przekuć niewątpliwą wiedzę na zwiększenie możliwości ekonomicznych, ekologicznych zwykłego śmieciucha. Może coraz bliżej jest też moment, że będziemy oglądać przebiegi pracy kotłów przy różnych sposobach palenia.
    Pozdrawiam
    hmm mówimy o kotłach zasypowych, gdzie najczęściej zasób pieniążków nieco inny...

    jest jednak opcja podłączenia panelu PPX, gdzie z domu wsio zobaczysz.... co w kotle piszczy....
    jakie są temp. na kotle, jaka temp. cwu, z jaką mocą pracuje.... możesz usatwić, kiedy ma wyświetlić alarm o za wysokiej temp... wyświetla też info o wygaszeniu kotła....

    a jak PPX podepniesz pod sterownik podajnika SPP to z domu zobaczysz jakie jest spalanie, kiedy dokonać zasypu....

    więc jak na kocioł zasypowy jest chyba ok?


    o tutaj masz linka do opisu ppx:
    http://bolecki.pl/ppx.php
    Ostatnio edytowane przez Jarecki79 ; 21-12-2012 o 18:05
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  18. #9818

    Domyślnie

    GS
    A ja u siebie blachy (zawirowywacze spalin) zamiast położyć na półkach postawiłem w pion ( jak na zdjęciu) przy przejściu przez wymiennik powstał przepływ turbulentny, moim zdaniem lepiej przechwytywane jest ciepło, a te blachy są rozgrzane do koloru żółtego przy rozpalaniu i moim zdaniem pomagają w dopalaniu gazów. Zresztą jak widać w wymienniku czysto - od tygodnia nie czyszczone - palenie od góry, zasyp 5 kg węgla i na górę z 10 kawałków drzewa brzozowego, ustawiam na 60 st. C i tak się pali to co włożę 6 godzin, dla mnie rewelacja
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0716.JPG
Wyświetleń:	521
Rozmiar:	61,6 KB
ID:	155920  

  19. #9819

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ogniowy Zobacz post
    GS
    A ja u siebie blachy (zawirowywacze spalin) zamiast położyć na półkach postawiłem w pion ( jak na zdjęciu) przy przejściu przez wymiennik powstał przepływ turbulentny, moim zdaniem lepiej przechwytywane jest ciepło, a te blachy są rozgrzane do koloru żółtego przy rozpalaniu i moim zdaniem pomagają w dopalaniu gazów. Zresztą jak widać w wymienniku czysto - od tygodnia nie czyszczone - palenie od góry, zasyp 5 kg węgla i na górę z 10 kawałków drzewa brzozowego, ustawiam na 60 st. C i tak się pali to co włożę 6 godzin, dla mnie rewelacja
    niezłe
    na pewno pomagają opóźniają przepływ i tm sposobem lepiej są dopalane
    i faktycznie jak tak wymiennik wygląda po tygodniu to rewelacja.
    teraz poruszyłeś moją wyobraźnię i znowu będę
    Ostatnio edytowane przez ZUG ; 21-12-2012 o 18:34
    Mądry nauczy się więcej z głupiego pytania, niż głupiec z mądrej odpowiedzi.

  20. #9820

    Domyślnie

    Mi te zawirowywacze kojarzą sie z silnikiem odrzutowym

Strona 491 z 998

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony